Chronické nakupovanie. Aj vy máte niekedy ten pocit?

natalka25
25. nov 2007

Ahojte, uz nazov nahovara, aku debatu by som tu chcela nadhodit. Babeny, mate niekedy pocit, ze ste uz zavisle na nakupovani? Ja chodievam cez vikend na velky nakup, ale ani cez tyzden mi neda pokoja, aby som nenavstivila nejake nakupne centrum. Teraz nemyslim, ze nakupujem velke kose aj patkrat za tyzden, ale aspon ist popozerat, co maju, sem-tam nieco kupit. Mojmu manzelovi z toho rastu rohy na hlave. 😠

antonia1
26. nov 2007

tak sa dobrovolne hlasim k zavislakom 😅 ,moj drahy to niekedy ticho respektuktuje 😉 niekedy 😠

nguyen
26. nov 2007

uuf mi odlahlo, nie som sama 😀
ella ako ta tak citam; pises mi z duse, tiez som zavisla na nakupovani - vsetkeho od handar topanok kabeliek doplnkov - tiez si aj napriek tomu nemam co obliect 😅 - ale ja som asi uz vo vyssom stadiu choroby, lebo ja som zavisla na knihach - citani a teda aj ich nakupovani - DVDckach - najprv sme filmy len stahovali ale potom sme objavili caro originalnych dvd a ich bonusov a uplne najnovsie sme si kupili hraciu konzolu tak teraz nam "treba" hry 😀
a este ma mata predstava bytovych dopnkov - v januari sa totiz stahujeme do noveho bytu 😀 😀 😀

dakujem za zalozenie temy - nenormalne sa mi ulavilo 😅

alysea
26. nov 2007

jej to je pekné, niekedy som neznášala nákupy a teraz? Muž už odmieta so mnou chodiť do mesta aj do európy, lebo len labzujem po obchodoch ale mohol by byť rád, lebo kupujem málo, uvedomujem si náš rozpočet, on je ale taký nevďačný asi musím začať utrácať 😀 ella1 to ako keby si o mne napísala 😀

lefika
26. nov 2007

nguyen,to sme na tom podobne: ja nonstop brazdim po antikvariatoch, kamennych aj online, ked sa vyskytnem v BA, planujem si trasu podla vyskytu knihkupectiev...horsie je, ze v tomto ma manzel nebrzdi, on ma podobnu vasen, takze nasa komplet celaa obyvackova stena je zapratana knihami a tie, co sa uz nezmestili(stena ma 5m na sirku) isli do spalne. som zvedava, ako to u nas bude vyzerat o 10 rokov. budeme konkurovat miestnej kniznicii 😅

nguyen
26. nov 2007

leifka ja napr mojmu nedokazem vysvetlit preco ich chcem "mat" a ze mi nestaci si ich pozicat(nie ze by mi branil, len sa tak miestami zamysla ked sa na ne zahladi - my sme totiz v stave stahovania sa a tam kde momentalne sme su pekne ulozene na zemi a zaberaju vyraznu cast nasho zivotneho priestoru 😅 ), neviem to vysvetlit ani sama sebe ale kym to tak bude asi ma budu v knihkupectvach mat radi 😀

ella1
26. nov 2007

musim dat prečítať manželovi!
on si myslí,že to len ja som taká. 😀
skoro odpadol,ked som mu vravela,že chcem zas maľovať,lebo som sa rozhodla,že chcem iné farby v byte!ved vlani sme maľovali.
a to vymieňam nábytok,lebo ten sa mi už nepáči 😀 .
no hlavne,že dcérenke dopraje a kúpi,čo si povie 😀
minule som v Elle čítala článok o tejto chorobe.Naozaj to je choroba!

lefika
26. nov 2007

tak ja som to zredukovala: z beletrie kupujem len oblubenych autorov, ostatne mi staci z kniznice. ale naucne knihyaj ked som mala pozicane, tak si ich casom kupim, ak sa mi pacili 😅
a my sme sa stahovali pred pol rokom: to bolo hrozneeee. cloveku sa ani nezda, ze ma tych knih tolko, pokial to nemusi vsetko pobalit do krabic a potom znova vybalit 😕

melory
26. nov 2007

lefika to poznam 😅 kupili sme si velku kniznicu, knihy su v dvojrade, a to je nam uz malo, ale kam s daksou?

