Čo je pre vás klišé a čo gýč?

monkula
4. feb 2008

Ahojte babule, bola by som zvedavá, čo je pre vás gýčovité a čo zase totálne klišé...
Pre mňa je gýčom kytica červených ruží na sviatok, tak isto lupene ruží a zapálené sviečky a večera pre dvoch, som anti-romantic... 😀 😀 😀 tak isto fotka zaľúbenej dvojice pri Eifelovej veži..

A čo je pre vás gýčom? Trpaslík na predzáhradke sa nepočíta... 😀 😀 😀

nobody
20. okt 2008

ale jo, jak jaký druh ... někdy hodně ... ale nechápu, že třeba malí prcky k nim prostě pustí někteří rodiče
jinak jo, jsou fajn 😝

jo, kýčovitý jsou některý puzzle ... teď mě napadlo 😀 😀

aponchie
20. okt 2008

me treba prijde kycovite mit fotky deti ci manzela na hrnecku kalendaricku a vsude mozne 😝

jabber
20. okt 2008

nobody - jako že je pustí k nim do bazénu? Někde v delfináriu? 🙂 No je fakt, že jsem četla, že nějaký druh delfínů jsou pěkný bestie a zabijáci 🤐

aponchie 😀

aponchie
20. okt 2008

ja delfiny miluju a tesim se az se s nema nekde setkam cumak v cumak 😀 btw delfini umi zachranit cloveka pred zralokem..to sou bestie co? 😀

jabber
20. okt 2008

aponchie - to umí, to je známá věc 🙂 ale všechny druhy lidumilové nejsou a masí se i mezi sebou

aponchie
20. okt 2008

vsechny druhy ne to mas jak s lidma 😀

najjulinka
20. okt 2008

mne samotný prehoz nevadí.. mme vadí taký ten chlpatý, čo sa volal leskymo...

ani ja neznášam jelení porcelán, ružový a pod... 😝 🙄

dalej neznášam tzv. "obyvačková stena" a pod.... proste také kusy nábytrku čo sa kupujú tak hromadne, že ked otvoríte byt tak netušíte či ste vo vlastnom či u susedov, lebo všetko všade rovanko 😀 😀 😀

A tiež neznášam tie foto z atelieru... gýčové "sladké" pozadie a vpredu dieťa na motorke plastovej.. alebo s tou polystyrenovou tortou, ktorá stojí na nevkusnej plastovej stoličke starej 30 rokov 🙄 fuj, fuj, fuj... alebo aj tie sladké svadobné foto... pri nejakom polystyrenovom stlpe v ateliery 🙄 🙄 🙄

A ešte fuj je na nových stavbách také biele akože starodávne zábradlie ... bééé.. .fuj...

No tých gýčov je koooopec...

kalo
20. okt 2008

Jelikož jsme na stránkách pro rodiče, tak mě taky napadlo jedno velké klišé: že se u těhotné pozná pohlaví dítěte podle toho, jak vypadá /takové to, jsi ošklivá, tloustneš-holčička, jsi hezká, netloustneš-chlapec.../ To mi připadá jako nesmysl a není to pravda...fakt nevím, proč se tohle říká...jsem svědkem nespočet případů, kdy to bylo naopak...Je to klišé 😉

monkula
autor
20. okt 2008

kalo ,tak to ozaj a naozaj to dobre vplýva na psychiku tehotnej ,ktorá si aj tak pripadá ako vorvaň a ešte je jniekto povie, ty čakáš dievčatko? Lebo Ti ubralo krásu 🙄 🙄 🙄

kalo
20. okt 2008

No 🙂 Ale ono to ve většině případů toto "pravidlo" neplatí...Já zase nebyla tak hnusná a tlustá, máme holku a všichni mě otravovali s tím, že to bude "jasný kluk". Má sestra zase naopak...vypadala v těhu mnohem hůř a hrozně nabrala a má chlapečka...
...Nechci popisovat konkrétní případy, kdo jaký byl, ale podle mě je to klišé, jak takto okolí hádá pohlaví dítěte podle vzhledu... 🤐 😵

monkula
autor
20. okt 2008

kalo, no veď aj mne každý vravel, pri Jarkovi, že to bude dievča, boal som ale fakt strašná obluda, asi spálim fotky z toho obdobia 😀 a vidíš, mám chlaapca....
a pri Chiarke, tiež prorokovali chlapca, lebo mi nebolo zle 🙄 🙄

vesi
20. okt 2008

monkula, no vidíš, ja som mala super pleť a vlasy mi nenormálne zhustli a mám 2 baby a sesterka , strašne pribrala a vyzerala fakt hrozne a má chlapca 😀

kalo
20. okt 2008

Ale to jsem zase přerušila rozhovor o delfínech 🙂 Což jsem nechtěla....

