Čo je pre vás klišé a čo gýč?

monkula
4. feb 2008

Ahojte babule, bola by som zvedavá, čo je pre vás gýčovité a čo zase totálne klišé...
Pre mňa je gýčom kytica červených ruží na sviatok, tak isto lupene ruží a zapálené sviečky a večera pre dvoch, som anti-romantic... 😀 😀 😀 tak isto fotka zaľúbenej dvojice pri Eifelovej veži..

A čo je pre vás gýčom? Trpaslík na predzáhradke sa nepočíta... 😀 😀 😀

takco
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
etuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
takco
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
etuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
etuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
4. feb 2008

gyc je napodobenina bez skutocnych hodnot...
okrem klasickych gycov odvodenych z umenia sem osobne radim napr. rozne realityshows. no a ked sme pri detoch a narodeniach, tak pre mna su gycove aj tzv. uvadzania do zivota... 🤐

etuska
4. feb 2008

😨 -aké uvádzania do života???-sorry,asi som mimo 😅

ikke
4. feb 2008

take uradnicke nahrady krestanskeho obradu krstu...

etuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
etuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poleva
5. feb 2008

pre mna je gýč ked partneri majú napr. rovnakú bundu na sebe 😎

bihan
5. feb 2008

klišé je pre mňa tiež veta: ľúbime sa, tak na to nepotrebujeme papier. A ešte: mne sa páčiš aj nenamaľovaná... rozumej: načo sa máš páčiť iným? 😅

No a gýčové sú pre mňa všetky tie napodobeniny rôznych pamiatok a miest - MM dostal taký "úžasný" surf s nápisom Nová Kaledónia od svojej tety, ktorú videl 2x v živote a teraz to hrdo vystavuje v obývačke... O tých vtáčích hodinách a spievajúcich rybách ani nehovorím 😀

verulka
5. feb 2008

Podla mna je otrasne gycova moda, kt bohuzila uz par rokov kraluje u nas...speci navrat do 80rokov 🤐

evercila
5. feb 2008

bihan, hej, a este ze maju radi uprimne zeny , ha,ha...
a este najviac gycov pokope je v las vegas....tam je vlastne vsetko napodobenina...aj ked nepopieram, ze by som to raz v zivote chcela vidiet 🙂))

nyky
5. feb 2008

dobrá diskuze, si tady člověk počte 😀

pro mě je kýč to, že má tchýně na stěnách na miliony obrazů, který se k sobě ani nehodí-je to děsně přeplácaný...nej¨horší je, že ona obrazy tak miluje, že je darovává i svým blízkým... mám "krásnej" obrázek s modrým stromem v modrým rámu (mám ráda modrou, ale obraz se NIKAM nehodí) a na stromě jsou dva ptáčci 😝
Jinak se kýčovým věcem vyhýbám - tím jsou pro mě i různý serepetičky v regálech, na který akorát sedá prach.
A Valentýn?? No comment 😝
Taky souhla s těma rodinnýma oslavama, kdy to jde vždy podle plánu a vždy stejně 😝 a pak ty americký oslavy narozenin dětí, kdy se sezvou všichni prcci z ulice, pozve se klaun a je to děsná švanda. ještě že to k nám (zatím) nedorazilo... 🙂

medvedik30
5. feb 2008

ja z celej duše neznášam také "umelé" sviatky, akože teraz je valentín, tak dostaneš kvet, alebo malý darček..ako keby dvaja ľudia, ktorí sa ľúbia, nemohli prejavovať city aj v hocijaký iný deň v roku..láska nie je predsa len o "povinnom" sviatku..mne sa viac páči, ak manžel prekvapí kvetom, alebo pozvaním na večeru vtedy, keď to nečakám..len tak, hocikedy..a platí to aj opačne, čiže ak žena prekvapí manžela..😉

a nepáčia sa mi žiadne porcelánové sošky, doma ich nemám a ani ich nechcem mať..ani umelé kvety..už vôbec nechápem, ako niekto môže darovať umelú kyticu namiesto živej..že vraj "aby Ti nezvädla"..a mne to pripomína cintorín..bleee..radšej jeden živý kvet v jednoduchej váze, ako kytica umelých..

