Cirkus pred odchodom do postele. Čo s tým?

barunka
24. jún 2008

Viem, že podobných tém tu už bolo, ale vždy sa týkali menších detí, do roka a podobne a Simi je už podstatne staršia. Náš problém je v tom, že dcérka už od malička úplne minimálne spáva. Od roka a pol (necelého) cez obed nespí, len trošku oddychuje, leží v postieľke cca 30 - 40 minút. Dovtedy síce spala, ale asi 30 minút. Najviac má trápi, že ukladanie na nočný spánok je hotová katastrofa. Ak by sme bývali v bytovke, pravdepodobne by na mňa už niektorí sused poslal sociálku, lebo ten cirkus, ktorý Simi robí je hrozný. Spať ju dávam o 20,30 (s tým, že cez obed nespí a ráno vstáva cca o 6 - 6,30) a stačí, ak jej poviem, že pod simi, ideme haji a už vymýšľa. Najprv chce mliečko (aj keď 5 minút pred tým už 3,5 deci vypila). Keď dopije dalšie, poviem, poď už ideme haji a vtedy chce cikať. (samozrejme len akože). Sadne si na záchod a je schopná tam sedieť aj hodinu vkuse len aby nemusela ísť spať. Keď sa mi ju podarí nejakým spôsobom odtiaľ dostať (samozrejme nie nasilu, ale ukecávaním) a chcem jej obliecť pyžamkové gate a odprevadiť do postieľky začne plakať a vrieskať akoby ju z kože drali. Skúšala som jej už aj zakázať ísť spinkať, skúšali sme sa spraviť, že už s tatinkom hajáme, aj jej milovaný zajačik hajal, aj my sme si ľahli do jej postieľky a jej sme to zakázali, že ona má byť celú noc hore a stále nič. Skúšam ju nalákať, že keď pôjde pekne spinkať, tak pôjdeme ráno na hojdačky a to radšej povie, že ona sa nechce ísť hojdať. A keď už je v postieľke, tak do takej 22,30 stále niečo vymýšľa. Chce piť, cikať, kakať, prikryť, bábiku, zajačika, plače, vrieska, kričí, búcha do steny. V "horších" dňoch zaspáva až po jedenástej večer.
Keď napokon zaspí, vždy okolo pol noci sa budí a zasa je nejaký problém. Potom niekedy buď hneď zaspí, alebo je hore cca do 4 - 5 rána a zaspí až potom. Samozrejme, že je veľký krik.
Ja už neviem čo s tým, som zúfalá, chronicky nevyspatá a niekedy mi už tak kvapnú nervy, že na ňu poriadne nakričím. Po zadku ani inde ešte nedostala, nechcem ju biť...
V noci nepije, neje, nemá dudlík, nemá v izbičke nijaké rušivé podnety, nebojí sa, len proste nechce spať. Každý deň má čas pred spánkom rovnaký priebeh, tatinko ju okúpe, dostane mliečko, pozrieme si rozprávočku, vyciká sa. A potom nasleduje cirkus...

mkatka
24. jún 2008

Jaj barunko, to ti fakt nezávidím. Já jsem velký spáč a dokud Vojtíšek nespal celou noc, tak jsem byla prostě mimo. Fungovala jsem jen pro ty nejdůležitější věci, zaspávala s televizními novinami....

Náš Vojta něštěstí spí i přes den a to pěkný 2-3 hodiny, záleží. Když třeba prší, i déle. Večer chodí do postýlky kolem 8, bez protestů a docela rád. Dostane mlíčko, pak dudlík (to bude ještě boj to odstranit) a poslouchá pohádku. NO a k tomu jsem se chtěla dostat. Už asi od roka (nyní má 21m.) poslouchá na noc audio pohádky. Nejdřív jsem mu to pouštěla jen tak a přitom uklízela, přicházela do pokoje a odcházela....až najednou spal, já shasla, vypnula věž a bylo. Postupem času se to tak naučil, že se na tu pohádku přímo těší. Takže mě napadá jako řešení - najít něco, co jí v té postýlce bude bavit. Video přímo bych jí nepouštěla, ale co čtení pohádky nebo jen poslouchat pohádku? Nebo chce přímo vaši pozornost? Myslím, že Vojtovi pomáhá i to, že se přes den vyběhá, je to taková motorová myš, nezastaví se, pořád v pohybu, takže večer už bývá unavený. Nevím, jaký máte vy denní program, ale určo by jí bodla nějaká fyzická aktivita. Aby byla večer prostě unavená. No a kdybyste si dál nevěděli rady, já bych se nebála navštívit psychologa a nechat si poradit.

