Čo kúpiť dieťaťu na krstiny?

jessica25
20. aug 2006

Nas drobec bude mat v septembri krstiny. Nevieme aky darcek pre neho mame chciet od krstnych rodicov a ostatnych hosti. Nasmu krsniatku kupujeme zlate nausnicky, ale co chlapcom? Poradite?

miriam17
2. okt 2006

melory.. my krstiny budeme mat ale az 20...ale ja aj tak pojdem ved deti úppotrebuju byt na cerstvom vzduchu

melory
2. okt 2006

ved preto to pisem ze zdravie je dolezitejsie ako ci uz je alebo nieje okrstene. to hodnotia babky...uvidis ake bude babo kludnunke. 🙂

miriam17
2. okt 2006

melory..ved aj je ..prave dnes som bola u dooktorky a dost lahko my po papani zaspala

melory
2. okt 2006

lebo mala cerstvy vzduch...len sa nedaj a chodievaj s nou aj ty sa rozhybes a nadychas.inac my sme si vybrali ozaj ze ukazkoveho krstneho otca a ani raz ho nenapadlo zobrat maleho do kostola.

miriam17
2. okt 2006

melory...my nemame este nic na krstiny pripravene ta som zvedave ze kedy sa zacne

verka
2. okt 2006

ze do krstin neist von!!!no to je moc.... vsak tomu dietatku vzduch len prospeje a napokon aj mamine. to akoze by sme krstili nejake 2 mesiace po narodeni a ja by som dovtedy trcala doma...no to urcite!!!

melory
2. okt 2006

ak v kostole tak si vyzaduju ze ano!!! 🙂 verka cudujem sa ze ti to nik nevykrical 😉

jessica25
autor
2. okt 2006

maminky nenapada vas nejaky darcek pre chlapca? krstni nevedia co mu kupit, nieco okrem zlata

melory
2. okt 2006

najlepsie potesia peniazky.

kamilecka
2. okt 2006

Jessica a co klasicky velku dercekovy kos? Kde okrem papanicka mozu byt napr cumliky,podbradniky,hrkalky ....atd

Inak mna teraz napadlo,jedna moja byvala spoluziacka nebola pokrstena az do svojich 16 rokov. A nezdalo sa mi zeby bola zla,alebo sa jej nieco stalo ked chodila celych 16 rokov bez krstu. Jej rodicia sa proste tak rozhodli ze ked bude velka tak sa sama rozhodne na aku vieru chce pristupit a potom sa da aj pokrstit a vsetko.

natana
2. okt 2006

žienky, čo to vravíte, že sa nesmie s malým von až do krstu? To je už ale asi nejaké zastaralé, lebo my sme chodili a babky a starenky by k tomu určite mali komentár, že sa to nesmie.
Aj tak by som ich neposlúchla, ved sú to len hlúposti. Pokrstené či nepokrstené, pred Bohom sú si všetci rovní (a hlavne deti)

rebeka
4. okt 2006

melory: ale cirkev nezakazuje chodit von s nepokrstenym dietatom 😀
ako to vidim ja, tak niektore stare babky robia z cirkevnych sviatosti pohanske zvyky. (Nie ze by som proti pohanskym zvykom nieco mala, niektore su zaujimave) Ale vznikaju povery, ze len krst ochrani pred urieknutim, pretos a z babom nesmie chodit von. A ak tak len s niecim cervenym, co uchrani a stiahne kliadbu na seba. Kto tomu chce verit, nech veri. Ale podla mna, ani krst a ani cervena maslicka nam proti nastraham sveta nepomozu.

rebeka
4. okt 2006

jessica: ja som svojim krsniatkam dala zlatu retaizku s jemnym zlatym krizikom 🙂

juliasisa
4. okt 2006

poznam jednu zenu co nechodila von az 3 mesiace koli tomu ze verila tymto poveram a ked isla nahodou doktorovi,tak len z velkou cervenou maslou na kociku,ktora svietila uz na 100 kilometrov a nikto sa nesmel do kocika pozriet.Cele tri mesiace sa potom len stazovala ,ako jej mala stale place a mala histericke zachvaty,ze uz je urcite 'porobena',uplne jej z toho siblo a niekto jej poradil,ze ked ta mala place,ma ju potierat ocikanou plienkou.A podla mna ta mala plakala preto lebo nemala cerstvy vzduch. 🙄

tundika
4. okt 2006

babenky, viete mi povedat ake su podmienky na krstnych rodicov tzn. ci musia byt pokrsteni resp. co dalsie potrebuju. ja som chcela pre malu za krstnu moju najlepsiu kamosku ale sme zistili ze nie je pokrstena 😒 .

