Chudoba nie je dôvod na odobratie dieťaťa rodičom

mercy
16. feb 2009

Tento zákon, že chudoba nie je dôvod na odobratie dieťaťa rodičom, ma začína pekne štvať. Cigánča-necigánča, žaidne sa nepýtalo sa svet aby tu trpelo hladom, zimou a bolesťami...Veď keď neikto nemá s prepáčením dať decku čo žrať, nemá mu začo zakúriť a nemá ho do čoho obliecť, tak sa ho nemôže mať a treba mu ho zobrať. Prečo majú umierať nevinné deti, kvôli takejto byrokracii? Nech imr adšej nedajú dávky a investujú do domovov pre tie deti 😢

sirinka
16. feb 2009

neviem presne co konkretne mate na mysli, ale podla mna chudoba naozaj nie je dovod na odobratie deti...
ale to co som videla vcera v spravach tv joj.... 😔 🤐 hlavne by ma zaujimalo, kde boli socialny pracovnici v prvom rade, ked tam same ciganky hovorili, ze ich na danu situaciu upozornovali...a v druhom rade dufam, ze tych dvoch rodicov - hyeny zavru do basy a budu ich tam spoluvazni tyrat, bit a znasilnovat...

sendi
16. feb 2009

soc pracovnici alebo aj napr niekt policajti,asi cakaju,az ked sa stane to najhorsie-smrt.tak ako upozornovali pracov na tich ciganov aj policajti kaslu na to napr na domace nasile a az ked niekto zomrie,tak potom to riesia

alon111
16. feb 2009

ono postarat sa o deti ako ked uz tie deti robia deti.u nas sa scitavalo obyvatelstvo a zistilo sa ze jedno cigancatko proste asi spadlo zo stromu.nemalo otca ani matku proste tam bolo a bolo nicie

sirinka
16. feb 2009

alon aj to sa stava...hlavny problem je, ze su nabuchane deti este pod zakonom a castokrat vlastnymi otcami a bratmi...

mikalove
16. feb 2009

alon to je sila,v tejto dobe....ničie dieťa 😨

alon111
16. feb 2009

u nas uz trnast rocna caka druhe decko.jedno ma s dedom a druhe caka s bratom. 😝

sendi
16. feb 2009

😨 hroza

zuzidr
16. feb 2009

možno ma terza niekto odsúdi ale načo je za pôrod 25tis????????? 😠 ved to tých ludí len láka k tomu rodiť,a rodiť.....a za tých 25tis. čo tá cigana kúpi tomu dieťaťu?????

teraz nám zomrel dedko,maminu stál pohreb 38tis.sk(klasický,žiadny nadštandard ☹ )a od štátu dostala 2400sk. 😠 😠 😠 to je dobrý nepomer 😠

sendi
16. feb 2009

to je riadny nepomer,vsak ciganom padne vhod 25tisic......viac chlastu a fetovania

sirinka
16. feb 2009

no mozno by sa zase mali zaviest take domace kontroly, kde sa zistovalo, v akych podmienkach dieta zije a ako je o neho postarane a az na zaklade toho by mali vyplacat tie prispevky...

vikykiss
16. feb 2009

alon111 cooo to fakt?preboha to je hrozneee

cairka
16. feb 2009

tak tie pôrodné sú celkovo zbytočné plýtvanie, či bielemu, či čiernemu... dali sa lepšie rozdeliť

sendi
16. feb 2009

sirinka,to by sice bolo treba,ale v tomto state kazdy na kazdeho kasle.vsak teraz ti soc.pracovnici napriklad

sirinka
16. feb 2009

tie porodne prispevky maju sluzit na to, aby sa medzi bielymi aspon ciastocne zvysila porodnost...
cairka ty by si sa ho dobrovolne vzdala?

cairka
16. feb 2009

kľudne, mňa sa to netýka 😀

sendi
16. feb 2009

tak zas aj tych 25tis ako tak pomoze

sirinka
16. feb 2009

sendi ved to, ale zase viem, zo skusenosti mojej mamy, ze namju na vsetko cas...ona tiez robi na soc. davkach a namiesto cca 50 spisov ma 300 a nema sancu robit skutocne u vsetkych setrenia, ked chce mat vsetky papiere nacas urobene...ked nestiha, znasa nasledky ona...

sirinka
16. feb 2009

cairka tak asi len preto o tom tak hovoris...

yukki
16. feb 2009

Cairka, 😀 súhlas!

kili
16. feb 2009

ruku na srdce, byť sociálnou pracovníčkou, išli by ste sa na tie deti pozrieť? no ja by som sa bála 😔
ale určite to mohli nejak zorganizovať s políciou a ísť sa pozrieť tak. asi nepredpokladali, že to je až také strašné, lebo tých detí v osadách v príšerných podmienkach je veľa, tak netušili, že tu sú tak zanedbávané.

sendi
16. feb 2009

siri,ano,nehadzem kazdeho do jedneho vrecia,tu proste by nato trebalo omnoho viac ludi,lenze nie su peniaze a tak na tich co to robia,alebo aj na ostatnych ostava vstko a nestihaju sa riesit taketo pripady ☹

cairka
16. feb 2009

sirinka, a vieš ako by sa mi zišli? radšej keby nedali na 3 deti pôrodné 25 000, ale zvýšili rodičovský o 200, nie o sto . ani bieli by neboli škodní, ani cigáni by nemali za čo piť 😠

yukki
16. feb 2009

Pre mňa za mňa keby tie koruny šli na zvýšenie počtu tých sociálnych pracovníkov a umožnila by sa tak lepšia prevencia takých prípadov...äno, iste 25,000,-pomôže aj ženám v povedzme priemernej sociálnej situácii ale pochybujem, že to ktorúkoľvek k pôrodu motivuje...resp.že je to hlavnou motiváciou

sendi
16. feb 2009

cigani VZDY maju zaco pit ci fetovat,nato maju nejake korunky

sirinka
16. feb 2009

kili jasne, ze socialny pracovnici maju pravo volat si k takym pripadom policajtov, ale ja mam pocit, ze aj ti sa boja...

cairka komu sa dnes nezide nejaka korunka navyse...

sirinka
16. feb 2009

yukki ale to by bolo proti slubom p. fica, ze bude znizovat pocty statnych zamestancov 😉 ach jaj...socialna politika, ze...chudobny su este chudobnejsi a bohatych sa jeho opatrenia akosi nedotykaju...

jasne, aj ja som za zvysenie rodicovskych prispevkov, lebo momentalna suma je len na smiech cez slzy...

yukki
16. feb 2009

Apropo aj mne by sa boli zišli, tiež som musela nakúpiť aj kočiar, fusák, plienky, veci, ktoré sa mi nepodarilo podediť...a ktoré som kupovala všetky z druhej ruky...pre to mojo prvé zlaté deťátko 😉

kili
16. feb 2009

yukki, a ty si nedostala? alebo ako to je u adopcii?

cairka
16. feb 2009

yukki, ale ty si nezvyšila populáciu, si nezaslúžiš 😀 😀 😀

sirinka
16. feb 2009

no u adopcii je ten zakon na hlavu postaveny...kedze treba poziadat do pol roka od narodenia a napr. u kamosky trvalo na sude 9 mesiacov, kym malemu pridelili ich meno a tym padom stratili narok 😠