Čo kúpiť dieťaťu na krstiny?

jessica25
20. aug 2006

Nas drobec bude mat v septembri krstiny. Nevieme aky darcek pre neho mame chciet od krstnych rodicov a ostatnych hosti. Nasmu krsniatku kupujeme zlate nausnicky, ale co chlapcom? Poradite?

snilko7
20. aug 2006

Jessica: Paťkovi bola za krstnú moja sestra a kúpila mu zlatú retiazku s krížikom. Teraz je schovaná a keď bude väčší tak mu ju dáme.

sylvie
20. aug 2006

my sme tiez dostali nejaky zlaty privesok a retiazku na ruku.

jessica25
autor
20. aug 2006

prave zlato som pre neho nechcela. nemate typ na nieco ine?

janula203
20. aug 2006

my sme si s krstnymi vymenili nausnicky

bellezza
20. aug 2006

hračku, hrazdičku, prvé topánočky, založiť stavebé sporenie a symbolicky prispieť a pod.

ninocka
20. aug 2006

my mame dvojicky krsniatka chlapcov- zalozili sme im knizky a dali korunky

jessica25
autor
22. aug 2006

no buduca krstna mama je toho nazoru, ze peniaze ani nijake hracky davat nebude, lebo to si nebude pamatat ked bude vacsi. Hraciek ma kopec, a sporenie mu platime my s manzelom. A zlato tiez nepotrbuje. no fakt neviem co pre chlapca.

jessica25
autor
25. aug 2006

no tak sme konecne prisli na to, co kupit nasmu malemu. Chceme pre neho trojkolku. Sice je to este skoro, ale nech ju ma odlozenu a nech sa na nu tesi 😵. Uz len vybrat aku...

mishasmile
27. sep 2006

dievcata, my ideme o 3 tyzdne na krstiny mojmu velmi dobremu kamaratovi do Nemecka (krstna vsak nie som), vobec neviem co mam kupit, kedze povedal, ze oblecenia a hraciek maju dost...malo byt to byt v hodnote asi do 100 Eur...

jessica25
autor
27. sep 2006

my ideme za krstnych na buducu sobotu Natalke. Rodicia od nas chcu nausnicky, tak musime najeke pekne pozhanat. Oni zase o par tyzdnov na to pojdu nasmu drobcovi a stale sa rozhoduju, co mu kupit. Trvaju na zlate, ale ja som proti. Tak tiez nevieme. Ale mam otazku, nemame krstiny v kostole, iba na urade ako zapis do knihy narodenia a neviem co malemu obliect. Nema nic take elegantne, mozem mu obliect nieco sportovejsie? neviete?

miriam17
27. sep 2006

ahojte chcem sa vas opytat co si o tom myslite ak s dietatom sa nejde vonku az do jeho krstin??....podla mna to je blbost!!!

m.andrea
27. sep 2006

tak to je a poriadna . . .

verulka
27. sep 2006

Miriam, je a poriadna...Inak gratulujem k babatku 😀

ena
27. sep 2006

miriam17: maly mal 10 tyzdnov, ked sme krstili... to by mal asi riadny sok, keby sme ho az po 10 tyzdnoch vyniesli na vzduch vonku 🙂)

vy kedy planujete krstit?

miriam17
27. sep 2006

verulka...dakujem
ena..my planujem krstiny na oktober asi tak okolo 20...

