Čierna alebo biela farba auta?

silvia123
21. mar 2009

Ahojte rozmýšľame nad kúpou auta, konkrétne typ Hyundai Accent (sedan), ide len o to že kvôli financiám ho chceme kúpiť len v základnej farbe a tá je buď biela alebo čierna. (klimatizáciu nechceme).
Mne osobne sa čierne páči viac, vyzerá tak luxusnejšie, ale v predajni nám povedali, že je na ňom všetko vidieť -prach,nečistota, že na bielom to tak vidieť nie je, proste keď nie je farba metalická, tak to je tak a taktiež v horúčavách tá čierna nie je žiadna výhra. Tak teraz neviem vsadiť na to čo sa nám páči-teda čierna, alebo praktičnosť -biela. Možno blbá téma, ale naozaj sa nevieme rozhodnúť, je to dosť ťažké ale to auto budeme užívať roky, tak nechceme spraviť chybu.
Interiér vozidla je buď v béžovom alebo šedom prevedení.
Ak mi niekto vie poradiť budem rada 🙂

maruschka
21. mar 2009

silvia, teraz je veľmi moderná biela. 😉 😉 .to je taká predstava, že kto je bohatý /mafián/ v Amerike má biele auto, takže všetci kupujú biele autá, aby ukázali, že na to majú.. 😀 😀

maruschka
21. mar 2009

jáj, podstata veci..Je to pravda, že čierna vyzerá luxusne, ale umývať auto každý druhý deň tiež nie je výhra..To biele predsa len toho viacej znesie..Takže sa prikláňam k tej bielej z praktického hľadiska, ale ja by som radšej kúpila čierne-mne sa čierna viac páči-to je z toho babského hľadiska 😉 😀

silvia123
autor
21. mar 2009

Hm ja si skôr myslím, že odjakživa je luxus čierna -aj vládne bavoráky sú čierne 🙂 😀 no ja som vždy inklinovala k čiernym autám, ale ešte som sa na čiernom v horúčave neviezla, takže ak by som sa mala v lete v aute uvariť, tak to asi radšej tú bielu.
Mimochodom od mafiána mám ďaleko, ale už sme raz kúpili ojazdené auto a to čo sme dali do jeho opráv...no katastrofa a práve nám odchádza motor, takže teraz ho dáme pekne zošrotovať a táto ponuka mať nové auto je naozaj dobrá, len nemôžeme tak vyskakovať, že si priplatíme ešte aj farbu.

silvia123
autor
21. mar 2009

maruschka 😀 to sme my ženy -vsadíme na krásu -vidíš asi by si aj ty mala problém sa rozhodnúť

blovitc120
21. mar 2009

Ja by som brala čiernu a isto by som si do neho dala aj klimu, ak ju aj teraz nechcete, mozno o 3 roky by ste ju brali a co potom? Ale to je len moj nazor 😉

jonki
21. mar 2009

Špinu podľa mňa bude vidno na oboch....my máme strieborné a tmavomodré a tiež to vidno. Ale to čierne bude v lete fakt nahriate neporovnateľne viac. Ďalšia vec je viditeľnosť na ceste....pokiaľ sa nesvietilo tak najhoršie čo sa týka bezpečnosti z toho v období pološera vraj vychádzali tmovozelené, tmavomodré a čierne...tento problém teraz kôli celodennému svieteniu našťastie odpadá. Ale ja to zase vidím tak, že čím ma je vidieť viac tým lepšie.

Hlavne Vám prajem nech je bez porúch 😉

silvia123
autor
21. mar 2009

veď to áno, to by som brala aj ja čiernu s klímou -to by bolo lahké rozhodovanie, ale to je o 50t. viac a to nie je sranda...

iinuska
21. mar 2009

Ja by som volila skor tu ciernu. Ta klima stoji 50 tis?To je dost.

silvia123
autor
21. mar 2009

Inak čo viem veľa ľudí čo má klímu aj tak ju nevyužíva, lebo sú z nej nachladnutí, prípadne majú alergie, slžia im oči a podobne a môj manžel je tiež veľmi náchylný na prechladnutie, takže asi aj tak by nám bola nanič. A nakoniec veď horúčavy trvajú nejaké 2 mesiace, tak by som sa možno rozhodla pre to čo sa mi páči viac -teda tú čiernu, ale ešte je tam malinký problém, že tá čierna pekne ukáže s béžovým interiérom -ale ten je tiež viac náchylný na nečistotu a so sivým interiérom to už nie je ono -ten by sa zase hodil k tej bielej farbe.
Má niekto z vás čierne auto, prípadne béžový interiér auta a ste s tým spokojní, alebo nikdy viac...?

