Čo chcete ochutnať na dovolenke?

monkula
11. jún 2008

Čo plánujete ochutnať na tohtoročnej dovolenke? Alebo, čo odporúčate ochutnať v tej-ktorej krajine?
My ideme do Talianska a chytám sa na klasiku:
Pizza, cestoviny, morské plody a zmrzlinu...A samozrejme si dovláčim grissiny, deti sa stali závislé...
A majú výborné sušienky s kúskami čokolády a likérové bonbóniky...
Sem sa s plánmi a tipmi... 😀 😀

leva
11. jún 2008

Ahoj monkula,aj my ideme do Talianska,strasne rada by som ochutnala kraba,min rok sme boli tiez v Taliansku,skusili sme pizzu s krevetami,jedol ju jedine manzel 😀 Raz v Spanielsku som jedla rizoto z morskych plodov,nechutilo mi,tak morske plody uz u mna nie,no toho kraba by som rada ochutnala,no a samozrejme na dennom poriadku Talianska zmrzlina,mnam.

monkula
autor
11. jún 2008

leva, MM je zásadný odporca rýb a všetkcýh potvor z vody ,ale kraba si pochvaľoval ,vraj je výborný... Aj ja by som ochutnala krevety, ale museli by byť lúpané, pretože nezjem nič, čo má ešte oči... 😝 😝
A kam idete? my na Bibione...

alterna
11. jún 2008

ahojky, ja jsešm ochutnala v Recku, krevety, vsechny mozne ryby a chobotnici a bylo to vinikajici. Ja ryby miluju, kazdej tejden aspon 3 krat mame k baste ryby, lososa atd.
Nejime vubec veprove, hovezi tak jednou za 14 dni i kureci ale hlavne ryby mnam.
😉

leva
11. jún 2008

My ideme do Lignana,to je kusok od Bibione,pojdete aj do aquaparku pozriet?Tak vravis ze krab je vyborny,no ked bude moznost urcite skusim.

skuli
11. jún 2008

Jo holky krab je výborný.A langusty a krevetky a ančovičky 😝 Žila jsem 2 roky ve Španělsku,tak jsem ochutnala snad všechno.Je do ústřic a slimáků jsem nešla 😖 I těch ančoviček jsem se bála.Jsou to takové malinké rybičky a jí se i s očima a vnitřnostma,tak jak je vyloví z moře tak se usmaží a jí.Dávají to tam v lepších hospůdkách zdarma k pivu.Jsou fakt výborné.Ale musela jsem zavřít oči 😀

karolinkafe
11. jún 2008

Ja morske plody zboznujem, najma tie krevety (napr s avokadom mnam), chobotnicky a musle, tie si vychutnavam. Minuleho roku som ochunala aj ustrice ktore sa hltaju zive a fakt mi to zachutilo 😅 V Taliansku zboznujem cestoviny napr s lososom a tiez pizzu samozrejme. Prvu vec co s priatelom robime ked prideme do Talianska je dat si dobru kavu 😵

karolinkafe
11. jún 2008

K tomu co by som chcela ochutnat, tak ani neviem 😅 Minuly rok som veeeelmi chcela ochutnat sushi a podarilo sa. Velmi mi to chutilo, tak teraz skusam azijsku kuchynu 🙂

monkula
autor
11. jún 2008

karolinka, MM káve beľmi necgutila, vraj je taká neutrálna... 😕
tak mušle a podobné slizáky, to by som nikdy do úst nedala... 😝

schwarzovka
11. jún 2008

my s manžou milujeme italskou kuchyni a nejradši bysme procestovali celou Itálii a všude ochutnávali místní speciality, škoda že nedělají poznávací zájezdy po restauracích 😀

monkula
autor
11. jún 2008

schwarzovka a čo by si odporučila? MM si robil chute na lasagne, ale tam sú hríby 😝 😝 A to my nejeme... 😅

karolinkafe
11. jún 2008

Monkula tak ja robim lasagne a hriby som tam nikdy nedavala 😅 teda aj tie co som jedla v restikach hrib neobsahovali 😕 A kava neutralna? Tak neviem, popri tej nasej tureckej alebo nesce je to podla mna riadna "bomba" Ale kazdy ma ine chutove pohariky 😉

zanetka82
11. jún 2008

Tak já miluji řeckou kuchyni 😅 od gyros v pitě až po tzatiky a Retsinu.

sylvar
11. jún 2008

my letíme do bulharska a nevím, co tam budou mít speciálního,ale krevety jíme i tady, naprudko osmažené, en na malinko oleji a s kousky česneku a ponořovat do sladkopálivé omáčky 🙂 jé, bych si hned dala
já teda lasane s hřibama taky nikdy nejedla 😕 jen s mletým masem a sýrem nebo se špenátem 😉

albireo
11. jún 2008

suhlas s Karolinkou:prva vec v Taliansku byva kava. nakracame do baru, pri pulte objedname 2xcafe a dostaneme uzasne espresso. Este som tam nepila zlu kavu🙂
jo a k tym miestnym restauraciam: bud sa spytame na mieste a domaci zvacsa vedia poradit alebo taky otrepany tip: ak chcete vyskusat nieco naozaj miestne,chodte do restauracii co su plne, ale hostia su prevazne domaci, jedalny listok je na max.1 stranku A4 a nie je v Aj.
mno, vsetkym co idu na dovcu do Talianska, ju uprimne prajem . uzite si to dievcata🙂