a tiež nemám rada suveníry z dovoleniek typu zmenšenín čohokoľvek, či už eiffelovky, alebo ríma, alebo neviem akej pamiatky..

eli77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
medvedik30
5. feb 2008

nyky- súhlasím..ani povinné rodinné oslavy, kam musíš prísť, lebo by sa "hnevali" a treba sa tam iba usmievať, tak to tiež nemusím.. 😝

evercila
5. feb 2008

no suvenyry z dovoleniek je osobitna kapitola... je to zlate a fajne, ak si clovek nieco donesie...ale ak zratas tie dovolenky, a dovolenky vsetkych blizkych, co ti nieco doniesli... ja mam v obyvacke jednu- jedinu policku, takze to nemam kam dat...ale ak by som to vsetko mala kde dat, tak vytapetujem celu jednu stenu 🙂))

ikke
5. feb 2008

gyc: blikajuce ligotave sladko ruzove alebo sladko bledomodre (ale nielen) napisy v albumoch, najma tie typu "bubusiacik nas, velmi ta lubkame" 😝 idealne v kombinacii s aspon troma tickermi alebo s albumom plnym digiscrapov...
sorry, ale z tohto ja fakt nemozem 😔

sisstin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickabez
5. feb 2008

samo je to o vkusu jedince, ale mě naprosto kýčovité přijde, když někomu po bytě visí obrázky a puzzle zvířátek (snad jen v dětském pokoji to dokážu pochopit).....ale mít v obýváku na sedačkou koně na louce, kotě v botě nebo 5 delfínu z západu slunce...brrrrr 😀

sisstin
5. feb 2008

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

poleva
5. feb 2008

a ešte sa mi nepáči tvrdenie že nepotrebujem papier , čiže svadbu

sisstin
5. feb 2008

poleva: to už tu bylo..a na to jsem psala..že já to tvrdim taky, páč si mě nechce vzít 😅 😅 😅

aponchie
5. feb 2008

pro me je neskutecny kyc a trapas posilat lidem ktere pres rok neznas pohledy z dovolnych a ukazovat fotky ala u more z leva prava koktejl atd.ja se nechlubim takovyma povrchnima vecma lidem kteri mi nestoji za pozdrav prece 😝 valentyn a jine kraviny americke nesnasim a neprovozuju doma ,plysove srdicka trenyrky se srdicky

evercila
5. feb 2008

no, je to sranda 🙂
najhorsie na tom je, ze ludia, co maju absolutnu absenciu vkusu, sa s tym najradsej chvalia 🙂))

nyky
5. feb 2008

medvedík, jo jo a my máme od podzimu do ledna takový maraton narozenin a ván svátků, už v tom lednu pak lapám po dechu...ale naposlední oslavě jsem se po obědě omluvila a šla si na 3hod schrupnout 😅

a umělý květiny, to mě přijde šííílenej nevkus 😝
a suvenýry z dovolených?? no ještěže nikam nejezdíme a když už, tak dovezu nějakou klobásu, nebo něco podobnýho na jídlo 😀 a na výletech se nefotíme, což nechápou někteří známí... ale "nyky u vodopádu", "nyky u hradu v obětí manžela", "nyky tadle a onak" - a prý se chtěli podívat JAK jsme se měli 😝

aponchie
5. feb 2008

skoro vubec nefotime a neprednasime"dukazy"ze jsme nekde byli atd viz svagrova ta vozi magnetky alkohol pohledy nektere vozi jen domu a pak je rozdava pac je znamka draha 😀 vejire na zed viz moje maticka 😝 😀 neskutecne kombinace historickych obrazu a modernich fotek ci reprodukci na stene ,umele kvety a fontanky,sadrove sosky ala recko,muj otec zbira nechtne sosky cehokoliv tlusteho budhy certa s ocasem a jeste hit drivejska z mallorky dovezeny dzban ktery ma nalevku jako penis a jine penisove svicky jako"humor"nekomu fakt brutalni