Chorvátsko a fajčenie na verejnosti. Ako to je?

babatko88
29. máj 2009

baby, dnes odchádzame na dovolenku do Chorvátska (Rabac).

Neviete náhodou, ako je to tam s tým fajčením?
Už som toho toľko prečítala na nete, ale aj tak neviem, či sa smie alebo nie!?
Ako je to na ulici? Môžeme zahodiť cigu na zem? Alebo ako to je????

Prosím help...

Ideme dve rodinky a kamoška s manželom fajčia obaja (teda aj ja🙂 a tak som im to mala zistiť, lebo nemajú prístup na net. No, nejako sa z toho neviem vysomáriť...

dík moc za rady

(admin - ospravedľňujem sa za túto tému, ale fakt si neviem poradiť a nič podobné som tu nenašla, teda dovolenky tu sú, ale nikde nič o fajčení🙂

danu
29. máj 2009

skus zadat do google napriklad tu
http://novinky.invia.sk/detail-novinky/id-1095/

babatko88
autor
29. máj 2009

díky, no tak to si ma moc nepotešila 😎

kisska
29. máj 2009

babatko nechcem velmi moralizovat, ale ked uz hladas zakony - tak za zahodenie vajgla na zem dostanes pokutu aj u nas (ked ta uvidi policajt) + samozrejme zakazy na spomenutych miestach

mima1
29. máj 2009

babatko nic proti ale myslis ze by si fakt nezvladla zahasit cigaretu a slahnut to niekam do kosa? ale rovno na zem? 😠 😠 😠 fakt pristup ako hovado. neviem ako by sa ti pacilo keby si byvala v dome a kazdy druhy co by siel okolo slahol ti vajgel do zahrady 😠 to bol len priklad

mima1
29. máj 2009

ja sama som bola niekolko rokov fajciarka ale vzdy som brala ohlad na druhych ako tak. v bare je to ine tam fajcil kazdy. no v restauracii alebo na ulici som nefajcila. keby som mohla zakazem fajcit vsade. lezie mi to na nervy ked mi niekto cudi do xsichtu. doma nech si huli kto chce kolko chce nech sa aj zadusi. je to fakt nenormalne

nastasia
29. máj 2009

babatko, chorvati su dost benevolentni, ale idem ti kuknut nejake chorvatske stranky a napisem 🙂

nastasia
29. máj 2009

pozrela som a nasla som, ze sa nesmie fajcit v zatvorenych priestoroch ako restauracia atd...o zahadzovani spakov som nic nenasla, ale chorvati fajcia strasne vela a skoro vsetci tak v tom budu podla mna benevolentnejsi ako my

babatko88
autor
29. máj 2009

nastasia, dík si zlatá, aj ja som už čo to prečítala, ale nič, že kde sa môže som nenašla 😒 ale v pohodke dík moc za snahu 😀

mima1, keď ide o hasenie cigarety, tak o tom reč nebola, ak si to nepochopila. Kto hovoril o hádzaní na zem??? Ak nevieš, tak radšej nepíš, lebo len trepeš do vetra. Ono je to tak, že nejde o to, kam ju zahodím, ale o to, že si tam nemôžem ani zapáliť. A láskavo ťa prosím, aby si nedávala príklady, keď nevieš, ako to v skutočnosti je. Náhodou dom mám. Aj špaky pred ním, a??? je to vonku, je mi to jedno... a kde si zobrala, že hádžem špaky do záhrad? Súdiš podľa seba? Lebo to tak vyzerá. Ako bývalá fajčiarka a ako hovoríš s ohľadom na druhých, by si nemala trepať o zakázaní fajčenia všade, lebo určite niekto z tvojich známych fajčí, to by si mu odoprela??? A kde sa stratil tvoj ohľad? A keď ti to teraz vadí, vtedy ti to nevadilo??? Trochu blbé, vzhľadom na tvoju toleranciu, nemyslíš? Hm, neviem, čo je tu nenormálne 😀 😀 😀

babatko88
autor
29. máj 2009

a ešte jedna vec, chcela som radu, niekoho, kto má záujem pomôcť a nie niekoho, kto má toho moc v hlave a nejako sa mu to tam pomiešalo a teraz moralizuje, to ma vôbec nezaujíma, takže ani už nepíš...

jonki
29. máj 2009

babatko88 neslosti sa velmi 😉 ak sa pytas kto hovoril o hadzani spakov na zem tak sa este raz pozri na stvrty riadok svojho prveho prispevku 😉 tam si sa na to sama pytala, ludia na konikovi nemoralizuju o Tebe ale o Tvojom prispevku...

