Čím vyčistiť dvere na sprchovom kúte?

dominica
18. jan 2008

Ahojte baby, poraďte, čo používate na dvere na sprchovom kúte. My síce nemáme sprcháč, ale chodím upratovať a potrebujem vyčistiť sklo, aby na ňom nezostali zaschnuté kvapky a kameň. Chcem totiž použiť niečo osvedčené a nie skúšať, s čím by to išlo. Díky.

A ak máte niektorá osvedčené prostriedky na konkrétne veci a ste s nimi spokojné a nevymenili by ste ich za nič iné, pomôže aj to. Ďakujem!

aponchie
25. mar 2008

ja ho koupila v drogerii Teta

blka
25. mar 2008

Holky, prosím vás, ten cilit bang, to je tekutý písek? Já totiž mám dveře u sprchového koutu skleněné a mají povrchovou úpravu, aby odrážely kapky vody (ale stejně na bocích některé zůstanou). A to se nesmí čistit pískem. Tak bych taky potřebovala něco na ten sprcháč, ale ne tekutý písek 😔

weroni
25. mar 2008

dominica - co sa vodneho kamena tyka tak nedam dopustit na PULIRAPID - smrdi otrasne a musis jednoznacne pouzit rukavice ale vysledok stoji za to - fakt - ja ho pouzivam uz roky dokonca aj akvarko sme s nim zvykli cistit 🙂 len ako vravim - priprav sa na smrad 😅

puna
25. mar 2008

aponchie, ten cif žlutý je s jakože citronovou vůní, aten bílý je vůně origoš, složení a účinek je stejný 😉

deni123
26. mar 2008

Na sprchovacie kúty je jednoznačne najlepší výrobok RAVAK Cleaner. Stačí nastriekať, nechať pár minút pôsobiť a utrieť handrou. Na silne znečistené povrchy treba opakovať túto procedúru. Existuje aj výrobok RAVAK anticalc, ktorým potriete sklo po umytí a vodný kameň sa tak na skle neusádza. Tento náter ale treba po určitej dobe opakovať.

aponchie
26. mar 2008

puna ahaaaa ja jsem teda trubka 😀 ja mela za to ,ze je to jinaci slozeni sem to zkoumala tak dlouho az me prisel obhlidnout ochranar prej jestli to nechci krast!!no uznejte kdo by dobrovolne kradl cif na uklizeni 😀

anamor
28. mar 2008

ja na hrdzu a vodny kamen v sprche a celkovo kupelni pouzivam bref power- taky cerveny, dokonca ani nesmrdi a vycisti az neuveritelne, pouzivala som cilit bang fialovy, ale bref je urcite lepsi.

ifrimka
28. mar 2008

ja som robila chyznu v angl. asi 5 tyz. a pouzivali sme na sprchu cistic na zachod - ucinkuje to dobre ak sa cisti casto

medulynka
29. mar 2008

Holky, prosím vás, nevíte, čím se dá odstranit lesní smůla z oblečení? Taťka s manželem (kutilové 😀 vyrábí lavičky k ohni a donutili mě si na jednu sednout a vyzkoušet, protestovala jsem, ale dušovali se, že tam žádná smůla není. A teď mám od toho celý kalhoty🙂)) Tak nevím, co s tím. Moc děkuju!!!

bubba
29. mar 2008

ja ked som kedysi cistila akvarko kde bolo teda vodneho kamena vzdy slusne,nabrhlila som to obycajnou jarou,postriekala octom,nechala posobit a ked som to zmyla,bolo to uplne uzasne,ciste,ako nove

magg
29. mar 2008

medulynka - kedysi som bola pri skautoch, a tak som snad ani nemala nohavice, na ktorych by nebola zivica. Najprv som ich dala zamrazit do mraznicky(podobne sa to robi aj so zuvackou na obleceni) ked zivica zatvrdla olupala som kolko slo, potom som to prezehlila na vysokej teplote cez servitku a nakoniec vyprala s neriedenou jarou(purom) alebo mydlom na pranie - to bolo treba niekedy zopakovat aj viackrat

medulynka
29. mar 2008

magg: Diky! Taky jsem byla ve skautu, ale tehdy jsem si sama jeste neprala 🙂 Ja jsem to dneska nakonec vyresila tak, ze jsem dala odlakovac na nehty na vaticku a tim to ošudlila. A celkem to zmizelo. Ale s tou lednickou, to je taky dobrej napad, priste to vyzkousim!