minkak
21. mar 2009

Ahoj silvia,no mne sa tusim viac paci ta biela,ked sa tak na to pozries tu : http://www.hyundai.sk/zostavte-si/step1color.php
a je to pravda,ze sa bude menej spinit a v tej ciernej je fakt horuco.
a ta klima by Ta stale teraz 50 ale neskor Ta moze stat aj 2x viac,takze by som sa moc nespoliehala ,ze si ju mozno neskor date spravit a aj tak 3 roky sa potit v ciernej....
No drzim palce,nech sa rozhodnete spravne a nech Vas auticko poslucha 😉

blau
21. mar 2009

Ja som kupovala auto teraz a vybrala som si ciernu paci sa mi viac. Biela je praktickejsia a velmi moderna v Arabskych emiratoch nestretnes auto nez bielej farby. A to maju bohaty sejkovia. Moj otec si kupil auto bez klimatizacie lebo tiez bola taka draha a velmi lutuje. A ja do toho auta v lete nesadnem s malym deckom je to o nervy sediet v zaparenom aute. Ved ta klima sa ma nastavi len o 2stupne menej ako je vonku , takze nehrozi prechladnutie. To hrozi vtedy, ked je vonku 30 a v aute 15 stupnov. Ale je zas pravda, ze niektory ludia su na to velmi haklivy. Ja byt vami este porozmyslam nad inym autom ,kde je klima akoze normalna vec a nie aby ste vy doplacali 50tis. Hyundai su dobre auta , ale maju velku spotrebu.

silvia123
autor
21. mar 2009

ja viem, to nám povedali aj v predajni, že nad tou klímou možno budeme banovať, ale ide o to že mám malé dieťa a na to auto si aj tak musíme väčšiu časť peňazí požičať od našich, kupujeme ho len preto že sa nám pokazilo terajšie a ako som povedala kupovať ojazdené po našej skúsenosti už nikdy viac a to sme zaň dali pred šiestimi rokmi toľko peňazí čo teraz stojí toto nové (po zľavách). 😖
A ďakujem všetkým za prianie, tiež dúfam, že nás už toto bude poslúchať.

silvia123
autor
21. mar 2009

Pravdu povediac my sme sa rozhodli pre túto značku kvôli cene -chceli sme tak do 190t. po zľavách. Viete niekto poradiť iné rodinné auto -podstatný je pre nás veľký kufor, aby sa zmestil kočík. Potom by som možno nemusela ani riešiť tie farby.

blau
21. mar 2009

Ano niekedy tlacia tie poo.. peniaze, ale fakt ak sa da skuste pozriet ine auto, za to nic nedate. Ved o to ide mas male dieta a urcite pojdete niekam na dovolenku a potom mozno budete lutovat a pojdete na noc aby vam nebolo tak horuco. Ale ked bez klimy, tak biele nebudete sa tam tak prazit ako v ciernom, V kazdom pripade vela stastia a pekny vikend 😉

norik1
21. mar 2009

...a biele auta su najmenej kradnute - statistika 🙂

bashka
21. mar 2009

siva 😀 sorry...my mame sive a neni vidiet tak chronta, prach, blato 😵 Ved aj na bielom asi vsetko vidiet. Ci maju len 2 farby? Alebo otatne su drahsie? Fakt neviem

minkak
21. mar 2009

silvia trochu som sa motala na tej stranke a rozdiel medzi vybavou s klimou a bez mi vychadza 580€
active vychadza 9699€ a dynamic uz ma manualnu klimu a bez zliav vychadza 10 279€.
takze nerozumiem kde mate ten doplatok za klimu 50tis.

