Čím prikrývate deti? Dekou alebo paplónom?

lovey555
15. dec 2008

ahojte, prosím poraďte mi, či mám malú v noci prikryť dekou alebo paplónom, lebo sa bojím, že sa mi pridusí. Často ju nájdem tak zošuchnutú, že má už noštek v paplóne. ako to robíte vy?

lumah
19. dec 2008

ivanka aj naši vydržali v perinke niečo vyše mesiaca len-spinkali v nej potom už len v noci, neskor som kupila v tescu spacie vaky-nie su hrubé, ale stačia a prikrývam ich ešte španielskou dekou. Teraz valstne len jeden spí vo vaku + deka, druhý je teplokrvný, stačí mu tá deka. Spia na brušku. Paplon dám neskor, keď budu vačší, skus ten spací vak.

ivana82
19. dec 2008

dakujem lumah, asi skusime ten spaci vak 🙂

lumah
19. dec 2008

inak jeden z mojich synov zaspí len s poskladanou plienkou na tvári, tiež ho chodím kontrolovať, ale už som si zvykla. Ke´d zaspí, otočím ho na bruško.

nadad
19. dec 2008

Náš Lukášek je tak čilej ,že je schopnej dát si deku na hlavu 😉, tak jsem koupila spací pytel. Je to fajn, je zateplený na zimu a nehrozí, že by se miminko přidusilo 😉

terezam22
19. dec 2008

Ahojky máme spací pytel a slabou deku,spací pytel jsem na prvního kluka používala taky dlouho,dají se sehnat i větší. 😉

janka900
19. dec 2008

Ahojte aj my používamé spací vak je to naozaj výborná vec 🙂 🙂 🙂

akejka
2. jan 2009

My pužívame spací vak. Lucinka mi od 6 mesiacov cestuje po celej postieľke, dlho by prikrytá nebola...Spací vak jej nebráni v pohybe, môže v ňom aj liezť štvornožky. Kvôli SIDS lekári nedoporučujú, aby boli deti do 1 roku prikrývané perinou.

caira
2. jan 2009

u nas taktez pouzivame spaci pytle, mame od firmy GROBAG ( UK vyrobce) a maji ruzne velikosti ( dle veku a KG ditete) a taky ruzne togy do ruzneho rocniho obdobi..ted mame uz druhou velikost ( 6-18 mesicu) ale nastesti je delaji i ve vetsich..takze pokud se ta nase cestovatelka v tom stehovani po postylce nesklidni tak hadam, ze ve spacich pytlich bude spat az do puberty 😀 😀

mrknete sem..tady maji vsechny ruzne ..

http://www.bumpto3.com/category.aspx?DISPLAYCAT...

digysa
4. jan 2009

Tak my mame doma "cudo".....ked ju prikryjem, tak za 5 minut reve ako sirena. Skusala som vselico, my musime mat doma vzdy teplo, lebo moja dcera sa bud rozreve, alebo rozkope za 5 minut.
Vak - v tom teda ona nikdy nebola.

Takze odpoved znie- neprikryvame, mame riadne hrube pyzamo. 😵

anickaajanko
4. jan 2009

aj my v spacom vaku
a ked nema vak tak deku tu makkucku spanielsku
kojime sa kazde 3 hodky v noci a este som ho nenasla aby to mal na tvaricke vdakabohu

eliotka
4. jan 2009

Holky, a dáváte děcka do takových těch válečků? My je koupili a docela dobrý a malý spí zatím v zavinovačce, ale už mu začíná být malá. Peřinku má přes den a mám ji zahrnutou pod matrací,a by si ji nepřitáhnul na hlavu.

Holky, od kdy se děti převrací z boku na bříško? Mám z toho docela strach.

emjee
5. jan 2009

ilduska14 • Dnes o 13:22
Ahojte baby.Chcela by som sa vás opýtať či prikrývate deti na noc,alebo všeobecne keď spinkajú.
Potrebovala by som poradiť,lebo moja malá sa začala v noci viackrát budiť a doteraz krásne prespala celú noc.Má 6 mesiacov.Môžu to byť aj zúbky,ale všimla som si,že keď ju neprikrijem tak sa ani nezamrví a v pohode spinká.Skúšala som aj paplónik aj deku a stále sa zobúdza.Nevadí ak bude neprikritá,nemôže nachladnúť? Ináč až tak teplo v izbe nemáme,je tak akurát.Vďaka za skúsenosti.

helka101 • 1d • Dnes o 13:27
Ilduska, naš maly bol ako tvoja mala, akonáhle zacítil na sebe paplon, hor sa hore nohy a hned ho skopne , ale teraz sme to prekonali a pekne ked ho prikryjem búva.. ale ked sme sa toho času odkopavali, tak ani ja som sa stale nezobudila, a tak som nechala odkopaneho, mal pyžamko, ponožky na nohách , dakedy som mala fobiu ho prebalovať aj 2-3x cez noc lebo som sa bala aby neprechladol, ale aj z toho som upustila, lebo som ho zbytočne preberala.. no ja som to robila z toho dôvodu, že sme mali ako 9 mesačny zapal močoveho ustrojenstva
skús jej davať spací vak, a poden ešte aj pyžamko, ale aj tak myslím že detičkam nieje zima ked sú odkopane, dúfam že som pomohla

matidami
5. jan 2009

eliotka, mne sa začal pretáčať teraz ked mal 4 mesiace, je to v pohode 😉 , ja prikrývam paplonikom na noc aj cez den,ale odkope ho vždy ked sa zobudí- no to chce vždy papať 🙂

