Čím prikrývate deti? Dekou alebo paplónom?

lovey555
15. dec 2008

ahojte, prosím poraďte mi, či mám malú v noci prikryť dekou alebo paplónom, lebo sa bojím, že sa mi pridusí. Často ju nájdem tak zošuchnutú, že má už noštek v paplóne. ako to robíte vy?

elize
6. jan 2009

nas Maxik sa tiez v noci vzdy odkope. Dokonca zakryty mi ani nezaspi. Zakryvam ho az ked tuho spi. No o chvilu ma perinu pod nohami, pripadne sa otoci naopak a nohy ma na vankusi. Tak ho prikryjem teplejsou dekou, v noci obcas vstanem a pozakryvam ho. V izbe mame okolo 20 stupnov. Ruky aj nohy ma teple, no ked ho v noci prebalujem tak ma studene stehna ...

caira
7. jan 2009

jen jsem chtela napsat, ze podle odborniku na vyzkum syndromu nahleho umrti je doporucovana teplota v pokoji, kde dite spi 16-20 stupnu! 18 stupnu je idealni - pro dite je dost nebezpecne kdyz se prehreje...

nema se soudit, zda je diteti zima dle rucicek nebo tvari, to, ze jsou studenejsi je naprosto normalni, teplota se ma kontrolovat na hrudnicku nebo zadickach, pokud sahnete diteti pod pyzamko a hrudnicek je teply tak je naprosto v poradku a zima mu neni 😉

kdo umi anglicky muze si to okouknout tady:

http://www.fsid.org.uk/your-baby.html

ingulka
7. jan 2009

18 stupnov pre male babo sa mi zda malo... 😢 tot moj nazor...

ivana82
7. jan 2009

Prosím Vás, poraďte mi, keď používate spacie vaky, kedy tam bábätko dávate... Tesne pred spaním alebo pred večerným kojením, pretože my sme si zadovážili spací vak a malý v ňom odmieta spať, pretože mám pocit, že tam nemôže kopať nožičkami. A ešte jedna vec - malý má stále rúčky von spod deky a preto má častos tudené až ľadové ruky, keď nasadzujeme rukavičky, je to hotová katastrofa a stále mnoho plaču, neviete mi poradiť aj s týmto? diky

akejka
7. jan 2009

ivana82:

do vaku dávam malú až keď ju idem uložiť do postieľky. Môže v ňom kopkať, pretáčať sa na bruško, aj v ňom dokáže behať po štvornožky, takže pre nás je ideálnou prikrývkou...
Čo sa týka tých studených ručičiek, aj my občas máme noci, vtedy trošku viac prikúrime...ale sledujeme, či potom zas nie je spotená.

caira
7. jan 2009

ingulka,

dite neni dospely, coz znamena- ma jiny "regulator" telesne teploty, ani pro dospeleho neni prehrata loznice zdrava, natoz pro dite, takze ver mi, 18 stupnu jim vubec neublizi...u nas je teplota kolikrat i na 17.5 a mala je ve spacim pytli naprosto v poradku, kdykoliv ji jdu zkontrolovat tak je krasne teploucka... ptala jsem se na to dokonce doktora a ten rikal, ze 18 stupnu je vazne naprosto ok ( teda samozdrejme, pokud je dite adekvatne obleceno a prikryto- tjst napriklad pyzamko a spaci pytel naprosto staci..) treba v lete spi kdyz i v noci je teplota cca kolem tech 24 stupnu tak mala spala jen v lehkem bavlenem pyzamku bez spacaku nebo decky...

Ivana: ja malou do spacaku davam az kdyz ji nesu do postylky..

adetka
7. jan 2009

Ja som Mirku po narodeni (je decembrova) prikrivala iba teplou dekou a obliekala do bodynka a tricka... a stacilo to... minulu zimu (mala 10 - 15 mesiacov) tiez... vtedy ju vsak mala skor na tulenie sa ako prikrivanie... ale spavala v teplom bodynku a rucicky mala teple... tento rok (uz spime v pyzamku) sme presli na paplonik od Ikei... je dostatocne siroky, takze sa z neho neodkope... zvlastne je, ze pri paploniku, sa prehadzuje iba z boku na bok... kym s deckou sa gulala po celej postielke... 😅

tessie
8. jan 2009

ivana82 - aj my dávame malú do spacieho vaku. Ked bola menšia, tak jej to tiež vadilo, mali sme ten spací vak 0-6 a nemala v ňom veľa miesta na pohyb. Teraz bude mať malá 5 mesiacov a kúpili sme vak 6-12, tam jej je super, má dosť miesta na kopanie nožičkami a na to jej dám ešte deku. A je teplá. Do spacieho vaku ju dávam pred kojením, lebo počas večerného kojenia väčšinou zaspí, tak ju len pekne potom oblečenú prešupnem do jej postieľky 🙂 . A aj pri nočnom kojení ju prenesiem do svojej postele už v spacom vaku, nevyberám ju z neho, nech ju zbytočne nepreberám...