Čím čistiť plávajúcu podlahu, aby bola bez čmúh?

bashka
21. aug 2008

Poradite mi niekto prostriedok, po ktorom nebudem mat cmuhy? Lebo uz som dost zufala z tej nasej podlahy. Uz som vyskusala tolko veci...a stale to nie je pekne leskle. Hlavne ked na to svieti slnko to vyzera hrozne. Dakujem. 🙂

bibula
21. aug 2008

ahoj, my mame ceresnu a tiez som hladala,az som nasla ,kupujem si od "ankaa" /-nick🙂/a ona to objednava z ciech-zabudla som nazov firmy-je to super -napis jej do ip 😉

lekno
21. aug 2008

Bashka, na to sú vraj špec. prípravky na plávajúcu podlahu. Naši si prednedávnom dávali robiť a tí predajcovia im to povedali. Že sa to nemá umývať žiadnym saponátom, lebo vraj je na tej podlahe nejaká ochranná vrstva a že tými saponátmi sa zničí. A plávajúca podlaha je taká. Stačí, že sa decká hrajú, alebo niekto prejde bosými nohami, nedajbože ešte mokrými a stále sú na nej šmuhy. vidieť to najmä oproti oknu, alebo ako ty hovoríš keď zasvieti slnko 😠

lekno
21. aug 2008

Primo u predajcu kúpili prípravok "PATTEX" Stál okolo 2OO sk. Tak neviem, či si ho už vyskúšala, či nie.

kukona1
21. aug 2008

ja používam pronto na plávajúcu podlahu a to celkom fajn umýva,ale ked dám toho vela tak mám ,,čmuhy,, a tiež ma rozčuluje,že ked chodíme bosý,tak tam zostávajú ,,nohy,, 😀 ale najprv pozotieram prach z podlahy z antistatickou handrou-swiferom a potom prontom a je pekná leskla... 😉

denisocka
21. aug 2008

ja som počula,že sa ma len čistou vodou,tak neviem 😀 (ešte ju len ukladame ,takže jety stupaje mi nevadia)

bashka
autor
21. aug 2008

Bibula dik, napisem jej...aj na ten Pattex sa pozriem, to som este neskusala. Kukona, no jasne, tie nohy su uzasne, hlavne ked doumyvam a dojde muz z roboty v spotenych ponozkach...alebo naboso este lepsie 😠

monkula
21. aug 2008

smradľavé stopy 😝 😝 😝

bashka
autor
21. aug 2008

Denisocka aj cistu vodu som skusala, vtedy tam zostane akoby taky tenky film na povrchu a tie stopy po nohach a ponozkach su este viditelnejsie

lekno
21. aug 2008

Na tom Pattexe bolo napísané, že Novinka. Tak ti Karle nevím 😀 Hádam to nieje novinka už dlho 😅

mimakro
21. aug 2008

Ja používam Ajax, svokra iba čistú vodu. Ale záleží od lesku podlahy. My sme v byte mali skôr lesklú a bolo na nej všetko vidno. Do domu sme si dali radšej matnejšiu.

bashka
autor
21. aug 2008

Ale hlavne mi vadi, ze to neviem docista-doleskla umyt, tie stopy sa casom urobia, to je jasne. Len aspon pol dna by som to chcela mat pekne

monkula
21. aug 2008

baby. niekde na modrej streche osm videla diskusiu o čistení plávačiek, ale neviem ju náksť ,tak tam baby veľmi chválili pomarančový Ajax a ešte taký malý trik, pridať do vody na umývanie trošku aviváže na lesk... 😉

certica
21. aug 2008

ja pouzivam tiez pronto, ako kukona... a cmuhy resp. otlacky nos sa spravia, len ked po tom umytom prebehnem skor, nez podlaha vyschne. to pronto mi pekne vonia, ale na druhej strane hrozne vysusa pokozku a ja neviem robit v gum. rukaviciach

