Čierna alebo biela farba auta?

silvia123
21. mar 2009

Ahojte rozmýšľame nad kúpou auta, konkrétne typ Hyundai Accent (sedan), ide len o to že kvôli financiám ho chceme kúpiť len v základnej farbe a tá je buď biela alebo čierna. (klimatizáciu nechceme).
Mne osobne sa čierne páči viac, vyzerá tak luxusnejšie, ale v predajni nám povedali, že je na ňom všetko vidieť -prach,nečistota, že na bielom to tak vidieť nie je, proste keď nie je farba metalická, tak to je tak a taktiež v horúčavách tá čierna nie je žiadna výhra. Tak teraz neviem vsadiť na to čo sa nám páči-teda čierna, alebo praktičnosť -biela. Možno blbá téma, ale naozaj sa nevieme rozhodnúť, je to dosť ťažké ale to auto budeme užívať roky, tak nechceme spraviť chybu.
Interiér vozidla je buď v béžovom alebo šedom prevedení.
Ak mi niekto vie poradiť budem rada 🙂

silvia123
autor
22. mar 2009

ja ojazdené auto už nekúpim, pred šiestimi rokmi sme kúpili za 175t. šesťročného peugeota 106 Symbio a katastrofa, odišlo nám na ňom už hádam všetko, neustále sme doň valili peniaze, určite tam musel byť pretočený tachograf, možno bolo aj havarované, lebo ho ťahá do ľavej strany a momentálne začal žrať olej -takže bude v háji aj motor. Nové je len nové, som prvý majiteľ a viem ako s ním zaobchádzam a keď si ho budem šetriť vydrží mi pekných pár rôčkov. Na ojazedené autá musí mať človek šťastie a to riziko už nechcem podstúpiť.
Mimochodom Dácii -celkovo ako značke nedôverujem a o renaultoch som počula že sú kazivé. Mimochodom ten peugeot 106 -bol to boj tam vopchať golfík kočík a veľký som zmestila iba so sklopenou sedačkou, takže ak budem chcieť druhé dieťa, takéto malé auto neprichádza do úvahy, takže zajtra idem do predajne aj s tým veľkým kočíkom, držte palce nech ho tam vtrepem. 😀
Inak ten accent sa mi veľmi páči, bola by som rada keby sa nájde niekto kto vie niečo o tej značke hyundai, našla som na internete testy nejakého motoristického magazínu a bolo celkom vychválené, tak neviem. Tak pa zatiaľ

zabka78
22. mar 2009

blau az ma srdce boli 😢 😢 😢 😉

blau
22. mar 2009

ano pokial mas taku skusenost s autom tak potom oukej. Ja som mala stastie ale bolo to auto dovezene na objednavku okontorolovane mojim otcom odbornikom a u mojho brata v dielni , ktory sa takym autam venuje. Mne bolo povedane ber. a za super cenu.
drzim palce aby ste si vybrali pekne auticko ko vasej spokojnosti. Len o tej klime by som velmi uvazovala. papa

blau
22. mar 2009

ale zabka vsetko bude neboj, ceny idu dole (myslim aut a motorka sa da kupit dobra aj z druhej ruky)

blau
22. mar 2009

jaj este ma napadlo ak mas vodicak na motorku tak pozicaj od nejakeho znameho( ak ma a pozicia) povoz muza a nie je mozne aby ho to nechytilo. Ale mozno ani nie moj druhy brat total antimotorkar. len gitara bubny , knihy a hory to je jeho

zabka78
22. mar 2009

ja asi tazko...skor on mna 😀

mywiel
22. mar 2009

Mne osobne sa cierne auta nepacia, este tak tmavo modré ale cierne nie...ale 100 ludi 100 chuti, a cierne auto bez klimy by som si urcite nekupila. 🙂

zabka78
22. mar 2009

silvia, to je pravda... co sa tyka kvality je hyundai lepsi

zabka78
22. mar 2009

davala som tip na lacnu variantu s pomerne velkym kufrom...sandero, thalia

zabka78
22. mar 2009

muz mi teraz povedal, ze dobre ceny maju aj Renault Clio
http://www.renault.sk/produktove_prezentace/clio/

dia2006
22. mar 2009

A preco sa da vybrat len cierna alebo biela?? Tak ak takto znie otazka, mne sa nepaci ani ciernea ani biele, ale
naozaj - kolko ludi, tolko chutí. Ak by som isla kupovat nove auto, tak si farbu vyberiem, aka sa mi paci, v tom
pripade by som nepozerala na cenu, ved ho nekupujem na jeden rok, ale niektori casto menia auta, aj kazdy rok.
Skodu ste tu vsetky chvalili a su ludia, ktori jedine skodovku, ale my sme mali feliciu a kamoska fabiu, kamarat
aj to aj to a povedala som si, ze istotne nie. A VW - istotne ano a ked si porovnam ceny, tak samozrejme
je VW drahsi, ale patria jednoznacne k najlepsim autam. A este sme sa pytali aj v servise - nezaujatom a dostali
sme zaujimavu odpoved - ak si mozem vybrat, istotne VW a v ziadnom pripade citroen alebo peugeot ☹ ☹ .
To ma velmi mrzelo, lebo som bola zamilovana do pana C3 tmavocerveneho.