blka
30. mar 2008

Deni123: já si právě ten Ravac Anticleaner moc kupovat nechci, protože si myslím (možná špatně), že to je prostě jenom nějaký obyčejný čistič, který má na sobě nalepenou značku Ravac ☹

andy_s
3. apr 2008

Eurona v obchode nie je, pozri www.euronabycerny.com

junovka
19. nov 2008

Ahojte
Oprasujem tuto temy s otazkou, aky cistiaci prostriedok uzivate vy na cistenie/lestenie/ keramickych obkladaciek v kupelni.Nemam na mysli, len v sprch.kute, ale v celej kupelni.Vdaka za tipy 😉

monkula
19. nov 2008

junovka, ja som si kupujem v Lidli čistiaci prostriedok do kúpelne, žltá fľaša s rozprašovačom a som s ním veľmi spokojná.... Obkladačky síce nemám, lebo máme úúúúžasnú umakartovú kúpeľňu, ale používala som ho, ešte keĎ som bývala inde a tam dlaždičky boli a naozaj môžem len odporučiť, nastriekač, necháš pôsobiť, a omyješ.... stálo to 50 Sk, ale nič lepšie som ešt nenašla...

junovka
19. nov 2008

a nevies presny nazov?Nemas nahodou na mysli W5? 😕

monkula
19. nov 2008

áno, W5 😉
aj armatúru mám po nej krásne lesklú, ak oz reklamy 😀

ivka2812
19. nov 2008

tak ten žltý W5 z Lidla používam aj ja a je super všetko sa pekne leskne a nie je ani drahý a vzdrží mi dlho
ale chcela by som poradiť čo používate na zavesenie do wc misy aby to aj dlho vydržalo aj pekne voňalo

leishmania
19. nov 2008

mne vyhovuje BREF wc gel ten modry...aj ked nevydrzi nejak extra dlho, ale voni pekne...

monkula
19. nov 2008

tak ,taký zavesný oný, t oje teda riadna fuška na niečo dobré naraziť.... takže BREF? 😉

kometa
19. nov 2008

a dedrové výrobky ste už skúšali 😉 ?

elri
19. nov 2008

monkula, aj segra mi odporucila ten cistc z Lidla, vraj je super 😵 tak zajtra kupim a vyskusam

elri
19. nov 2008

Kometa, ake su to dedrove vyrobky? 😅

monkula
19. nov 2008

veru, aké?
elri, neoľutuješ, ešte si musím kúiť aj čistič do kuchyne, mala som a jCIF do kuchyne, ale tent osa mu vyrovná ,ak nie je lepší a cena teda poriadny rozdiel.... 🙄

leishmania
19. nov 2008

a voni ten cistic z lidla, alebo aspon nesmrdi??

elri
19. nov 2008

ja mam do kuchyne cilit bang ci ako sa to vola, ale tiez je to onicom. V reklame ho nastrieka zenska na sporak zotrie, ten sa leskne, aj ja som tak urobila a nist 🙄

elri
19. nov 2008

leishmania, to je jedno ci vonia alebo smrdi, hlavne, ze vycisti 😀

junovka
19. nov 2008

moj manzel ma jednu teoriu..SAVO! 😀 😀

leishmania
19. nov 2008

moj oblubeny pripravok je pronto limetkove na prach multisurface, tak pekne voni az sa mi chce prach utierat hehe