Čo by ste chceli zlepšiť v bazári na Modrom koníku?

martinjasen
9. feb 2012

Ahojte,

napiste navhy na funkcie a zlepsenia v bazari na Modrom koniku. Ak skutocne chcete niektoru z navhovanych funkcii oznacte, ze sa vam paci. Ale urobte tak iba v pripade ak ste si isty. Ak kazdy oznaci vsetko, ze sa mu paci, nema to vypovednu hodnotu. Najlepsie, aby ste mali max 3 oznacene navhy zo vsetkych. Vtedy budeme mat skutocnu predstavu na com vam zalezi.

Zvazime technicke moznosti, zdroje, problemy a ak to vyhodnotime, ze to ma zmysel do toho ist tak to pre vas pripravime. Pre tych, ktori maju velmi idealne predstavy, od rozhodnutia, ze nieco chceme do realizacie je niekedy dlha doba (min. 3 - 6 mesiacov). Ale ak by to bol hit, tak... 😉

Poznamka: Prispevky, ktore budu obsahovat rovnaky navrh ako je uz vlozeny budem mazat, pripadne editovat ak obsahuje aj taky navrh, ktory este nebol vlozeny. Aby to bolo prehladne.
Ked sa budeme vyjadrovat k navrhom, budem vkladat reakciu priamo do vasich prispevkov, samozrejme to oddelim, aby to bolo jasne, ze je to nasa reakcie na vas navrh.

Dakujeme za navrhy.

Asmira Team

Zrealizovane Vase navrhy:
- Baliky oblecenia rozdelit podla velkosti (alebo veku dietata) a pripadne aj podla pohlavia.
- Kolonka potreby pre dojcata by bolo treba rozdelit. je tam vyse 2500 inzeratov (54 stran). rozdelit to na flasky, dudle, ohrievace flias, sterilizatory, podbradniky, ine atd je tazke odtial predavat
- kategóriu dvojičky - oblečenie rozdeliť na veľkosti..
- pre dvojičky tiež to rozdeliť pre dievčatá, chlapcov a podľa veľkosti
- chyba tu aj kolonka karneval-masky))
- Spacie vrecia delit podla velkosti, najma tych velkych je tam malo a musim klikat na vsetky, ktore vyzeraju, ze by mohli byt velke.
- neviem či to tu už bolo, ale ked dam niečo vyhladať tak mi vyhodí inzeráty a dole v pravo dalšiu stranu... ale nikde tam nevidím koľko strán s tým tovarom tam vlastne je. dakujem z
- dalsie vase navrhy, ktore boli urobene - https://www.modrykonik.sk/fotoblog/viz/clanok/z...

zuzikkaa
30. jún 2012

namiesto spoplatnenia bazaru - PLUS radsej vytvorit moznost predaja cez aukcie a tie spoplatnit....ked uz 🙂

petrake
30. jún 2012

viac moznosti pre filter, napr. viac velkosti naraz, zobrazit a dievcenske aj uni. vytvorit aukcie radsej ako bazar plus. pri hodnoteni, aby bolo jasne ci hodnotime predavajucu alebo kupujucu. vytvorit rubriku vymenim, kupim, darujem. v bazariku pri filtri navoli moznost zoradenia, napr. podla mena predavajuceho, podla mesta, podla ceny.

kosta123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
falbala132
30. jún 2012

zaviedla by som seckiu kozmetika, urcite ma kazda z nas doma kopec kremov, ktore jej nevyhovuju, ale parfemov, ktore ju uz omrzeli. ja sama rada nakupujem zbytky parfemov po niekom z druhej ruky, je to lepsie ako velke balenia z parfmuerie, ktrore ma vzdy tiez omrzia. hlavne po tom, co sa tu zaviedla moznost plateneho inzerovania si myslim ze by ste nam mohli tuto sekciu vytvorit 🙂

