Chronické nakupovanie. Aj vy máte niekedy ten pocit?

natalka25
25. nov 2007

Ahojte, uz nazov nahovara, aku debatu by som tu chcela nadhodit. Babeny, mate niekedy pocit, ze ste uz zavisle na nakupovani? Ja chodievam cez vikend na velky nakup, ale ani cez tyzden mi neda pokoja, aby som nenavstivila nejake nakupne centrum. Teraz nemyslim, ze nakupujem velke kose aj patkrat za tyzden, ale aspon ist popozerat, co maju, sem-tam nieco kupit. Mojmu manzelovi z toho rastu rohy na hlave. 😠

ella1
30. nov 2007

no aj môj.vždy ked chcem niečo konkrétne a už sme vo štvrtom nákupnom centre,tak mi len povie: také ešte nevyrobili,čo ty chceš" 😀
ved čo tam vyberám.on príde, vezme a odíde 😀
ale teraz sa mu smejem,lebo od leta si vyberal auto a stále prišiel s nejakým iným,čo si chce kúpiť. 😀 ale už kúpil.konečne! 😀
no a ked sa náhodou stane,že nekúpim nič,tak mi vraví v aute:,,bože ideme ešte tam a kúp si niečo,lebo všetci budeme mať pokazený víkend" 😀

lindda
30. nov 2007

moj muz neznasa nakupne centra tak chodim ako blb sama 😠

ella1
30. nov 2007

môj sa naučil.som ho vytrénovala,za tie roky 😀 aj dcéru.ale tá je ako chalan.že ,,zase chceš ísť nakupovať!" 😝 ,,to je hrozné,ja nechcem ísť"
no,hlavne,že vždy dostane najviac 😀

lefika
30. nov 2007

lindda preco ako blb? bud rada. lepsie ako stale spoza chrbta pocuvat: podme uz, co si tolko vyberas, nemozme ist radsej na pivo a pod. 😉

filipa
30. nov 2007

tak dievcata, niezeby som nerada nakupovala, samozrejme, rada sa prejdem po nakupnom centre, ked bol maly mensi, nalozila som ho do kocila a hor sa. nieco sme nakupili, posedeli na kave a kolaciku - to ho mam vycviceneho, vzdu sme si vystacili sami pre seba a potom opat domov. hlavne, ked bolo zle pocasie, co som s nim vedela robit. ale to by nic nebolo, lenze moj muz, to je "nakupna horucka" sam o sebe 🙂 ide ma slahnut, ked neustale k nam vozi ups nejake baliky a krabice 😵 a to neustale vyhlasuje, ze on neznasa chodit po obchodoch a bezcielne nakupovat. no ved ani nechodi, on nakupuje cez net, niekedy mam pocit, ze v tomto smere sme si to vymenili 😀

nanyka
1. dec 2007

tak to by som medzi vás asi moc nezapadla, ja nakupovanie moc nemusím - hlavne kvôli tomu množstvu ľudí naokolo, to mám taký stiesnený pocit..keď už idem nakupovať, tak len doobeda, nikdy cez víkend alebo poobede..a hlavne sama, pobehám čo potrebujem a nikto ma neotravuje 😀

jedine v Nemecku sa viem "vybúriť" na nákupoch, tam ma to ozaj baví, výber i ceny sú omnoho lepšie,
tam si to doslova užívam 😀 a otrávené predavačky tam nehrozia 😉
moja sestra to má vyriešené tak, že usadí manžela niekde na pivo a medzitým si nakúpi, majú takú dohodu a obaja sú spokojní 🙂

antonia1
1. dec 2007

moj drahy podla nalady,ked je v pohode,tak je schopny mi nanosit aj 20 veci do kabinky,ze to prestane bavit uz aj mna 😖
ale tak ako nanynka....aj ja radsej v nemecku 😉 za chvilu odchadzame a drahy uz do mna vrta,ze zase bude zomna zavislak 😅

yonanevi
1. dec 2007

antonia a kam do nemecka sa chystas , ja som pri mnichove 😉

antonia1
1. dec 2007

este trosku nizsie do Oberzdorfu 😉 ,je to krasne male mestecko pod Alpami

yonanevi
1. dec 2007

jaaaaaaaaaaj a tesis sa to tam budete mat teraz cez zimu vela snehu 😉

antonia1
1. dec 2007

no minulu zimu nebolo nic,na slovensku mali viac 😉 ,ale mne to nevadi ja nie som lyziar,ale moj drahy bol s toho trosku smutny 😢 ,a ty kde si???

yonanevi
1. dec 2007

ja som vo freisingu to je pri mnichovskom letisku, ja neznasam zimu ale zimne vypredaje zboznujem to sa chystam hned po vianociachdo mnichova 😀

antonia1
1. dec 2007

no na tie sa tesim aj ja 😀 tomu sa hovori ozaj vypredaj,nie ako u nas ze bomba a nic 😠 cena stale vysoka,minuly rok som kupila malemu super ciapku za 10 centov 😅 ,ty si tam stale???ak mozem byt zvedava 😅

yonanevi
1. dec 2007

no hej mi tu zijeme s manzelikom , manzelovi sa tu paci a nechce sa vratit na sk, takze sme zatial tu, stymi cenami sa to neda porovnat ja mam pocit ze v nemecku je vsetko ovela lacnejsie ako na sk ,tu sa da vsetko lacno nakupit ak mam stastie tak ides s taskami domov a penazenka ani nie je prazdna 😀

antonia1
1. dec 2007

my chodime,zatial iba na zimu,moj drahy uz 10 rokov,aj jemu sa tam paci a pohrava sa z myslienkou zostat aspon na par rokov 😅 ......
teraz ked kleslo euro tak sa v nemecku urcite oplati nakupit,ved aj potraviny su cenovo skoro stejne 😉

casie
1. dec 2007

Tak kocky, mam sa od vas co ucit, ja nakupovanie pre seba priam nenavidim 😀 . Nie ze by som nerada chodila po obchodoch, pre manzela by som kupovala aj denne, ale vzdy samu seba presvedcim, ze mi nic netreba. Vcera som si ale kupila nadherny nahrdelnik (za polovicnu cenu ;-N) - prva vec, ktoru som si kupila po 18! mesiacoch (ak nepocitam dvoje tehu nohavice vo vypredaji, obe v prepocte za 250 Sk). Manzela ide zo mna niekedy porazit 😅 😀 .

