Čo doniesť mamičke do nemocnice?

moncika15
2. nov 2008

ahojte, xcem vas poprosit o radu 🙂
mam ist dnes porziet svagrinu do nemocnice a nexcem tam prist uplne naprazdno. staci nejaka drobnost. a nexcem sa jej ani pytat ci nieco potrebuje

dakujem za akukolvek radu 🙂

moncika15
autor
2. nov 2008

dakujem baby 🙂
kupila som kandizovane a susene ovocie,dzus,okoladu a casopis 🙂 donesiem jej to v darcekovej taske

erikasadek
2. nov 2008

ja som sa najciac potesila, menu Mcdonald, nepitajte sa ma preco? 😀

takto na man myslel moj muz, nie je zlaty... 😀

gucz
2. nov 2008

a ešte vineu - malinovku, podporuje spúšťanie mlieka, ja som vypila v pôrodnici každý deň tú dvojlitrovú fľašu, a to som tam bola kvôli malinkej tri týždne 🙂

aponchie
2. nov 2008

ta vinea je super napad..doporucuji..

certica
2. nov 2008

ja som v porodnici ficala na jogurtoch a detskych vyzivach s piskotami 😅 a este jablkach. vlastne prve 3 mesiace sommala taketo chute 😀

alika54
2. nov 2008

mussli tycinky a dzusiky 😉

angua27
2. nov 2008

ahojte,

tak mňa v pôrodnici veľmi potešili všelijaké laskominky vhodné pre kojace matky a časopisy. malý bol spavý, tak som sa dosť nudila, prečítala som 350 stranovú knihu a asi 4 časopisy. a návštevy ma na tretí a ostatné dni už potešili, len škoda, že všetci prišli druhý deň a potom až do konca už len malého otec, aj to len na hodinku. v pôrodnici sme boli 6 dní. 😉

ankam
2. nov 2008

ja neviem ale mne hned vsetko lekar pretriedil z mojej skrinky co mozem a co nie(ked kojim)Takze maloco mi ostalo nakoniec z toho.ani dzusy,ani bublinkove,ani ovocie,cokoladu-tak neviem 😖

gedren
2. nov 2008

Ja bych ji zavolala, zeptala bych se nejdriv, jestli nepotrebuje nejakou praktickou zalezitost (vlozky, plinky, ubrousky, kojici klouboucky...), treba neco, co chlap nezvladne poradne koupit 🙂, a pokud ne, tak bych se zeptala, na co ma chut nebo co by ji potesilo.

Protoze vidis, ze tady co mamina to nazor, jedna mela v porodnici hlad, jina zas nevedela, kam to vsechno jidlo davat (to byl i muj pripad, citila jsem se zcela zasycena tamni stravou, a jeste mi furt nekdo neco nosil a ja z toho byla uplne nestastna, protoze zenska po porodu je stridava dojata a nestastna uplne ze vseho 🙂).

Hlavne to chce mit pochopeni pro ten mimoradne hormonalni stav, a taky dobre odhadnout, az tam budes, jestli zrovna oceni, aby ses u ni zdrzela, nebo naopak chce bejt sama (nebo s manzelem..).

shela
2. nov 2008

ja by som kupila nejake pekne oblecenie pre to babo...

zrzulka
2. nov 2008

mna potesila neperliva voda a caj pre dojciace matky. cokoladu urcite nie ked koji. je to alergen takze na zaciatku som ja opatrnne s cokoladou. nechala som sestrickam🙂))
a plienky aj utierky urcite zaobstarala do porodnice. kvety sa nemohli nosit.
Mozno nieco pre malicke. ja som dostala hracku tak som ju supla malej do vozikopostielky🙂
Aka prijemna tema. hned som si spomenula na toho mojho maleho vyliahnuteho chrustika. Bolo to krasne ju cely den pozorovat. Nevedela som sa na nu vynadivat....

zrzulka
2. nov 2008

Preco ani dzusy? jablckovy sa moze🙂)) A vinea tiez. tu som pila. Len som si ju vybublinkovala. Hrozno sa tiez moze ale musia sa dat dole supka. takto som jedla aj hrozno, aj jablcka. A mala bola v pohode.

zrzulka
2. nov 2008

a s tym jedlom? urcite doniest vela. Aspon ja som nemala nikdy dost. v stedy byvali suche vecere takze moj koniec. este ze mamina a manzel vzdy nieco dobre priniesli lebo inak by som to tak tych 11 dni asi tazko vydrzala🙂)))

sirinka
2. nov 2008

zrzulka no ani ja neviem preco nie hrozno...nam ho hned sestricky s odpudzujucim vyrazom tvare zamietli... 😠

filipa
2. nov 2008

hrozno, resp. supka, nafukuje... takze ani hroznovu stavu, lebo ta sa lisuje aj so supkami

blovitc120
2. nov 2008

A vinea je z čoho? Predsa z hrozna. Nám ju presne preto neodporúčali, že môže nafukovať a vraj je to povera s tým vplyvom na mlieko, tak ja neviem. Ja ju mám rada, na mlieko mi nepomohla a odkedy mi povedali, že malú z nej môže bolieť bruško, nepijem ju. Mňa potešili časopisy o deťoch a pekné body a prírodná detská kozmetika pre maličkú.

