Chudnutie s vibračnou plošinou

ejvinna
25. jan 2019

Ahojte niekto kto má skúsenosti s cvičením na vibračnej plošine? 🙂

flientica
25. jan 2019

Kamoska si to kupila, ze aky je "zazrak" ale vravela, ze uz treti mesiac a zatial nic moc. Mozno nieco robi zle ale aj tak, takymto veciam moc neverim

mogaa
25. jan 2019

@ejvinna chudnutie je veľmi jednoduché - príjem musí byť nižší ako výdaj🙂 a na vibračnej plošine toho teda veľa nespáliš🙂 môže sa spevnieť svalstvo ale musíš správne stiahnuť svaly a pridávaš pohyb(napr.drepy) - v tom prípade to môže mať efekt na spevnenie.....Ak chceš chudnúť stačí 4-6x do týždna 20-30min.cvičenie.....super je Jillian ale dobré cvičenia sú na fitshakeri- tie sú ja pre začiatočníkov, vieš si dať ťažšie verzie aj lahšie - cvičenie cca 20-25min, každý deň sú tam ié cvičenie-vieš si vybrať program...Jillian je super na chudnutie jej videá majú tiež cc25min.ale sú dosť náročné

ejvinna
autor
25. jan 2019

@flientica zaujíma ma názor, nakoľko to väčšina ospevuje hlavne tie malé vibro plošiny asi je to zas len o reklame

ejvinna
autor
25. jan 2019

@mogaa a názor na menšie domáce vibro plošiny? nie tie čo su vo fitku

marienka1989
25. jan 2019

Ja mám s vibračnou plošinou dobrú skúsenosť, čo sa týka chudnutia...samozrejme aj na plošine sa musíš hýbať, aby telo posilovalo...chodila som vrámci rehabilitácie kvôli chrbtici na 20 minútové cvičenia do rehabilitačného centra...za tie dva týždne sa mi nielen spevnili brušné aj chrbtové svaly, ale schudla som cez dve kilá....sama terapeutka mi vravela, že 20-30 minút cvičenia na vybračnej plošine sa rovná 2 hodinám tréningu v posilovni....ale mala som špeciálne cviky, ktoré boli aj dosť náročné, ale priniesli pozitívne výsledky 🙂

ejvinna
autor
25. jan 2019

@marienka1989 ďakujem za názor a na akej si cvičila?

sarinka2012
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sarinka2012
25. jan 2019

@ejvinna Ahoj ja napíšem len tolko že neodporučam vibračné "nastroje" na chudnutie ak si mala predtým problém s kĺbmi. Ja som po prekonaní choroby v 18tich mala problém s pravým kolenom, asi dva roky som sa z toho liečila, elektroliečka, ortéza, potom to prešlo a rok čo to bolo už dobré som vyskušala vibračnu plošinu a po týždni sa mi komplet to koleno vrátilo a bojovala som s tým dalšie dva roky. Ďalší nazor čo som počula od mojej ženskej lekárky - ale ber to len ako názor, nie je vševed 🙂 že ani vibracie ani napr. oblubený jumping mi neodporuča ako cvičenie kvôli vnutorným orgánom (hlavne maternici) aj kĺbom a tak nejak som sa s jej názorom stotožnila. Cvičím kardio na prístrojoch rotopedového tipu ( beh som skušala ale už nechcem riskovať s kolenom a toto ma baví viac) To neznamená ale že teraz vibračná plošina je celé zle a do týždna umrieš 🙂 len podávam moj subjektívny pohlad prečo pre mňa konkrétne nie 🙂

marienka1989
25. jan 2019

@ejvinna uff...neviem síce, aké majú v posilovni, táto nebola nejaká veľká, ale mala také operadlo alebo skôr rukoväť vpredu, keď trebalo držať rovnováhu napríklad na jednej nohe, tak aby cvičiaca so sebou nešvihla na zem😂 značku si nepamätám....

baaambulkaa
25. jan 2019

Panebože... Tomuto niekto verí.