Čo je pre vás klišé a čo gýč?

monkula
4. feb 2008

Ahojte babule, bola by som zvedavá, čo je pre vás gýčovité a čo zase totálne klišé...
Pre mňa je gýčom kytica červených ruží na sviatok, tak isto lupene ruží a zapálené sviečky a večera pre dvoch, som anti-romantic... 😀 😀 😀 tak isto fotka zaľúbenej dvojice pri Eifelovej veži..

A čo je pre vás gýčom? Trpaslík na predzáhradke sa nepočíta... 😀 😀 😀

nobody
19. okt 2008

gedren .. jupíí 😀 🙂
helcah ... jo, stromek na stolku, to je zvláštní 🙂 😀

binki
19. okt 2008

jojo, porcelán, ale když čtu zprávy o možném bankrotu Crystalexu, nostalgicky mi kape slza...

liviky
19. okt 2008

umělý kytky .............jednoznačnej kýč,bléééééééééé 😝

arvetka
19. okt 2008

gedren
včera jsem se na ten plakát koukala!!!! 😀 jestli je to teda ten, co myslíš, ale předpokládám, že jich v ikei víc nemají 😝
pro mě je největší kýč fakované hadry a spol. (trapas 🙄 ).

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
johanda
19. okt 2008

umělé kytky - ty jsou přece super 😀 Kdesi mám schovaný klíč k určování hospodské a jiné umělé květeny

arvetka
19. okt 2008

gedren viděla jsem ten druhej 🙂
když se vrátím k tématu" kýč jsou podle mě digiscrapbooky ( 😅 ), mega i mini kérky udělané kvůli "looku" - asijské znaky, delfínci, kytičky, ostnaté dráty 😀 barevné kontaktní čočky a pojmenovávání dětí jmény se "zbytečně" zvdojenýma souhláskama - emma, nella, ella - k čemu to jako jeeeeeeeeee? aby to vypadalo dobře napsaný v občance? 😝

haluskacz
19. okt 2008

moje tchyne si desne potrpi na kyce, ma jich plnej barak. Tu plysovou berusku, tu nejaky umelohmotny srdce, porcelanovy srdce a motylka, jinde zase snehulaka zpivajiciho "Jolly Snowman", na stole plastovy ubrus "ovocny"... ja to tam schvalne nekdy spocitam 😀

haluskacz
19. okt 2008

jee a ted jsem si vzpomnela, ze musim vcas varovat pribuzenstvo, at detem nedavaj santaclausovsky adventni kalendare, chci adventni kalendar vyrobit, ty kupovany s levnou cokoladou uz nemuzu vystat

maart
19. okt 2008

Jo Halusko, tak to je presny...ty santaclausovsky vanocni predmety, z toho se mi teda fakt zveda!!! Ja i u cokoladovych Mikulasu zkoumam, jestli to naaahodickou nema nejake prvky toho Clause, kdyz jo, nekoupim. Jdu hledat nekam jinam....jo anebo takovy ty cervenoucky oblecky pro deti pod vanocni stromek, hnus 😉 .

...jinak doma v obyvaku nemame skoro zadny skrine - vlastne kdyz nad tim tak premyslim, tak zadny....jenom knihovnu....takze kdyz k nam po prve prisla sousedka, tak rika "Hmmm dobry, ale kde mate sklo"? 😀 ...no kde, prece v kuchyni, ze jo.

zanett
19. okt 2008

arvetko - mne osobne pripadaji cizi jmena pro deti vubec kycovity (tuplem, jsou-li ve spojeni s typicky ceskym prijmenim). Ale i kdyz je prijmeni neutralni, nebo dokonce cizi, tak proste nechapu proc lidi davaji detem cizi jmena. ta tendence mi prijde trapna, kycovita a stadovita, proste kdyz jsme byly deti my, tak se cizi jmena davat nemohla, ted muzou, tak toho rodice hojne vyuzivaji, asi proto, aby se jejich potomek 'odlisil' - i kdyz vsichni takovi rodice rikaji, ze davaji cizi jmeno proste proto, ze se jim libi 😝 Ano, asi se jim libi, ale to, ze zamerne hledali jmeno pro dite v cizojazycnych jmenech, to je samo o sobe kyc 😝 (asi si myslej, ze dite s exotickym jmenem bude mit exotickej zivot) 😀
Proste pokud jsou oba rodice Cesi, tak je podle me trapny dat diteti cizi jmeno (jeste jsem treba nevidela Anglicany, ktery by diteti dali treba ryze cesky nebo slovensky jmeno 😀 Treba Bozena Smith 😀 Nebo Jaroslava Jones 😀 Proste jmeno taky odrazi rodinny puvod a kdyz maji dva Cesi jak poleno zijici v CR dite s anglickym/indickym/francouzskym/italskym atd jmenem, tak nechapu, co tim chteji rict? Ze ceska jmena nejsou dost dobra? Nebo spis to, ze rodice nemaji dostatek soudnosti 😀