Jinak taky vstáváme kolem 6 a fakt není co závidět. Dnes jsem si dovolila trošlku ještě polehávat a malej už nevěděl, jak mě dostat z postele a hodil po mě asi 30cm kovovej model BMW. Au!!!! 😠

barunka
autor
24. jún 2008

mkatka, no my presne nevieme, čo chce. rozprávky sme púšťali aj my, lenže každá tá rozprávka má nejaký hudobný "podmaz" a Simi jednoducho začne tancovať. Čítanie rozprávok sme skúšali tiež, lenže akonáhle sa Simi ocitne v posteli, môžme sa aj na hlavu postaviť, vrieska až kým nezaspí. Niekedy mám pocit, že ona sa jednoducho musí "uplakať" k spánku a to ma veľmi trápi.

Čo sa týka fyzickej aktivity, tak tej má Simi až veľmi. Je veľmi aktívna a ak nie je takto horúco sme vonku celé dni. Ak je takto horúco tak ráno a potom vychádzame až okolo tej 16,30 a sme vonku do 19,30. Celý čas bycikluje, behá na odrážadla, behá, skáče, hrá sa s loptou, chodíme na ihrisko, medzi deti do klubu. dokonca som sa raz uchýlila k tomu, že som ju za celé poobedie nenechala sadnúť, vkuse som ju poháňala, ak si chcela sadnúť trebárs k hračke, tak som jej ju posunula alebo položila tak, aby pri nej jednoducho musela stáť. Ale ani to nemalo žiadny efekt.

t

mkatka
24. jún 2008

A co udělat něco s postýlkou? Udělat jí tam něco jinak. Něco nového. Nebo novou postýlku? Ale asi spí ještě v ohrádce viď? Normální postýlku... to by asi furt vylejzala. No zdá se, že děláte všechno možný, zkus tu psycholožku, třeba poradí, jak na ní (psychologicky 😉 )
Nebo jí udělat přeci jen nový spinkání, nemusí být přímo postel, jen matrace na zem, aby v noci nespadla a k posteli jí dát hračky. Ať si teda ještě hraje, než usne. Kdyby si hrála a byla přitom v klidu...aj to by bylo fajn, ne?

barunka
autor
24. jún 2008

katka, skúsili sme aj postieľku, vymenili sme ju tento víkend za klasickú so zábranou, dali sme jej vybrať nové obliečky a nič. z postieľky síce niekedy vylezie, ale zásadne len vo svojej izbe. najčastejšie z nej von nevylezie, len v nej leží a jačí a jačí ako bláznivá. v postieľke má svoje obľúbené hračky, milovaný vankúšik + každý večer si tam vezme niečo, čo si sama vyberie.
ale plače tak či tak.

mkatka
24. jún 2008

Tak to jsem z toho už jelen. No já osobně v tvé situaci fakt už jen toho psychologa. Však někde musí být ten problém. Možná se to prostě stává, jen ty o tom nevíš, ale dr. by poradil. Za optání nic nedáš.

P.S. a co by jako tak chtěla dělat, aby u toho neplakala?

Ještě mě napadá...co tak jí prostě nedát spát. Dát jí večeři, hygiena, pyžamo a nic. Nechat jí s vámi. Vy byste samozřejmě nekoukali na CSI a podobné věci, co nejsou pro děti....a byla by s vámi. Nechat to tak prá dnů a čekat na výsledek. Samozřejmě by to pro vás byl vopruz, protože taky asi chcete mít klid a čas pro sebe, ale ten stejně nemáte, když vedle vyvádí.....prostě zkusit jí nedat spát. Hm? 😖

biba12
24. jún 2008

Skusali ste ju dat spat medzi seba? U nas to pomaha. Aj ked nie som zastanca spavania deti v posteli s rodicmi, ale niekedy som fakt na nervy a tak unavena, ze mi je to uplne jedno, strcim si ho do postele a potom zaspi.