nufka
4. okt 2006

tundika .. ano musia mat krst, krstny rodicia musia doniest aj krstny list nie starsi viac ako 3 mesiace, ak nie su pokrsteny v tej farnosti kde sa krsti tvoje dieta ...

tundika
4. okt 2006

nufka..dakujem... nepotesila si ma... aj ked som si to myslela 😔

nufka
4. okt 2006

tundika: pisem len z vlastnej skusenosti, ze som krstna mama, tak viem len tieto zakladne info

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nufka
4. okt 2006

tak to uz naozaj neviem 😕 ja mam od krstu az po birmovkusecko co treba,no a viem ze som bola ( musela ist ) aj na spovedi, pred krstom takze to bolo po tolkych rokoch veselo 😀

jessica25
autor
4. okt 2006

babenky, neviet nejake pekne motto na pozvanku?

rebeka
4. okt 2006

tundika: ved o to pri krstnych rodicoch ide, aby tvoje dieta viedli k viere. a pokial sami nie su krestania, nemozu na seba prevziat zodpovednost za krestansku vychovu mimca.. tak to je.

nuf: u nas sa nemusi ist na spoved. Aspon ja som nebola ani pri jednom, a to som tiez v tej dobe dlho nebola na spovedi.

nufka
4. okt 2006

rebeka : zrejme to bolo preto ze mali krst aj s primanim a krstna mama by mala ist tiez ..tak zrejme preto 😉 dokonca som bola den pred krstom aj s rodicmi mimi na takej nauke ci co .. 😕

rebeka
4. okt 2006

nuf: nauku tusim absolvovali len rodicia. Mna knaz poznal, chodila som k nemu na stretka a pred par mesiacmi ma sobasil 🙂
.. ale je mi trosku luto, ze som nebola nutena tu spoved absolvovat...

katrin
23. apr 2007

baby, ako som uz spominala v tejto teme, my dvaja nie sme sobaseni v kostole. Chceme dat pokrstit nasich drobcov (v katalíckom kostole). Nasli sme ochotného farára, ktorý to urobí. Chcela by som vedieť, kto vybavuje krst (či rodičia, starí rodičia alebo krstní rodičia), ďalej, či krstný rodič môže byť len jeden alebo to musia byť dvaja rôzni ľudia (napríklad manželia?). My máme predstavu, že krstným otcom našich synov bude len môj brat, je to možné? Je nutné spraviť nejakú oslavu? 😕

lia
23. apr 2007

vybavuju to vacinou rodicia katrin a podla mna nemusia byt manzelia,ale neviem,ci moze byt iba jeden krstny rodic.
oslavu nemusis robit,nie je to nikde napisane.chapem ta,s dvomi chlapcami to nie je sranda,ale myslim,ze ked kupis torticku alebo zakusky a pozves len najblizsiu rodinu na kavicku a zakusok,vobec nic sa nestane.

cejka
23. apr 2007

ahoj Katrin v kostole ty staci len jeden krstny rodic. A ta oslava je len na tebe, ak ju budes chciet robit,alebo nie

sranda
23. apr 2007

cejka má pravdu a krstiny chystajú rodičia.

anndrea
26. apr 2007

Nasa Sophinka bola krstena v kostole a staci k tomu aj jeden krstny rodic, i ked my sme mali dvoch. Viem to podla seba, lebo v case ked som krstila sestrinu malu som bola slobodna a nebol s tym problem. Akurat len ze krstny rodic musi byt katolik a potrebujete na krst kosielku a sviecku.Krst samozrejem vybavuju rodicia, ale nie je to nic zlozite, pridete na faru podla dohody s fararom, tam sa spise zapis kde uvediete meno babatka, udaje rodicov a krstnych rodicov a urcite datum krstu. Co sa tyka oslavy my sme mali objednany obed v restauracii, take rodinne posedenie pre rodicov, krstnych rodicov a starych rodicov.Samozrejme nie je to nevyhnutne a zavisi to aj od financnej situacie. Ohladom darcekov: Krstni rodicia (moja sestra s manzelom) malej darovali zlatu retiazku s krizikom, ostatni peniazky a drobne darceky. My ako rodicia sme samozrejme platili obed.

zuz11
26. apr 2007

katrin, my sme krst vybavovali Hanke sami, tada iba ja sama s Hankou som bola ho vybavit 😀 krsneho rodica mame diakona (takze tiez je sam) len neviem ci nahodou krsny rodic nemusi mat az po birmovku vsetky nalezitosti 🤐 tiez oslavu nerobim, ale kedze aj nasi a aj krsny su mimo BA tak vezmeme rodicov a surodencov s rodinou a samozrejme aj krsneho otca na obed 😵