minkak
21. mar 2009

a silvia pytas sa na ine znacky napr.citroen spravil zlavu na srotovnom az 3000€ a napr. C3-ka vychadza po odratani vsetkeho 160 tis.SK,tak skuste aj tam pozriet napr. C4 alebo C5 ako tam vychadza 😉 alebo este mrknite aj Renault ma teraz dobre ceny 😉

blovitc120
21. mar 2009

No ja neviem, pozeram pred dom, kde stoja aj biele aj cierne auta (my mame tmavomodre) a vsetky sa mi zdaju rovnako spinave - ci biele ci cierne, ci zelene. A ked nechcem, aby mi bolo vidno spinu, tak ho umyjem, ci sa mylim? Ja by som kvoli spine asi auto nevyberala, isla by som do toho, co sa mi viac paciň. A k pareniu v aute, ked je v lete vonku totalne horuco, je praziaren ci v bielom alebo ciernom, ci mas dnu 50°C alebo 55°C ked ho otvoris, to uz podla mna az tak vela neznamena. Skor ide mozno o to, ze to cierne je horucejsie, ked sa ho dotknes a mozes sa popalit, nie? Hoci ja som sa popalila aj na cervenom 🙂. Ja osobne by som vyberala auto aj podla spotreby, ako tu uz bolo spomenute a podla toho, co ma v zakladnej vybave, statistiky kazovosti a tak... Mozno je takto lacnejsie, ale miniete kazdy meseiac viac na benzine. Mozno sa mylim, to je len moj nazor...

silvia123
autor
21. mar 2009

Hyudnai accent v základnej výbave active je teraz v akciovej cene za 7999 eur, takže preto chceme túto základnú výbavu.
Výbava je veľmi rozsiahla až na klimu a hmlovky máme všetko čo potrebujeme a spotreba neviem na také väčšie auto to asi nie je zle čo myslíte -ja sa v tom síce až tak nevyznám, ale sťahujem zo stránky:
SPOTREBA PALIVA (l/100km)
Cyklus - mestský 8,0 /
Cyklus - mimomestský 5,1
Cyklus - kombinovaný 6,2

iinuska
21. mar 2009

Skus pozriet Renault Megan Grandtour. Teraz je v akcii, super vybava, velky kufor. My nad nim rozmyslame.

silvia123
autor
21. mar 2009

iinuska krásne auto, ale nás tlačí cena.

minkak
21. mar 2009

silvia pozir sem thalia -cena 165 tis. spotreba 5,9 priemer
http://www.renault.sk/renault-slovensko/16-srot...
staci ked klknes zobrazit cennik pod nou a vsetko Ti ukaze 😉

silvia123
autor
21. mar 2009

minkak, pozerali sme ako prvé práve túto thaliu a boli sme do nej zbláznení, ale v základnej výbave nemá proste skoro nič (ešte aj okná otvárať manuálne), museli by sme kupovať strednú výbavu a tá je v cene hyundai a keď sme porovnali strednú verziu thalia a základnú hyundai vyšiel nám jednoznačne hyundai.

danciacik
21. mar 2009

No ja by som radšej kúpila asi biele. Možno blbosť ale štatistiky hovoria, že biele autá majú nižšiu nehodovosť.

minkak
21. mar 2009

silvia este som pozerala daciu sandero ta sa mne paci 😉
http://www.daciagroup.sk/sk/DaciaSITe/services/...
cena od 150 tis.

silvia123
autor
21. mar 2009

Daciu majú veľkú spotrebu, ževraj väčšiu než v skutočnosti uvádzajú a je to rumunské auto, no nemám k nim dôveru.

zuzana581
21. mar 2009

Ahoj. My máme čiernu metalizovanu Fabiu combi a sme velmi spokojný. Nemáme ani klímu, ale dá sa tam vydržať. Ja som aj tak neni zástanca klimatizácii. Ale je pravda, že fábia má vzadu dosť málo miesta, takže ju asi budeme musieť vymeniť teraz keď sa narodí druhé bábo. Uvidíme. Prajem šťastný výber.

zabka78
21. mar 2009

silvia 123, na Slovensku je leto kratke. Tolko vydrzite v ciernom aute. Mne osobne sa tiez pacia cierne auta. Biele by som nevolila aj z toho dovodu, ze sa na bielom podklade hrdza krasne vynima. S prachom a spinou by som si nerobila velke starosti, ved aj na bielom moc toho neukryjes. Kup urcite tu ciernu 😉
A co tak Citroen C3?

zabka78
21. mar 2009

Alebo si priplat a kup striebornu farbu je to bezudrzbova farba, nevidiet tam prach, skrabance....