Čierna alebo biela farba auta?

silvia123
21. mar 2009

Ahojte rozmýšľame nad kúpou auta, konkrétne typ Hyundai Accent (sedan), ide len o to že kvôli financiám ho chceme kúpiť len v základnej farbe a tá je buď biela alebo čierna. (klimatizáciu nechceme).
Mne osobne sa čierne páči viac, vyzerá tak luxusnejšie, ale v predajni nám povedali, že je na ňom všetko vidieť -prach,nečistota, že na bielom to tak vidieť nie je, proste keď nie je farba metalická, tak to je tak a taktiež v horúčavách tá čierna nie je žiadna výhra. Tak teraz neviem vsadiť na to čo sa nám páči-teda čierna, alebo praktičnosť -biela. Možno blbá téma, ale naozaj sa nevieme rozhodnúť, je to dosť ťažké ale to auto budeme užívať roky, tak nechceme spraviť chybu.
Interiér vozidla je buď v béžovom alebo šedom prevedení.
Ak mi niekto vie poradiť budem rada 🙂

briketa
21. mar 2009

RE: silvia, teraz je veľmi moderná biela. .to je taká predstava, že kto je bohatý /mafián/ v Amerike má biele auto, takže všetci kupujú biele autá, aby ukázali, že na to majú..

v USA su bohacske auta tmave, nie biele ;). Cierna, anthracit, strieborna, to je na kazdeho osobnom vkuse.
Biele auta mavaju vacsinou zeny.
Mne bude biele auto vzdy pripominat spital, hygienu a podobne 😀

bambusko
21. mar 2009

biela farba je bezpecnejsia ako siva, cierna, tmavomodra... najbezpecnejsie z hladiska viditelnosti su zlte a cervene auta 😉

http://magazin.atlas.sk/extra/kuriozity/110829/...

jesika26
21. mar 2009

silvia, jednoznačne čiernu farbu, my máme čierne, vyzerá to podla mna športovejšie a hlavne krajšie. a po čase si doplatíte na klímu a je to. 😉 , nedá sa všetko naraz

nataly7
21. mar 2009

ja by som prala to cierne biela je pekna ale len kym sa o nu pravidelne staras ale kazde sa spini len na niektorych farbach to tak nevidiet a nakoniec sa musite rozhodnut vy podla seba aku farbu uprednostnite prajem dobry vyber 🙂

audreyd
21. mar 2009

keby sa mám rozhodnúť medzi čiernou a bielou, tak určite čierna 🙂

my máme čierne s klímou a je to super!

ale nedám dopustiť na moju C3 - zmestia sa dozadu 3 autosedačky, relatívne veľký kufor (kočík tam vpracem v pohode), všade sa s ním dobre parkuje, nízka spotreba... a je červená, takže dobre viditeľná 😉
nové majú teraz celkom fajn cenu!

a dosť ľudí teraz važuje aj nad daciou sandero!!! tu sa zmestíte do 200.000 aj s klímou!!!
http://www.daciagroup.sk/download/cennik_sander... 🙂

audreyd
21. mar 2009
silvia123
autor
22. mar 2009

Ďakujem baby, dosť ste mi pomohli v rozhodovaní, myslím, že čiernu, lebo keď som ju videla zostala som do nej naozaj zbláznená a v bielej by som sa cítila tak neprehliadnuteľná (ja sa napríklad vždy obzriem za bielym autom, neviem prečo to tak bije do očí) a pouvažujem o tej klimatizácii, veľmi veľa ľudí mi ju doporučuje (a predtým som nechcela o nej ani počuť) tak som si to pozerala ešte raz, tak v príslušenstve je síce uvedená že stojí 50t, ale teraz som si všimla, že rozdiel medzi druhou a základnou výbavou tohoto auta je práve tá klimatizácia a stojí to 30t. -samozrejme aj to je veľa, ale už to stojí na zváženie, lebo v budúcnosti by sme chceli chodiť na výlety, minimálne po Slovensku, takže dúfam, že naškrabeme ešte na tú klímu. Tak sa majte krásne, je to fajn takto podiskutovať, človek sa lahšie rozhodne.

anickaajanko
22. mar 2009

silvinka ja mam biely pegeot a nikdy viac
biela na aute nevyzera dobre nepekne hrzdu vidiet automaticky staci ze ti odskoci skalka od cesty
urcite cierna

elly111
22. mar 2009

čiernu s klímou 🙂

blau
22. mar 2009

silvia ale spotreba v meste 8litrov?? fuha tak to je velmi vela. No urcite si spravite po svojom, ale ja by som dala aj na rady minkak. Pozrite si aj ine auta. A daciu? Urcite nie.. Skoda a wolksvagen su super auta. V podstate to iste, len za skodu za platis menej a tiez su pekne. A farba este raz mne sa paci cierna.

zuzkafuny
22. mar 2009

Žltééééé ako slnkoooo 😵 😵 😵

minkak
22. mar 2009

silvia tak Vam prajem vela stastnych kilometrov a nech Vas auticko poslucha🙂))))

Audrey vidim,ze si poradila to iste co aj ja aj mne sa ta dačka velmi paci 😉 a tiez som pisala o C3-ke,len celkom neviem ako je to s kocikom zmesti sa do kufra???