majcik
2. nov 2008

Mna potesilo, ked mi do porodnice doniesli toto: zmrzlinka (to bolo uplne super), voda na pitie - to je asi samozrejme, jogurtiky a acidko mi robili dobre na pochody v crevach a jasne aj nieco sladke ...

depecko
3. nov 2008

ahojte,tak pre mňa aktuálna téma,dneska poobede idem pozrieť kamošku a sama si nakázala doniesť Hipp čaj pre dojčiace matky,Lucka voda a časopisy. 🙂 Bábo má v inkubátore ešte ju ani nemala na rukách tak ju idem potešiť.

s.arik
3. nov 2008

moncika15,
já sama bych nevěděla, co v porodce chtít, asi bych všem říkala ať nenosí nic 🙂
ALE, třeba čokoláda mňááám 😀
takže být tebou, vypíšu si zdejší tipy na papírek, zavolám mamince a řeknu jí, že se ji chystám navštívit tehdy a tehdy a ráda bych ji něčím potěšila, a zeptala se: máš chuť na čokoládu? chceš na čtení nějakou tu Maminku nebo Cosmopolitan? nepotřebuješ třeba porodnické vložky? co ti chutná na pití? (není nad to, když někdo nemá rád nemocniční čaj a návštěva donese přesně tu značku minerálky, která mi nechutná 😖
osobně NENÁVIDÍM nevyžádané a nevhodné dary 😝

blumchen
3. nov 2008

bielu cokoladu, 100%-ny jablkovy dzus, vodu Lucka a kvety! Oblecenie az ked pojdes ku nim domov gratulovat. 😉

gedren
3. nov 2008

...ono hlavne doma se clovek s nevhodnym darem nejak srovna, ale v porodnici jak mate tu uplne mikroskopickou skrinku na veci, na ni jeste mensi plochu na odkladani, tak kdyz dostanete neco, co nepotrebujete, tak kam s tim, zejo 🙂.

Sarik radi dobre, ze se nejlepe aktivne ptat na vytipovane veci.

kisska
3. nov 2008

Ahojte - mna velmi potesil caj na podporu mlieka (ja som nan uuuplne zabudla), Mama a ja alebo Dieta, Vinea (pila som ju tiez vybublinkovanu). Cokolady isli sestrickam (to Rafaelo je skvely napad 😉 ). Nebublinkovu vodu mi nosil drahy. Ale urcite by potesili Pampersky pre babo-to je spotrebny tovar, len treba zistit velkost, lebo my sme mali newborn len v nemocke, hned potom boli male a to sme boli z tych mensich babetiek.

skorki
4. nov 2008

Ahojte, toto je prakticka tema. 🙂 Ked porodila moja sesternica, sla som ju pozriet s velkym balikom hrozna /ved do nemocky sa hrozno vzdy nosi/, 2l krabicou pomarancoveho dzusu a velkou cokoladou... 😀 No samozrejme som si to vsetko aj pekne krasne odniesla naspat domov, nakolko sa vraj hrozno kojacim matkam neodporuca, pomarancovy dzus taktiez nie a cokolada jej vraj tiez zakazana...Tak to som sa zase raz trafila...A ono chuda bolo hladne, pretoze jej nemocnicna strava nestacila a bola by zjedla aj chlieb s maslom...

aponchie
4. nov 2008

teda to je hrozny co se vsecko nesmi 😀 😀 u nas v porodnici nikdo nic nerikal na nic ani nevyhazoval ani neservaval a tohle by me ani ve snu nenapadlo,ze hrozno nemuzu a dzusik mi lahodil a vsecko jidlo a piti taky ,ja jsem zvedava az budu rodit podruhe co vsecko navic se uz nesmi 😀

prasiatko30
4. nov 2008

mna najviac prekvapili navstevy ked mi doniesli bonboniery - jaj tak som si fajn dobkala do bonbonierok - a este k tomu som vobec necakala, ze by mi nieco doniesli aj mne ako matke - okrem kvetov - tak to bolo naozaj prijemne prekvapko - inaksie ja som pocas kojenia aj jedla cokoladu aj pila pomarancovy dzus aj vsetko 😀 😝

aponchie
4. nov 2008

no ja uplne vsecko a kojila sem rok a pul a dcera nemela zadne vyrazky nic jen sem nejedla zeli!pac to me nadymalo a ji taky jinak vse..to se nesmi tak moc prozivat asi 🙂

gtver
4. nov 2008

No, já nezapomenu na jídelníček v porodnici, který obsahoval snad všechny potraviny, které se "obecně nedoporučují" (kvůli nadýmání, těžká apod.) 😀 😀 Takže bude to případ od případu, nikdo mi v porodnici nic nezakazoval. Asi to chce přece jenom oťukat situaci konkrétní maminky v konkrétní porodnici.

aponchie
4. nov 2008

anebo se ridit heslem vseho s mirou 😉

majcik
4. nov 2008

Gtver - presne aj v nasej nemocke ... pomaranc k jedlu, kapustovy privarok sme mali v den, ked sme odchadzali ... no sila.
Ja som tiez jedla a vlastne jem cokoladu pocas kojenia ... citrusy nie, tento tyzden som si prvykrat dala 2 mandarinky, ale doteraz nic.

tinusi
25. nov 2008

No, asi mineralka - ale treba zistit, ktoru ma mamicka rada, jablka (len tie som zo zaciatku jedla bez supky, ale ze vraj supka nevadi) alebo banan. No a musli tycinky.