Čo navrhujete, ako aktivitu, keď máte čas len pre seba?

betka14
16. jan 2009

Cauvte baby, som na materskej už 5 mesaicov a už mi z toho niekedy hrabe.
Stále s malou a tak. Je to radosť ale potrebujem aj ja na chvílu robiť proste niečo iné.
Takže po určitých sťažnostiach s rodinou mi navrhli, že nech si niečo vymyslím - kde budem chodiť a oni mi malú postrážia.
Ja som Vám ani nevedela, že čo by som robila bez malej.
Viete poradiť ? nejaký kurz. Segra navrhla brušné tance- že aj zábava aj oddych .
čo by ste navrhovali? s čím máte dobré skúsenosti?
čo robíte ked máte "veget"
díky za typ

laola
16. jan 2009

Ahoj,
já bych šla asi plavat. Vždycky je ještě možnost se utopit 😀

mirka414
16. jan 2009

ahoj ja som tiez na par hodin vypadla s domu a za ten cas som si po veceroch spravila kurz na opatrovanie deti 😀 bolo to raz do tyzdna na 2hodiny a bolo to prvy x co som bola tak dlho prec od malinkej.

betka14
autor
16. jan 2009

ja som pred tým behala aktívne, na dlhé trate ale teraz kojím takže to nemôžem 😖
plávanie je fajn

ninule
16. jan 2009

Betko, ja bych delala cokoliv!!!!!!!!!!!!!!!!Anglictinu, francouzstinu, plavani, aerobic, behani po lese, nalozila se do vany, sla na kosmetiku, na kafco s kamoskou,do kina, jen tak lezela a poslouchala hudbu, proste cokoliv..Ale babicku mame 950 km, cili o tom muzu akorat tak nadale snit 😔 😔 😔

betka14
autor
16. jan 2009

je to aj jednoduché aj nie, lebo amla yb som tak vyhradený presný čas medzi kojením a ten yb som chcela na 100% využiť
brušné tance ste enrobili?
je to fajn?
a ja ybs om chcela niečo mimo domu, lebo doam som proste stááááá ☹ ále

maruschka
16. jan 2009

dievčatá, takto isto som to prežívala ja..manžel prichádza až večer z práce, ja s dcérkami sama, ani chvíľa pre seba..Ale-sme sa rozhodli, že sa prihlásime obaja na vysokú školu-dialkovo..Takže každú druhú sobotu sme na pol dňa preč z domu..Deti máme u našich,stráži,kto má práve čas-buď naši, sestra, svokrovci a konečne si aj ja aspoň trošička oddýchnem a neblbnem ako predtým... 😎 😎

Treba si len všetko zistiť, vybaviť a odhodlať sa...jednoducho ísť do toho bez nejakých špekulácií..A to je jedno, či sú to brušné tance, škola, kurz, behanie, kávička s kamarátkou..každý je predsa človek a aby sme boli dobrými rodičmi, potrebujeme byť aj duševne a fyzicky predsa na 100% fit..

To, že sa nám narodili deti predsa ešte neznamená, že sme sa uzatvorili pred sebou a celým svetom na 20 rokov.

betka držím palce, určite by som išla na tie brušné tance, ževraj je to ohromný relax a zábava 😉 😉

betka14
autor
16. jan 2009

inak mna napadlo kadečo-doktoranské, jazyk
ale je to duševná "práca" a neviem či by som mala energiua čas sa tomu venovať, aj ked sa hovorí že čas sa vždy nájde
šport je zase tiež super ale niekyd som fyzicky vyžmíkaná tak som chcela niečo medzi tým apreto píšem že čo?

segru napadli tei brušné tance že to sa môže aj pri kojení tak len preto o tom píšme 🙂

hupcza
16. jan 2009

no já nevím ..ale co třeba končky, které jsi měla před těhu?

já už jsem domluvená s paní, co jsem k ní chodilana power jogu, momentálně nagravid jogu, že po šestinedělí začínám zase s power (a prcka můžumt se sebou)

pak se uvidí, jak se mi bude chtít od mrňouse ...ale plánovali jsme návrat k tenisu a squashi (dvě hodinky týdněbabička zvládne a alespoň budeme mít nějaký rituál s manžou)

betka14
autor
16. jan 2009

pred tým som mala prácu- inak koníček kde som bola aj 10 hodín denne
a beh/behala som maraton/
teraz behať nemôžem lebo kojím-neviem do kedy
a preto mám problém
doma mám navarené, napečené, popratané, kupila som si aj domácu pekáren aby som vyplnila čas ale stíham to 😠

betka14
autor
16. jan 2009

inak aj joga je fajn-dik 😀

tatolu
16. jan 2009

Betka, ja som na brušné tance chodila ešte za slobodna, ale časove som to nestíhala.

Tieto tance okrem toho, že sú srandovné 😉 , tak dobre formujú postavu. Okrem toho stretneš zas nových ľudí a budeš sa medzi nimi rozprávať aj inou rečou ako teraz.

Ja tiež chodím do školy. Začala som ešte pri prvom dieťati. Potom som bola na rizikovom a nechodila som na prednášky. Nebolo to ktoviečo, keď som sa rozprávala iba s deťmi. Však si mala to na mysli.
Deti sú radosť nášho života, ale ten stereotyp niekedy dobre unavuje.

betka14
autor
16. jan 2009

presne tak, dik za odporúčanie

tatolu
16. jan 2009

Betka, rádo sa stalo.