barunka
autor
24. jún 2008

no kočky, len tak v rýchlosti, kým sa simi hrajká...
asi to znie neuveriteľne, ale obe možnosti sme tiež už skúšali. Skúsili sme najprv dať ju spať neskôr, dali sme ju spať o desiatej a dopadlo to tak, že jančila do polnoci (podotýkam, že nikdy, nikdy nespí dlhšie ak neskôr zaspí). Skúsili sme nedať ju spať a počkať, či sa vypýta. Skončilo to tak, že sa nevypýtala spať, a o jednej jednoducho odkvecla na koberci pred postelou. Skúsili sme ju dať spať medzi nás a to dopadlo tak, že po nás do jedenástej skákala ako besná, no vtedy manželovi povolili nervy a dal ju späť do jej izby do postieľky, kde si opäť pojačala a zaspala.
mne by inak bolo jedno, kedy zaspí, keby sa to obišlo bez toho kriku a plaču a hysterčenia... prečo to robí, keď i tak nakoniec zaspí?

terezzka11
24. jún 2008

moja mala to robi tiez ale nastastie len obcas. a vzdy ked sa malo cez den hybe a vystraja... skus jej urobit nejaku zmenu v dennom programe, ist na prechydzku inam, na ine vzdialenejsie hojdacky, alebo si urobit vylet niekam k potoku alebo lesiku alebo co ja viem, co mate blizko mesta. popripade ja ked vonku prsi urobim malej doobeda hodinu "telocviku" a to skaceme a robime blbiny. na cvicenie je este mala ale drepy ju bavia a aj sklapacky. a vecer zas cvici s tatinkom...To na nu vzdy zaberie a pekne spi aj na obed aj v noci...

terezzka11
24. jún 2008

je jasne ze sa unavime tiez, ale stoji to za to, lebo v noci sa k nej nemusim budit a spime celu noc

evka39
24. jún 2008

barunka ja ti velmi neporadím ,lebo mám doma presne to isté akoby si opisovala moju Emku..cez den nespí a večer o 21:30je urazená ked ju beriem do postele....ale dúfam že ta aspon trochu poteší to,že nie si sama mne dobre padlo prečítat si,že nie sme same lebo niekedy ma už premáhali myšlienky,či nie je nejaká chorá...............tak sa majte krásne a ked prídeš na niečo ,ako ich spacifikovat,daj vediet poteším sa,lebo niekedy už tiež nevládzem 😖

barunka
autor
24. jún 2008

terezzka, tak my nemáme dni, kedy sa Simi málo hýbe. Ráno ako som písala vstáva o 6 - 6,30, do 8,30 stihneme navariť, upratať, poobliekať sa, poumývať a potom ideme von. Na hojdačky alebo medzi detičky do klubu, domov sa vraciame okolo 11 - 11,30 závisí od toho ako je teplo. Kočíkom nechodíme, len veľmi zriedka, ideme buď bicyklom, motorkou, trojkolkou alebo peši. Doma sa najeme, poskladáme si lego, pozrieme rozprávku a potom si ide nachvíľku do izby ľahnúť na postieľku (jasné, že neleží, ale sa potajomky hrá potichu v izbe). O jednej papá obed, ak je teplo tak sa kúpeme na terase v bazéne, ak je chladnejšie, tak ideme von na prechádzku alebo sa hráme na dvore v piesku či s hračkami. Okolo 16-tej má zasa také väčšie jedlo, takže sa najeme a potom ideme von na prechádzku. Zasa na hojdačky alebo k vodičke pozrieť rybky, alebo mrknúť kravičky. Podľa toho na čo má chuť. Domov sa vraciame o 19-tej alebo 19,30. Zásadne ju nenechávam sedieť na prdeli len tak pre nič za nič, ak len tak sedí a nič nerobí alebo pozerá rozprávky dlhšie ako pol hodinu, hned hľadám niečo, čím ju odpútať. Tiež cvičíme, má to naučené už od malička, skáčeme, beháme, hráme sa s loptou, naháňame sa. Ja cvičím každý deň a ona každý môj cvik opakuje, teda snaží sa.
S ihriskami veľmi na výber nemáme, máme v dedine len jedno a je od domu dosť ďaleko, v strede dediny a kým tam dorazíme, tak sa našlapeme až až...
Nemyslím, že problém so spánkom je v nedostatku aktivity, lebo každý, kto Simi pozná, tvrdí, že vyzerá ako hyperaktívne dieťatko, chvíľku neposedí, vkuse behá hore dole a to isté aj na ihrisku.
Skôr si myslím, že problém je niekde inde, len nedokážem prísť na to, kde...

evka, tak to som rada, že nie sme v tom sami. A ako to riešite, keď vám malá kričí, že nechce ísť spať? Mne je niekedy už zaťažko zostať kľudná, keď jej niečo stokrát zopakujem a ona jačí ešte hlasnejšie...

