Čo kúpiť dieťaťu na krstiny?

jessica25
20. aug 2006

Nas drobec bude mat v septembri krstiny. Nevieme aky darcek pre neho mame chciet od krstnych rodicov a ostatnych hosti. Nasmu krsniatku kupujeme zlate nausnicky, ale co chlapcom? Poradite?

bohovska
27. apr 2007

zuz11:Skoda, ze touto cestou, ale gratulujem k malickej, je krasna a cela ty.... Tak nahodou som sa sem dostala a co nevidim?... Vela zdravia, stastia a vsetkeho! Hermina

luciferova
23. okt 2007

ahojte. bola som poziadana o to, aby som bola krstnou mamou. aky darcek darovat dievcatku? zial, nausnicky uz ma... dakujem za rady

emjee
23. okt 2007

zlaty privesok
vkladnu knizku

ale poradila by som sa s rodicmi dievcatka

dadulka19
23. okt 2007

retiazku.... 🙂 odložia jej na neskôr

petaba
23. okt 2007

Zuz musi mat vsetko my sme krstili v septembri tak viem

luciferova
25. okt 2007

petaba - zuz mala uz krstiny tiez, mne by si nevedela poradit?

maruschka
25. okt 2007

luciferova,retiazka s príveskom?tá sa neskôr hodí,keď bude väčšia.My sme tak kupovali retiazku s krížikom,ale už veľkú-nie detskú,aby ju mohol nosiť,keď vyrastie.aj naše baby tak podostávali retiazky s príveskami.

luciferova
27. okt 2007

a co by ste povedali na peknu knizku, do ktorej mozno lepit fotky a pisat? plus daky privesok alebo retiazku?

zdenkabrt
29. okt 2007

my sme nasmu krstnatku nekupovali retiazku ani privesok, tu ked bude starsi. sestre sme prispeli na kociar a kupili vselijake drobnosti a samozrejme peniazky do perinky. 🙂

vita1
29. nov 2007

Ahojte, neviete mi poradit, ci mi pokrstia maleho, ak s manzelom nie sme zosobaseni v kostole (manzel nie je veriaci)? Ak ano, v ktorom bratislavskom kostole 😉

junovka
29. nov 2007

mna zase trapi problem,ze zajtra mame ist na nauku koli krstu,lebo v sobotu krstime,nauka je o 19h.Totiz, mala ma stanoveny rezim, ze o 19h uz ide spat, ak nejde spat je strasne zla.Nemam ju komu nechat,znamena, ze budem musiet ju brat so sebou.Lenze, ja som si povedal, ze ja nepojdem,pojde len manzel s krsnymi...myslite, ze koli tomu, ze ja nepojdem na nauka,ktora bude pozostavat z info okolo krstu,mi ju nepokrstia?Ved je to take trapne, aby aj ja som sa s malou trepala, tak vecer do kostola na nauku na polhodiny.Co si dnes uz ti farari nevymyslia!! 😠 😠 vidno, ze v zivote rodinu nemali, tak nevedia ako to chodi.Prosim, poradte mi. ☹

pietra
29. nov 2007

vita, tak to teda neviem, vacsinou chcu, aby rodicia boli zosobaseni v kostole. A ako su na tom krstni rodicia?

junovka, myslim, ze kvoli tomu, ze neprides, by nemali robit problem. Ale radsej im zajtra zavolaj, vysvetli situaciu a opytaj sa. My sme mali pripravu rano, tiez nam to velmi nesedelo, ale zvladli sme.

leva
29. nov 2007

Ahoj vita,tak to je problem,my sme ho tiez riesili,nie sme zosobaseni v kostole,ja som katolicka a manzel evanjelik,katolicky farar nam to nepovolil,evanielicka fararka nasu dceru prijala v pohode,manzel si spravil kratku konfirmaciu,nieco ako skuska,nenarocne a malu nam pokrstili v pohode.

monca301
29. nov 2007

Ahoj. Tak mi sme mali tento problem tiez a musim povedat, ze nam ho nikde nepokrstili, kedze nie sme zosobaseny v kostole. Ked som sa bola opytat farara ci nam ho pokrsti dostala som taku kazen, ze som sa citila ako posledna... Po tom vsetkom co som si vypocula som zmenila nazor na cirkev. Verit v boha verim, ale v cirkev nie. Povedal mi, ze zijeme v hriechu a nemozem sa ani vyspovedat. Pretoze manzelia zosobaseny v kostole sa menej rozvadzaju a maju harmonicke manzelstvo.Ked som sa ohradila na to, z muz, ktory pride domov z kostola zbije zenu a deti, ci to je OK povedal, ze ano, pretoze on sa moze vyspovedat a ja nie. Rozculilo ma to a povedala som mu moj nazor.