dia2006
22. mar 2009

Aha, uz chapem preco cierna alebo biela, sorry, precitala som si aj zaciatok. Tak bez klimy by som tiez nove auto nekupovala a cierne v ziadnom pripade. Takze ak ste sa rozhodli pre hyundai accent bez klimy, tak vylucovacou metodou biele.

dia2006
22. mar 2009

A este nieco - naozaj vazne, fakt by to povedal kazdy odbornik, ze sa neda pozerat a vyberat len podla ceny. Ak ho v buducnosti planujete predat, auta bez klimy budu o niekolko rokov nepredajne, ved teraz ich uz nie je bezne dostat - nove. Vacsinou su v specialnej ponuke. Ja som teraz porovnavala ojazdene auta a tie bez klimy boli naozaj ovela lacnejsie a to som pozerala max 3-4 rocne auta. Je to proste trend, mame stale vyssie naroky.

zabka78
22. mar 2009

dia oni uvazuju o kupe auta na dlhsi cas...momentalna doba dava moznosti, ktore sa uz mozno nenaskytnu a klimu si mozu dat namontovat dodatocne, ked budu peniazky. ale urcite je to palka.

egyptanka
22. mar 2009

keby som sa mala rozhodnut tak urcite cierne, ono je jedno v tych teplach ci je v aute o 5 stupnov menej alebo viac, a to sa farbou auta neda na 100% ovplyvnit. A momentalne su laky, ktore maju v sebe latky, ktore odrazaju UV filtre.

zabka, my mame Clio III. uz pomaly druhy rok a sme velmi spokojni, takze mozem doporucit. Urcite keby som mala kupovat dalsie auto tak by to bol opat Renault.

... a ak by som sa mala rozhodovat ci klimu teraz (a uskromnit sa na niecom inom) alebo dodatocne tak urcite by som ju dala hned, lebo potom sa vzdy najde dovod preco si ju nedam (nedostatok penazi, ked su peniaze tak sa radsej vyuziju na nieco ine ako do auta). Aspon u nas to funguje tak, ze na poslednom mieste je auto (smozrejme benzin, udrzba, poistky su povinne)

dia2006
22. mar 2009

Egyptanka, - presne tak, ta klima dodatocne je ovela drahsia, ale zrejme oni to uz maju premyslene. Keby napr. to auto brali na spotrebny uver, tak ked sa to rozpocita na splatky, clovek si to ani nevsimne.

blau
23. mar 2009

tak co silvi zmestil sa kocik=? co ste vyriesili?

silvia123
autor
23. mar 2009

Ahojte, no to je teda gól, prišli sme do predajne pevne rozhodnutí že čierna s klímou a akurát tam bol majiteľ predajne, ktorý sa s manželom poznal- boli kedysi susedia a sa ho na rovinu spýtal koľko km do roka najazdí a keďže všetkých z rodiny máme do 10 km a do roka najazdíme do 10000 km nám jednoznačne odporučil že klímu by nekupoval, ale že je to na nás a vzhľadom k tomu, že manžel je alergik, tak nám povedal že sú to pre nás zbytočne vyhodené peniaze, že keď už pôjdeme na nejakú dlhšiu trasu, tak to raz za čas vydržíme. Povedal že aj on má klímu a keďže má tiež rodinu len poblíž a do mesta ako my má nejakých 3-5 km, tak že nám ju nedoporučuje -veď v podstate šiel proti sebe, lebo my sme boli rozhodnutí a on mal výhodnejšie keby predal drahšie auto. Len potom nastala dilema -lebo auto bez klímy určite nie čierne a biele sa mi proste nepáčilo, tak sme zostali úplne zničení, že zase sme nič neporiešili. Tak nakoniec to vyriešil predajca -povedal nech si priplatíme za metalízu -nejakých 9t. to tuším je a že on nám dá za to autorádio zadarmo (má hodnotu 7t.) a vyberieme si auto bez klímy. Takže budeme mať farbu gold beige -na obrázku je vyfotená dosť natmavo, je taká bledunká v skutočnosti, veľmi pekná.
No neviem či sme urobili dobre, možno nie, možno raz budeme banovať že nemáme tú klímu, ale v podstate možno by sme banovali, že zbytočne vyhodené peniaze, keďže ako som spomínala je môj manžel alergik a veľmi často býva v zime nachladnutý, to sa uvidí časom. Teraz sme proste veľmi tlačený peniazmi, pretože sme všetko vrazili do rekonštrukcie domu a do zariadenia, takže ak nám tá klíma bude niekedy chýbať, možno si na ňu našetríme a dáme si ju dodatočne, aj keď to výjde viac, ale veď doteraz sme v aute klímu nemali a nechýbala nám, a to sme chodili po výletoch, tak snáď to prežijeme aj naďalej.
PS: kočíky by sme zmestili aj dva 😀 😉
No trošku som sa rozpísala, ďakujem všetkým, ktorí sa mi snažili poradiť, boli ste fakt zlatí, tak aj vám držím palce pri vašich rozhodnutiach nech sú akékoľvek, pevne verím, že to naše bolo zase správne.
Ahojte
Silvia

