Čo kúpiť dieťaťu na krstiny?

jessica25
20. aug 2006

Nas drobec bude mat v septembri krstiny. Nevieme aky darcek pre neho mame chciet od krstnych rodicov a ostatnych hosti. Nasmu krsniatku kupujeme zlate nausnicky, ale co chlapcom? Poradite?

katrin
27. sep 2006

danii, niečo také... ale skúsim sa na to opýtať.. 😉

jessica25
autor
27. sep 2006

baby co sa oblieka detom na urad?

melory
27. sep 2006

to najkrajsie co mas doma. ako do kostola len bez prirucnej krstnej kosielky.

jessica25
autor
27. sep 2006

lenze on ma vsetko sportove, teplaky, gate na traky, vsetko v sportovych farbach
nic elegantne

melory
27. sep 2006

ved za nic ta nevyhodia, nech su to pekne jemne farby a moze byt obleceny ako frajer! a k tym darcekom - u nas sa davaju peniaze do perinky. host pride a pichne peniaz ale vas uz v perinke zrejme nieje tak mu daj gate s vackom 🙂
podla mna s bledo-modrou nic nepokazis,

expertka8
27. sep 2006

..jessi...nerob si z toho traumu 😅 ..aj my sme "uvítanie" absolvovali a lá v športovej elegancii 😀 ..a poniektoré deťúrence tam boli teda riadne "dohabčené"...

expertka8
27. sep 2006

..melory..čítaš mi myšlienky..my sme Dajka hodili do takej istej kombinácie 😉

melory
27. sep 2006

mi sme boli v kostole cize klasika ciro biela v perinke + kosielka na prsach s vysitym menom {ktore sme mi nemali} 😉
radsej by som mala tiez frajerske veci nez takuto kombinaciu.

expertka8
27. sep 2006

..my sme mali aj krstiny...aj uvítanie mesta 😉

zuz11
27. sep 2006

no my planujeme nasho Drobca krstit az v aprili v maji, takze urcite s nim budem chodit von aj predtym 😀 a bude ho krstit nas kamarat co nas aj sobasil, len problem je ze nie je z BA inak on by pokrstil kazdeho 😀 spolu s Nasim Drobcom bude krstit aj nasho kamarata 😅
inak staci ak su krsny rodicia pokrsteny alebo musia mat nieco viac? 🤐

expertka8
27. sep 2006

..myslím,že stačí krst 😉

melory
27. sep 2006

tak to neviem ako inde ale ked si z maleho rima- trnavy, musi mat aj birmovku

jessica25
autor
27. sep 2006

my mame zapis v Petrzalke podla bydliska matky a dostaneme iba medailu mesta, a ruzinov dava az 5ooo Sk. spravodlive?
Melory, hovoris ze velke vrecko? 😉

melory
27. sep 2006

to najvacsie... 🙂 ak to u vas nieje zvyk tak ti to daju v postovej gratulacii len to treba dako posunut po rodine a znamych. 😉

bubatko
27. sep 2006

krstny rodic musi mat vsetko - krst, prijimanie aj birmovku (ak je zenaty/vydata, tak sobas musi byt "kostolny", aby nezili akoze "nadivoko")

expertka8
27. sep 2006

..tak už som tixo 😅

melory
27. sep 2006

a to nije ani z maleho rima a este k tomu su 3 poucenia krstnych rodicov a rodicov... 🙄 kde ta poucia ze do kostola musis proste chodit. ja som nechodila a este na krste mi farar suskal do uska ze nech si tie poucenia dokoncim aby bol krst platny. cize sme polopokrsteny ale na kamere to vypada celkom ako uplne. 😀 😀 😝

zuz11
27. sep 2006

neblaznite, takych co maju vsetko na tejto planete asi uz ani nenajdem 🤐

melory
27. sep 2006

to mam ja teraz taky problem - ze v kostole {svokrovci} ale koho dalsieho s tym vsetkym zohnat!

zuz11
27. sep 2006

no ja mam vsetko ale uz okrem seba asi nepoznam nikoho 🤐 neratam rodicov a starych rodicov 😀

melory
27. sep 2006

uz vela casu nema ale este by si to stihol niekdo urobit. 😀

bubatko
27. sep 2006

ono je to tazke, ked akoze chces nejaku ceremoniu v kostole, tak musis splnat urcite ich podmienky, inak to vlastne ani nema vyznam, naco by chcel niekto krst/sobas alebo podobne, keby k tomu nemal mat ziadny vztah 😖 a krstni rodicia su z pohladu cirkvi veeeelmi doleziti, tak preto vselijake podmienky...

akoze poznam ludi (taki, ktori sa chcu v kostole iba pretrcat bez akehokolvek vztahu k tomu), ktori sa rozculuju nad podmienkami, ktore musia splnat pre krst alebo sobas, ze ved v kostole musia byt radi, ze ONI tam chcu mat sobas alebo pokrstit dieta, a nie aby ich farar buzeroval s nejakymi podmienkami - no comment 😝

bubatko
27. sep 2006

inak, btw, jessica, ktora zacala tuto temu sa pyta na "krstiny" na urade, nie v kostole, tak vlastne zbytocne sa tu rozohnujeme nad podmienkami, ktore treba splnat pre kostol (ja len tak ze pohoda 😎 )

miriam17
2. okt 2006

ahojte prave dnes my hovorila mamka ze s malou mozem chodit vonku aj ked neni pokrstena ale musi mat daaku maslicku na ruke...neviete nahodou aku ...moze byt aj obycajna??

zuzla2
2. okt 2006

ax jaj..a zase sme pri tyx poverax 😒 ☹

kamilecka
2. okt 2006

Podla mna ta maslicka je skor aby jej nespadlo z oci 😀

melory
2. okt 2006

bubatko my si tu budeme podmienky v kostole rozoberat ako sa nam chce. dakujem za pochopenie. ak sa ta daco dotyka tak zavri forum a nemusis sa vyjadrovat k tejto teme.
von nesmie chodit von lebo dieta sa narodi ako POHAN a az v kostole pri krste ho zmenia na krestana ...no coments 😝 ...a maslicku aby ju nik neuriekol {zocina} a ma byt cervena alebo daco cervene v kociku.

miriam17
2. okt 2006

melory..a ked budem mat daco cervene tak potom mozemm s nou ist vonku ??

elissa
2. okt 2006

kamilecka má pravdu aj my tak urobíme

melory
2. okt 2006

z krestanskeho hladiska nie lebo to je pohan[mna to rozculuje}normalne chod s babom na vzduch ci ste krstiny mali a ci nie.