kaby
30. jún 2012

1) Veľmi sa prihováram za rubriku kúpim darujem. Ale aby boli tieto položky prehľadné. Boli by 3 hlavne kategorie - KUPIM, PREDAM, DARUJEM a mozno aj VYMENIM... ...Po zadani jednej z nich sa mi ukaze bazarik (sucasny) kde si zadam podkategorie...
2) Veľmi by ma potešilo, keby sa vo wishliste nezobrazovali zmazane inzeraty ... kopí sa to a je to potom dost neprehladne... Ja by som si to aj zmazala z wishlistu, ale zial nie je to mozne... 🙂
3) Zaviedla by som povinnost uvadzat u predavajucich, kupujucich, ci darujucich uviest odkial su... Mnoho ludi uprednostnuje napr. aj osobny odber, takto vznika zdlhava a mozno aj zbytocna komunikacia...
4) Mal by sa zamedzit pristup do bazarika pre neregistrovane osoby..... Mna teda zaujima komu predavam, alebo od koho kupujem... snazim sa to dozvediet minimalne z hodnoteni, ktore neregistrovane osoby nemaju....
5) Chyba mi vseobecna kategoria KNIHY (nielen pre tehuľky o rodičovstve, ci pre detičky...) Myslim si, ze mamicky zaujimaju aj ine zanre...
6) Mozno by stala za uvahu nova kategoria HAND MADE.... mnohe mamicky su velmi zrucne a vo volnom case sa zaoberaju vyrobou niecoho, ci uz hackuju, ci pletu, robia sperky, decoupage, atd... mohli by mat moznost predavat taketo veci...
7) rovnako by mozno stala za uvahu kategoria domacnost.... ja som presvedcena o tom, ze by sa ujala....

zara248
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinkaaninka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetluska4
11. júl 2012

jemineee, co ste to porobili s forom, to zobrazenie je strasne, neprehladne, matuce, no proste ZLEEEE
stare zobrazenie s vyberom vlavo a jednotlivymi diskusiami vpravo bolo omnoho prehladnejsie.
Prosim vratte to spat alebo aspon usposobte do prehladnejsieho formatu.

martinka17
12. júl 2012

Nedá sa nejako označiť nespoľahlivý predávajúci? Nedá sa pamätať každé mono, s ktorým som obchodovala 😲 😵

tasiko
13. júl 2012

ja by som prijala keby inzerenti mali v podmienkach predaja napríklad zverejnený kód banky,tak by sa obchod mohol určite zrýchliť,napr ak súrne alebo rýchlejšiie potrebujem nejakú vec a dotyčná je aktívna,vyberiem si vec od takej /ak mám možnosť/ kt má tú istú banku,zaplatím,ak sa dá v ten deń je tovar odoslaný,na druhý deň u mňa doma alebo na pošte,paráda.Samozrejme ak chcem nejakú vec veĺmi,počkám si na ňu. 😉

alzbet124
18. júl 2012

ja by som bola rada, keby sa dali vymazať už neaktuálne inzeráty z WISHLISTU...

sendy27
2. aug 2012

Chyba mi kolonka predám šperky nemožem tam to dat do nijakej kategorie 🙂 lebo hned je stiahnuty inzerat

aninka30
3. aug 2012

dost tu chyba moznost dat si do nejakej sukromnej kolonky nespolahlivych inzerentov - napr. vam tvrdia ze maju vazny zaujem, natahuju vas dva tyzdne a potom z toho nic nie je...par takych by som uz vedela zaradit aby som s nimi nabuduce nestracala cas...

piacere
9. aug 2012

Ja navrhujem zaviesť v bazáre (tak ako sa nastavujú podmienky predaja) kolonku s názvom napr. "doležité" alebo "upozornenie"... a to, čo sa do tej kolonky napíše, bude sa tučným písmom objavovať pri každom inzeráte. Takto by si mohli ženy do tejto kolonky uviesť napr. dátum, kedy budú mimo bazár... a vycapí sa to na oči každému, kto rozklikne inzerát. Pretože podmienky predaja nečíta nikto! Takže tam je to zbytočné písať....

modrofuzik11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zipsy
2. sep 2012

ja by som uvitala napr. v sekcii OBUV pri vyhladavani inzeratov zakliknut 2 moznosti naraz /aj chlapcenske aj unisex/ nie len jednu alebo vsetky tri, dakujeeem 🙂

monka9999
7. sep 2012

ahoj.navrhujem rozdelit čiapky na viac koloniek.jarne letne zimne.je tam toho strašne vela.a neda sa to inak zadat.dakujem.

brnka
17. sep 2012

Ja by som prosila rozdeliť kategóriu čiapok na letné, prechodné a zimné . A ešte možnosť zakliknutia súčastne Chlapčenské (resp. Dievčenské) ja Unisex (to už bolo spomínané viackrát) 🙂

jakani
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ava11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
17. nov 2012