lucialast.
23. mar 2009

Ahoj Silvia.Dnes sme boli s manželom a objednali sme hyundai accent a dali sme si priplatiť za metalízu. Biela sa hrozne špiní a mne sa nepáči a o čiernej je to to isté 😉

silvia123
autor
24. mar 2009

Lucialast.
písala si že ste tiež kúpili Accent a kupovali ste zrejme tú najvyššiu výbavu pravda? Vieš nemám skúsenosti s klímou a tie rady na internete vo mne nahlodávajú pochybnosti či sme si tú klímu nemali dať, ale na druhej strane, keďže sme si priplatili za metalízu a nebude čierna, snáď to bude lepšie...
Keď sme to auto kupovali boli tam ešte dva páry a tiež zhodne tvrdili, že načo klíma -na krátke vzdialenosti aké máme my nevyužijeme a keď by sme to chceli využiť, tak by sme museli dať klímu na plno a z toho by sme boli nachladnutí a to isté tvrdil ten predávajúci a smial sa, že on má vo všetkých svojich autách klímu, lebo už bola vo výbave a nevyužíva ich vôbec a manželka je alergik, tak tá to už vôbec neznesie -tak vlastne vtedy sme došli k tomu, že aj môj manžel je alergik a tomu už viac nebolo treba.... A keď už na nejaký výlet pôjdeme, tak raz-dva krát za rok to už vydržíme. No všetci do nás tlačili a keďže nebolo peňazí na rozhadzovanie, tak nás presvedčili, ale keďže som žena, tak som samozrejme stále nespokojná a stále hľadám chyby...proste či som urobila dobre 🙂 Človek ide do predajne presvedčený, že vie čo chce a tak ťa tam rozhádžu, no neuveriteľné.

blau
24. mar 2009

Silvia hlavne, ze budete spokojny vy. Vy viete kolko najazdite aka sa Vam paci. A predajca poradi ak sa mu chce dobre alebo menej dobre. Nam tiez dali akoze original radio v hodnote 15000sk zadarmo. A je to radio ---ako nehnevajte sa ked je naplno tak neni pocut. Otca vtedy vyslo to auto skoro 700 000sk a bez klimy. Tiez toho moc nenajazdi, ale lutuje ze nema klimu. Ked ho niekde odparkuje v lete a za pol hodku sa vrati do rozkurenej pece ani otvorene okno nepomoze 😖
V kazdom pripade( aj ked je muz alergik) by mu klima neuskodila. S nicim to netreba prehanat. Myslim s tym, ze ked je vonku 32stupnov nenastavim si 15 v aute z toho byva to prechaldnutie.
Prajem vela stastnych kilometrov 🙂

lucialast.
24. mar 2009

Silvia.Kupili sme bez klimi. S rádiom sme museli lebo oni ho tam zabudujú. A tiež sme priplatili za farbu metalizu.Doteraz sme žili bez klimatizácie , tak prežijeme aj bez nej.Nám nevadí že je horuco. 😎 Ved su tam okna tak sa otvoria.A tiež súhlasím s blau že nemôžeš nastaviť v lete na 15 stupnov. Je to záťaž pre organizmus.

minkak
24. mar 2009

Ahojte 🙂
silvia,lucialast tak nech Vas auticka posluchaju,vela stastnych kilometrov,ja si myslim,ze ste urobili dobre,ked chodite fakt len na kratke vzdialenosti,predajca Vam poradil veeelmi dobre 😉 Ak by st ju mali a nepouzivali ,fakt len raz za cas na nejake tie vylety alebo tak....mohla by sa vam casto kazit...mali by ste viac starosti ako radosti.je to fakt pre auta,ktore chodia na velke vzdialenosti 😉
podla mna ste urobili spravne 😉
a farba je pekna,som sa pozerala 😉