Teraz tu u nás prší, tak sme museli na chvíľku zaliezť dnu, Simi papá a potom sa chystáme von aj v daždi. Veď gumáky máme 😀 😀

bubba
24. jún 2008

niektorym detom netreba tolko spanku ako sa pise v knhach a ine deti vyzaduju zasa viac.kamoskina mala dvojrocna spava 2 -3 h.naobed a v noci este 12 hodin.to si myslim ze by bol tiez podla lekarov problem,ale vyvija sa uplne normalne,v absolutne nicom nezaostava....
ja osobne si myslim,ze simi len nepotrebuje tolko spanku je to normalne najde sa takych deti viac aj ja som taka byvala 😅 😅 alebo ako ty tvrdis,ze trpi"hyperaktivitou"ale to by sa odrazilo aj na zhorsenom spravani,agresii....

takze neboj,vsetko bude ok akurat ze viem ze ty si asi neoddychnes dostatocne 😉

lukia
24. jún 2008

Ahoj Barunka,
tiez ti asi moc neporadim, lebo mam presne doma to iste co ty, nasa mala (2r) tiez velmi malo spi, rano vstaneme tak okolo 7-mej, snazim sa vychystat max. do pol hodiny a potom sme komplet do obeda vonku, na ihrisku, beha, nahana sa, nesadne si ani na minutu, este ju aj po stojacky krmim presnidavkou, a na obed vobec nechce spat, to ine deti s ktorymi chodime von, uz o pol dvanastej zivaju, a my este o pol druhej plni energie, no des.Na obed spi ako kedy, niekedy 30min, niekedy ak sa podari tak hodinku, a potom zas von na zvysok dna, vonku sme tak do pol osmej, osmej, aby sa unavila, a to chodime spat tak o desiatej pol jedenastej.Ona ma proste stale plno energie do poslednej chvilocky, az pride taky okamih, ze zo sekundy na sekundu zaspi.Ale dovtedy si uzijeme svoje.A to nikdy nezaspi v postielke, ja uz som mala dost toho revu, kto nezazil tak nepochopi, to sa proste neda vydrzat, ked si clovek prakticky cely den neoddychne, nestihnem nic porobit, tak ju nechavame pri sebe v obyvacke na gauci, rozpravam jej rozpravky, aby som ju tam udrzala, samozrejme milion krat zlezie, ide pre hracky a pod.Dokonca ked sa mi uz zda, ze by aj zaspala, a poviem v rozpravke nieco podnetne, co moze napodobnit, napriklad ze macko tancoval so zajkom, tak este si najde energiu, zlezie z gauca, predvedie ako tancovali a zas vylezie.Mne to normalne nechcu maminy tu v okoli uverit, ze ona tolko vydrzi nespat.Nasa doktorka to zhodnotila asi tak, ze niektore deti potrebuju minimum spanku, kym ine zas viac, ze je to strasne individualne, a ze ona bude ten prvy pripad.Ale ja tiez uz fakt nevladzem, my chodime von aj v tom najhorsom lejaku, necase, len aby sa unavila, lebo keby sme nesli, tak by to bolo este 100x horsie, co som uz zistila.Kym ine maminy mozu nechat dieta niekde sa doma hrat dopoludnia a ani nemusia ist von a male im v pohode zaspi o dvanastej, to som ja nikdy nezazila. Ona to bude mat asi po muzovi, lebo aj on zevraj taky byval, ale vtedy sa okolo toho nerobila taka veda (ako svokra hovori), ze ona ho zavrela do izby a nechala plakat kolko chcel a ona si isla po svojom, a prisla az ked zaspal a stichol (to by som ja veru v zivote asi nemohla).
Viem, ze som ti neporadila, ale aspon ma utesuje, ze nie som jedina na svete, co ma doma hotovy "perpetum-mobile" 🙂

barunka
autor
24. jún 2008

tak konečne dorazil manžel a prevzal "šichtu"...
baby a nie je pre dvojročné decko 6 - 7 hodín spánku žalostne málo??? a aj to len v tých lepších dňoch? často sa nám stane, že prespí v noci len 4 hodky a hotovo.

inak ja si nemyslím, že simi je hyperaktívna. tvrdia to len ľudia, čo ju vidia vonku, nevedia, že vnútri sa dokáže aj polhodinku pekne pohrať s legom alebo s bábikou...

