Chronické nakupovanie. Aj vy máte niekedy ten pocit?

natalka25
25. nov 2007

Ahojte, uz nazov nahovara, aku debatu by som tu chcela nadhodit. Babeny, mate niekedy pocit, ze ste uz zavisle na nakupovani? Ja chodievam cez vikend na velky nakup, ale ani cez tyzden mi neda pokoja, aby som nenavstivila nejake nakupne centrum. Teraz nemyslim, ze nakupujem velke kose aj patkrat za tyzden, ale aspon ist popozerat, co maju, sem-tam nieco kupit. Mojmu manzelovi z toho rastu rohy na hlave. 😠

k.a.t.k.a.
25. nov 2007

aj mojmu z toho rastú rohy 😀 a tiež som podobný prípad 😅

prvapomoc
25. nov 2007

aj ja mám podobnu diagnózu 😀

natalka25
autor
25. nov 2007

Niekto si pomysli, ze som "postihnuta" v tomto smere, lenze ja rada chodim, obzeram, sem-tam nieco kupim, no a samej sa mi nechce, teda pesi, tak taham muza, aby ma odviezol, velakrat sme sa na tom uz aj chytili.

tinni
25. nov 2007

toto pozname asi vsetky 😀 😀 😀

natalka25
autor
25. nov 2007

Takze nie som sama, ja si uz kladiem otazku, ci nie som shopofolik 😀 😀 😀

maca793
25. nov 2007

ja choodím len vtedy, keď prídu peniažky a to je raz za mesiac. vtedy si vyhodím s kopýtka, miniem niečo cez môj rozpočet, a potom ma to štve. ja nemám na rozhadzovanie veľa peňazí, mne ostáva po zaplatní nájomného a 2 splátok na mesiac len niečo cez 3000,-sk. takže si veľa dovoliť nemôžem. ale rada by som, ako voľakedy. ☹

sstefi
25. nov 2007

tiež mi to niečo hovorí 😅 😀 😵

natalka25
autor
25. nov 2007

Ved my tiez nemame na rozhadzovanie, podobne maci, hlavne, ked pridu na ucet korunky, lenze mne neda ist do obchodu, hoc len popozerat... 😒

maca793
25. nov 2007

ale teraz som si toršku vyhodila z kopýtka a nakúpila som už všetkým darčeky a hlavne deťom. stálo ma to doteraz 3000,-sk a na budúci mesiac to isté. našťastie pracujem po víkendoch, takže mám nejaké peniažky na mínanie navyše. 😀

lefika
25. nov 2007

poznam 😉 ked som sama s malou vonku, je to nuda, tak zajdem vzdy niekde, ked mam tolko obchodov po ceste...aj ked kupim len jogurt alebo vobec nic. mna proste bezcielne prechadzky nebavia 😅
byvat tak na dedine, kde su jedny potraviny a koniec 😖 asi by som sa unudila

erika153
25. nov 2007

no baby? 😀 teraz som sa zamyslela nad lefikinou uvahou, ze byvat na dedine tak co by sme robili? 😀 ja teda neviem 😅 vlastne viem, nakupovali by sme cez internet 😉 😀

maca793
25. nov 2007

tiež ma niekedy idú mrle doma žožrať, že len sedím a ja sa vtedy chytím s malou len čo von kúpiť tiež len nejakú somarinku.
najradšej idem do tesca, a hlavne na detské veci, tie si vyobzerám. a štve ma aj to, že keď sú nejaké zľavy, tak si to nemôžem dovoliť kúpiť. 😢
už som paj prestala nakupovať z mimibazaru veci, tie som nakupovala hádam aj 4 mesiace nepretržite. mala som s toho obrovskú radosť a hlavne nejaké to uspokojenie

lefika
25. nov 2007

erika, to robim aj tu 😀 ale tie dennodenne prechadzky si neviem predstavit. zvlast niekde , kde nemas okolo dediny nic, len polia, ved by ma piclo. vlastne to tak trochu poznam, byvali sme nastastie len chvilku, v modre:tj horna, dolna a medzitym sturova 😖

lefika
25. nov 2007

maca, mimibazar ani nespominaj 😀 hadaj, aku stranku okrem konika mam nonstop otvorenu 😅 😝

ikka
25. nov 2007

erika presne 😀
ja byvam na dedine a poviem vam, keby som si toto uvedomila predtym ako som bola tehu, tak na dedinu byvat nejdem 😠 Mame tu sice 3 potraviny a niekedy som vo vsetkych troch 😀 Takze ked ma niekedy vypustia do mesta, tak to je hruuuza so mnou 😀 😀 😀 a veeeela nakupujem cez net 😉

lefika
25. nov 2007

ikka, ja som v tej modre ku koncu fungovala tak, ze dieta do satky(bola vtedy malicka) a sup na autobus do pezinskeho tesca 😀 😅

briluxina
25. nov 2007

Ahoj, tiež som nedávno prišla na to, že som závislá od nakupovania. Som schopná pobehať všetky obchody a v každom nájsť niečo čo by sa mi ešte zišlo.
Dnes radšej budem sedieť doma ale vždy sa prichytím ako rozmýšľam či ešte niečo netreba dokúpiť. Moj muž už na mňa divne zazerá radšej mu nič nenavrhujem, že by sme mohli niekam zájsť, napr. do metra. 😀

wladka
25. nov 2007

ja byvam na dedine, a esteze mam vodicak 😅 ..nalozim malu a hajde do mesta 😀 .. tiez ma chytaju manie, obcas prekrocim hranbice, obcas sa krotim.. a to aj ked sa krotim, neda mi nekupit aspon jednu vec 😀