bibinka
27. nov 2007

baby-moja téma, ja sa stotožňujem s vami všetkými!! pred tehu som bola v butikoch a obch.centrách každý deň nasáčkovaná . vtedy som bola slobodná, celá výplata bola len pre mňa, no parádne časy. keď som bola už tehu, muža som nechala doma, sadla do auta a hajde vybúriť sa. Muž nemá pre toto pochopenie, ale nechá ma,nech mám radosť.Domov som došla kľudnučkááá. teraz pri dvoch drobcoch sa nedá labzovať po centrách, tak každý deň,keď dôjde muž z roboty, nechám mu malých a ja hajde , už ma neni. pochodím po obchodíkoch v našom malom meste a je mi fajn keď zisťujem, že nám treba "úplne všetko" pomoooc 😀 😀 😀 😀

dobromila
27. nov 2007

zdravim zavislacky - ja sa do vasho klubu sice nehlasim - nastastie 😎 ale zaujimalo by ma, ze kto vam to vsetko financuje - zeby vsetci manzelia boli ropni magnati 😲 😀 😀 😀

ella1
27. nov 2007

dobromila-ved som písala,že našťastie mi manžel necháva celú moju výplatu ako vreckové 😀
a ostatné baby neviem ako to majú.
ale niekedy mi pripadá,že vieme čarovať a nejaká korunka na blbosti sa vždy nájde. 😉

dobromila
27. nov 2007

ella1 - ok, takze jedneho magnata uz mame 😀

ella1
27. nov 2007

keby bol magnát tak si môžem dovoliť veľa detí 😀
niekde treba ubrať ☹

lua
27. nov 2007

Dobromila, tak aj sem si sa zatúlala.

No a ja síce "možno" ešte závislá nie som. Do nákupných centier nechodím až tak často, ale zato internet to istí a hlavne babetkovo.sk. Lenže ja pracujem, takže od manžela nepýtam vôbec nič. Ja financujem všetky nákupy - ošatenie aj domácnosť a manžel má na starosti financovanie stavby domu.
A môžem sa na to vybodnúť aby som šetrila - napr. 25.júla som dorobila DPH-čku, 28. júla som išla do porodnice a vrátila som sa a robila som výplaty 😒 a stále chodím spávať, čo musím urobiť zajtra a čo ma ešte čaká a tak. Tak prečo si neurobiť nejaké potešenie.
No ale vždy si všetko poriadne premyslím, než niečo kúpim.

miska99
27. nov 2007

takze baby moja skusenost co sa nakupovania jedna. ja ked som mala vyplatu len sama tak mi bolo hej. dokazala som minut vela. az vela a neusetrila sa ani koruna. proste platila som seky dake a co zostalo islo na oblecko. bolo to aj 6000 kludne. potom som zmenila pracu a isla som robit kam? do obchodu. ano to je super ale len pre zaciatok ked viete ze na oblecenie mate zlavu. takze sa nakupovalo veselo dalej. ale po roku ma to tak preslo ze teraz sa mi nechce ist ani do jedneho obchodu. dokonca zimne cizmy ktore som surne potrebovala som kazdy den odkladala. takze teraz miniem na oblecko mesacne mozno ked to dam ako priemer tak 300,- nech 400,- robit v obchode mi urcite pomohlo po financnej stranke.
ok a teraz vam nieco poviem ako niektore zeny nakupuju. mame zakaznicku ktora chodi den co den do nasho obchodu a to neprehanam to je fakt. vzdy naberie veci donesie na pokladnu a ze zaplati. najskor sme ju preh
ovarali ze nech si vyskusa a tak a ona ze nie ze to bude dobre. ked to robila mesiac tak uz nam to bolo podozrive. jasne ma den ked nakupy len co ja viem za 500,- ale ma den ked tam necha aj 3000,- no a teraz prisla asi pred tyzdnom v nasom tricku z kolekcie jar 2006 ze si ho dnes vytiahla. 😕 😕 😕 😕 tak sme otvarali oci.
no a teraz nieco ine. su zeny ktore chodia den co den do obchodu asi z nudy alebo neviem nemaju co doma robit a prezeraju tie iste veci. 😒 chytia pozru odlozia a takto to robia kolom dookola a odidu. tie nemam rada lebo nikdy si nic nekupia to je za prve a zadruhe tvaria sa ako ze su neviem co a rozhadzu cely obchod a vobec si neuvedomuju ze jednak nam robia vela prace a jednak tie veci nieco stoja a nicia sa aj tym ze to hadzu ako sa im zachce ze ved to nieje ich. potom pride druhy zakaznik ktory by si to aj kupil ale nechce to lebo je to roztrhane alebo nieco tomu je. 😠 😠
a posledna skupina zien ktore beru na prechadzku svoje ratolesti ci uz babätka alebo velke deti a svoje polovicky a tie sa naaaaaaaaaaaramne "bavia". deti po par minutach zacnu vrieskat muzi nervacit lebo maju nervy co tam tolko zeny robia. je to priserne nieco pocuvat to. ja viem mozno si poviete mala si sa lepsie ucit nemusela si robit v obchode. ale...
a uz len posledna vec ktoru chcem napisat je ze zeny ktore chodia s miminami nakupovat je ich velaaaaaaaaa mali by zvazit ci prostredie je vhodne pre ich deti. klimatizacia, vela prachu, neviete si predstavit kolko v kobercoch a tak dalej uz pisat nebudem.
najviac ma vie vytocit ked sa opytam stalej zakaznicky ci je na nakupoch a ona odpovie ale zobrala som deti vyluftovat.
akoze vzdy vojde 220V domna. je to otrasne.
nehadzte doma kamene ale je to tak. tolko moj postreh. prepacte za hrubky a chyby