A ještě jedna věc mě napadla....Takové ty dekorační "kýče" fakt doma nemám a nemám je ráda (stačí mi jich pár u mých rodičů)...ale nedávno jsme byli u známých v Itálii (kamarádka si vzala Itala a bydlí ve společném domě jeho rodičů)...Měli starý dům a neuvěřitelně splácanou výzdobu (typ-duhové obrazy, kýčovité sošky...) Ale mě to tam k těm vzorovaným perským kobercům, vzorovaným tapetám a vzorovanému gauči nijak nevadilo 😀 Prostě v celém domě bylo tolik nevkusných věci, které já bych doma nesnesla. Jenže tam v tom starém přímořském městečku mě to nijak neuráželo..prostě jiný styl 🙂

achalteke
20. okt 2008

napadly mě velký umělohmotný jabka,konferenční stůl z kachliček a velké kovové hodiny ve tvaru náramkových na zdi blééé 😢

nobody
20. okt 2008

Kalo, delfíni už byli probráni myslím 😀 🙂

achalteke .... joo, ty hodiny jsou supr 😀 😝

najjulinka
20. okt 2008

fuj tie hodiny... béééé. to je ukážkový gýč

monkula
autor
20. okt 2008

a ešte mi príde straaašne gýčovitá scéna z amerických filmov, keĎ dievča samozrejme najobľúbenejšie sa na večierku opije a začne baliť nejakého chlapca, samozrejme "šprta" a ten sa trasie, kokce, všetko zhadzuje a je nervózny, potom mu oina začne rozopínať rázporok so slovami užiješ si a chlapec už pomaly zbúra celý dom, ako je nešikovný... no hrôza
a vôbec mi príde strašne gýčovité to americké delenie na obľúbený, neobľúbený 😝

gtver
20. okt 2008

Nonono, na hodiny mi nesahejte 😠 😀 Ty jsem měla (ne kovové, ale umělohmotné) a strašně se mi líbily 😀 Na svou obranu uvádím, že mi bylo šest 😀

monkula
autor
20. okt 2008

gtver, si omluvená 😀

nobody
20. okt 2008

gtver --- škoda, že v nich došly baterky co? 😀 😀 😀 😀

gtver
20. okt 2008

Děkuji a slibuji, že se to víckrát nestane 😔 😀

bihan
20. okt 2008

a čo "živió, živió...!" to je tiež dobrý gýč 😅

a tak isto mi príde hrozné klišé, že chlapci dostávajú ako darčeky vojačikov, meče a autíčka a dievčatá kočíky a upratovacie sady.. je mi z toho na grc.

monkula
autor
20. okt 2008

bihan ,delenie úloh 😝 😝 😝

gtver
20. okt 2008

nobody - Nedošly, přestěhovali jsme se 😀

kalo
20. okt 2008

Tak k tomu se přidám...to je hrozné!!! Moje kamarádka má 3 letou holčičku a když jsem vešla do jejího pokojíčku, tak mě tohle napadlo....měla tam jako hračku malé žehlící prkno a plastovou žehličku!!! Děsná hračka 😀 Si vemte, že by tuto hračku někdo koupil synkovi..... 😝

gtver
20. okt 2008

bihan: Najdou se výjimky - já dostala k asi čtvrtým nebo pátým narozkám OBROVSKÝ tank 😀 a samopal, který po zmáčknutí spouště nádherně rachtal a blýskalo se v něm 😀 Patrně to na mně žádné velké následky nezanechalo - nepřipadám si extrémně krvežíznivá 😀

bihan
20. okt 2008

Monkula, tak s tým choď vieš kam 😅 😀 Vždy som túžila po vláčikovej dráhe a nikdy mi ju naši nedali, lebo je to vraj pre chlapcov 😠

monkula
autor
20. okt 2008

bihaaan ,veĎ ja so mto napísala ironicky.... ☹
Môj jarko chcel strašne bábiku na Vianoce, keď mal tri roky.... Ta ksom išla do Billy a dodatočne som mu ju kúpila v Bille a predavačka, že jeej a ty s idostala dodatočný darček? (Jarko vyzeral ako dievčatko 😵 ) a ja že to je chlapec a ona na mňa vybafla ,že aprečo mu kupujem bábiku.... 😠 a je že, lebo ju chce 😎

nobody
20. okt 2008

já chtěl vždycky barbínu 😀

monkula
autor
20. okt 2008

tak si ju kúp, si už dospelý... 😀