Čo je to láska?

elise
9. sep 2008

čo je láska ? muška jenom zlatá? 😕 😅
pre mňa je láska môja rodina, ten úžasný pocit ako nám je spolu super, ako sa spolu zobúdzame, hráme sa varíme.....výletujeme....bláznime sa... 😵 😵 😵 😵

mexx
24. jan 2009

Vieš, čo je láska?

Skupina amerických odborníkov položila túto otázku deťom vo veku 4 - 8 rokov. Odpovede, ktoré dostali, boli krajšie a hlbšie, ako si všetci mohli predstaviť...

Keď dostala moja stará mama artritídu, nemohla sa zohnúť a namaľovať si nechty na nohách. A tak jej ich potom stále maľoval dedko, aj keď neskôr tiež ochorel na artritídu. To je láska. (Rebeca, 8 rokov)

Keď vás niekto ľúbi, vyslovuje vaše meno iným spôsobom. Viete, že vaše meno je v jeho ústach v bezpečí. (Billy, 4 roky)

Láska je, keď sa dievča navonia voňavkou a chlapec si dá na seba vodu po holení, a potom idú spolu von a navzájom sa voňajú. (Karl, 5)

Láska je, keď sa ideš s niekým najesť a dáš mu väčšinu svojich hranoliek bez toho, aby si chcela tie jeho. (Chrissy, 6)

Láska je to, čo ťa rozosmeje, keď si unavený. (Terri, 4)

Láska je, keď moja mama urobí kávu pre tatina, a trochu z nej odpije, kým mu ju dá, aby si bola istá, že chutí dobre. (Danny, 7)

Láska je to, čo je s vami v miestnosti počas Vianoc, keď prestanete otvárať darčeky a počúvate. (Robby, 5)

Keď sa chcete naučiť ľúbiť lepšie, začnite od niekoho, koho neznášate. (Nikka, 6)

Sú dva druhy lásky - naša a Božia. Ale Boh ľúbi obidvoma spôsobmi. (Jenny, 4)

Láska je, keď povieš chalanovi, že máš rada jeho tričko, a on ho potom nosí každý deň. (Noelle, 7)

Keď sa majú dvaja radi, zostanú spolu, aj keď sú z nich malá starenka a malý deduško. Napriek tomu, že sa poznajú tak dobre. (Claire, 5)

Moja mamička ľúbi tatina, preto mu dáva najlepší kúsok z kurčaťa. (Elaine, 5)

Láska je, keď mamina uvidí tatina spoteného a smradľavého, a aj tak ho považuje za krajšieho ako Robert Redford. (Chris, 8)

Láska je, keď ti tvoje šteniatko olíže tvár, aj keď si ho nechala samé celý deň. (Mary Ann, 4)

Keď niekoho ľúbiš, tvoje mihalnice behajú hore a dole a z teba vychádzajú malé hviezdičky. (Karen, 7)

Láska je, keď mamina vidí tatina na záchode a nemyslí si, že je to hnusné. (Mark, 6)

Ozaj by ste nemali hovoriť niekomu „ľúbim ťa“, pokiaľ to nemyslíte vážne, ale ak to tak myslíte, radšej to hovorte často. Ľudia zabúdajú. (Jessica, 8)

tatolu
24. jan 2009

Mexx to bol pekné 😉

A keďže deti vravia iba pravdu, tak to tak isto je. 😵 Škoda, že my dospelí na to zabúdame.

tatolu
24. jan 2009

Ale aj Mňa teraz niečo napadlo:

Nehovor ľubim Ťa, mám Ťa rád, to dokáže aj dieťa, ale skús vytrvať a riecť Vážim si Ťa.

nawal
24. jan 2009

mexx to bolo pekne. Deticky vzdy vedia veci pekne pomenovat 😵

vivien66
25. jan 2009

Laska je len momentalny stav nasej mysle...

kisska
25. jan 2009

mexx - prave tieto citaty som mala kedysi v podnajme popisane na zrkadle na chodbe... niektore su naozaj nezabudnutelne a nevinne rozkosne 😉

matast3
25. jan 2009

Láska je najčistejšia sloboda, kedy človek miluje bezhranične. V jednej knihe jeden mrzák povedal, že : Smerujem k Bohu a Boh je láska. Nepotrebujem nič na chodenie, pretože Láska ma prijíma takého aký som. A to je pre mńa láska, milovať slobodne a bez obmedzenia.

jaron
25. jan 2009

Čo je to LÁSKA 3 x:

Boli raz dvaja súrodenci, chlapec a dievča. Dievča ochorelo a potrebovalo na záchranu krv svojho bračeka. ten sa zamyslel a po chvíli súhlasil. Keď už prišlo k tranfúzii najskôr sa usmieval na sestričku vedľa neho ale po nejakej dobe zosmutnel a do očí mu prišli slzy. Doktorka sa ho spýtala, čo sa deje a on:
Pani doktorka a za ako dlho asi zomriem?...
Rozhodol sa pomôcť svojej sestričke aj keď si myslel, že za to zaplatí svojim životom.