lukia, my tiež chodíme von aj v daždi, radšej premoknem na kosť, ako ju držať celý deň uzavretú a potom blázniť z hlúpostí, ktoré vymýšľa a z energie, ktorá sa v nej nahromadila.

baby a čo vaši manželia? keď prídu domov, pomôžu vám? mne síce pomôže, ale chodí domov až o siedmej večer, ráno odchádza keď simi vstáva, takže celý deň som s ňou sama a niekedy mám fakt dosť.

kaluha
24. jún 2008

barunka,a keby spala medzi vami?nemala by pocit istoty? mne manžel pomože vela,
chcem sa opýtat ty si ulančanka že?ak si myslím správne tak sa poznáme.stretli sme sa v klube a občas aj na hojdačkách.

kaluha
24. jún 2008

no najskor som písala a potom čítala.tú radu si už dostala.tak neviem ...... 🙂

barunka
autor
24. jún 2008

kaluha, áno, už dva roky som ulančanka 🙂

kili
24. jún 2008

napadlo ma, či by nepomohli nejaké tie klapky na oči. Asi majú moc podnetov a tak nemôžu zaspať, to by ich mohlo ukludniť.

bubba
24. jún 2008

barunka ja som s malou tiez sama a to cely tyzden manzel chodi na tyzdnovky a tiez stale chodime s malou von,aktivity atd....takze mam toho dost.pokial ty osobne nevidis na dcere ze je hyperaktivna,tak o tom pochybujem,ze ludia vedia co hovoria,ved ty najlespie vies co mas doma a na ntete je kopu infosiek o detskej hyperaktivite takze ....urcite hyperaktivna nie je pokial to takto tvrdis ty.
inac ten pocet hodin co mala spi je fakt nizky mozno by si mala hladat ine cesty ako jej pomoct k spanku,napr spavat s nou mozno pocit ze ta ma pri sebe sposobi ten efekt o ktory ti ide...ja som takto naucila spavat tu moju ta od narodenia do 1,5r ani za svet do postielky,kazdych 20 minut bola hore,rano o 5 sme vstavali atdatd...tiez ma to vycerpavalo tak od 6 mesiacov spavala len a len somnou.....ked mala 1,5r vysvetlila som jej ze teraz pojdes spat do svojej a....blablabla....a odvtedy tam spava bez prbolemov a prespi celu noc(zhruba tych 9h.vnoci a 1 h cez den)mozno by si jej mohla premistnit postielku alebo mozno ak manzel chrape(ako ten moj)a simi ma citlivy spanok,tak ju to rusi....skus vsetko mozne co ta napadne(zavesy na okne,siet nad postel proti hmyzu taky princeznovsky jej usi...).ak sa to nevyriesi,tak bohuzial,mas dieta,co nepotrebuje tolko spat...

miki060707
24. jún 2008

ahoj, ty si ulančanka??? z akých úlan, ja som z Pustých, napíšem ti čo sa stole mojej tete a jej dcérke, nebude to problém s uspávaním, ale s vymýšlaním a revaním, každý deň, čo ju odprevádzala do škôly bol krik, rev, no nervy, vydržala to dosť dlho, tiež ju nebila, ale jedného dňa ju ževraj tak "zdrápala" až revala, a čuduj sa na druhý deň, keď ju viedla do škôlky tak žiaden kriv ani rev, neviem koľko má tvoja Simi rokov, ani ona ju nebila dovtedy, vtedy dostala, lebo si s ňou nevedela rady, po rokoch jej dcéra prezradila, že to robila náročky 😒

kili
24. jún 2008

a ešte som chcela doplniť, len som musela obriadiť deti, že to čo chceš skúšať nestačí, že budeš jeden deň. Musíš to fakt tak robiť nejaký čas, ja neviem, možno týždeň a uvidíš, ako zaberá.
Napríklad mňa napadá, že ty pôjdeš spať do jej postele a ona nech sa trebárs hrá pri nej, keď odkvecne, tak ju dáte do postielky. A takto to robiť ten týždeň, možno aj dlhšie, to uvidíte, čo to s ňou bude robiť. Ale rozhodne to nezaberie tak, že jeden deň to nezabralo, skúsimie niečo druhé.

