Čo kúpiť do umývačky riadu?

wilagrande
5. nov 2011

ahojte chcem vas poprosit o radu dnes mi mm kupil umyvacku riadu 😝 (nasa prva) na vyrocie 🙂 ale este nie je zapojena len ja sa absolutne nevyznam v tych tabletach sol a lestidiel vobec neviem aku mam kupit a kde nieco dobre a nie moc drahe a kolko tie pripravky vydrzia....ja mam normalne dilemu a hanbim sa prist do obchodu a pytat sa na to aby som nevyzerala ako totalny blbec :D prosim poradte mi dakujem

sisaha
5. nov 2011

@wilagrande vacsinou su dobre vsetky, najdrahsi je finish. Ja kupujem vacsinou tie co su v akcii. Sol si mozes kupit v DM-ke, takisto aj lestidlo. Sol sa mina sa mi zda trochu rychlejsie ako lestidlo. Takze sol aj lestidlo kupujem bud somat, alebo finish a tablety rozne ako idu akcie. Vacsinou kupim velke balenie 120 tabliet a vydrzi mi to aj pol roka. Zalezi ako casto ju budete pušťať.

wilagrande
autor
5. nov 2011

a koko stoja tie pripravky??cca?

alami
5. nov 2011

@wilagrande potrebuješ sol, leštidlo a tablety. Ja najradšej kupujem tablety(gélové vankúšiky) JAR, ale kupovali sme aj lacné tablety z lídla a tiež boli dobré. Záleží na tebe, koľko za to chceš dať, ako píše sisaha - dobré je sledovať si akcie.
keď ti dôjde soľ alebo leštidlo, bude ti to blikať. Vydržia dosť dlho, takže ti stačí kúpiť po jednom balení. potom uvidíš, či chceš rovnakú, alebo inú značku.
Po nejakom mesiaci si kúp čistič - je to flaštička, ktorú postavíš hore dnom, zapneš program a ona ti umývačku vyčistí. neodporúčam to podceniť a nečistiť ju pravidelne.
toť vsjo. viac nepotrebuješ. nech ti dobre umýva 😉

alami
5. nov 2011

@wilagrande tu máš tie jarové aj s cenou http://www.mall.sk/prostriedky-umyvacky/jar-tab... - podľa balenia, samozrejme, máš vždy na cenovke prepočítanu cenu na kus, tak si môžeš priamo v obchode porovnať

wilagrande
autor
5. nov 2011

dakujem za radu..🙂

sisaha
5. nov 2011

@wilagrande cca 10-12 eur za balenie, ale lisi sa to podla znacky, mnozstva..

annaopialova
6. nov 2011

ahoj byva aj od firmy kronstar mam hnedu priesvitnu obedovu a sa mi urobil i take farebne smuhy po tanieroch na bielych to nie je vidno len na tmavych ano aj finish je velmi dobry

wilagrande
autor
6. nov 2011

ja som dnes v kauflande kupila somat tak som zvedava🙂 ale sol nemali tak som kupila clean tak uvidim ..neviem nepoznam tie veci musim sa priucat :D

murinka
6. nov 2011

na zaciatku som mala somat,potom finish a teraz mam obycajne tesco tablety do mycky a nevidim najmensi rozdiel 🙂 sol som este nekupovala lebo ta bola pri umyvacke 🙂
somat to najvacsie balenie stalo okolo 5eur v akcii,finish za cca 14eur-nebol v akcii a tesco tablety cca 3eura a tiez to nebola akcia

tinasc
6. nov 2011

ja používam značku Somat... hlavne gél, keď umývam s kratším programom, pretože pri krátkom programe sa tableta nerozpustí... gél plní fukciu čističa, leštidla, soli, takže vtedy už netreba pridávať leštidlo... občas Somat tablety, keď umývam pri dlhšom programe 🙂 do umývačky treba pravidelne dopĺňať soľ, akonáhle signalizuje kontrolka, takisto ako už bolo tu uvedené, treba si kupovať pravidelne čistič umývačky - fľaštička, ktorá sa obráti hore dnom a nechá sa prejsť umývací program a umývačka sa krásne vyčistí...

ichbinich
7. nov 2011

@wilagrande:
Ja mam tiez tablety podla akcie 😉 Finish alebo Somat. Naposledy nebola akcia, tak som kupila DM Denk Mit (vlastna znacka) a nevidim rozdiel od Finish. Obidve tieto tabs boli jednozlozkove, teda bez lestidla a soli. Lebo byvaju aj tablety, kde uz je lestidlo a sol a kadeco integrovane. Tie su o dost drahsie. Sol a lestidlo tiez kupujem v DMku, to stoji ovela menej ako znackove.
Nie kazda umyvacka ma svetielko, ked dojde sol alebo lestidlo. Ale najneskor, ked ti ostanu na riadoch flaky, tak treba doplnit.
A ako pisu ostatne, pravidelne treba ten cistic umyvaciek. Ja som tiez spokojna s tym z DMka. A tiez pravidelne cistit filter 😉 Ked te neumyje dobre riady, hned skontroluj filter, vycisit ho, daj ten cistic, dopln sol a zas bude dobre umyvat.
Pozor, do umyvacky nedavaj nic hlinikove (zcernie) a ziadne noze (budu tupe). Ak mas nejaky porcelan, na ktorom nie je vyslovene napisane, ze sa smie dat o umyvacky, tak obetuj jeden tanierik alebo tak a vyskusaj. Ak je na porcelane so vzorom napisane "inglazed", tak to znamena, ze ta ozdoba/kresba je pod glazurou a umyvacku prezije 😉
Nech ti dobre sluzi a usetri ruky 😉

