Čo kúpiť dieťaťu na krstiny?

jessica25
20. aug 2006

Nas drobec bude mat v septembri krstiny. Nevieme aky darcek pre neho mame chciet od krstnych rodicov a ostatnych hosti. Nasmu krsniatku kupujeme zlate nausnicky, ale co chlapcom? Poradite?

misss
10. apr 2010

rainee..aj my mame len jednu, slobodnu krstnu mamu...

bibione
11. apr 2010

ajkaag : kto tu prska 😀 ...nepovedala som,ze vsetko biele...ale ze nieco biele musi byt...aspon malo by...a uz to nekomentujem

ajkaag
11. apr 2010

bibione, citujem:

bibione (1 dieťa) - 8. apr o 21:06

praveze musi byt v bielom...to je zaklad

😎

lyongirl
11. apr 2010

pridám sa, ak môžem 🙂
teda chcela by som prispieť svojim názorom k oblečeniu na krst, je mi jedno, kto čo oblečie, ale ja by som iné ako biele nedala, pre mňa to tú nevinnosť predstavuje a ak by som krstila vačšie dieťa, tak by som sa snažila dať niečo, čo nekričí, jemná ružová, alebo jemná modrá, no a ak už fakt veľké dieťa, tak asi niečo ako oblek, alebo pekné šatičky pre slečnu, len pre to bábatko sa mi akosi iná ako biela nehodí...

bambi7
11. apr 2010

cafte no mame uz po krste mala saty su v albume ......ja by som tiez dala nieco blede bielu smotanovu,slabo ruzovu 😉

jasminet
12. apr 2010

my sme malu krstili pre par tyzdnami a bola v ruzovom + hneda bundicka. cisto v bielom sa chodi na prijamnie, nie? 😅
v prvom rade ide o krst, nie o oblecenie dietata.

babulina
12. apr 2010

je to jedno co ma oblecene na krste, ma predsa bielu kosielku ktoru dostavaju, nasa sice bola v bielych satickach ako princeznicka ale iba preto ze sa mi to pacilo, ja osobne by som asi isla do pastelovych odtienov nie moc vyraznych ale je to kazdeho osobna vec
mna inac dost prekvapilo ako ludia boli obleceni na krste - bolo nas tam asi 5 deti s rodicmi a my sme asi jedini boli slusne obleceni (manzel mal oblek a ja saty a sako na to)

pavlina33
12. apr 2010

bibione, ale ja deti krstene mam. 🙂
Presne ako to uz bolo napisane, dieta pri krste dostane bielu kosielku, takze je jedno, co ma oblecene.

berus222
12. apr 2010

nam knaz hned povedal, ze mame dat maleho do bieleho a ze aj rodicia by mali byt v bledom. ale zase odtial-potial 😀

salma22
12. apr 2010

ahojte....berus....myslim ze nemoze hovorit, ze co mate mat oblecene,ved je to len na vas co si date a maly bude mat bielu kosielku tak je jedno co na sebe bude mat.Alebo ma napadlo 🙂 ....oblec malemu co chces daj mu bielu ciapocku a zabal ho do bielej deky 😎 (vlk bude nasiteny a koza zostane cela) knaz maleho kontrolovat nebude ze co ma oblecene

pralinka25
12. apr 2010

ja to s tou bielou pri krste vidim tak ako s bielou na prijimani a na svadbe. aj svadobne saty mozete mat hocijakej farby a aj tak si vacsina da biele alebo blede. je to slavnostne a ma to symbolizovat nevinnost. je to skratka sviatost a tak ako si da kazdy zalezat na svadbe mal by si dat zalezat aj na krst. nie?
nehovorim ze oblecenie je dolezite a jasne ze ide o inu hodnotu ale tak zas tiez je to len raz za zivot tak preco nie 😉

lilly21
12. apr 2010

no, tak my vyfasujem 7.krstna 😀 😀 😀 (sme jedini veriaci v partii 😀 )
co 5. rocnemu chalanovi?

