Čo doniesť mamičke do nemocnice?

moncika15
2. nov 2008

ahojte, xcem vas poprosit o radu 🙂
mam ist dnes porziet svagrinu do nemocnice a nexcem tam prist uplne naprazdno. staci nejaka drobnost. a nexcem sa jej ani pytat ci nieco potrebuje

dakujem za akukolvek radu 🙂

greta24
2. nov 2008

Odporucam slivkovy kompot, podporuje kojenie a ulahci stolicu, to je po porode dost dolezite

aponchie
2. nov 2008

v te dobe co jsem lezela po porodu sem mela chut na neco dobreho na pitit a na sladke a na zmrzku a pak taky kvetiny ,ty kompoty studene hezky osvezi 🙂

nevesta
2. nov 2008

Plienky, alebo utierky na ritulu pre babo 😉

ankam
2. nov 2008

podla toho aky mala porod-lebo ja som po sekcii nemohla 3dni jest nic 😉
ale plienky sa jej urcite zidu-ked uz ta nepredbehol jej manzel 😉
a kvetinky-tie potesili

aponchie
2. nov 2008

jeee plienky zase?sak to je pro maminku a ne pro detatko napsane 😀

moncika15
autor
2. nov 2008

akujem za rady
pienky a utierky jej uz doniesli, aj mensi dudlik a kvety sa tusim nemozu....
tak este piste prosim nex mam viac moznosti na vyber 🙂 ale da sa vybrat aj z tohoto 😉

gtver
2. nov 2008

Pokud to mám brát podle sebe, tak mě nejvíc potěšilo rádio (samozřejmě se sluchátkama, u mě to byl teda mobil s rádiem) a noviny - neměla jsem nadstandart s tv, takže jsem se cítila strašně odizolovaná od světa, jak slepá, hluchá a tohle spojení s okolním světem mi udělalo největší radost 😉

slunicko552
2. nov 2008

Tak já jsem dostala 3 bonbošky a nechtěla jsem ani jednu.Super byl časopis,hooodně 🙂 .A pití to jsem byla moc vděčná.

slunicko552
2. nov 2008

Jo a ještě banány,těch jsem snědla plno.

marika80
2. nov 2008

nieco napitie, ovocie, casopis a mne dosli pocas pobytu vlozky ☹ , tak tym by som sa potesila urcite

kasis
2. nov 2008

Mna potesili susene slivky,domaca babovka, bo som bola po tehu cukrovke a hroznovy a ribezlovy dzus 😉

majkeela
2. nov 2008

taky jsou dobré sušené meruňky, lískové oříšky, rozinky... vše nám doporučovali po porodu na rozjetí laktace a na kvalitní mlíko

marika - a ty vložky... ty bych taky ocenila kdybych měla víc, ale jenom ty porodnické samu... ostatní jsou bléééé

maruschka
2. nov 2008

takže určite niečo sladké-bude mať dobré mliečko..určite niečo dobré na pite-bez bubliniek/nejaké kvalitné ochutené minerálky/,nič pomarančové,nič arašidové,čerstvé jahody,hrozno,s veľa Ečkami,nič exotické..to všetko znižuje kvalitu mlieka-rsp.to bábätku môže uškodiť/bábätko to nafukuje, môže dostať na to alergiu,vyrážky,žihľavka,atď/....

úplne najlepšie je niečo mňam,mňam-napr. tvarohové dezerty-jogurty,možno nejaký makový závin-nám ho dali v pôrodnici na večeru a bábätká nám spali celú noc 😀 😀 Nejakú aktiviu,nejaký dobrý smotanový jogurt-všetko takéto zlepšuje kvalitu mliečka a bábätko je spokojné a sýte...atď.

A z kozmetiky-určite plienky-ale to už stačí až domov,predpokladám, že v pôrodnici aj dostane erárne jednorázovky, ale na roming sa nosí aj z domu-ja som si doniesla Pampers newborn..