wilagrande
autor
7. nov 2011

@ichbinich dakujem 😉 o tom hliniku a nozoch pocujem prvy krat a aj keramicky nôz sa tam otupi???taniere mam s tesca zo spodu napisane sabichi living nic viac tam nieje uvedene tak neviem a este take klasicke biele ale chcem si este kupit sadu tanierov lebo hlbokych mam dost malo co mi aj decka porozbijali no uvidim este mycku zapojenu nemam hadam dnes bude 🙂 tak sa budem vyzivat ze nieco ine za mna umyva riady lebo ja som denne musela aj 5 krat umyvat plne umyvadlo 😖 tolko poharov co navytahovali za den a lyzic to bola hrôza tak sa mm nadomnou uz asi zlutoval xixi a mam este aj gel somat tak neviem co je lepsie

ichbinich
7. nov 2011

@wilagrande:
Tak ked aj tak potrebujes kupit nove riady, tak pozeraj, ci tam je vyslovene napisane, ze su vhodne aj do umyvacky. Byva to aj nakreslene, taky stvorec, v ktorom je tanier a kvapky vody. To znamena, ze je vhodne aj do umyvacky. Ale v dnesnej dobe byva 90% riadu vhodneho. Pozor treba davat pri zdedenom porcelane 😉
Niektore sklenene pohare v umyvacke zmatneju, zvlast starsie. Finish sice tvrdi, ze ich tablety maju nejaku super prisadu, co tomu zabranuje, ale neviem-neviem 😉 Nemam vyskusane, a na tych poharoch na denne pitie vody mi to nevadi. Ostatne su OK, a ked sa porozbijaju, dokupim nove...
Uvidis, ci bude lepsi ten gel alebo tablety, vyskusaj. Te gel je urcite dobry na kratke programy alebo programy s nizkou teplotou, co su na malo zaspinene riady.
Ten keramicky noz by nemal otupiet, ved to je ten for na keramickych nozoch, zte sa nebrusia... Ale treba davat pozor, aby nespadol, lebo sa zlomi a je po nozi. A v umyvacke sa moze stat, ze prud vody niektore veci obrati a zhodi, zvlast male umelohmotne veci. Ale to sa casom "naucis", ze co kde ako naukladat.
Tak si uzi tvoju novu najlepsiu priatelku umyvacku 😀

bellada
7. nov 2011

@wilagrande odporucam nakupit vsetko potrebne na cistenie do mycky bud v DM, tie ich vyrobky Denk Mit, alebo super su aj z Lidlu W5, su lacne a ucinnejsie ako ine, alebo minimalne take dobre 😉 casom to aj tak budes obmienat a sama zistis co ti najviac vyhovuje....
do mycky davam vsetok riad, okrem nozov - otupia sa a drevenych loparov - casom prasknu alebo sa pokrivia , drevene varesky ale davam a v pohode, potom pozor na niektore riady so vzorom, zlate ale aj farbne pomalovane, ci foliove nalepky, moze to zliezt dole, ak nie na prvy krat, tak postupom casu urcite...nekvalitny lacnejsi pribor ti moze zacat hrdzaviet

este k cisticom, aj ked pouzivam vyrobky 3v1 vzdy davam aj extra sol a lestidlo, riad je tak lesklejsi a mycka lepsie chranena, kedze my mame velmi tvrdu vodu

wilagrande
autor
7. nov 2011

no a premieru mam za sebou som spokojna och boze na linke poriadocek az taky nezvyk 😀

wilagrande
autor
8. nov 2011

dnes som umyvala opät ale ostal mi taky riedky bledohnedy povlak na riadoch co to moze byt??? ☹

ivanulienka81
13. nov 2011

bozenko, my mame mycku uz nejaky ten rok, ale ja do nej nedavam ziadnu sol ci lestidlo... puzivam iba taplety finish alebo jar 3v1 a ziadnu svietiacu kontrolku nemame 🙄
ale diky za typy, asi vyskusam tie vyrobky z dm 😉

stardust
16. dec 2011

ani ja nepouzivam sol, ci lestidlo...doteraz som pri pohlade na umyty riad nemala pocit, ze by mu daco chybalo. Alebo vyzeraju tie pohare, taniere a hrnce inak s prisadou tychto veci?