bibione
13. apr 2010

pavlina> dostane?? no my sme museli kupovat 😅 aj s menom aj s datumom krstu...sviecka samozrejme
pralinka: presne tak som to myslela 😉 a silne pochybujem,ze nevesta v cervenych satach sa dostane v nich aj do kostola 😎
a pravda...my sme tiez boli pekne obleceni,chlapi v obleku a my zeny cierne nohavice a bluzka...zvysok v rifliach a pod...to som nepochopila...otras 😠
lyongirl: respect 😉

lenam
13. apr 2010

Ahoj holky, synovi jsem koupila bílý komplet. Měla jsem to jednodušší, protože jsme měli křest 25.12. Byly to zateplené kalhoty a kabátek. Bílou košilku jsme nedostali. Měl přes sebe jen bílou roušku. Takže oblečení bylo hodně vidět. Holčička, která byla pokřtěná se synem, měla růžovo-bílé šaty. Muži měli oblek, ženy šaty a nebo společenské kalhoty. Přeci jen byla zima 🙂 Chtěli jsme dva kmotry, ale protože ten jeden není pokřtěný a my jsme na něm trvali, máme jednoho kmotra a pak svědka křtu. I ten je podepsán v křestním listě. Syn dostal knihy, peníze a dárek, který se v rodině předává z generace na generaci.

lenam
13. apr 2010

Ještě mne napadlo k tomu dárku, já jsem jako malá ke křtu dostala nádherný obrázek, který jsem měla nad postelí.

pavlina33
13. apr 2010

bibione, to sa vazne chces natahovat za slovicka? Jasne, ze rodicia (prip. krstni rodicia) kupia kosielku, na ktorej je vyznacene meno, datum narodenia a datum krstu a tu kosielku dieta pri krste dostane.
Myslim si, ze nikto nepojde dieta krstit v nejakych starych spinavych veciach. Ale cisto teoreticky, ak by to nejaky rodic urobil, dost silno pochybujem o tom, ze by to bola prekazka krstu. Precitala som si zopar instrukcii ku krstu, ale nikde nie je napisane, ze dieta musi mat na sebe biele oblecenie. Vsade je napisane, ze treba priniest kosielku a sviecu.

ava
13. apr 2010

vždyť na tom vůbec nezáleží! Já jsem syna oblékla do světle zelené barvy, protože měl 5 měs.a to už není pidi mimi, které se zachumlá v bílé košilce do nakulmované peřinky - vůbec se už nevešel do peřinky!
A u nás v ČR není zvykem dávat křestní košilku, ale roušku s vyšitými daty a jmény, která se na dítě vloží

bibione
13. apr 2010

pavlina: ze ta to bavi 😎

lyongirl
14. apr 2010

je jedno, čo kto oblečie, sú ľudia, ktorým na tom záleží a má to pre nich význam. Ja patrím k tým, čo im na to záleží 😉
Jasné, že to nie je nikde napísané, ani vás k tomu kňaz nedonúti, ale čo si ja pamatám, tak vždy boli bábatká v bielom, hovorím len o malých bábatkách a krstilo sa tak, ja to mám nejako vryté do pamati, presne tak, ako majú byť šaty na prijímanie biele, alebo na svadbu. No, ale keďže je moderná doba, alebo doba postupuje vpred a veľa zvykov upadá, tak to je aj v prípade krstu. Keď sme krstili staršieho, tiež sme boli jediný, čo mali dieťa v bielom a v krásnej načančanej iba krstovej perinke, ale neriešila som to, bol oblečený tak, ako som chcela ja a že iné deti boli vo farebnom? Nikto sa nad tým ani nepozastavil, takže záver: oblečte si to, čo uznáte za vhodné a nenechajte sa dirigovať 😀

P.S. Dieťa pri krste prijíma sviatosť krstu, takže môj názor je taký, že aj dieťa, aj všetci príbuzní by mali byť vo sviatočnom, aj keď ani toto sa už nerieši a veľa ľudí príde v rifliach 😝

katarina.banska
14. jún 2010

ahojte
prosim vas co mam obliect malej na krst? v sobotu krstime a nemam absolutne ziadnu predstavu co by som jej mala dat v tychto horucavach? bielu perinku asi musime mat vsakze?
prosim dajte mi tipy ak mate skusenosti, ak ste krstili aj vy v lete co ste obliekali.
nech viem com mam ist kupit 🙂 🙂 🙂 🙂
dakujem kraasne

tinuskaha
14. jún 2010

Ahoj my sme tiez krstili v lete maly mal na sebe len biele body a tensiu perinku a ciapocku.po krste sme perinku hned z neho dali dole.
Moja kamoska krstila malu v letnych slabo ruzovych satockach bez perinky.ak sa mala velmi poti tak by som jej perinku nedavala.Ale ty uvaz a rozhodni sa to bolo len zopar tipov 😉 a nech vam to dobre dopadne.