maart
19. okt 2008

....Zanett, juuuuu, uz se tesim na reakce...hele, ted mazu s harantkama ven, takze nemuzu psat...ale jenom Ti reknu, ze mam neceskyho manzelam (=otce mych deti), takze mame (teda u tech prvnich dvou) cizi jmena pro deti. Kdyz jsme sem jezdili na navstevu a kdyz jsme se sem posleze natrvalo prestehovali (ze zeme meho manzela), tak jsem se za to jmeno pro starsiho kluka "stydela", jestli chapes, jak to myslim....prose kdyz se mne nejaka babrdle ptala, jak se ten maly jmenuje, tak jsem vetsinou zahuhlala neco jako..Kubik...nebo tak. Teda to jsem mohla praktikovat jenom do te doby, nez se kluk vnimal a sam mluvil 😀 ...ma totiz hoooodne zvlastni jmeno (spis by se hodilo k vam do Anglie) 🙂 .

kotenko
19. okt 2008

no ja vam budem protirecit, ale mena ako "anicka, zuzicka, miska, matka, katka a pod" su pre mna gyce... bleee, bviha sa mi z nich zaludok, staromodne,. nevkusne, akurat tak do hrobu...

nobody
19. okt 2008

gedren ... k tý Paříži .. já ji teda neviděl, ale nemusí to být špatný (pokud je to fotografie) ale zas podle mýho to musí mít nějakou spojitost s okolím, tou místností, dalšíma prvkama ... ale to je můj názor

haluskacz
19. okt 2008

taky znam dost rodin, kde je jeden z rodicu cizinec a deti maji tomu i prizpusobena jmena. Nakonec spousta jmen, ktera se tu uz po staleti bezne pouzivaji, je ciziho puvodu. Mozna tu jmena, ktera nam dnes zneji cizokrajne, taky casem zdomacni a nikdo se nad tim pozastavovat nebude. Moje znama pred ctvrt stoletim dala sve dceri jmeno Sara (tehdy u nas opravdu nezvykle), dneska je to celkem bezne jmeno. A ma uplne stejny puvod jako treba Anna nebo Jan. Tak tedy trosku nechapu.... 😀

johanda
19. okt 2008

maart - ty psy honící srnu máme a nedáme 😀 A taky nám chalupu (ne byt) zdobí porcelánová cca půlmetrová stařena s vnoučkem v klíně, tančící keramická baletka a litinový Oněgin s Taťánou. Kýče jak prase, ale citový vztah je citový vztah 🙂

gtver
19. okt 2008

holky - Na to je jasné pravidlo , pokud je to u cizích, je to kýč, pokud u mě, tak umělecké dílo 😀 😀 😀 malý pokus: Pro kolik z vás je tohle kýč 😝 ? 😀 http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImag...
zanett: výjimka potvrzující pravidlo 😀 : Sice ne Angličanka, ale Australanka Jana Rawlinson (za svobodna Pittman), původ zcela nečeský, má opravdu české křestní jméno 🙂 ohledně jmen mě přijdou kýčovité především různé zdrobnělinky, především když to nemá omluvitelnou citovou vazbu (chápu maminky, babičky, taky jsem novorozenému synkovi hned říkala Ríšánku, ne Richarde, ale pevně doufám, že od jeho dospívání mě to přejde 🙄 )

arvetka
19. okt 2008

my máme štvanici i jelena samostaně u babičky 😀 😀 😀
zanett
tak cizí jména mi nějak nevadí, , obecně nemám ráda stádnost a je mi sympatický, když se někdo nebojí odlišit, ale když občas vidím nějaký album, kde maminka vystavuje "vystajlovaný" a načančaný fotky svýho mrňousa jménem ella sophia svobodová popř. sarah hanzlíčková (obě jména jsem odnikud nepřevzala!!!) a na dalších fotkách pózuje taky - vysolárkovaná, blonďatá (nejčastěji 😅 ), tak je mi, mírně řečeno, blivno 😅

gtver
19. okt 2008

Teda, teď koukám, že můj předchozí příspěvek tak trochu postrádá větnou vazbu, to je tak, když furt přepisuju a doplňuju 🙄 No, snad to přelouskáte 😀

arvetka
19. okt 2008

gtver
pro mě to kýč není, ale nelíbí se mi to.
taže tak asi. 🙂 😉

johanda
19. okt 2008

gtver - ta váza je pěkná, sušené kytky nemám osobně ráda, páč mi vždycky zavánějí kvítím s kontejnerů na hřbitově 😅 . Pokud se ale jedná o dárky z lásky, klidně bych zkousla i umělohmotnou růži v pixle ve tvaru Mickey mouse.