lucinocka
16. dec 2011

@stardust my mame 2 kontrolky, na sol a na lestidlo, ktore svietia, ked im nieco chyba..a kedze tu sa pije dost vela vina aj ku obedu aj ku veceri, kazdy vecer mam kopu vinovych poharov v mycke..a bez lestidla teda vobec nie su take krasne leskle

lucinocka
16. dec 2011

@wilagrande vyskusas postupne a sama si najdes co ti bude vyhovovat aj kvalitou aj cenou🙂

tinasc
17. dec 2011

my máme napr. veľmi tvrdú vodu, takže soľ je u nás nutnosť 🙂 a leštidlo len podľa potreby, resp. riadu, ktorý umývam, kontrolku na leštidlo som už vypla 😉

franzi_60
27. dec 2011

Dievcata.. musim reagovat 🙂 Sol do umyvacky patri uz len kvoli zivotnosti umyvacky a dobremu pocitu. Uplne postaci ta z Lidlu. Lestidlo ma priamu suvislost so spravne vysusenym riadom a tiez je to minimalna investicia na dlhy cas. Po dlhodobom testovani momentalne pouzivame klasicke tablety z rakuskeho Hoferu, cca.4 € za 70 ks. Rovnako dobre su aj z Lidlu. Umyvaju rovnako ako predrazeny Finish. Uplne najidealnejsie je pouzivat prasok (lepsie davkovanie), ale je s tym trosku viac roboty 🙂 Takze prasok som nahradil tabletami max. 2v1 . 3v1 je sice dobra vec, ale nikdy neviete kedy sa ktora zlozka rozpusti. Takto si umyvacka davkuje kazdu zlozku zvlast a v pravy cas.

nanika
24. feb 2012

Tie nove umyvacky maju uz v popise, ze podporuju pouzivanie tabliet all in one, takze tam by som problem, kedy sa rozpusti ktora zlozka tabliet nevidela.

Dalsia vec je, je to u electroluxiek, maju mod ze MULTITAB a v tom mode uplne vypinaju priehradky na vodu a sol, takze kto to mate v popise k UMR, tak tam tieto dve zlozky budete cpat uplne na nic...

Tretia vec, najlepsie je testovat, ktore prostriedky mi pre moju UMR najviac vyhovuju, hlavne sa netreba ulakomit a na toto prechodne testovacie obdobie nekupovat velke balenia, radsej kupit drahsie male balenie ako lacno 120 tabliet, ktore budem minat pol roka a nadavat pri kazdom zapnuti UMR. Kazda mame inu tvrdost vody, iny typu umyvacky, ine zvyky a z nich vyplyvajuce znecistenie riadu, takze to, co umyje niekomu krasne, druhemu umyje nedostatocne.

Mne najviac vyhovovali taktiez jarove vankusiky, finish quantum a teraz som vo faze testovania praskov. Somat je priemerne ucinny, asi ako DM a Lidl.

nanulik
27. mar 2012

ja ked dávam tbl všetko v 1 tak si to na paneli nastavím. ale aj tak sa mína sol a leštidlo? 😕 to nechápem

no a kupujem najviac tescové tbl. potom značka Poppy tiež z tesca. tie sú najlacnejšie 3eurá tuším 40ks. aj z lidlu alebo z dm sú dobré

malapepka
27. mar 2012

@wilagrande Ja ti odporúčam prípravky z LIDLU - W5 (tabletky, soľ, leštidlo). Mala som aj finish a nerozpustil sa ako mal, riad bol mierne fľakatý od tablety (zaschnuté modré kryštáliky). Na W5-ky nedám dopustiť - kvalitou ani cenou - krabica tabletiek stojí do 2 eur (na rozdiel od finishiek 8 E)
Možno poskúšaš viac typov a rozhodneš sa podľa toho, čo ti vyhovuje. Jedine, čo na mojej myčke nepoužívam, je rýchly polhodinový program, vtedy sa tabletka nerozpustí poriadne. Ale to ani jeden typ, asi to bude teplotou vody v programe.

wilagrande
autor
27. mar 2012

@malapepka mala som aj finisch ale ked som dala napr. sol tak mi aj tak stale ukazovalo ze mi chyba az po nejakom tyzdni mi to prestalo ukazovat a teraz mam z lidlu kupene tablety a som spokojna 🙂

mami.sk
23. jan 2013

my používame soľ, leštidlo aj prášok do umývačky z Lidlu. Som veľmi spokojná 😉 na začiatku som síce nakúpila tablety 3 v 1 a až po prečítaní návodu som zistila, že tablety by sa nemali používať keď je veľmi tvrdá voda , čo je náš prípad 😒

luxel
14. feb 2013

Dievčatá a dávate do umývačky aj smaltovaný riad? Nezničí sa smalt?

marta2610
13. mar 2013

@malapepka Ja som menila kvôli chýbajúcemu rýchlemu programu umyvačku.Ja na rýchly používam prášok z Lidla cena veľmi prijateľná a ešte mám nový voňavý Spin.Tiež je dobrý gel Somat.Mne rýchly umyje za 29 min pri teplote 45 ,takže podla mňa sa tabletka nemá kedy rozpustiť kvôli času a nízkej teplote.Mne vyhovuje,že si ho nasypem podľa znečistenia riadu.

papuka
26. jún 2013

kolko vam umyva program ekologicky ?