katarina.banska
14. jún 2010

dakujem velmi pekne tinuskaha.
takze biela perinka asi nie je podmienka vsak? no uvidime este ake bude pocasie.... pretoze v kostole je ajtak dost chladno

jasminet
14. jún 2010

@katarina.banska perinku urcite mat nemusite. ak ju inak nepouzijete, tak su to zbytocne vyhodene peniaze.

slavicita
14. jún 2010

Katarina, myslím si, že perinka je skôr na to, aby sa bábätko lepšie držalo lebo krst trvá dosť dlho a je to tak pohodlnejšie pre bábo aj pre tých, kto ho drží. My sme krstili 1. mája tohto roku a zhodou okolností bolo dosť horúco. Malému som dala košieľku, dupačky a čiapočku. V aute bolo síce horúco ale v kostole bolo teda riadne chladno, tak som bola aj rada, že som mala bielu zavinovačku, ktorú som si mimochodom požičala od známych. Takže ak máš možnosť, požič si aj ty. Malú obleč do niečoho ľahšieho aakbude v kostole chladno, tak ju ešte zabaľ do tej perinky, prípadne do deky...

lucula73
30. júl 2010

ahojte

a čo by ste obliekli na krst 8 mesačnému chlapčekovi?neviem,čo mu mám kúpiť,krstiť budeme až v septembri......

andelka
31. júl 2010

@lucula73 ahoj, my budeme křtít koncem září nebo začátkem října, malý bude mít cca 4 měsíce - jako miminečko ho oblíkat nebudu, peřinku asi taky nebude mít, možná jen nějakou dečku pod sebe, aby se líp držel. 8 měsíčního bych oblékla tak jakoby společensky, ne sportovně, asi body a kalhoty a třeba svetřík nebo bundičku, nebo vestičku. A tenší čepičku, v kostele bývá chladno. Já mu dám asi bílé body a modré manšestráčky a bundičku budu muset koupit, ty co mám teď už mu budou malé. A hlavně mu musím ušít a vyšít roušku, mně maminka taky vyráběla 🙂

lucinenka001
8. okt 2010

Ahojte . Kočky poradte prosim co obliect chlapcovi 6 mesacnemu na krstiny? Vobec nemam predstavu co sa oblieka. Poradte prosim. Pripadne aj odkupim aj mate nieco 🙂. Dakujem

ichbinich
8. okt 2010

Ja som obliekla biele nohavice, biele body a biely pulover. Vtedy som jedine vhodne oblecenie nasla v Benettone, vsade inde uz mali iba lanove letne gate a prilis sportove. Tam som nasla zlate elasticke nohavice na traky (dokonca s rychlym pritupom ku plienke 😀 ), s malickym zajacikom-nasivkou a ku tomu svetrik s kapucnou tiez s tym zajacikom. Takze bol cely v bielom (moj mal na krstinach 5 mesiacov) 😉 A kamosi dali synovi na jeho krst tmavomodre nohavice a peknu koselu a motylika, tiez bol zlaty.
Nechcela som ho davat do miniatury dospelackeho oblecenia, ale to je moj osobny nazor. Mojho obliekat je ako davat chobotnicu do sietovanej tasky, takze neelasticke veci ani nekupujem.
Podla mna by mali byt vsetci obleceni skor sviatocne, nie lezerne v rifliach a tak. Je to sviatok, tak sa treba aj patricne obliect.

usenexa
27. nov 2010

veľmi pekné vecičky na oblečenie s disney motívom majú na jednom eshope teraz majú aj súťaž tak to treba využiť. deťom sa budú vecičky s Disney postavičkami páčiť a vy nevyhodíte peniaze za nezmyselné hračky,s ktorými sa budú hrať mesiac a potom zapadnú prachom http://www.mini-eshop.eu/ ,

333veronika333
14. mar 2011

Dobry den. Ja som sa chcela len informovat ze ci potrebuje krsny rodic odovzdat fararovi potvrdenie ze ma krst, primanie a birmovku ze ci je to nutne? Dakujem