Co se týče jmen, sdílím názor Halušky, ačkoli taková Federica Vocásková nebo Orlando Dvořáček to budou mít v dětství občas těžké.

gtver
19. okt 2008

Holky, vy mi to kazíte 😠 😀 , já to vybrala jako klasickou ukázku nečeho, nad čím budou všichni protáčet oči , abych předvedla, jak se liší zaujatý a nezaujatý pohled na věc a vy nehaníte 😀 Johando, ohledně kytek, to víš, já si je musím šetřit i sušené, můj manžel je sice pozorný, hodný atd., ale v té váze jsou všechny kytky, které jsem za dobu našeho vztahu od něj dostala 😅

johanda
19. okt 2008

gtver - tak to já kytky po zvadnutí vyhazuju 😅 . Doufám, že to tu nebude manžel číst, aby si nezačal myslet, že ho nemám dostatečně ráda 😀

maart
19. okt 2008

Jeste k tem jmenum....muj starsi syn je v prvni tride a je tam fakt zajimava smeska jmen...Tak samozrejme takova ta klasika - Honzik, Krystof, Jakub...pak treba taky Dalibor...no a pak soucasna klasika Nikolas, Oliver...proste od kazdyho neco. Myslim, ze to takhle bude asi vypadat ve vsech tridach, co?

gtver
19. okt 2008

johanda, když mě se pak nechce čekat průměrně rok na další kytku 😀 , jo a vedle mám pštrosí vejce, ale tam je velký citový vztah, takže ta jsou mimo kategorii 😔

haluskacz
19. okt 2008

me fakt na tech jmenech nejvic bavi to, ze je povazujem za ceskou klasiku, a pritom vubec ceska nejsou 😀 Honzik cili Jan je hebrejske jmeno, Krystof je latinske jmeno a Jakub opet hebrejske 😀 Jakekoli "ceske jmeno" sem date, s nejvetsi pravdepodobnosti vubec ceske nebude.

k tem cizincum rodicum - ja znam vetsinu paru, kde je cizinec otec, takze je cizi jmeno i prijmeni. Ale treba zase znam jednu ciste americkou rodinu, ktera ma cesky prijmeni (cesky puvod). Prestehovali se sem z Ameriky a desne matou lidi, protoze jejich deti se fakt jmenujou neobvykle.

zanett
19. okt 2008

😝 🙄 ja jsem mluvila o rodicich, kteri jsou oba (!!!) Cesi - je-li jeden cizinec, pak je to samozrejme jine.

Ja si taky myslim, ze obyc. jmena se opakuji vic, nez je nutne, sama jsem chodila do skoly, kde bylo v kazde tride 10 Lucii, 5 Martin a 3 Jany 😀 , ale proste si nemyslim, ze je nutne sahat k cizim jmenum jen proto, ze ceska jmena jsou 'obycejna'. Deti nemam, ale kdybych si treba mela znovu vybirat jmeno pro sebe, libila by se mi Alice nebo Marina (obe jsou v ceskem kalendari, i kdyz nejsou nejtypictejsi ceska), nebo treba taky Rene (taky je v kalendari a neni to docasne jmeno pro transexualy, jak se mnozi domnivaji 😀 My meli na SS ucitelku se jmenem Rene a od te doby se mi moc libi)...samozrejme v tom se mnou nikdo nemusi souhlasit, ale pro me je to proste kyc, ta cizi jmena. Treba tady na konikovi je maminka (timto se ji omlouvam, ze ji tu verejne propiram), ktera dala sve dceri indicke jmeno Jasbinder (zkracene Jas) - nejpresnejsi foneticky prepis je 'Dz -hacek nad z- 'dzazbinda')...tak sorry, ale pokud jsou oba rodice Cesi a k Indii nemaji zadny vztah, tak mi to pripada zbytecne....a to nemluvim o tech Jessicach, kterych tady je 😀 (coz je o to legracnejsi, kdyz rodic ani neumi jazyk, ze ktereho je jmeno jeho ditete 😀 )...klidne me muze kazdy zkritizovat, mne je to sumak, proste mi to prijde kycovite a nazdar 😎

zanett
19. okt 2008

haluska, ja jsem myslela jmena, ktera nemaji ceskou podobu, Honza treba nema cesky puvod, ale je samo o sobe ceske jmeno, ale ja jsem spis mela na mysli takova ta opravdu cizi , napr. Jeniffer, Frederic, Alison, Elizabeth atd atd atd. 😉

aponchie
19. okt 2008

me to taky prijde prinejmensim zvlastni davat anglicke ci jine cizi jmena a k tomu Jasem Pospisil ..vseci z nas maji curinu ..a jak pises nikde sem neslysela anglany davat ceske jmena 😲 no ale jak to nazvat nez sobeckost v rohodovani pac za dite rozhoduje rodic

maart
19. okt 2008

Nekecej, Zanett, fakt Jasbinder? 😀 ....tak to je docela bomba...vzdyt to to dite ani nebude umet vyslovit? Hele a nemaji tatinka Inda? 😕 ....jestli ne, tak je to teda opravdu odvat 😀 !