danona
11. jún 2008

Taliansko??? - rukola salat, v okoli neapola vynikajuci chlebik... no a rybky... 🙂 uz mi slinky tecu.. 😀

aponchie
11. jún 2008

tam kam jedu ja tam ochutnam hlavne ryby,syry a lihoviny 😀

monkula
autor
11. jún 2008

my máme mlsný jazýček na kávičku, pijeme dvoch smrťákov denne, takže tá talianska už je preňho čajíček... 😀
Ale ochutnám a dám vedieť... 😉 A keď bol MM pred tromi týždňami v IT, tak si tam jeho kamoš dal lasagne a tam boli hríby... A ja som sa tiež chystala na rizoto, a ak tam budú "fungi", tak kašlem na to...
Albireo, ďakujem za želanie a tú Tvoju taktiku teda odskúšame...
A sranda, že Taliani ku všetkému papajú bagety... MM len čumel ,že k pasta bolognese mu tam hodila bagety..

schwarzovka
11. jún 2008

monkula: těch druhů lasagní je mraky...můžou být s čímkoliv, všechny druhy těstovin můžeš udělat s jednou omáčkou + další mraky druhů sýra....nejlepší je pravý italský parmezán a mozzarela....
ty lasagne můžeš udělat s mletým masem, rajčaty, olivami....můžu ti poslat nějaký recepty, když budeš chtít (IP)

sylvar: v Bulharsku ti určitě doporučím Musaku...je to něco podobného, jako francouzské brambory....ale lepší 😉 😉

marinka
11. jún 2008

Já taky mořské potvory - kdekoli u moře 😵 A v Řecku jsem měla úúúžasnou pizzu 😉

malaskoricka
11. jún 2008

ja ked som bola v chorvatsku cca 2roky do zadu tak som ochutnala take miniaturne rybicky uplne sprazene na chrumkavo...len ked som potom zitiila co to je tak... 😲

ella1
11. jún 2008

tiež mám rada morské potvory.
jedla som už skoro všetky...kraby,krevety,ustrice,mušle,žralok.........a vlastne aj riasy v sushi.milujem sushi!
v tal. majú super pizzu,zmrzku.......ale tal. ako také nemusím.
raz sa chystám na slimáky 😀 a nabližšie musím mať homára!ten musí byť super!

ivca82
11. jún 2008

Ahojte, ja mám rada spagety aglio olio, alebo s pesto, pizzu, ale v tej som vyberavá, nie každe cesto mi chuti 😀 a krevety s cesnakom a korením oprazené na grile mňam, a mozzarellu s paradajkami a ešte je toho strašne veľa, mi to napadne podla toho ako moc som hladná 😀 😀 Nech už sme tam a vyjedáááám. V nedeľu vyrážame do IT. A prvé si dáme kávu, tá je fakt supeeer 😵 😵

ella1
11. jún 2008

my chceme ísť do grécka a to sa nenormálne teším na ich kuchyňu!
kura s paradajkami,cibuľou a škoricou.mňam!!!!robila som,vynikajúce!
a samo,grecky šalát,teším sa na pravý 😵

zuzitka
11. jún 2008

monkul... v spanielsku urcite sangriu 😀 😀 😎

alionuska
11. jún 2008

Fuj,sangriu mi ani nespominajte!!!Ja som tam bola v roku 1997 a u nas sme este sangriu nepoznali a pili sme to ako vino.Dva dni som grcala... 😀 Odvtedy ju nemozem ani citit.Ale inak sa to lahko pije,len tazko znasa.My ideme tento rok do Pariza,pod Eifellovku a do Disney landu,marinelandu a na francuzsku rivieru.Tak tie ich francuzske speciality tiez urcite ochutnam.Strasne sa tesim... 🙂

alionuska
11. jún 2008

Ale slimakov by ste do mna teda nedostali!!!! 😝

zuzitka
11. jún 2008

my sme boli v spanielsku s kattom v roku 2005 a vtedy bol Samko v brusku, takze som vyjedala len to ovocie 😀

susik77
11. jún 2008

monkula: my tiez bibione 🙂 a tiez sa tesim na zmrzku, pizzu 🙂
uplne uzasnu jahodovu zmrzku sme mali pred 2 rokmi v Pise, taku dobru som v zivote nejedla 🙂 bolo to tesne pri sikmej vezi v malej cukrarni. Pytali sme si malu-pikolo a na Slovensku by to bola asi 3-jita 😀
Zastavili sme sa tam aj po ceste naspat 🙂
A super pizzu sme mali zase v Benatkach 🙂 A najhorsiu pizzu v zivote som jedla v Egypte v Hurghade 😝
Este sa tesim na Talianske vinko, urcite si nejake privezieme aj domov 🙂

kristi
11. jún 2008

jedeme Recko, takkze tzaziky, grilovany sardinky, litry olivoveho oleje, tesim se na jjeich cibuli, jehneci kotletky atd....

ella1
11. jún 2008

grilovené sardinky,jedla som v chorvatsku,mňam! 😀
takže ked budem vidie ťv gr. nejakú češku ako sa napcháva gréckym jedlom,budem vedieť,že je to kristi 😀