Ale aby ste si zase nemysleli, ze chodim oblecena v handrach, mam to obrovske stastie , ze mam kamosku, 'shopaholicku' s manzelom 'magnatom'. A tak po nej dedim velke mnozstvo oblecenia, zvacsa nenosene 😉. Mozno ked pridu deti, trosku ma to pochyti 😀

maca793
8. dec 2007

čaute, už sa teším na budúci piatok, prídu prašule a idem kupovaaaťťťť!!!

tilly
8. dec 2007

ja najradšej nakupujem v rakúsku a už aj potraviny - pudingy, jogurty, syry, sladkosti, nápoje, všetko vychádza lacnejšie a dnes som skoro spadla z nôh, malému sme kúpili boby za 19,90 a u nás v carrefoure mali také isté, aj obal vyzeral tak ísto za 2190 Sk 😲
u nás je všetko strašne drahé, to je neskutočné...

maca793
8. dec 2007

sorry, ale keď niekot na rakúsko má, tak áno, ale mnohí si to dovoliť nemôžu 😢

sue
8. dec 2007

Maca, len to Rakúsko je lacnejšie ako SVK 😔

tilly
8. dec 2007

presne tak, rakúsko je oveľa oveľa lacnejšie ako slovensko, ja som malému nakúpila krásne bundy za 9 E, komplet na lyžovanie a premakaný, to je vidieť na materiály aj na spracovaní za 6,50 😲
džúsy tam 99 centov u nás 95 Sk, čo je vrchol, jediné, čo je tam drahšie je mäso (ale to sa už pomaly vyrovnáva a ak porovnám kvalitu, tak to sa ani nedá porovnávať), mlieko, ovocie, vajcia, chlieb...

len ak to má niekto ďaleko, tak tam asi ťažko pôjde nakupovať, tiež nemám do hainu zrovna najbližšie, ale kebyže bývam v takej petržke, tak na slovensku kupujem fakt už len mlieko a rožky, ostatné by som chodila kupovať tam...

tilly
8. dec 2007

len také príklady, čo som si všímla,
roláčik 15 E, u nás v tom istom obchode 719 Sk 😲
kočík chicco u nás v internetových obchodoch (aj mmb) 11000, tam 189 E...
autosedačka Maxi cosi rodi, u nás 5600, tam 100 E

maca793
8. dec 2007

keď si z Blavy, tak áno, ja som z BB. som sama a na mesiac mám pre nás len niečo málo cez 2000,-sk. takže tak.

tilly
8. dec 2007

nie som z BA, ale nemám to zas až tak ďaleko, jasné, že keď je niekto z BB, NR, KE, NZ..., tak asi nebude chodiť do rakúska nakupovať, len vycházda to tam fakt lacnejšie, až niekedy nechápem

maca793
8. dec 2007

ja som pred 10 mesiacmi mala trošku viac peňazí na mínanie, ale pridružili sa nechcené pôžičky od orange, a to som mala všetko u nich v poriadku, takže po 5 rokoch od ukončenia zmluvy musím cvakať 30000,-, došiel mi vysávač tak tam dávam 500,-mesačme, chvalabohu len do marca a potom sa budeme mať zase trošku lepšie. ja som myslela s tými nákupmi tak, že dopredu mám všetko premyslené, ale keď má dôjť k veci, tak to vôbec nekúpim, lebo mi je ľúto peňazí a tak.

nenka83
9. dec 2007

maca a otec tvojich dcier ti neprispieva? darceky od neho nedostavaju? vobec ti s nimi nepomaha?

mokuska
20. jún 2008

ja si takto chodím kochat oci,ale clovek až vekom zistí,že ma doma kopu carachov a načo,ak si idem po meste poobzerat výklady alebo vbehnem do nakupneho centra to ešte neznamena,že som zavyslacka,ale horšie je to s tými,ktorí na to nemaju a takto sa zadlzuju alebo horsie,okrem toho som zvyknuta,že urcitý limit nesmiem prekrociť a tak ma možu lomit akoukolvek akciou,ked na to jednoducho nemam,musim to rozchodit.drzim palce pri dlhých prechadzkach

malaskoricka
21. jún 2008

ahojte tak u nas je to straaaaaaaaaaasne..a hlavne so mnou niekedy nemam naladu na nakupy vobec ale ked ma niekto poriadne nastve tak nakupujem ako zmyslov zbavena a po 2dnoch zistim ze mi polovicku veci netreba..

tweety22
21. jún 2008

tilly, uplne suhlasim, ja chodim do rakuska nakupovat stale, dnes sme kupili 3 velke tasky potravin, cez mliecne vyrobky, polotovary, konzervy ,hippky atd.. atd.. a platili sme 49eur. a vsetko nakupujem BIO pretoze tam to nie je vobec tak drahe ako u nas... neznasam ked idem u nas trebars do hypernovy a dam 3litre za nakup a poriadne som nic nekupila, pre mna je rakusko v nakupovani a kvalite No.1 🙂 a nastastie to mame aj blizko 🙂