🙂 🙂

emogeon
27. nov 2007

jajáááj to boli krasne casy 🙂
teraz ma to uz nebavi nakupovat pre mna ale pre moju dceru to by som po obchodoch bludila aj cely den,
ja mam handier dost a teraz ked som na MD akosi nemam potrebu svoj satnik doplnat a dokonca ani mojmu muzickovi neprekaza casta navsteva nakupnych centier 😅

bibinka
30. nov 2007

miska99-
máš recht, naozaj je to pravda čo píšeš. nie som predavačka, ale stačí trocha pozorovacieho talentu počas nakupovania 😀 .preto som zahájila "nájazdy" do butikov-zásadne bez muža a detí. keď idem sama, vyberám si ako dlho chcem, čo chcem a skúšam koľko chcem. nikto ma nebuzeruje. pravda predavačky sa snažím neobťažovať, preto si beriem do kabínky tak dva tri kusy. ale niekedy sú tie predavačky veľmi neempatické a doslova zákazníkov prenasledujú od mometu ako vkročia do obchodua hneď ma zabijú otázkou-PROSÍM? alebo ešte jedna vec. ak mi náhodou príde sms-ka keď som v obchode, tak automaticky siahnem do tašky pre mobil. a niektoré predavačky už zazerajú, že idem kradnúť alebo čo, no to je proste nepríjemný pocit. verím tomu, že sa kradne vo veľkom, ale práve preto by malo mať oblečenie čo sa predáva nejaké čipy, nie?

lefika
30. nov 2007

bibinka, no predavacky, to je kapitola sama osebe. zvlast tu v malom meste, tu je este stale socializmus 😠 ked idem s kocikom, bud ma dovnutra nevpustia vobec, alebo frflu, ked dcerka len cekne. ked idem bez kocika a mam cas si skusat, zas im vadi, ze ako som tam dlho a co uz konecne nieco nekupim a nevypadnem 😖 prave preto uprednostnujem nakupovanie v BA a obchodoch ako h&m a pod.

bibinka
30. nov 2007

lefika, aj ja žijem v malom meste a lepšie sa cítim, keď si idem vyhodiť z kopyta do nákup.centra. sú tam väčšinou mladé predavačky, to je lepšie ako tie staré "kozy priorské"-pardon za výraz, ale nič lepšie ma nenapadá-typická predavačka z čias socializmu-moleta s okuliarmi a naturpírovanými vlasmi, zmachlená a veledôležitá.a hlavne nepríjemná ,keďže zákazníci ju neustále obťažujú a ju predsa bolia nohy 😠 😠 😠 . a ešte ak majú v obchode nevkusné veci a silou mocou ťa presviečajú, že toto je to správne, čo treba kúpiť. minule som malému vyberala čiapku v galantérke a "pani" mi nútila jednu nechutne farebnú, nulový dizajn-z roku 5(neviem kto to ešte vyrába 😅 ), že to bude malému na behanie dobré. skoro ma "omylo", tak som vystrelila a ona "pani ešte aj urazene odkladala ten "poklad farebný" do regálu. No, ak takéto chuťovky objednáva , tak sa nečudujem, že má prázdny obchod.