Však pre to sme tu 😉

hupcza
16. jan 2009

bet: já jsem taky trošku workoholik 🙂

a tak si najdi nějkou práci na 1/4 úvazku ... taky mám pár takových předjednáno....kdybychroupamanevěděla co 🙂

betka14
autor
16. jan 2009

aj nad tým som uvažovala ale moji najbližší odporúčajú relax, vraj som sa dosť narobila 😉

romcatko
16. jan 2009

Já jsem na břišní tance začala chdit těsně před otěhu, pak jsem musela přestat kvůli rizikovému ☹ a teď měli plno. Ale plánuji to zase od nového šk. roku. A předtím jsem chodila na flamecno, to je taky fajn.. neob jak psali holky plavání/ ale to si zase s nikým nepopovídáš. Případně mě napadly nějaké rukodělné ráce - ty modernější jako windowcolor, decoupage atd...

Ninule, já mám jedny prarodiče (tchánovci). skoro za rohem, další (moje) 100km, ale dodnes mi malou NIKDO nepohlídal ani minutu 😒 a manželova babička bydlí ve stejném městě, ale hlídá jiné rodině za peníze 😒 takže JEN o kilometrech to bohužel není.

slunicko552
16. jan 2009

laola 😀
Já chodím na znakovku je to jednou týdně 1,5hod.Do té doby mi taky nikdo prcka nehlídal.

babatko88
16. jan 2009

mne keď malý spinká, tak sa učím anglinu, celkom sa zrelaxujem, a to z nej moc neviem 🙂 lebo väčšinou kukám do telky alebo pc, aj mne asi po 4mesiacoch začalo zahrabávať, tak som sa s manželom dohodla, že každý druhý piatok môžem ísť na tri hodinky večer von, tak sa stretnem s kamoškami na kafe a kecáme... je to super relax, teda aspoň pre mňa 😅

liviky
17. jan 2009

já taky chodila na břišní tance a bylo to skvělééé 😀
teď když se zadaří a ten můj přijde trochu dřív domů,tak vezmu hafana a jdu se projít jen tak kolem řeky atd....i to je pro mě relax,ale jak holky porostou,věřím že i mé požadavky na relax a tzv. svobodu udou vyšší 😉 🙂

m311293
17. jan 2009

já chodila na jazykovku na francouzštinu a teď i když je mu 6, potřebuji relax a tak hraji ochotnické divadlo.

miresta
17. jan 2009

betka - tak ja tiež chodím plávať najradšej, ale teraz s tým mám trochu problém pretože bývam ďalej od rodiny a manžel je dlho v práci. Cez leto to bolo super, užila som si na kúpalisku, aj keď som mala maličkú zo sebou.
Inač, na tie brušné tance, bysom chodila aj ja, veľmi som o tom už uvažovala. 😉

janulka7
17. jan 2009

betka ja som tancovala 2,5 roka brusne tance a je to uzasna vec. zreaxujes telo aj dusu. teda aspon ja som si aj psychicky vemi oddychla a odkrem toho ti to pekne vypracuje brusko a nohy a je to dobre aj na pevne drzanie tela. takze ak mas moznost sa niekam prihlasit. odporucam. ja sa chystam hned po porode ako to len bude mozne vratit na hdiny a potom zacat davat aj svoje.
jednoducho ked mas moznost mat hodinku pre seba jeto ako zlato. vyuzi to. 😉

murcko
17. jan 2009

Mila Betka, ja chodim dva krat do tyzdna na kalanetiku. Je to super na chrbat a celkovo na vsetky svaly, ktore mame po tehotenstve stuhnute.

betka14
autor
17. jan 2009

tak vam dakujem pekne, pozriem nejake kurzy v okolí a idem na to, držte palce, juj už sa tešíím 😀

maca793
17. jan 2009

betka14
a čo bude za 3 roky? ja som doma už 5 rokov pomaly, a hrabe mi dostatočne. ale robota sa črtá. chvalabohu. len si malú užívaj, neboj, za chvíľu bude krajšie a teplejšie, malá vyrastie a bude s ňou viac zábavy a starostí. ja by som si vyšla s kamarátmi na drink, malú by som nechala u rodičov.

betka14
autor
18. jan 2009

dobre vravíš, malu lúbim, ale hodinku pre seba predsa je to také ako že si zase volná a bez starostí 😝

mikalove
18. jan 2009

ja si užívam hodinku pre seba ked malá spí,ešte spáva 2-3 krat denne a aj rano dlho spí,vtedy si čítam,mailujem s rodinou alebo si pustíme nejaky film a niekedy ked je mm doma chodím na kávu ku kamoške bez malej,aj to dobre padne aspon chvílu sa nemusieť o niekoho starať a strážiť..ale ked nam podrastú bude lepšie 🙂

beruska2x
18. jan 2009

ja chodim 1 za mesic na pedikuru to hlida manza a o vikendu zase babicka, nekdy si vezme malyho i na noc nebo na odpoledne, pristi tyden jedeme na ples, myslim je je dulezite vedet ze je na koho se spolehnout jinak by se clovek zblaznil....

betka14
autor
18. jan 2009

mikalove kedy podrástu?
ve ddeti už ostanú detmi stále je to záväzok na celý život 😀
kamašký sú všetky skoro s detmi takže u nich je to stle o detoch , vlastne už aj so mnou 😎

zuzka1.
18. jan 2009

my chodime tak raz za mesiac s mm na drink, niekedy potiahneme do rana, podla toho s kym ako a kde. Potom sa nevieme dockat, kedy pojde doobeda maly spinkat!!druhy den je horsi ,ale zvykli sme si.
A tiez idem obca sna kafe s kamoskami bez maleho, chodim cez vikedy do skoly, studujem po mimo anglictinu.
Doma navarene, upratane, napecene, ale uz aj to beriem ako stereotyp, tak stale nieco vymyslam, nech doma nekysnem celu matersku, vacsinou s malym, ked svokra postrazi, tak vecer vyrazame.