lefika
25. nov 2007

wladka, to mas este dobre, mne bol vodicak na h..., ked muz siel autom do prace 😠

anjelinka
25. nov 2007

Ja som na tom podobne, tiez chodim po obchodoch a mojho manzela z toho uz boli hlava, no a dochadza aj ku konfliktom, lebo on by chcel v nedelu napriklad lebedit v posteli a kukat telku, no ja do neho stale hustim, ze podme niekam. 😎

zvedavamt
25. nov 2007

podobne. som na dedine, normalne obchody u nas nahradzaju krcmy. este ze mam internet. ties ma barie mimibazar a postarky na mna divne kukaju,preco mi chodia kazdy tyzden tolke baliky,ked mam len matersku. ale uz som v praci - refanparfumerii a tam mam zlavu ,tak sa musim inak drzat,ked idem domov,ze len jednu vec denne kupim.:-/ a tie obchody okolo,je to v Tulipe 😅 a aby som malej zakazdym nieco doniesla,ked ma caka doma 😒 no je to tazke a co bude ked dostanem prvu vyplatu 🙂 a idu vianoce 😲

melory
25. nov 2007

zvedavamt to poznam, tiez som robila v obchodnom centre a vzdy som nieco "potreboval", nieco som videla v akcii, nieco sa este na pult nestihlo dostat a uz sme si to rozpredali. vzdy som mynula to co som mala v penazenke.

anjelinka
25. nov 2007

zvedava, Tulip je pekny obchodak, xixi, naposledy som si tam kupila bundu, manzela mam totizto za MT, nie priamo, z Bystricky, neviem, ci poznas, tak nemohla som obsediet, nahuckala som ho na prechadzku. 😎

svetluska.p
25. nov 2007

caute babule. musim sa pridat k vam. ja tiez strasne rada nakupujem. doslova, ked mi pridu prasule na ucet, mam nutkavu potrebu ist do obchodu a kupit nieco pekne muzikovi, sebe, do bytu....tazko sa to prekonava...

roasha
25. nov 2007

tak dievcata,ja som v tomto ok,ale moja dievka vseeeetko potrebuje. 🙂

ella1
26. nov 2007

bože,no tak som si myslela,že len ja som asi taká.
ja musím každý víkend do blavy.vždy je totiž niečo,čo potrebujem ja alebo dcéra.ja miniem celú výplatu na handry.už minule som pozerala,že koľko tričiek máme s dcérou a že niektoré sme nemali ani raz na sebe!
ešte že manžel je tolerantný a nechá mi celú moju výplatu ako vreckové 😀
hlavne,že od neho nepýtam.
ale pomaly zisťujem,že už mi tá moja výplata asi nebude stačiť 😅

sue
26. nov 2007

...no ja som závislá... odkedy som tehu, nakupujem furt 🤐 už bývame na dedine, takže našťastie veľa príležitostí v kamennom obchode nie je... ale ten vynález, čo sa volá internet obchod 😲 🙄 😝 fúúúúha 😝
...zatiaľ sa mi to podarí držať aspoň v tých medziach, že nakupujem len to čo je naozaj potrebné a nie nejaké kraviny... ale... neviem ako to bude pokračovať ďalej 🤐 😀

mareli
26. nov 2007

baby, tak sme na tom vsetky podobne. mna pred tehu hrozne bavilo nakupovat handry, boty, kabelky...proste veci na seba, aby som bola chic 😉
teraz ked som tehu, tak si kupim semtam nejake tehu tricko, ale prilis na eba neminam, pretoze si poviem, ze co s tym potom budem robit? tak ale vynahradzam si to nakupmi pre malinku a nakupmi pre domacnost. to by ste neverili, ako ma bavia nakupovat navlecky a rozne prkotiny do domacnosti. a mimibazar mam tiez otvoreny casto...a to ja este fungujem velmi aktivne cez ebay.
nastastie minam v ramci toho, co si mozem dovolit a nemusim prilis hladiet na kazdu korunu. ale manzelik mi tiez iekedy povedal, ze som chora z nakupov. tak vzdy som mu iba odpovedala, ze pokial ma trapi iba tato choroba a nie nieco horsie, tak dakujem za taku chorobu!!! 😀

nenka83
26. nov 2007

ahojte.my sme vcera boli v krakowe.tu u nas nic pekne nemaju.tak som sa vrhla do HM detseho,manzel a vykrical ze mala ma toho doma tolko. a to som mala nasetrene.totalne ma znechutil a sla som domov s jednymi pancuskami. 😠
takze nabuduce uz len sama. viem ze som niekedy az chorobna.no predsa len tie vecicky detske sa daju posunut dalej.
maca ahoj. prosim ta ako to zvladas vyzit s 3 detmi z 3000 sk 😕 ? neber to prosim zle ja sa len pytam.pride mi to tak malo.ved dakedy ideme do obchodu a 1000 v cudu.otec tvojich bab ti financne nepomaha?? ci len povinne vyzivne?

ella1
26. nov 2007

najlepšie je,že otvorím skriňu a......nemám si čo obliecť!
resp. ,že veci,ktoré som si kúpila pred mesiacom,sú už staré 🙄 .manžel vtedy len prevráti oči a nepovie radšej nič 😀
ale teraz aj do bytu veľa nakupujem,lebo vlani sme sa presťahovali,tak stále niečo treba.