Ak ide o fajcenie, nepridam sa neznasam to a vyhybam sa mu kedy sa da, ale to je uplne o inom a je to kazdeho vec.

mima1
29. máj 2009

babatko kuk svoj prispevok hned prvy. Môžeme zahodiť cigu na zem? Alebo ako to je???? alebo som to napisala ja?????

babatko88
autor
29. máj 2009

jonki, prepáč, dobre, to som napísala, jasné, ale myslela som to tak, že som to v žiadnych článkoch nevidela, nie ako normálnu otázku... ono mne tak ani nejde o špaky, aj v rakúsku, ked dofajčím, tak zahasím o zem a špak hodím do prázdnej škatuľky, ktorú aj tak stále nosím (nie tú istú 😅 )

mima1
29. máj 2009

ak potrebujes radu v takomto smere tak to je co povedat. mala by s mozno skor premyslat ako skoncit s fajcenim nie kam a ci vobec mozes hodit spak

babatko88
autor
29. máj 2009

staraj sa láskavo o seba, to že fajčím je moja vec a teba do toho tak dve veci

mima1
29. máj 2009

neda sa to urobit na dovolenke tak ze si zapalis niekde kde je dovolene a pokracujes dalej? ved nemusis fajcit po ulici. urcite su vsetky miesta vyznacene kde sa moze a kde nie. a asi niesi taky fajciar co by odpaloval jednu od druhej

mima1
29. máj 2009

neviem co si podrazdena. toto je verejne forum mozem napisat nazor tak isto ako aj ty. 😉 🙂 😝

babatko88
autor
29. máj 2009

presne tak, dá sa, ale ja som práve potrebovala vedieť, či niekto nevie, kde 😎
a ako som aj písala, tak nejde len o mňa, ale sme traja fajčiari, ja to vydržím, ale kamoškin muž sotva, stiahne denne 3krabičky, tak preto, ale aby to nevyznelo ako alibi, tak som sa pýtala aj kvôli sebe 😀

mima1
29. máj 2009

nuz ak nevydrzi prinajhorsom dostane daku pokutu a potom si snad da pozor.

babatko88
autor
29. máj 2009

ok, holky, tak pekný víkend aj budúci týždeň, som tu opäť 8.6.
už ideme čakať na bus 😉
pa

😀 😀 😀

babatko88
autor
29. máj 2009

mima1, no ved toho sa bojí, keď ju dostane, tak sú v peknej kaši, lebo v pondelok prišiel o robotu 🙄
ok, čau mima1 a neber to v zlom, proste som v strese, či som niečo nezabudla a ešte aj takéto kraviny musím riešiť, tak nech sa darí pa

mima1
29. máj 2009

ja to v zlom neberiem len sa mi zda ze reagujes viac nez podrazdene. tak nech slnko svici a vratite sa v pohode. cau

roasha
29. máj 2009

mna by viac ako fajcenie trapilo pocasie. 😅
http://www.travel.sk/pocasie/europa/chorvatsko/...

roasha
29. máj 2009

teda ako nefajciarov nas to nepumpuje,ale ten dazd....hm....cely buduci tyzden tam hlasia 😅

mima1
29. máj 2009

no nic moc teda... ale snad sa to vylepsi. hlavne aj tu na slovensku. lezie mi to paradne na nervy 🙄

roasha
29. máj 2009

tam sa nepolepsi,lebo ked si kliknes na ktorekolvek miesto,je to na figu,no nechcela by som tam teraz ist 😅

mima1
29. máj 2009

no co uz hlavne ze je dovolenka. ale asi by ma porazilo keby som sla na dofcu pri more a prsalo by. asi by som od nervov aj zacala fajcit 😀 😀

roasha
29. máj 2009

pokuta-nepokuta😀 😀 😀

mima1
29. máj 2009

by som potom mohla povedat ze toto bola moja najdrahsia vyfajcena cigareta 😀