evka39
25. jún 2008

barunka,mne sa muž snaží pomoct ale tiež bývame na dedine v rodinnom dome a vždy ma ešte čo robit takže tak...a sEmkou vždy niekto musí byt lebo...proste stála max.pozornost,lebo hned niečo vyvedie alebo ujde preč ...a tak

barunka
autor
25. jún 2008

bubba, simi spí sama v izbičke už cca asi rok. Keď mala rok a niečo sme ju presťahovali, lebo sa vkuse budila a mysleli sme si, že to je tým, že ju rušíme. Tak sme ju presťahovali, ale ani to náš problém nevyriešilo, stále to bolo rovnaké. Teraz býva sama v izbičke, má novú postieľku, jasné, že sme ju skúšali uspávať, skúšali sme jej čítať rozprávky až do zaspania, ale ono to jednoducho nešlo. Vždy to skončilo tak, že sa musela "ukričať k spánku" a potom zaspala..

kili, mne je jasné, že za deň nič nedosiahneme. To, že sme ju nedávali vôbec spať, sme skúšali dva týždne a ona dva týždne lietala ako besná aj do jedenástej večer. Samozrejme, že i my máme svoje hranice a tak ju jednoducho nemôžem nechať celú noc hore, manžel chodí do práce a potrebuje sa vyspať.
všetko, čo chceme deti naučiť vyžaduje čas a trpezlivosť, ja to viem, odúčala som ju od dudlíka na zaspávanie, odúčali sme sa od plienok, učila som ju jesť, keďže veľmi dlho Simi nejedávala vôbec nič a dostať do nej jedlo či pitie bol hotový zázrak.
Vždy keď skúšame niečo nové, skúšame to minimálne tri dni, väčšinou týždeň. Ostatné veci sa naučila rýchlo, od dudlíka sa odnaučila za dva dni a bol kľud..
Lenže ja nie som zástanca metódy nechať dieťa vyrevať a je kľud. Ja ju jednoducho nedokážem nechať plakať, nedá mi to, trhá mi to srdce.

miki, ja som z veľkých úľan. Simi má dva roky, dva mesiace.

Inak okrem tohto spánku nemám so Simi absolútne žiadne problémy, v rámci jej detských možností poslúcha, pozná svoje hranice, nerobí scény (ani v obchode a dokonca ani v hračkárstve), neplieska sa o zem (jasné, párkrát sa stalo, ale nepáčila sa jej moja reakcia, tak rýchlo prestane), vlastne aj keď s ňou plieska obdobie vzdoru, vždy dokážeme spolu vyjsť a dohodnúť sa na riešení, ktoré vyhovuje nám obom. Ak ju nechám samu, nemusím sa už teraz obávať, že niečo vyvedie, že obráti za tú chvíľku izbu alebo čokoľvek iné hore nohami. Aj keď boli časy, kedy som jej musela byť za riťou každú sekundu inak hrozila katastrofa. Ale všetko sme to vymakali, vypracovali akurát to spanie nám zostáva a s týmto nevieme pohnúť.

A ešte mňa ani tak veľmi netrápi, že Simi tak málo spí, mňa skôr trápi ten proces akým zaspáva. Vždy keď už je ospalá, jednoducho spustí krik, vresk, piští ako o život, až sa uplače do spánku...

kaluha
25. jún 2008

a nejaká hudba,taká monotóna?

barunka
autor
25. jún 2008

kaluha, skúšali sme uspávanky, šumenie mora a ešte jedno cd, ktoré vraj upokojuje alebo čo, ale ona na všetko trsá 😲 😲 😲

bubba
25. jún 2008

skus sa poradit s detskym psychologom

bubba
25. jún 2008

ale ako osobne si myslim podla toho co pises,ze nema nijake problemiky len nepotrebuje tolko spanku

kaluha
25. jún 2008

sorri, ale asi ked ste sa o nu snažili dali ste do toho všetku energiu 😉 takto sa vám to vrátilo

barunka
autor
25. jún 2008

kaluha, no my sme sa nesnažili. Ona jednoducho prišla 😀 😀 😀 😀

cairka
25. jún 2008

Ahojte. No my mávame takéto cirkusy poobede. Dnes som to vzdala a nechala ju hore, ale obávam sa, že aj tak niekde sama zalomí o štvrtej, lebo síce sa prebrala a tvári sa čulo, ale očká má úplne maličké. Ale u nás to tak nebolo stále, len asi posledný mesiac-dva. A tiež si nemyslím, že by jej už netrebalo poobedný spánok, lebo keď už zaspí, tak spí 2 hodiny a viac. a ten vreskot je fakt na sociálku, to nie je plač, ale zvierací vreskot, len čo sa spomenie postieľka.