Čím čistiť plávajúcu podlahu, aby bola bez čmúh?

bashka
21. aug 2008

Poradite mi niekto prostriedok, po ktorom nebudem mat cmuhy? Lebo uz som dost zufala z tej nasej podlahy. Uz som vyskusala tolko veci...a stale to nie je pekne leskle. Hlavne ked na to svieti slnko to vyzera hrozne. Dakujem. 🙂

pavlapavlinova
5. feb 2013

RADY NA UPRATOVANIE!!!
Konecne som si nasla ucine sposoby ako mat doma krasne uratane bez zbytocneho drhnutia a pulirovania! Tak tu su:
Okna- Umyvam vodou so samponom na vlasy ( v Tescu som si kupila ten najlacnejsi cca 1euro a ten pouzivam na okna). Najskor ich umyjem touto vodou a potom ich nastriekam clinom a vylestim utierkou na riad. Ziadne smuhy okna su proste krasne ciste.

Bateria v kupelni- tym ze mame sklenenu bateriu je na nej dost vidno vodny kamen. Pouzivala sm rozne pripravky ale nic nepomohlo. Cistim je tak ze na nu polozim handricku namocenu v octe a nacham asi tak hodinku posobit potom len umyjem cistou vodou a utriem dosucha. A po vodnom kameni ani stopa bateria vyzea stale ako nova.

Sprchovy kut- usadeniny a vodny kamen cistim tk raz za tyzden a to kartacikom a savom perex na bielizen. Vycistia sa vsetky spary navyse to pekne vonia takou dezinfekciou cistim tym aj WC a pridam este trochu cifu.

Rychlovarna konvica- Asi takraz za tyzden ju osistim od vodneho kamena tak ze do nej nalejem ocot a vodu 1:1 ale treba dat len min. mnozstvo alebo este menej lebo to moze vypenit von a tuto octovu vodu vylejem do umyvadla kde nasypem kypriaci prasok – perfektne to precisti odpad takze uz ziadne syfo. Takto mozes precistit odpad aj k vupelni v umyvadle, vo vani, v sprche a kludne aj v pracke.

Nerez v kuchyni – truba, digestor, chladnicka, kavovar a ostatne nerezove spotrebice cistim jamnou handrickou s jarovou vodou a utriem dosucha pripadne este vylestim okenou.

Sklokeramicka doska- cistim je hubkou a cifom potom utriem vlhkou handrickou a ak su tam smuhy vylestim servitkou niekedy pridam aj trosku clinu.Kazdy den varim a aj napriek tomu vyzera stale ako nova.
Sedacia suprava- biela ekokoza ale aj pri malom dietati vyzera stale rovnako. 1-2 krat do roka ju cistim hubkou na riad a jarovou vodou potom este pretriem mini frote uteracikom a cistou vodou.
Podlaha v kuchyni – osvecilo sa mi umyvanie cistou vodou s trochu octom.Jednoduche, rychle a pekne leskle. Ak mam viec casu takju najskor umyjem s nejakym cistiacim prostriedkom napr. savo na podlahy alebo MaxSana potom este umyjem tou vodou s octom aby neboli smuhy.

Plavajuca podlada – Vecny boj so smuhami. Vyskusala som vsetko aj som si kupila parny mop – 0 bodov akurat my teraz zabera miesto. Presla som vsetkymi pripravkami ako alex, ajax , diava, pronto... Najlepsie sa mi zdal pripravok ktory sa vola Lesk na podlaty a kupila som ho v kik za 1euro,ale uz sa mi minul a kik tu bohuzial nemame tak som musela skusat dalej. Vyskusal som teda cistiacu emulziu na nabytok so vcelim voskom z coop jednoty. Vycistila som s nim skrinku v obyvacke a bola krasne ziariva a anina nej nebolo vydno prach, tak som to skusila aj na podlahu. Nastriek to do vedra s vodou asi tak 20-25 krat a potom umyjem podlahu s beznym mopom. Ked je podlaha este mokra si na mop namotam stary frote uterak a este to s nim prejdem abysom odstranila nadbytocnu vodu lebo aj ta ked schne nachava smuhy.Podla je krasne cista, leskla a bez smuh. Konecne nemusim umyvat kazdy druhy den ale pokojne staci 1-2 krat do tyzdna.

caffelatte
25. nov 2013

@bashka ja som na výstave kúpila testovací balíček ABCD a je tam všetko na byt.

xxxlxxx
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2507
26. sep 2014

Chcela by som sa spýtať, po prerábke sa mi trocha poškodila podlaha, sú tam malé škrabančeky...nie je ich vidno, ale podlaha už nie je tak lesklá ako predtým ☹ Tak som dnes kúpila ALEX Lestěnka renovující...viete mi poradiť, či to funguje, či to nebude ešte horšie ako predtým. Plávajúcu nemáme hladkú, ale takú so vzorkou. Ďakujem za každú skúsenosť

batman003
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
batman003
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulik030209
10. feb 2018

@lenka2507 Lestenju alex uz nikdy.Ale to ste uz isto skusili.

damoska
22. aug 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

použivam Sidolux čistič na plávajúce podlahy a podlaha je ako zrkadlo, leskne sa, nešmyka sa a krasne to rozvonia celý dom

anulienkalenka
24. aug 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

my mame drevenu podlahu a umyvam ju čistou vodou a jeden vršok avivaže.