Blau 😉 dakujem 😉 no VW a Skoda su super auta ale VW v takej cene asi nenajde ,jedine uplne malinke mozno 😉 a tie suciastky do buducna su o dost drahsie ako na Hyundai 😉

denduska
22. mar 2009

Ford...a cerveny 😀 ako nas 🙂 a to sme kupovali ojazdeny z Nemecka, nebyt jedneho idiota co nam odbil spatne zrkadlo, tak nemal ani ziadnu poruchu....klop klop klop.... ozaj v Madarsku po rovnych cestach spotreba 3,5 l! inak tu na SK maximalne 5, aj v meste, a to je diesel.

inak medzi bielou a ciernou, ja by som urcite volila ciernu..neviem, biela mi pripada ako sanitka alebo nejake take vozidlo 😅 to asi preto ze nasi byvaju vedla biochemickeho labaku kde stoja same biele auta 😀

a klimu, jednoznacne, ale to aj podla toho kolko cestujete, my cestujeme strasne vela a bez klimy by z nas boli dehydrovane handricky..

silvia123
autor
22. mar 2009

Pozerala som tú C3 -je to dosť drahé autíčko a keby to mám s takou výbavou ako v Accente, tak ani nehovorím. Výhoda Huyndaiu je hlavne za dobrú cenu dosť veľký kufor (390l), zameranie na bezpečnosť a tiež sú celkom elegantné. Dúfam, že nebudú moc poruchové.

emogeon
22. mar 2009

biele auta sa takmer nekradnu 😉

z.ubrienka
22. mar 2009

cierne + klimaa

susik77
22. mar 2009

urcite klima. ja si to v lete neviem bez klimy ani predstavit. tiez mala by tam vobec nevydrzala. ved auto bez klimy v lete je sklenik 😖

lencici
22. mar 2009

jednoznačne čierne auto

marse
22. mar 2009

ja mam auto bielej farby, a nejako to neriesim, zaspini oboje, ale statistika dokazuje ze biele auta maju mensiu nehodovost lebo, ich je viac vidiet na vozovke 😉

monikat75
22. mar 2009

ahoj, my máme čierne auto a je fakt pravda, že na ňom vidno aj tú najmenšiu špinku, takže môj manžel ho v kuse umýva, ale veľmi krátko vydrží byť čisté ☹
minule sme ho dali umyté do garáža a potom sme ho mali deň pri dome a akurát pršalo, takže zmoklo a už vôbec nebolo vidno, že by sme ho umývali, takže tak, ale na bielom tiež vidno prach
a s tým, že je v ňom horúco, to sa dá ľahko vyriešiť, my máme klimatizáciu, takže potom nie je s tým žiadny problém

silvia123
autor
22. mar 2009

Práve som dôkladne prezrela stránku toho Citroenu a pozerala som že majú na tú C3 výraznú zľavu, mali ste pravdu a je komplet v plnej výbave, výjde okolo 195t., fakt super, pôjdem sa nu určite pozrieť. Jediné mínus je kufor -308litrov, ale zase to je na posúdenie či zmestí viac do typu sedan aj keď má 390litrov. Ten kufor je pre mňa dosť dôležitý -chcem čo najväčší, takže pekne zoberiem kočiar a pôjdem do oboch predajní vyskúšať veľsko kufra a rozhodnem sa. Ďakujem za upozornenie na tú C3 (ešteže som sa na tej stránke dlhšie hrabala)

zabka78
22. mar 2009

Moznosti su siroke, tak sa neunahlite. Mrkni na toto:

http://www.daciagroup.sk/sk/DaciaSITe/sandero/h...
ma dost velky kufor...stoji okolo 200 000 Sk

http://www.renault.sk/produktove_prezentace/tha...
tiez vacsi kufor

zabka78
22. mar 2009

btw - obidva maju spotrebu asi do 6

dia2006
22. mar 2009

Aktualne: ten citroen C3 uz nie je za tu super cenu, to platilo len jeden den, teraz to vychadza okol 238 tis, ale aj tak je to dobra cena. Neviem, aky mas kocik, ja mam chicco ct4, ale nezmesti sa tam, ani do suzuki swift sa nevojde, to je ta ista trieda.

blau
22. mar 2009

presne silvi nic neunahlite,. auta idu s cenou este dolu , tak ak vas to fakt velmi nesuri pockajte, ale urcite sa popozerajte ako hovori zabka78.

skoda VW su super auta ale suciastky sa daju aj lacno zohnat z talianska, takze to by nebol problem, ale s cenou mas pravdu jedine ojazdene. Ja som kupila 3rocne a neviem si vynachvalit

zabka78
22. mar 2009

blau, suhlasim s tebou v tom, ze VW su najlepsie auta. Aky typ mas?

blau
22. mar 2009

VW-touran.(carat) Naozaj je tam ako v obyvacke velke priestrane tempomat, klima ide ako blazon. Sme velmi spokojny. Moja svokra ma uz 20rokov VW . Kupi novy najazdi 160 tis km a potom im ho vrati a zoberie si za doplatok novy. Teraz mala cierne, a na buduci mesiac si berie fungl nove cervene. Ale moja farba je cierna 🙂

zabka78
22. mar 2009

ja som tiez zblaznena do ciernych...my mame "wolfika" 😉
nadherne sedi v zakrutach a kvalitou je tiez na vysokej urovni

zabka78
22. mar 2009

manzel pasie po novej 6-tke Golf...ja mam vacsiu naklonnost k motorkam, ale nedari sa mi ho nejak presvedcit 😀

mate aj parkovaci asistent?

blau
22. mar 2009

nie to nemame. Muz parkuje dobre a ja sa snazim parkovat nekomplikovane a dalej od aut aby nejaky dobrak pri otvoreni dveri na jeho aute neoskrel moje, lebo to tak byva. No svokra bude mat ten novy 6tkovy. A my mame harley fatboy- ale muza uz nebavi tak si chce kupit ktm alebo duke. Bracho si otvoril akurat teraz predajnu s motorkami a je riaditel slovenskeho zvazu motokrosu. Mame to v rodine.