Čím umývate okná, aby sa leskli a neboli šmuhavé?

lulufon
21. jan 2008

Akymi prostriedkami umyvate okna, aby sa leskli a neboli smuhate?

kristi
21. jan 2008

jedine Clin 🙂

susik77
21. jan 2008

vynikajuca je utierka z mikrovlakna, nemusis pouzivat nic okrem cistej vody 😉

dadulka19
21. jan 2008

ja tiež používam Clin 😉

magg
21. jan 2008

ja tiez len tu utierku, mam dve, jednou zmyjem tu hrubsiu spinu usadenu zvonka a potom to este raz pretriem cistou a naozaj ziadne smuhy

katka76
21. jan 2008

tzv. svedska utierka a stara znama okena. treba vsak davat pozor, aby si ich neumyvala ked na okna priamo svieti slnko, potom ostanu smuhate

nitka
21. jan 2008

clin a noviny

froschka
21. jan 2008

a ja vam teraz prezradim najlahsie najuspesnejsie a zarucene bezcmuhate umyvanie okien.
Hocijakym pristriedkom na okna nastriekat na celu plochu okna, so spongiou ako sa umyva riad cele okno umyt napenit a potom uz len so sterkou od hora na dol alebo zlava do prava stierat.
okraje okna otriej jednym tahom so setvitkou

ja ako mala som nanavidela umyvat okna okenou a novinami, to bol pre mna des a hroza a navyse noviny sa prasia a okno nevyzera ako cerstvo umyte...

roasha
21. jan 2008

ktory kolvek clin,uplne bez problemov. 😉

monkula
21. jan 2008

Ja umyjem okno vodou z Jarom a potom nastrikam okenu, alebo clin, rozotriem a preleštím novinymi...

zuzidr
21. jan 2008

do jarovej vody kooopu octu,a potom s mikrovláknovou utierkou vyleštím 😀

zonja
21. jan 2008

tak u nás teda utěrka udělá okna ještě horší, tak jar s octem a noviny, ale zkusím to jen tou stěrkou a uvidí se 😀

krikri27
21. jan 2008

Někdo dává vanilkový pudink, ten škrob se pak leskne 😉 já taky vodu s octem +troška jaru a pak okena, většinou obyč, nechce se mě rozmlsávat okna za těžké prašule, jsou lepší investice 😎
Já na nové bílé plastové okna novinama nemůžu, tak leštím starýma plenama, ale nejlepší by byla nějaká pomocná síla, to by byl lesk jak blesk 😎

froschka
21. jan 2008

zonja ta sterka je zaaaaaaaaaaaaaazracna a usetri cas a trapenie

a ked by sa nasla nezotreta ryha tak len jednym silnym tahom suchou papierovo kuchynskou vreckovkou alebo trebars aj toaletakom zotries...a je to 🙂

my sme tak umyvali okna vo svajciarsku na brigade, to boli 3 chaty kazda po 4 byty tak keby sme mali novinovat a octovat tak umyvame dodnes 😀

lenka0005
21. jan 2008

ahojky,ja umyjem okno raz-dva,napením tiež jarou a zotriem stierkou.Okraje dosucha utriem handričkou a hotovo. 🙂 😉 🙂

mysinka
22. jan 2008

Clin, ten na ředění do vody a hadřík z mikrovlákna. A chce to hodně horkou vodu 😉

janino
22. jan 2008

ja najprv poumývam horúcou vodou, v ktrorej mám jar a potom preleštím handričkou a ajaxom (s jarnou vôňou)... 😉 😉

stierka...aká? s nejakou hubkou na konci? alebo z gumy?... 😕 😕 neznášam totiž, keď mi kvapká z okna na dlážku 😝

penelope2066
22. jan 2008

tiez preferujem len clin,a okna mam krasne bez smuh.

atreides
22. jan 2008

clin do vody, umýt, leštit se nemusí 😉 a okna se krásně lesknou

penelope2066
22. jan 2008

ja myslim ten clin s alkoholom a citronovou vonou.nastriekam na cele okno a vyutieram handrou a mam pokoj.okna su raz dva ciste.

froschka
22. jan 2008

janino ano obycajna gumova stierka, no jo nakvapka sa na dlazku ale okrem spongie a tejto sterky na okna ziadnu handricku nepotrebujes... 🙂

lulufon
autor
22. jan 2008

froschka, a ako s tou stierkou, ked mne niekedy take ciary od nej zostanu, ako stieram hore dolu, miesto vedla miesta...

anamor
23. jan 2008

Bezsmuhovo funguje ozaj najlepsie clin na okna.

andrysek2
23. jan 2008

ahojik ja umyju okna vodou s jarem a pak vylestim okenou a novinami 😀 😀

shela
23. jan 2008

ja tiez umyvam jarovou vodou a potom lestenim s Clinom a novinami

lokalita
3. okt 2011

clinv to asi nieje

olivova
4. okt 2011

ja napisem, cim urcite nie : Clin multi-shine......ja neviem, umyvala som okna a skoro ma trafilo - som v zivote nevidela take cmuhy (ja ze si spohodlnim robotu a vymenila som ho za obycajnu okenu). Vsetky, ale uplne vsetky som musela nanovo vyumyvat jarovou vodou, a dokonca ani na prvykrat mi to neslo, ono to bolo take akoby mastne - co povedat. Narobila som si tolko roboty, ze az. Takze uz nikdy.

evaviki
6. okt 2011

utierky z mikrovlakna a na dokoncenie jelenicu.. 🙂

katmi
6. okt 2011

@lulufon nikdy som okna nelestila nejak extra zvlastne.. do vody na umyvanie okien iba JAR a asi deco octu.. zarucene umyte, bez smuh a nemusite ani lestit 😉

yvett78
3. feb 2023

@lulufon Ziadne pripravky nepouzivam, iba teplu vodu a dve specialne utierky.Jedna je na hrube necistoty a druha lesti a okna su velmi rychlo umyte.naozaj doporucujem