zuzla2
27. sep 2006

miriam17 to su bohuzial povery starych materi 😒 moja mama si to zazila na vlastnej kozi...ked som sa narodila, isla so mnou samozrejme von a teda dostala riadne vynadane od svokry 😀 lebo co ak sa dietatu nieco stane a ono nie je pokrstene 😠
radim ti kasli na vsetky mozne povery... 😉

miriam17
27. sep 2006

zuzla2...rada by som kasla na tie povery ale ja byvam s rodicmi a oni ma nepustia s nou vonku jedine vtedy mozem ked nebudu doma a to az na druhy tyzden 😖

tundika
27. sep 2006

miriam17, blahozelam k malemu drobcovi, to s tymi poverami nechapem, vsak ludia nezvyknu davat krstit deticky hned ako pridu z porodnice, ale az po niekolkych tyzdnoch ....... a nechapem co by sa jej mohlo vonku stat. vsak ale ved budes musiet chodit do poradne s malou, takze to vyuzi na prechadzku 😉

snilko7
27. sep 2006

miriam aj moja babka tvrdila, že sa vraví, že sa nemá chodiť s bábom von pred krstom, ale podľa nej vraj dieťatku veľmi prospeje čerstvý vzduch, a hlavne buduje si vlastnú imunitu. Ja som bola s malým von každý deň /či pršalo, snežilo, bola hmla/ a chorý nejak vážnejšie ešte zatiaľ nebol, okrem pár prechladnutí. A známa tá zasa malú moc mojkala, keď fúkalo, pršalo, alebo bolo chladnejšie, nechodila s ňou von a teraz ju má stále chorľavú. Stačí trošku vetríka a je to. Inak malý sa nám narodil v auguste a krstili sme koncom septembra...a von sme chodili už druhý deň čo nás pustili z nemocnice a to som rodila cisárskym.

tretulka
27. sep 2006

aj mne vraveli, ze s nepokrstenym dietatom sa nema ist von, ale aj tak som isla 🙂 . Najprv sme maleho privykali na cerstvy vzduch po troske doma v kociku pri otvorenom okne a velmi sa mu pacilo a po par dnoch sme isli von. Nastastie nam pocasie zatial praje. Krstili sme minulu nedelu, to mal Matko 3 tyzdne a tri dni.

katrin
27. sep 2006

baby, neviete mi povedať, ako to je, keď nie sme sobášení v kostole (máme civilný sobáš), môj muž nie je pokrstený, ja som krstená, mám prijímanie aj birmovku.. deti by som chcela nechať pokrstiť. Čo treba spraviť, aby nám ich pokrstili?

zuzla2
27. sep 2006

katrin najst ochotneho knaza 😉

katrin
27. sep 2006

zuzla 😀 dík.. chcela by som fakt nejakú reálnu radu, lebo nemienim chodiť po celej BA a vypytovať sa na ochotného farára.. 😉

danii
27. sep 2006

katrin, podobny problem. ale zatial ho neriesim, az ked to bude aktualne 😉 a my sme sice pokrsteni obidvaja, ale tym to aj konci...
ale dnes sa da vybavit vsetko 😉

katrin
27. sep 2006

baby, viem, že sa dá vybaviť všetko.. poprosím vás, stačí do IP, možno kontakt na nejakého "ochotnejšieho" 😉

zuzla2
27. sep 2006

no ja som to nemyslela ironicky, ale skutocne..lebo s tymto mozes mat dost problem...
ale ako som napisala, ak bude knaz ochotny tak ti ich pokrsti..ako napisala danii..dnes sa da vybavit vsetko 🙂

danii
27. sep 2006

katrin a co, uz ides krstit? 😕
ale nie vazne. ak budem mat niekoho, ak budem vediet o niekom, poslem ti kontakt. ale zatial sa tym velmi nezaoberam....

katrin
27. sep 2006

danii, nie ešte nejdeme krstiť 😀

inak, neviem, čo je na tom pravdy, ale ževraj existuje aj niečo také (neviem presný názov), že krst z vôle... je to proste to, že ideš za farárom ešte ako tehu, že chceš nechať svoje dieťa, keď sa narodí pokrstiť.. viete niečo o tom? 😕

danii
27. sep 2006

aha, nie neviem o tom. pocujem to prvy krat. ale dobre vediet. cize ten farar si urobi ako keby rezervaciu dopredu? take nieco?

zuzla2
27. sep 2006

tak o tom som veru este nepocula