monkula
21. aug 2008

čertca, an ija ,so mnemotorná a všetk om ipadá z rúk... 😀

certica
21. aug 2008

odtlacky noh malo byt, nie nos 😀

certica
21. aug 2008

monkula, s tou avivazou ... - sa akurat zabijes 😀 . vikimu sa raz podarilo rozliat avivaz a este mesiac som sa smykala jak na lade, pritom som to x-krat drhla

denisocka
21. aug 2008

a ja sa chcem opýtať,to sa môže tak na vlhko utierať? teda asi zle píšem,ale či treba handru poriadne vyžmýkať -aby nenasiakli parkety alebo to one,čo je pod nimi 😀

certica
21. aug 2008

ze to one 😀 a ine...
deni, ved aj ked vyzmykas, mas vlhku nie? (handru 😀 )

kukona1
21. aug 2008

čertica kúp si mop,ja sa tiež nemáčam vo vode,je to tak pohodlnejšie...
inak tiež si myslím že po aviváži sa tá podlaha bude šmýkat,malá sa kolkokrát šmykne ked ,,vyberá zátačku,, iba v ponožkách 😀 a to aviváž nepridávam

certica
21. aug 2008

ja uz som mala tolko druhov mopov a vsetky na figu, teda aspon mne sa zda, ze je to o nicom, tak sa plazim po kolenach jak magor. teda kedysi sa plazil mangel, nejak ho to poslednu dobu omrzelo 🙄 😀

martina46
21. aug 2008

Ja používam taký prostriedok na plávajúce z dm. Neviem ako sa to volá. A mám mop a v pohode aj dosť mokrým. Snáď ten prostriedok, keď je špeciálne na ňu, tak by jej to nemalo vadiť a ochráni aj pred vlhkostou. Ináč, šmuhy ma vôbec netrápia, ani som si v živote nevšimla, či tam sú 😀

kukona1
21. aug 2008

ja som už mala tiež sto mopov...asi ani taký normálny čo dlhšie vydrží nevyrábajú,všetky sa rozpadávajú...ale asi často upratujeme,inak to nevidím...mali by sme sa zamysliet nad sebou 😀 😀 že byt má slúžit nám a nie my jemu 😒
inak som kedysi umývala obden,lebo po malej všade zostávajú flaky od džúsu a tak...ale už ma to omrzelo...vykašlat na podlahu-stačí aj 2 krát do týždna...né? 😀 😀 😀

denisocka
21. aug 2008

certica-ta ako sme urobili prvu izbu a umývala som ju handrou vyžmýkanou,došiel manžel a spustil na mna jak na vojne,či som normalna mokru podlahu zanechavať a hodil mi ešte jednu suchu na vyleštenie 😀 ,ale som sa nedala, -musel si to dosucha leštiť on 😀 -tak rpetio sa pýtam,snad to nebuem musieť leštiť furt,bo ich vytrhám z clikov radšej 😅

susik77
21. aug 2008

Ahojte, aj my pouzivame pomarancovy Alex a super 😉

martina46
21. aug 2008

Deniska, tie špeciálne prípravky sú práve na to, že to netreba už potom do sucha. Ja som aspoň na tom mojom nič také nenašla napísané. Je tam iba to, že to obsahuje zložku, ktorá chráni pred zničením od vlhka, nejakú konzervačnú látku, špeciálne na tie škáry, kadiaľ by sa teoreticky mohlo vlhko dostať.

denisocka
21. aug 2008

alex či ajax?

susik77
21. aug 2008

my mame Alex-zijeme v Cechach. Ale na flaske je aj slovensky preklad, mal by byt teda dostat aj na Slovensku 😉

monkula
21. aug 2008

denisočka, ALex

Jeej, ikke ,tú tému som myslela 😀

kamilecka
21. aug 2008

My sme mali PONAL z Baumaxu,ten bol super,ziadne lestenie,ziadne trapenie ako tahat mop.A aj bolo doporucenie od jedneho pana co pracuje z podlahami.

Alex sme mali ale manzelovi velmi smrdi,ze ako na verejnom panskom WC 😀 Takze sa vraciame k ponalu