no rada by som navrhrhla toto:
Pre predavajuce (aspon v bazar+ co si platia)
- filter na stav objednavky - cize daju sa zobrazit iba rezervovane, cakajuce na platbu, odoslane, dokoncene/zmazane
- moznost viacerych statusov inzratv pre prehlad predavajucej: aktivovany/rezervovany/cakajuci na platbu/zaplateny/odoslany/dokonceny ked mam vela inzeratov tak sa strasne straca prehlad, hlavne ked okrem bazariku lietam na IB a staram sa o babo a pracujem...
- moznost nejak svetu oznamit, ze " hej, potrebujem predat surne to a to... je dnes akcis na to a to... zajtra rano idem na postu tak supsup objednavat alebo ak dnes objednate neplatite postovne a podobne.
- moznost kopirovat inzeraty by nebolo zle, ked mam doma 20x rovnake body a okrem fotky je vsetko take iste... vymenim iba fotku...
- pri dospelackom by sa zisla sekcia zabava/kozmetika/elektronika... napr chcem predat parny heniec, mixer... knizky pre maminky alebo hry ... aj dospeli to potrebuju a do detskych sa to nehodi, detto dvdcka a cdcka... hrniec sa pouziva pre babatka a v tej sekcii vobec nie 🤐 je.
Dalej mi chyba pri detskych veciach velkost s rozpatim lebo nie kazde oblecko ma presnu velkost v cm.., je tam iba mesiac s podla rozmeru to vobec potom nesedi na cm... cize aj ked dam ze je to 68 podla tabulky slovenskej, nie je to tak... je to napr. 74.. alebo mensie... pripadne niektore veci zmenia velkost pri noseni a to uz potom kam dat? Kolonka bez cisla by bodla 🙂 budu tam pobinne nejake rozmery v popise - ale to uz asi velmi vymyslam...
Tie filtre by velmi potesili 🙂 mna predavajucu 🙂

nyc
8. feb 2013

- prehladne clenenie hodnoteni na pozitivne, negativne, neutralne
- funkcia multivyber - ked chcem napr vidiet v jednej kategorii viacej velkosti, viacej znaciek a pod. naraz, a nie sa pracne preklikavat napr. cez velkost 86, potom cez 92 (uz len preto ze viacero znaciek ma na obleceni dvojvelkosti)
- vo vyhladavaci - vyhladavanie aj podla casti slova, nie len podla presneho vyrazu, napr. napisem "teho" a vyhlada mi pod tym vsetky vyrazy: tehotenske, tehotenskych, tehotne...
- vo vyhladavaci - aby vyhladavac prehladaval aj vlastnosti inzeratu - teda znacky a pod. ked hladam konkretnu znacku a napisem ju do vyhladavaca, ukaze mi len tie co maju text znacky v popise a nazve inzeratu, ale nie vsetky predavajuce to pisu aj tam, pokial oznacia znacku vo vlastnostiach (ked je len vo vlastnostiach oznacena, treba sa preklikavat cez vsetky kategorie)
- upravit novinku - kategoriu farieb, aby bola naozaj ucinna, prehladna a prakticka: pouzit iba zakladne farby + zmes farieb + kategoriu nezaradene

toto vsetko by myslim pomohlo k prehladnosti bazaru pre kupujuce, hlavne ked v bazare svieti pocet inzeratov uz skoro milion 🙂
zaroven chcem ako aktivna predavajuca a kupujuca podotknut ze vas bazar je priatelsky k uzivatelovi, ale vzdy je este co zlepsovat.

emminka
8. feb 2013

JA BY SOM MALA PRIPOMIENKU K NOVEJ A NBEVIEM CI NAJSTASTNEJSEJ ZMENE NA MODROM KONIKOVI ?
NEVIEM ALE NEBOLO BY JEDNODUCHSIE UDAT LEN FARBY napr. zelena ,modra,cervena,hneda,cierna atd.....MYSLIM ZE AK SI NIEKTO HLADA VECI PODLA FARIEB ,TAK BY MU NEVADILO ZE FARBA JE MALINKO SVETLEJSIA CI TMAVSIA....ale fakt sa trafit do tych farieb teraz,ze blankytna,orieskova,azurova,cerveny pomaranc?JE TO PODLA VAS NORMALNE?TO NAZAJ NIEKTO POTREBUJE MAT FARBY UDANE AZ TAKTO?VED TO JE TOTALNA BLBOST a aj tak ma kazdy inac nastaveny monitor,takze u mna bude blankytna a u kupujucej moze byt azurova a to uz len potom budu hodnotenia ze nepravdivo zadavame farbu !!!CO VY NA TO ADMINI?

atreyu
14. feb 2013

Moznost napisat si pre seba poznamku k inzeratu ci k svojmu, ci ku tomu co mam zaujem...

ninus272
15. mar 2013

vedela by som si predstavit samotny bazar pri filtrovani aby bolo mozne zadat viacero podmienok. napr. ze hladam saty velkost XS aj S, nerozumiem, preco je pri obleceni uvedena velkost pismenami, zaroven aj cislami, potom to hladam ako pako, ze toto aj hento...jednoducho aby bolo mozne zaciarknut viacero podmienok pre filter.dakujem.