A ešte,v pôrodnici dostávajú pravidelnú stravu a dve večere, takže nejaké domáce jedlá sa neoplatia nosiť.Takže stačí niečo sladké pod zub..A hlavne na pitie... 😉

sirinka
2. nov 2008

ovocie, ale nie hrozno...neperlive mineralky na pitie. pripadne domaci kolacik.

gucz
2. nov 2008

minerálka, ovocie, čokoládka a nejaká knižka či časopis. Ja som sa potešila v pôrodnici aj jogurtom 🙂

petule.h
2. nov 2008

já jsem pila normálně jemně perlivou vodu...nikdo mě za to nepeskoval, že není neperlivá.., časopisy určitě, ovoce,

viona
2. nov 2008

časopisy o dětech(Cosmopolitan apod.,mě v porodnici fakt nebral 😀 ),čaj pro kojící ženy,nebo banány,ty jsou prý dobrý na tvorbu mlíka 😉

buffinko
2. nov 2008

urcite nejaka mineralka, ovocie, za domaci kolacik by som vrazdila 🙂

teda baby, jedine co ma udivuje je - casopis, kniha?? to myslite vazne 😅 ? kedy ste stihali? ja som bola po noci ko - ked som nakojila a mala zaspala, zacalo vrestat dietatko spoluleziacej a tak to slo celu noc. den obdobne. prvy krat po porode som spala dlhsie ako 1/2hod az doma. 😝 ale to len na okraj, keby som vladala, rada by som si daco precitala, takze casopis je urcite perfektny tip

janeyzelvicka
2. nov 2008

Časák by mě určo potěšil, jídlo moc ne, v porodce toho bylo dost a spoustu věcí od návštěv jsem manžovi stejně zapakovala domů...
Bacha na kytičky, někde v porodnici je zakazují - jiné mamky na pokoji můžou mít alergii... to bych nechala, až bude doma a půjdete na návštěvu.

bambusko
2. nov 2008

oblubene jedlo 🙂 ale take, ktore nesposobi babatku problemy s bruskom. mne mama vzdy nosila hovedzi vyvar s domacimi rezancami a vtacie mlieko. mnam 😀

bellablonde
2. nov 2008

mna potesil domaci slivkovy kompot, jemny kolacik z piskotoveho cesta

kvety nie, knihy a casopisy tiez nie - by som sa nevedela sustredit na obsah. babatko som mala cely cas na izbe, som sa nanho nevedela vynadivat 😵 😵

bellablonde
2. nov 2008

btw. mozno by ma potesil aj klud a ziadne navstevy 😅 😅 😅 najma prvy den

janeyzelvicka
2. nov 2008

buffi já v porodce přečetla celou detektivku 😀 malá měla žloutenku, takže byla hodně spavá, budila jsem ji na každé kojení a ona hned odpadla, první dny prospala celé návštěvy a pořádně ani nevěděla, že ji někdo nosil... a já byla hodně sešitá, takže jsem jen ležela -a četla 🙂
a co se týče klidu - taky bych uvítala, kdyby se mě zeptali, jesi můžou přijít. některé jsem sama chtěla vidět, ale jiní se pozvou, no...

ladunka
2. nov 2008

Ocenila jsem čaj pro kojící maminky, takový ten pytlíkový, když ne v porodnici, tak doma se hodí. Časopisy jsem měla, ale kdyby ne, určitě by mě potěšil. Řezané kytky často v porodnici nejsou dovolené :( tak když, radši hrnkovou, která vydrží než se maminka vrátí z porodnice domů.

filipa
2. nov 2008

necitala som cely pokec, ale ja by som urcite ocenila masovy vyvar, teda klasicky rezancovu polievku 🙂

monkula
2. nov 2008

slivkový kompótik, časopisy...
Určite nie plienky a utierky ,to má každá maminka.
jaosm dostala aj bonboniéru, no keĎže je čokoláda alergén ,tak som ju nezjedla, pochutil si MM a jarko, lebo so mdostala si tri 😀 😀

kacerka
2. nov 2008

Já jsem byla po celý pobyt, a potom snad ještě měsíc, šíleně hladová, takže mě potěšilo cokoliv dobrého k jídlu 😝 😝 😝 A kamarádka mi donesla čajíky na podporu tvorby mléka, dubovou kůru v gelu a vložky do podprdy - což jsem ocenila jako praktické potřeby 🙂

asitka
2. nov 2008

no ja by som určite maminke zavolala...lebo mňa šlo urvať...jak mi všetci...všetko nosili...tak keď sme šli k švagrinej...som sa spýtala....jej...povedala...čo...a čo nie...a keďže skoro nič nechcela...tak som zas kúpila čosi pre malinké....bonboniery som rozdávala sestričkám 😀

diddi
2. nov 2008

rascovu polievku na mliecko a fenyklovy caj 😉

sirinka
2. nov 2008

a spomenula som si...kedze sa cokolada dojciacim matkam moc neodporuca....ja som v porodnici za jeden den zhltla velke balenie rafaela... 😝 😵