Čím sa holiť?

lenka_192
27. nov 2017

Ahojte dievčatá, používam na holenie žiletky ale mám neustále problémy, furt zapálená pokožka, svrbenie, ide ma to už zožrať. Tak uvažujem žeby som si zabezpečila epilátor, či mi to môže nejako pomôcť. Chĺpky mi rastú veľmi rýchlo. Nohy mi hladké nevydržia ani deň. Zaujímali by ma vaše skúsenosti, či ste sa s niečim podobným nestretli a ak aj nie a používate epilátor, tak aký a či odporúčate. Vopred ďakujem za všetky odpovede, pekný večer zatiaľ ;)

vierocka888
27. nov 2017

@lenka_192 ahoj. Podrqzdenu pokozku mam aj ja z holenia v oblasti bikin. Nohy boli ok aj ked tiez rychlo zarastali nazad... tak som kupila epilator. Vytrham chlpky a skoro 3 tyzdne mam pokoj. ALE! Ked zacnu rast, je to rovnako zle ako po holeni. V oblasti bikin vriedky a svrbenie. A najhorsie je, ze odkedy pouzivam.epilator, zarastaju mi uz chlpky aj na nohach :/ pod pazuchou je to rovnake....

babyangel
27. nov 2017

@lenka_192 vyskusaj laserovu epilaciu. Ja som zatial skusila v podpazusi a super! Sice som bola este len 2x a potom veeelmi dlha par mesacna pauza ale doteraz mi rastu uplne minimalne. Urcite sa chystam znovu. Treba to absolvovat aspon 6x. Ale ja uz po 2x mam super vysledky.

ja197
27. nov 2017

@babyangel áno to je síce najlepšie riešenie, ale finančná stránka je v tomto smere na veľmi vysokej úrovni, kedysi som to chcela ale keď som si porátala koľko by ma vyšlo celé telo tak som si to rýchlo rozmyslela...
@lenka_192 ja som za IPL epilátor, rovnaký princíp ako na laserovej epilácii, len v konečnom dôsledku oveľa lacnejší, aj keď prvotný vklad sa môže zdať vysoký

rainee
27. nov 2017

Ja zas nemôžem používať nič okrem žiletky. Z epilatora som sa komplet vyhádzala ako mi to vysklbalo chĺpky 😝podľa mňa keď sa vyhadzes zo žiletky,po epilatore to bude 2x také zle s môže sa ti to zapalovať tiež. Možno ešte depilacny krém by ušiel,ale nepoznám daky účinný a tiež nemusí vyhovovať pokožke.

kika355
28. nov 2017

@rainee čím sa holievaš ? Mávaš červené fľaky alebo pupienka po holení ? Na ktorých miestach mávaš pupienka po holení ? Koľkokrát sa holievaš do týždňa ?

kika355
28. nov 2017

@lenka_192 koľkomáš rokov ? Od kedy máš takýto problém ?

liana_k
28. nov 2017

Jednoznacne odporucam ipl epilator

lenka_192
autor
28. nov 2017

@kika355 18, vždy ma nejako svrbeli nohy ale v poslednom čase je to hrozné, asi tak pol roka-rok, vyhádžu sa mi aj vyrážky

dankovicova
28. nov 2017

Ja to tak mám už dlhé roky a nepomohli mi nič, bola som s tým aj u kožnej a jednoducho mi povedala, že mám veľmi citlivú pokožku a dovidenia. Mám si to po každom holení dezinfikovať niečím neštipľavým a nohy natierať krémom aby nebo suché

chrumka333
28. nov 2017

cukrová pasta? a následne každodenná hydratácia. Za mňa epilátor najhorší= najhorší stav pokožky

simca06022011
28. nov 2017

Dezinfekcia (koze aj ciste ziletky musia byt), peeling, osetrenie po holeni, pravidelna hydratacia pokozky (sucha koza je po holeni este citlivejsia)... kadeco moze pomoct, nemusi nic, proste dovod sa musi vysledovat. Aj proti zarastaniu aj proti zapalom sa najdu finty. Ak by som sa ale mala holit kazdy den, tak zvazim inu moznost depilacie. Mne nohy po ziletke napr. vydrzia hladke cca 3 dni. Epilator som nezvladla vobec, s voskami sa mi nechce zabavat...

tanalyn
28. nov 2017

Ja mám tiež takú parádne citlivú kožu a aj suchú, tiež zakaždým krémujem ako divá ale zvyknú sa mi urobiť malé svrbivé pupáčiky a tie ma privádzajú do šialenstva..Hlavne v noci..

didush27
28. nov 2017

ja odporucam IPL - prvotny vklad je sice vacsi, ale vysledok dlhodoby a bezbolestny

kika355
28. nov 2017

@simca06022011 Za kolko dni zacnes mat chlpky ? Na ktorych miestach najviac zarastas ?

veronka1234
28. nov 2017

Ajoj ja mam ten isty problem. Nohy mi nevydrzia ani den hladke, a mam hrube tmave chlpy. Kozu po holeni mam vzdy podrazdenu. Mala som epilator ale nepouzivam ho, ta bolest sa neda vydrzat, nezvladla som si ani cele nohy vyepilovat a chlpky mi aj zarastali. Tuto zimu som zacala chodit na laser. Zatial som bola raz a uz je to lepsie. V pondelok sa chystam znova

peta2202
29. nov 2017

@veronka1234 vydrzat sa to da, ale ja som tiez mala problem s tym, ze mi zacali chlpky zarastat a to je dost problem, aspon teda ja som to tak vnimala 😉

veronka1234
29. nov 2017

@peta2202 no urcite to zavisi od citlivosti aj od hrubky chlpov, niekto si epiluje aj intimne miesta epilatorom a v pohodke. Mna oblieva smrtelny pot uz len ked si epilujem lytka 😀

peta2202
29. nov 2017

@veronka1234 tak hento by som nedala to ani nahodou aby som sa dolu epilatorom. By som plakala.

zuzanakapolva
29. nov 2017

Mam podobny problem s oblastou bikin. Akakolvek ziletka mi sposobovala vyrazky. Tak som sa prestala holit a chlpky iba zastrihavam strojcekom na najmensiu velkost. A v lete si okraje plaviek doholim ziletkou ale s velmi jemnym tlakom. A co sa tyka oblasti okolo posvy, tam sa mi nikdy vyrazky z ziletky nerobili, takze to holim.

zuzkamargit
29. nov 2017

ja ostavam po holeni ziletkou naostro, idealne len v satach a zasypem zlahka klasickym detskym pudrom. Vtedy mam pokoj

miranna
30. nov 2017

ako vyssie baby pisu, po epilatore to bude este horsie, zaklad je stale kremovat, aby koza nebola sucha, je dobre najst ten "pravy" krem, kazdemu sadne nieco ine, mozno aj navsteva koznej by stala za to, poradila by
tiez mi zarastali chlpky a podrazdena pokozka, pouzivala som gel na holenie aj kremovala, ale zistila som, ze najlepsie mi robi holenie na suchej pokozke v smere rastu chlpkov, zvrchu dole, a potom dobre nakremovat, na upokojenie pomaha napr. kokosovy olej, len tam pozor, mozu nanho byt aj alergicke reakcie

serdenko
31. jan 2018

Najideálnejšie po holení je použiť Sudocrem u mňa aj mojich kamošiek jednoznačne vedie. žiadne svrbenie.... skúste 🙂