Čo dať 14 ročnému na krst okrem cenností?

hanka274
13. okt 2009

ahojte, prosim dajte tip co 14r chlapcovi na krst okrem sperkov, peniazkov, pc hier 🙄 a momentalnym modnym vystrelkov.
Zaklada si na znackovom obleceni 🙄 🙄 , no to sa mi zda somarina, pretoze z toho vyrastie.
Ciiim ho potesit?? Dakujem.

depecko
13. okt 2009

ahoj Hanka,hodinky 🙂 Na krst by to malo byť niečo hodnotné-oblečenie sa nehodí...
Môj manžel dostal v dospelosti pri krste,hodinky,retiazku s krížikom.. 😉

macka01
13. okt 2009

prečo nie šperky?zlatá retiazka či náramok je dobrý darček 😉 aj tie hodiny sa hodia.Ale dávať niečo 14 r.pubertiakovi aby si mu spravil radosť je asi ozaj ťažké

titkovamiriam
13. okt 2009

hanka viem ze to si nechcela no nieje nad peniaze a ponukni sa mu ze pojdes nim kupit to co chce.mam 14r.syna a on je najradsej peniazom ani nechce ze aby som s nim isla a kupila som co si vyberie ,chce peniaze a kupit si to sam aj ked budem s nim. 🙂
moji synovia dostali zlate retiazky ,privesok M- a inak peniaze co som im potom dala na knizku a pekne sa im tam setri kym to nebudu naozaj potrebovat,inak pozes mu dat niaku poistku a nech si ju za 4-5 rokov plati potom sam.neviem ci si mu krstna alebo kamaratka-let balonom,potapanie...dnes je toho vela,zaplatit niaky kurz-karate judo....

libka1
14. okt 2009

hlasujem za hodinky 😀 nech ma pamiatku 😉

jahodka11
14. okt 2009

aj ja by som bola za hodinky, mozno nieco zo zlata...a poradila by som sa aj s "dietatom"....aby to naozaj nebolo nieco, co si nebude vazit a nebude mat z toho radost...

macka01
14. okt 2009

aj ked 14 ročný určite má hodiny

titkovamiriam
14. okt 2009

14 rocny hodinky nenosia maju mobily a ine ,,dolezitejsie,,veci-z hodinkami by bol trapko-bohuzial 😠

dzio2
14. okt 2009

suhlasim s titkovamiriam 😉

macka01
14. okt 2009

tak už neviem,ten ich hrozný vek...Takemu sa zavďačíš asi len tak že mu zaplatíš poriadnú žurku s kámošmi 😀 😀 😀 ,ako dabre že mám ešte malé deti 😉

titkovamiriam
14. okt 2009

ved mam take dieta doma hodinkami by som ho ,,zabila,,

macka01
14. okt 2009

😀 😀

libka1
14. okt 2009

aj keby boli nejake hyperultra moderne s milion funkciami? 😅 esteze ma mala do toho veku daleko, to fakt 14 rocak povazuje hodinky za taky prepadak? 😕 😀 mam sa co ucit kym Evka podrastie 😀

diddi
14. okt 2009

porad sa s jeho rodicmi....ale v ziadnom pripade by som peniaze nedavala...ked tak,nech si mlady vyberie a ty pojdes s nim a zaplatis mu to....urcite nie peniaze do ruky.....ma ist o pamiatku,nie o potrebu

hanka274
autor
16. okt 2009

alebo som rozmyslala, ze striebro este ako sperk, alebo proste nejaky naramok, retiazku nie zo zlata...
uz mi vravel, ze on vie! on vie!....pc hru, ze na nejaku si setri...no ale to som hned zatrhla, ja v tych otupovaciek mozgov nikoho podporovat nebudem 😠 😀 ...
takze, poradime sa aj so svagrovcami aj s nim...
dakujem za rady a tipy.

sue
17. okt 2009

Kniha...

hanka274
autor
17. okt 2009

sue, taka co sa zasuva do pc? v tvare disku?? 😀 😀 😀
ale pre niekoho dobry napad.

sue
18. okt 2009

Hani 😀 😀 😀 ja som stále desne naivná,ale fakt to záleží od rodiny - u nás sa nedávajú žiadne iné darčeky,len knihy - na všetky sviatky a tak 🙂

daniela1983
20. okt 2009

rozhodne knihu, dobru a kvalitnu. otazka je preco sa krsti? ci je znovuzrodeny krestan... v tom pripade by ho pekna kniha mozno o krestanstve, viere potesila. a ak nie je, tak by som kupila tiez knihu, ale s evanjelizacnym pribehom pre teenegerov... uz teraz sa da zohnat, ked sa chce. ale mozno o vztahoch z krestanskeho pohladu, takych je vela a s dobre

diddi
20. okt 2009

kniha o krestanstve urcite potesi 14 rocneho chalana 😉 😀 naplni svoje nudne vecerne chvilky

daniela1983
20. okt 2009

no a preco sa dava krstit? ak z presvedcenia ze je veriaci tak potom iste potesi. ja v jkeho veku som si kupila ucebnicu hebrejciny 😀

diddi
20. okt 2009

kazdy krestan je iny 😉 😀

hanka274
autor
23. okt 2009

fuuuuha, s nabozenskymi knizkami, to by som mu s tym pekne zavarila... 😀 😀 😀 😀 😀

usenexa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1983
27. nov 2010

preco sa potom dava krstit kedkrestanske knizky bymu"zavrili" fakt nechapem? 😒

kaja73
27. nov 2010

Z tužby po značkovom oblečeni určite tak skoro nevyraste,ak vobec niekedy 🙂 ,ale určite sa to nehodi.Myslim si, že krst nie su narodky,alebo vianoce.Nemyslim si,že by si mu mala za každu cenu spravit radost,o to by tu ist nemalo.Tu mu sprav pri tych narodkach,alebo tych Vianociach.Tu sa hodi bud zlato-šperk,alebo niečo s naboženskym motivom-ved je to naboženska udalost.U nas v rodine sa krst vždy rieši kombinaciou tychto dvoch darov.Fakt nad tym zbytočne nešpekuluj,poteš ho niečim na Vianoce,ved už su za dverami a teraz to rieš s rozumom.

janinah
28. nov 2010

encyklopédiu hodnotnú z oblasti,ktorá ho zaujíma, niečo na šport typu korčule,snowbord,lyž.prilba....ale hodí sa šperk retiazka s krížikom napr. predsa len je to pamiatka,teraz možno neocení,ale dozreje a bude mať spomienku na krst

traktor
28. nov 2010

@hanka274 pokial nie je knihomol tak knihu urcite nie..uz vidim tie vyvratene oci, 😅 😀 ...hodinky tiez nie, tu suhlasim s
@titkovamiriam ...retiazkou,naramkom... nic neskazis..pripadne peniazmi...nikto nehovori, ze mu ich musis dat do ruky...môzes ich dat na knizku... 😉