leva
29. nov 2007

To je smutne ak farar povie nieco take,ze sa moze vyspovedat a co ma stoho ta zena a deti,ked ich zdere,to je ozaj neuveritelne.

monca301
29. nov 2007

To teda je a je mi z toho vsetkeho zle. Nie som rada, ze maly nie je pokrsteny,ale rozhodla som sa, ze to uz necham na neho ked bude velky. A este mi povedal, ze ho mozem dat v prvom rocniku na nabozenstvo a on si ho vychova. Aj ked na vychovu sme tu jeho rodicia.

leva
29. nov 2007

Sila,trocha silne reci,ti poviem 🙄

monca301
29. nov 2007

je to stary chren, chcela som ist za mladym fararkom, ale ten mi povedal, ze krst ma na starosti stary. Po mne isla jedna baba, ktora nevie od koho ma to dieta a jej ho v poho pokrstil.

leva
29. nov 2007

Tak to je cudny farar teda,nechcem byt sprosta,ale nedala mu do vacku.V dnesnej dobe je vsetko mozne aj tam kde to necakas.

monca301
29. nov 2007

Neviem, ale viem ze viacere baby, ktore ziju s otcom dietata na divoko, tak im pokrstil baby. Ale farari su taky, ze cakaju hned do vrecka.
Povedala som mu aj, ze mne dava kazen, ale aby sa pozrel co robia oni. V tom obdobi akurat jedneho sk farara prichitili pri lupezi obrazov v rakusku. Poznam aj fararov, ktori nedodrziavaju celibat a maju aj deti. To je vsetko OK. Ale to, ze chcem mat pokrstene dieta to uz nie. A to som chodila ako dieta kazdy den do kostola. Neviem na co.

pietra
29. nov 2007

niekedy tie dovody na nepokrstenie naozaj nechapem.
Baby a mozem sa vas opytat, preco chcete nechat pokrstit deti a nemali ste svadbu v kostole? Vzdy ma zaujimala tato otazka.

leva
29. nov 2007

No je to tak,my este nemame syna pokrsteneho,no taktiez bude evanjelik ako mala,chceme cez leto dat krstit,inak aj katolicky pokrsti,aj bez svadby v kostole,no ako kde,svagrovci maju 3 deti,nebrali sa v kostole a v pohode im pokrstil farar deti,dali ich naraz krstit teraz.

monca301
29. nov 2007

My sme sa brali ked som bola v 7 mesiaci tehotenstva, s manzelom sme spolu chodili 12rokov a z toho 4 roky byvame spolu.
Najprv sme sa brat nechceli, ale potom sme sa narychlo rozhodli zobrat sa. Ja svadbu v kostole urcite chcem mat( nie v tom nasom, pravdaze)ale nepripadalo mi to vhodne s takym velkym bruchom predstupit pred oltar.

pietra
29. nov 2007

monca - tak potom toho farara vobec nechapem, ved svadbu v kostole planujes. Skus iny kostol, ineho farara.

monca301
29. nov 2007

skusala som, ale ze vraj potrebuje potvrdenie od farara z farnosti kde mame trvaly pobyt.

pietra
29. nov 2007

alebo podrezany jazyk 😉 my sme tiez krstili v inom kostole, nez pod aky spadame. Najprv sa farar zrahal, tak mu muzik zalichotil, ze ich kostol sa nam paci, ze sme sa v nom aj brali a nakoniec pokrstili. A ziadne potvrdenie sme nemali

ada78
30. nov 2007

baby - v blumentali vam pokrstia kazde babo. tam farar vyhlasil, ze kazde dieta ma dostat sancu a ze ziadne nemoze za svojich rodicov. 🙂

monca301
30. nov 2007

To iste si myslim aj ja, ale vysvetli mu to.

ler
30. nov 2007

sestra je slobodna matka,jej farar pokrstil dieta bez problemov, este jej aj podakoval ze si ho nechala. moje dieta na tej istej fare pokrstit nechceli lebo nie sme zosobaseni, a na inej ho pokrstili bez problemov, chceli len povolenie z nasej fary... zalezi od farara

marorlinko
30. nov 2007

mishasmile, neviem,ale kazdy darcek by si mali vazit, je pre dieta, nie pre nich, lebo si pisala,ze oblecenie a hraciek ma dost, myslim si,ze ty by si mala doniest co chces ty, nie oni.
prepac ale prislo mi to dost sebecke, co sa tyka ich.
moj maly mal krstiny,ked mal 6mes. dostal adarceky rozne, kazdy ma potesil,lebo bol pre maleho,ak nevies co kupit,tak maly ostal aj album na krst, kde sa daju fotky z krstu, skus kupit mu toto.