Čím spraviť odtlačok bábätka? Farbou alebo sádrou?

dara2583
12. júl 2010

Chcela by som Vás poprosiť ako ste robili svojim deťom odtlačky? Je lepšie použiť farbu alebo sadru? A ak farbu kde dostanem kúpiť nezávadnú? Ďakujem

latvia
12. júl 2010

nam v porodnici urobili odtlacok genciankou 🙂

cmulinko
12. júl 2010

Moja kamaratka urobila odtlacok tekutou cokoladou a ked to uschlo,tak to len zakrila ochrannou foliou a zaramovala.Myslim,ze to bolo zatial naoriginalnejsi odtlacok co som videla...male dieta a cokolada ide dokopy 😀

andrea142
12. júl 2010

@dara2583 : ja som malej robila farbou, manžel kúpil v papiernictve. ale dnes som bola v Bratislave v Mobelixe a tam som videla takú súpravu - odtačok do sádry alebo niečoho podobného. bližšie som to nepozrela ale na obale bolo foto ako to baba pritláča na nohy bábätka a potom foto ako dáva na stenu.

ali27
12. júl 2010

ja som pouzila potravinarsku farbu... aj ked bolo to dost tekute a stekalo to, rozpijalo sa po papiery... ten napad s roztopenou cokoladou sa mi ale paci viac 🙂

alca85
12. júl 2010

my sme použili klasickú vodovú farbu a potom rýchlo umyli...

geegee
12. júl 2010

ja robim 2D odtlacky ruk prstovymi farbami a na 3D sa chystam pouzit taku specialnu hmotu - je to ako plastelina, ktora sa na vzduchu zmeni na makku prijemnu hmotu, ktora super drzi tvar.

warholette
12. júl 2010

ja som kopirovala na kopirke 😉 prilozila ruku, nohu a cvak, obrazok ukazal vsetky obrysy.

juicyluu
12. júl 2010

http://www.packa.sk/ toto je uplne suprove, ja som si to kupila v anglicku ale uz to predavaju aj u nas je to strasne krasne a realisticke a na youtube je aj video ako sa to robi 🙂

liliana363
12. júl 2010

Ahoj, my sme kupili baby otisk, je to fotoramik na fotku aj jednu otlacku nohy alebo ruky.da sa kupit aj taka mala kruhla plechova krabicka len na otlacok.ale je to dost drahe.fotoramik stoji okolo 450sk. ta hmota co tam k tomu davaju sa da kupit aj v papierni asi za 3e.ale je to velmi mila pamiatka. nozicka sa nam podarila super ale ruka moc nie, to uz moc protestovala.nasej dcerke sme to spravili az k prvym narodeninam.

bihan
12. júl 2010

my sme staršej dcére urobili odtlačky z takého kitu (vyšli úplne presne ako na obrázku 🙂) a taký istý kit máme pripravený aj pre mladšiu.

ludka140281
12. júl 2010

ahojky aj mi sme pouzili klasika vodove farby...pytala som sa aj detskej doktorky a vraj je to neskodne....mas to za par drobakov a mozes otlacat kolko len chces a akekolvek farby 😀

miska333
13. júl 2010

ja som urobila otlacky z ciernym tusom a islo to aj dobre umyt

annie13
7. aug 2010

my mame aj ja
dostali tie knizky tak tam som im spravila odtlacky farbou prstovou + maju tie ramiky kde je foto a sadrovy odtlacok

moniqe3
7. aug 2010

my máme sádrou.. a nie je zlý nápad ani farbou.. ja myslím, že ak sa nevieš rozhodnúť tak čo takto urobiť obidva spôsoby? 😀

prsky
7. aug 2010

my sme robili moduritovy odtlacok

juliap
7. aug 2010

my sme tiez pouzili klasicke vodove farby, nozicka isla v pohode, len maleho to steklilo, ale rucka az na 2 pokus, nechcel vystriet prsteky, a potom my vytrel vsetku farbu do bodyciek, co mal na sebe, no a na 2 pokus som ho uz ustriehla a rychlo sme sptavili otlacok ... 😉

radoslava7
8. jan 2011

ahojte.
sety na robenie odtlackov sa daju kupit,ale ani jeden nieje lacnejsi,ako 20€ a samozrejme drahsie.my sme nasli zubarsku alginatovu hmotu,pol kila za 6€,je to presne to iste ,co davaju do tych setov .sadru si kupite hocikde za par centov.urobite otlacok,nalejete riedku sadru a je to. tu je link,kde sa da ten alginat objednat.

http://obchod.dentamed.sk/?ACTION=OFFER&OIDSTAC...

cigaretka5
9. jan 2011

baby necitam od zaciatku , ale my sme robili tlacok obycajnym moduritom a ten sme potom na par sekund hodili do rury

bobocka
9. jan 2011

http://www.babytrend.sk/dekoracie-baby-art-c-71... cez baby art je to asi najlepsie.oni robia hocico.cez odtlacok tehu bruska,po odtlacky noziciek a ruciciek a aj spolu z fotoramikmi.je to velmi mile a hlavne asi najbezpecnejsie pre babo.ja som malemy(teraz ked mal 15 mesiacov) natrela rucicky a nozicky temperkami a odtlacila,ale to bola sialena rychlovka.behom 20 sekund mal natrete,odtlacene a aj utrete.ja som sa velmi bala aby mu ta farba neuskodila. a potom som este aj do modulitu odtlacok spravila,ale to tiez sialene rychlo.pokial to nie je vyslovene vytvorene na odtlacok pre dieta,tak podla mna ziadna farba ci modulit co sadra,nie je dobra.ale ten babyart kit je super a da sa to kupit v hocijakych detskych obchodoch.viem,ze napr dracik to istotne ma. 😉

jana17
9. jan 2011

obycajny ruz na pery

babulina
9. jan 2011

starsej do sadry sme robili otlacok, ale nejako sa velmi nezadarilo, mladsiemu sme len prstovymi farbami natreli nozky a urobili otlacky - plus fotka k tomu a hned bol vianocny darcek pre starych rodicov na svete 😉

neti
24. feb 2011

ja som kupila detsku plastelinu cca 50 centov a odtlacila som malickej (momentalne ma 3 mesiace) v spanku nozicku otazke minutky, nechala som to stuhnut v ladnicke a potom som tam naliala sadru. Vyslo to vyborne.

veronice
5. jan 2019

Ozivujem diskusiu - cim ste prosim robili odtlacky rucicky a nozicky? Nemyslim take farebne ale skor tie sadrove a pod - viete poradit nejaku sadu na to? Pripadne aj kde ste to kupili (v BA) alebo objednali...? Vopred vdaka za odpovede 🙂

domka027
31. mar 2019

https://www.akosatorobi.sk/video/4384/odtlacok-... Ono síce video je vymazane ale pod tím je písané koľko čoho treba spravíte si taký bochník s toho rozdelíte na 2casti a vyvalkate placku a zaborite detskú ručičku nozicku.ja som to tak vyskúšala a páčilo sa mi to.a samozrejme ze sa vydarili.