Čo je pre vás klišé a čo gýč?

monkula
4. feb 2008

Ahojte babule, bola by som zvedavá, čo je pre vás gýčovité a čo zase totálne klišé...
Pre mňa je gýčom kytica červených ruží na sviatok, tak isto lupene ruží a zapálené sviečky a večera pre dvoch, som anti-romantic... 😀 😀 😀 tak isto fotka zaľúbenej dvojice pri Eifelovej veži..

A čo je pre vás gýčom? Trpaslík na predzáhradke sa nepočíta... 😀 😀 😀

bambusko
17. okt 2008

to je sranda, dala som nam vyrobit fotku imaginarneho dietata, co sa nepaci ikke. skusala som rozne kombinacie pohlavia dietata a ramcekov 😝 a vysli 4 vysledky. no jedno sa fakt podoba na nasu emu 😕

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

nevesta
17. okt 2008

Suhlasim s Ikke,z tychto obrazkov je mi fakt na grc 😝 no ale niektorym (predpokladam prevazne buducim mamickam) to moze prist mile...

monkula
autor
17. okt 2008

bambuško, ani by som nepovedala.... ja tam žiadnu podobu nevidím... 😅

jabber
17. okt 2008

bambusko - ani já nevidím žádnou podobu, možná jen tvar obličeje 😅. Vaše Ema je mnohem mnohem hezčí 😉 🙂

helcah
18. okt 2008

Já tu diskuzi ani nemůžu celou číst, protože když si všechny ty kýče o kterých tady píšete představím tak je mi z toho až blbě. Pro mě je kýč např. všechno co v bytě nemá žádnou funkci - různý poličky na zdech, vystavený figurky z porcelánu, tisíc obrazů na zdi nehodících se k sobě, plakáty na dveřích wc apod. Na zahradě je určitě kýč sádrovej panák a takový ty fontánky vyrobený z plastu. Valentýn je teda taky hroznej, ty dárky co se prodávaj jsou podle mě trapný vč. valentýnských přání. A na Vánoce je podle mě kýč umělej strom na stole a šíleně přezdobenej barák např. svátečním pozlaceným porcelánem. A taky fotka novomanželů nad manželskou postelí. A už radši mlčím... 😀

helcah
18. okt 2008

A ještě teda se neřadim k milovníkům čínské achitektury a kultury vůbec....Na můj vkus moc barev - hlavně kombinace červené se zlatou. A přidám ještě obrazy krajin se zapadajícím sluncem....

aponchie
18. okt 2008

nebo ty obrazy dama a tygr takove very barevne magicke ci co no hruza ja to zkusim nekd enajit a dat sem to je k popukani a videla sem to u nas v cukrarne 😀

nobody
18. okt 2008

u mě je kýčovitý všecko 😀

kvixa
18. okt 2008

ahojte no podla mna je hrozne ked ma niekto doma sekretar napchany taniermi čo maju dookola zlate pasiky a kryštálové poháre.a este je desne ked niekto zbiera take tie leskle farebne sošky pripominajuce baroko..prezdobene a tak 🙂

nobody
18. okt 2008

já nemám rád porcelán, složitý nábytek, květinkový záclony, "napodobeniny" na papíře za sklem na zdi (myslím třeba díla Muncha atd. - podle mě úplný zničení umělecké hodnoty díla) a plno dalších věcí

kvixa, zlatý pásiky - to je přesný 😉

binki
18. okt 2008

trpaslíci, plastové antické sochy, sádrová zvířátka se širokým úsměvěm, věci jako elektrická vyhřívací dečka a taky blbci, co si myslí, jak jsou vtipní

nobody
18. okt 2008

to bylo beztak na mě 😀

kvixa
18. okt 2008

😀

kvixa
18. okt 2008

ešte sa mi nepáčia dečky čo dava moja babka skoro pod všetko a na všetko 🙂

binki
18. okt 2008

ale ne nobody, ale trochu trpím, když takhle chodím s mladým v kočárku a vyslechnu myšlenky, že nechápu kterým směrem těm dotyčným krouží kolečka v hlavě, napadá mne jenom matko rožni!