V koncentračnom tábore odsúdili väzňa na smrť, plakal a prosil, že má ženu a deti... Z radu vystúpil iný väzeň a prosil dozorcou, aby mohol zomrieť namiesto neho, veliteľ súhlasil...

A do tretice odkaz na nádherný a veľmi silný príbeh o láske (video 6 min. z filmu Most):

http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=1...

mikalove
25. jan 2009

Jaron,chceš ma rozplakať? 😉

sulamith
25. jan 2009

jaron,je to velmi silne 😔 😔

kisska
25. jan 2009

mikalove - stalo sa 😕

jaron
25. jan 2009

tiež som plakal, keď som to videl prvý krát

macka01
30. nov 2009

tak som zabludila na asi 70 stranu a tam že LASKA no krása.Tak ju podte troška obnoviť aby nam ta láska nezapadla prachom,čo by bolo škoda.Myslím,že ozaj chudobným človekom nie je ten,čo nemá peniaze,ale ten,čo necíti lásku v srdci. 🙂

auriane
30. nov 2009

Láska je, keď vyjdem z vane a malá uteká, dá mi pusu na zadok a povie "Jaaaj, maminka, ty máš krásnu riťulu. Ja ťa taaaaaaak ľúbim!" 😉

lucaska
30. nov 2009

MILUJTE ĽUDÍ TAKÝCH, AKÍ SÚ, ČÍM MENEJ SI TO ZASLÚŽIA, TÝM VIAC ICH MILUJTE. NEMILUJTE ICH PODĽA VEĽKOSTI ICH ZÁSLUH, ALE PODĽA VEĽKOSTI ICH POTRIEB.

lucaska
30. nov 2009

niektore tie vase prispevky su kraaasne..........................pre mna je najvacsou mojou laskou moj maly Lucasko, deti nas vedia obdarit takou neskutocnou energiou, dodaju nam silu a su pre nas vsetkym a vzdy nas vedia rozosmiat..........ich laska je uprimna,na nic sa nehraju...........objatia, pohladenia, usmev toto vsetko nam dodava silu........a kazde rano sa tesim ze sa zobudim a poprajeme si dobre ranko,vystiskame sa a hned je svet krajsi.....................

mirka414
30. nov 2009

laska?to je ked moja malinka zahlasi,,maminka ty si taaaa najlepsia mama v celom oceane 😀 😵 ,,vobec neviem odkial to nabrala,ale bolo to nadherne povedane.

kisska
30. nov 2009

auriane - to je podobne, ako ked ma maly potlapka po zadku, len tak, ked idem okolo... a pritom sa drahy snazi robit to nenapadne 😀

lucaska - az moje dieta a MM ma naucili, co je to bezhranicna a bezpodmienecna laska. Aj ked pomenovat to musel niekto iny... Jedine, co ma mrzi je, ked som svojej mame musela vysvetlit, nech uz nikdy viac malemu nepovie, ze ked nieco urobi/neurobi, nebude ho lubit... Moze byt smutna, sklamana, nahnevana... ale NIKDY ho nesmie prestat lubit... Ked to clovek musi najprv zazit, aby to pochopil a neznelo to ako klise...

lucaska
30. nov 2009

kisska myslim si ze nase deti su pre nas vsetkym a akolvek by nam aj v dospelosti napriklad aj ublizili vzdy to budu nase deti a vzdy ich budeme MILOVAT...................a este k tvojej mamine, laska a nase citu su neni nejakym nastrojom na vyhrazanie sa detickam..............Milujeme ich take ake su a su pre nas vsetkym.....

kisska
30. nov 2009

lucaska - ja viem, ze ona to nemyslela zle... je to len odrazom toho, ako bola vychovavana ona a aky vztah mame medzi sebou, prosto tak bola naucena a zivotne okolnosti ju prinutili (mlada vdova s dvomi malymi detmi bez pomoci rodiny a znamych)... ale pri malom sa to lepsi, konecne si moze aj ona uzit tuto pravu lasku takmer bezstarostnu 😉 len obcas sa pomyli pouzije strare "vychovne" metody 😉

macka01
30. nov 2009

lucaska,ti si to vystihla,13.22.presne takto je.Nie je umenie milovať tých čo nám lásku davaju rovnako ako my im,ale tých,čo by si ju možno aj niekedy nezaslúžili vdaka tomu ako sa správajú k nám či svojmu okoliu.Ale ľudia sú možno preto niekedy zlíže nezažili ten krásny pocit byť niekym milovaný

