Čo chcete ochutnať na dovolenke?

monkula
11. jún 2008

Čo plánujete ochutnať na tohtoročnej dovolenke? Alebo, čo odporúčate ochutnať v tej-ktorej krajine?
My ideme do Talianska a chytám sa na klasiku:
Pizza, cestoviny, morské plody a zmrzlinu...A samozrejme si dovláčim grissiny, deti sa stali závislé...
A majú výborné sušienky s kúskami čokolády a likérové bonbóniky...
Sem sa s plánmi a tipmi... 😀 😀

ivca82
11. jún 2008

Ja by som išla do Mexika, tam majú dobré jedlo 😵 😉

ella1
11. jún 2008

vavka 😀 aj my.skoro sme sa dovracali 😀 nečakali sme,že až tak moc 😀

susik77
11. jún 2008

Ja som raz bola-este zo strednej skoly na exkurzii vo Svajciarsku a odvtedy mi Svajciarsko ucarilo-hlavne priroda-ako v rozpravke 😎 Urcite sa tam chcem vratit+ fantasticka cokolada a syry 😉

ivca82
11. jún 2008

Susik, to by ste mohli aj do Tal. Álp a odtiaľ do Bibione 😉 A tam je taká pomiešaná kuchyňa, tirolsko-talianska 😉 a do Švajčiarska je to tiež nedaleko 😉

malaskoricka
11. jún 2008

A co tak zabie stehienka?? 😲 😝 😀

susik77
11. jún 2008

Ivca: no jo, keby sme boli len sami dvaja...ale s malou je to tazsie 😔
Ale chceme ist pozret k tomu jazeru Lago di Garda-ze vraj je tam niekde aj starobyly hrad-to zaujima hlavne manzela 😵 a okolo su Alpy 🙂

ella1
11. jún 2008

kristi-však to je 18 tis. na osobu 😲 😅
pekne to vyzerá,len som počítala tak 60034 Kč!a ešte vreckové......to je moc.to by manžel nedal 😀
ale vdaka,budem číhať na dobrý last minute.

inak jeden známi,oni chodia tak,že sa pobalia,idú na letisko a tam predávajú cestovky voľné miesta za smiešne ceny.kebyže nemám dieťa,tak v pohode,ale čakať tam pol dňa alebo viac,kým trafíme,to čo by sme chceli...... 😝

susik77
11. jún 2008

Ella: inak povodny plan bol tiez Chorvatsko, chceli sme ist na Istriu, ale manzel bol parkrat v Chorvatsku a tam su kamienky na plazi-mala este viacmenej lezie, este nechodi, tak by to bolo pre nu nepohodlne 😔 Preto Taliansko 😉

lovacka
11. jún 2008

ja ked si spomeniem na nasu svadobnu cestu ako sme si zasli do restiky a menu bolo v aj co obidvaja sme v nom fluent ale totalne nam nic nehovorili jedla pretoze boli kubanske.tak som si ako predjedlo objednala nieco v thajskej omacke.a manzel na to casnicke ze dvakrat.no len ked sme potom zbadala dva plne taniere ustryc v omacke tak nam vsetko nebolo jedno.zjedli sme to zo sluznosti lebo by sa urzili ale zeby sme to vyhadavali to nemozem povedat. 😀 😀 😀 😀

ella1
11. jún 2008

no,tam sme boli,to je fakt a niekde sú aj veľké skaly.piesok je pre deti lepší...ale zas v piesku sa múti voda,ked je viac ľudí.v kamienkovej je to pekne čisté.
my sme tam vlani videli aj vyplavené medúzy,asi boli mrtve.ale dalej,smerom k majáku.tam boli aj mušle....

ivca82
11. jún 2008

Susik je to od témy, ale pri Lago di Garda je Gardaland-obdoba Disneylandu, Safaripark, Dinopark, Vodný svet... a tie olivové háje 😵 😵 kráááása. A aby to nebol až tak odveci, tak aj múzeum Olivového oleja 😉 to patrí tiež k jedlu 😀

sylvar
11. jún 2008

my letíme do Bulharska a vyšlo nás tro cca 33000 🙂 all inclusive ***hotel, ochutnám tam cokoli 😀

kristi
11. jún 2008

a copak se papa v Bulharsku????

sylvar
11. jún 2008

nevím 😀 😀 😀 😀 😀

kristi
11. jún 2008

ale podas pak info???? to me fak zajima, co tam maji dobryho.

sylvar
11. jún 2008

jo jo, podám 😉 asi prej hodně mletý, zelenina, ryby

kristi
11. jún 2008

tak to jde, to bude asi v pohode, ne?

emjee
11. jún 2008

no my tento rok maximalne praha - vieden - budapest 😀 v prahe si dame cesku kuchynu, vo viedni nic 😀 v budapesti (alebo estergome) masko na lesnych hribikoch (to si davame vzdy ked tam ideme, lepsie som este nejedla)

kristi
11. jún 2008

emjee, mi delas chute, miluju houby....a v Praze chces neco doporucit? ja jsem pres to jidlo uz docela znalec....

sylvar
11. jún 2008

kristi,já v praze taky, mc donald, kfc 😀 😀 😀 jinak nic nestíhám, všechno trvá a ještě znám jeden motorest na dálnici plzeň - praha, stavěli jsme se tam na jídlo a super hodně toho, výborný 😎

kacerka
11. jún 2008

. . . . jsem myslela, že si po dvou letech opět pochutnám na řecké kuchyni, kterou fakt miluju, ale asi se místo dovči budeme stěhovat do většího, na což se už léta těším 😵 😵 😵

emjee
11. jún 2008

v prahe som bola minuly rok, prekvapila ma pozitivne restika dole v lucerne (a mali tam aj kofolu) a este jedna polovnicka restika v okrajovej casti (neviem ako sa vola ta cast)

kristi
11. jún 2008

kacerko, tak zajdete aspon do Recke restaurace

emjee,to pak je slozity...jak dlouho tu budete?

jiank vsem prazakum,co radi jedi - prijdte pristi vikend na Zofin, je tam Prague food festival. Ochutnavka toho nejlepsiho z prazskych restauraci..mnam

sylvar
11. jún 2008

kristi, že bysme se tam náhodou potkaly 😀

emjee
11. jún 2008

kristi este neviem ci to stihneme 😀 mame tolko veci naplanovanych a dovolenku len 2 tyzdne 😝

kristi
11. jún 2008

Sylvi, moc radi....my jdeme asi v sobotu, na webu se dozvis vice www.praguefoodfestival.cz

kacerka
11. jún 2008

kristi, ty řecké restaurace tady nebo i v Německu se s těmi v Řecku fakt nedají srovnávat 😉 Ale už se těším, jak něco řeckého vysmahnu v nové kuchyni 😀 😀 😀

kristi
11. jún 2008

Hmm,to zni moc dobre...ja cim jsem starsi, tim vic mi chutna

sylvar
11. jún 2008

kristi a vy jste byli minulej rok?

kristi
11. jún 2008

jo, na Zakynthosu 😉