lefika
30. nov 2007

bibinka, 100 bodov za ten opis "kozy priorskej" 😀 😀 😀
u nas su tiez take 😉 najvacsia sranda je, ked potom majitel dotycneho obchodu nadava na kudi, ze unho nekupuju a lozia do hypacov. nech sa pozrie, co zamestnava 😠

miska99
30. nov 2007

baby fakt ste ma pobavili. koza je dobra 😀 😀 😀 no ja robim v nakupnom centre ale takych je tam malo. ale take ze co "obtazuju" zakaznikov co vojdu do predajne s otazkou je vela. ale nie preto ze by to chceli ale je to nakazane. musia sa pytat zakaznikov ci im moze poradit dako. ale ja osobne by som taky obchod ani nevzala. som dost unavena aj z toho ze mame cele dni plny obchod. mozno tomu nebudete verit ale ludia tym ze sa motaju a prezeraju veci a neviem co dokazu zobrat vela ale vela energie. a na konci dna ste K.O. zoberte si len to ze mate jedno alebo dve deti doma. ako vas niekedy vedia ustvat ze na konci dna lahnete a ste radi ze su ticho a spia. taky pocit maju vsetky baby ktore robia v obchodnych centrach. proste prejde sa tam denne niekolko 1000 ludi hlavne ked su sviatky alebo nieco podobne a beru zo sebou tie deti aby sa tam vysantili. takze potom sa necudujte ze predavacky su take "mile" 🙂

droby
30. nov 2007

miska predavacka 😀

miska99
30. nov 2007

ty tu co robis. zas ma sledujes? pod na skyp ak mozes

lefika
30. nov 2007

miska, to je o.k, ale tie priorske kozy tam obycajne nikoho nemaju a s dietatom ma tam ani nepustia.
inak moja sestra robila chvilu predavacku brigadne a pozna tie nervy, chodila uplne vycucnuta odtial. kamery ziadne, spusta zakuti a ona tam bola sama. ked niekto nieco slohol, strhli jej to z vyplaty 😖
inak sranda, stare kozy ma prenasleduju v kazdom pohybe aj ked som tam sama, ale ked napriklad v tom h&m "navolno" vypustim dceru, ma to kazdy na haku. si neviem predstavit, ze by som zobrala dieta do miestneho obchodaku a nechala ju tam pobehovat. "kozu" by asi odviezli na marach keby sa nahodou dotkla nejakych nohavic. minule sme dostali zdrba, za to ze chuda objavila zrkadlo a chcela sa pred nim trochu popretrcat: ze ked si bude niekto nieco skusat, bude tam zavadzat! jasne, ze sme tam boli same 😝

ella1
30. nov 2007

ano.práve preto tiež chodím do Ba.V galante ani poriadne nepoznám obchody.neznášam,ked som ešte len vo dverách a už sa pýtajú,,prosím" ja sa musím najprv popozerať a až potom si vyberiem.v Ba je to super,nik ma neotravuje.
a aj tak u nás nič poriadne nemajú.a tie predavačky.....ja neviem,nemali byť dávno na dôchodku?! 😀

yonanevi
30. nov 2007

ja sa k vam pridam, ja robim rekordy mam v skrini veci ktore som nikdy nemala na sebe a ani k skusobnej kabinke 😀 ja zboznujem nakupovanie je to pre mna relax, a kedze zijem v nemecku tak tu je zazitok nakupovat stale vsade maju veci ako usite na mna 😀 ale uz som obmedzila navstevy mesta lebo som si povedala ze setrim 😀 😀

ella1
30. nov 2007

aj ja by som chcela šstriť.ale nadá sa ☹ 😀
to by ma museli priviazať doma 😀
a do kabíniek nechodím,ja to mám v oku.ani sa mi nechce,stále prezliekať.

yonanevi
30. nov 2007

ja som nakupovanie zredukovala tak na 1krat do tyzdna ale ked ja sa nudim doma a nakupujem cez ebay 😀 a ked sa prida manzelik tak to ide v nedelu sme sa tak nudili a koncia aukcia na tuperware tak teraz cakame 9balikov , chudak postar , sme sa smiali ze ma na poste vyhlasia za naj zakaznicku 😀

lindda
30. nov 2007

no mna moj muz vola Norika Mojsejova 😀 😀 😀 😀 len penazi keby bolo viac 😉

leva
30. nov 2007

Moj muz vravi ze som nerozhodna v nakupovani,vraj my to dlho trva,nedbal by keby som kupila prvu handru co uvidim 😅No ked sa jedna o elektroniku,aj by tam prespal 😀