3558
5. jan 2009

ja v spacom vaku a paplonik.

repka
5. jan 2009

Ja balím malého stále do zavinovačky. Síce už vykopne dno 😀 , ale je to pre mňa najpohodlnejšie. Aj keď je stále zabalený má úplne ľadové ručičky a studené líčka. Môže mu byť zima aj keď máme v izbe tak 20°C? Tiež som už chcela prejsť na spací vak, ale zdá sa mi tenký.

kotenko
5. jan 2009

optimalna teplota izby - v izbe by mala byt 23,5 stupnov C (neviem tu "gulicku" natukat do klavesnice)... skus mu dat kojenecke rukavicky, tie uplne tenucke, ak mu nebudu madit. ja som ich davala lili aj v noci. ona mla ruky ladove skoro sale v noci a to mohla byt akokolvek velmi teplo zakrita a oblecena. ked som jej na noc dala rukavicky, tak ich mala menej studene. a to bolo leto 😅

repka
5. jan 2009

kotenko: tie rukavičky ma napadli, ale keď ten môj drobec zaspáva s ručičkou v ústočkách a cumel nechce. 😒 A taká ožužlaná rukavička je hošia ako studená ruka 😀

kotenko
5. jan 2009

repka, tak to ano, tak to je skoda... tak ja neviem.. a co tak viac obut/obliect nozicky? vraj od noh a od hlavy odchadza vsetko teplo tela... ze by si mu dala dvoje ponozky, pripadne tenku ciapocku, ak ju znesie ...??? neviem, skus a uvidis

matidami
5. jan 2009

repka mne dr odporučila mať v spálni okolo 20 stup. a vôbec neprekurovať a že maličké deti majú všetky studené ručičky aj nožičky, že sa to časom upraví 😉 , ale môj dami máva už menej studené ruky v noci ako pred tým 😉

matidami
5. jan 2009

myslela som, že často mavajú studené ručičky nie stále 🙂

kotenko
5. jan 2009

matidami, to som ani nevedela, ze v spalni ma byt taka teplota. nie je ti zima? necitis chlad? super vediet, stiahnem hned aj kurenie a budeme aspon na niecom setrit 😅 😵

geminis
5. jan 2009

Ahoj,
my asi do půl roku spinkaly ve spacích pytlech. Pak jsme začaly používat "peřiny" z IKEA. Jsou lehounké a vzdušné, takže nehrozí, že by se pod nima holky zadusily, i kdyby byly celé pod nima.
Na spaní si nemůžu vynachválit overálky. Jsou pěkně schovaný, mají chráněná zádíčka i labky. Když je zima, dám jim ještě pod overálek bodýnko.
Se spacíma pytlema bychom už neuspěly, holky mají rády pohyb a prostor, takže by je pytle omezovaly.
Jako miminka spinkaly v dupačkách.

martina46
6. jan 2009

My máme v spálni asi 19, niekedy dokonca 18, ale to už sa pokúšam trochu zdvihnúť teplotu.
Minulý december, keď sme prišli z pôrodnice, som postupne ochladzovala až na takúto teplotu. Dokonca sme mali aj mikrovetranie, ak bolo viac nad nulou. Teraz už nevetrám, bo sa malá odkopáva, je to vaku a prikrytá dekou ešte.
Keď bola bábätko, tak bola v perinke a ešte dobre prikrytá, vtedy sa ešte nehybala samozrejme, ani pri tej zime nemala čiapočku ani rukavičky. Ale stále som ju kontrolovala.

matidami
6. jan 2009

kotenko- mám v spálni okolo 21 stup. tepotu, ale necítim chlad a je to na spanok lepšie 😉 , vyskúšaj, možno ti nebude zima 🙂 a lepšie sa vyspíš...
overáliky na spanie dávam aj ja a bodýnko pod to 🙂

janula203
6. jan 2009

ahojte dievcata....tak nas majusko spi v noci odkopany, ci je v izbe 19 stupnov, ci viac.....mozem ho zakryvat kolko chcem, aj tak sa odkope....a dcerka je tiez taka.....tak ich zakryvam akurat tenkou dekou....:o)))

geminis
6. jan 2009

ahoj,
tak já si taky myslím, že by neměla být teplota v pokoji bůh ví jak vysoká, tedy na spaní. Ta 23,5 mi příjde už moc (taky nevím, jak tu kuličku naťukat 😉 .
My míváme do těch 20.
Hezký den.

hancas
6. jan 2009

naše mimča budou mít v pátek rok a spinkají už v pyžamkách,když byli menší dávala jsem dupajdy,přikrývám dekou a když se odkoupou tak jim snad zima není,máme domma cca 21stupnů

anke
6. jan 2009

ahoj, teda my asi pretapime - mame 23st, ale malej je studenej jak zaba i za krkem - davame bodycko a na to overalek z bavlny+ perinu z duteho vlakna ... a i me je v loznici zima, asi nam nekudy tahne, jinak nevim .... 😅

bianca
6. jan 2009

ahoj.Nas sa za posl.14 dni osvetcil fusak.Sme na navsteve u rodicov v onrovskom dome ktr.je problem vytopit na 23 stupnov tak sme malu na noc zazipsovali do tensieho fusaku a zacala nam spat 9 hodin v kuse 😵

matidami
6. jan 2009

bianka to je super a myslíš, že je to tým? nie tou navštevou mimo domu? 🙂