auriane
30. nov 2009

Kisska, mne malá ešte zvykne hovoriť "Ty máš takú krásnu OPRDENÚ riťulu!" 😀 Stále ma objíma a bozkáva, kde sa len dá a uisťuje ma, že ma ľúbi. A minule mi prvý raz povedala /má dva a pol roka/, že "Maminka, ja sa veľmi teším, keď si so mnou." 🙂
Dáva mi toľko lásky, koľko mi nikdy nikto nedal a ja ju milujem tak, ako som nikdy nikoho nemilovala. Občas je tej lásky tak veľa vo mne, až ma to rozplače. A čo ma najviac dojíma, je to, že si nemyslím, že som zrovna úžasná mama a ona ma napriek tomu ľúbi. A ešte mi hovorí, aj keď na ňu nakričím, že "Maminka, to nevadí. Ty kričíš jemnučko." A pritom kričím za desiatich 😵

marianka1122
30. nov 2009

Laska je,ked stary par sedi pri krbe,pozeraju do ohna,drzia sa za ruky a on v nej vidi tu krasnu zenu,ktoru si bral pred 40rokmi.

twinflame
30. nov 2009

Láska je energia, ktorá drží svet pohromade. Láska je to, kam máme všetci smerovať. Kto sa len trápi, bude sa trápiť dovtedy, pokiaľ nepochopí, že má milovať.

Veď sa pozrime len na také jedno, ktoré varíme. Môžme ho variť pravidelne, z rovnakých surovín, s rovnakým postupom a predsa je niekedy to jedlo iné. Prečo asi? Je lepšie vtedy, keď je varené s väčšou láskou.

kisska
30. nov 2009

auriane - toto (by) rozplakalo aj mna... aj ked teraz sa vyhovaram na tehu hormony 😉

sendyhubka
30. nov 2009

Ak Ti v živote niekto ublíži - nikdy neodpúšťaj. Ak Ti v živote niekto klame - nemáš dôvod ďalej tej osobe dôverovať. Ak Ťa v živote niekto zraní - nepotrebuješ mať s tým človekom ďalej nič spoločné. Ale ak si niekedy toto všetko prehliadal, tak to bolo preto, že si toho človeka skutočne MILOVAL

macka01
30. nov 2009

baby no ja sa nemôžem ubrániť slzičkam,taka som dojatá.Detičky ozaj dokážu milovať nezištne a oddane,odpustia každe capnutie po zadku a su schopné hned dať pusku.To je tá detská čistá dušička,čo nám v dospelosti už chýba

auriane
30. nov 2009

Kisska, mne tie tehu hormóny zostali ešte aj teraz, už skoro tri roky po narodení malej 😀

leniciatko
30. nov 2009

deti to vedia fakt krásne napísať, mna pri prečítaní témy veľmi ani nič nenapadlo...

auriane
30. nov 2009

Dva mesiace dozadu som raz ráno nevedela vstať z postele, príšerne ma bolel chrbát. Utekala som k lekárovi, ale keďže jeho sestrička mala inú prácu a jemu sa nechcelo mi pichať injekciu, tak mi dal na stôl Tramal, silné analgetikum, vraj "Je tam síce napísané maximálne dvanásť kvapiek, ale keďže som Vám nedal injekciu, na tento váš stav si môžte dať kľudne aj 120. Počkajte, čo to urobí a potom môžte pridať ešte dvadsať." Takže som prišla domov, poslúchla lekára a ako keby nestačil ten chrbát, tie kvapky na mňa zaúčinkovali tak, že som sa nevedela postaviť z postele, všetko sa mi rozmazávalo v šedých obláčikoch a nebola som schopná povedať ani slovo, ani napísať sms, aby muž prišiel z práce. A tak som len ležala na posteli a malá pri mne, hladkala mi bruško, čelo, vlasy a pusinkovala ma. Takto sme viac ako pol dňa, kým neprišiel muž z práce a nenašiel nás tak. Nebola som schopná malej dať jesť ani napiť. Ona mi napriek tomu chcela dať napiť zo svojho pohárika, v ktorom mala poslednú vodu a celý čas si nedovolila povedať ani slovo, že je hladná či smädná alebo že jej niečo chýba.
Neviem, či existuje väčší dôkaz lásky od tak malého človiečika vtedy ani nie dva a polročného.. A preto ju aj ja tak neskutočne milujem, milujem všetko, čo urobí a čo povie, milujem jej dokonalosť, krehkosť, nežnosť a jej dobré srdiečko. Ale to mamám nemusím hovoriť. Každá by sme za tú svoju ratolesť hneď položili život 😉