nobody
18. okt 2008

když se blíží ty Vánoce, tak mně přijde hnusný mít stromek až do stropu (trochu) a hlavně mít na něm ty největší a obrovitánský kulatý ozdoby a blikací řetězy

binki, pouštěj to druhých uchem ven 🙂

kvixa
18. okt 2008

no už sa blížia a dost ludom z toho kara lebo som bola v obchode a už tam maju plne regale vianočných ozdob- trochu skoro nie? ale to nepatri do tejto temy..

helcah
19. okt 2008

nobody já zase nesnáším vánoční strom postavený na stole 😀

maart
19. okt 2008

Tak ja bych si strasne moc prala...nekdy, asi az na stara kolena 😅 , mit takovou tu porcelanovou "stvanici"....vite? Takove ty 2-3 setry, jak honi a skrti nejakou chudinku srnku....Vzdycky (hlavne jako dite) jsem tim byla fascinovana. Samozrejme je to sileny kyc, ale ja si to stejne nekdy koupim a nekam vystavim 😀 . Urcite v obyvaku a dobre viditelnem miste.

helcah
19. okt 2008

Maart no fuuuj

maart
19. okt 2008

...ja vim, je to desny fuuuuj....ale ja si proste nemuzu pomoct no 😀

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aponchie
19. okt 2008

vyfotila sem do alba konvici jakej mam servis prvorepublikovej od babiny ukradnutej,jako ten se mi vazne libi 😀 a pouzivam ho!!!

draga
19. okt 2008

jé aponchie my ho máme doma taky po bábrdli 😎 máme talíře, hluboké, mělké a taky k tomu máme polívkovou mísu 😀

draga
19. okt 2008

a jinak už jsemto tu kdysi na začátku psala nesnáším zlaté kliky u dbeří, zlaté vodovodní kohoutky a zlaté rámy na novodobých přestavených oknech baráků 😝

helcah
19. okt 2008

Apon prvorepublikový servis není podle mě kýč, to bys ho musela koupit u vietnamců a přidat pár zlatých pruhů

aponchie
19. okt 2008

no ten s emi libi a moc mam hrnecky nalevnicky pak ty dozy na kafe a cukr to je boziii ja z tech hrnicku rada piju takova idelani velikost pro me..ja si taky nemyslim,ze je to kyc ,ale pro nekoho treba jo ja mam i 12cibulovejch hrnku co nam dala babka od manzela ale pouzivame je a to sem mela mit celou cibulovou sadu obrovskou pac tchyne se holedbala sveho casu,ze kazdemu svemu diteti da jednu sadu(za komaru ji to sehnal za pakatel bokem jeji svagr mel s tim obchod)a nakonec nam nedala nic pac me nema rada a dala to vsecko svagrove a ta to ma vystavene i sama tchyne to ma vsude to mi prijde uz jako hnusne ..ja to mam skovane ,ale pouzivam to .prej ta jedna terina na polevku stoji od cibulaky i nekolik tisic a prej bychom meli nekolik splatek hypoteky za to zaplacenych rikala tchynka 😀 ale podle me uz to tak neleti preci nebo nevim no

helcah
19. okt 2008

no já právě spíš nemám ráda když to má někdo vystavený ve všech možných vitrínách nebo policích a vyndává to akorát na utírání prachu. Prostě mě fakt iritujou věci, který nemají žádný využítí, jen jako okrasa

poletucha
19. okt 2008

tak prasidla taky nesnasim, pak taky radoby starozitnej nabytek nejlepe v nejakym rokokovym stylu, baracky s okrasnyma balkonoma a morovyma sloupama (viz Ritka)...des! dalsim kycem jsou pro me vsechny veci od congu, fake kabelky, umely kytky, cibulak 😅 , bily kozacky, telenovely, atd... 😝