Co pečete na Velikonoce?

lidka_hipp
2. apr 2015

Velikonoce pro mě znamenají setkání s rodinou a přáteli a když jsem s lidmi, které mám ráda, chci jim nabídnout něco dobrého 🙂 Co letos pečete na Velikonoce? Máte nějaké osvědčený rodinný recept? Pochlubte se a inspirujte ostatní maminky...

P.S.: Když je dnes Zelený čtvrtek, jíte "zeleně"? Manžel by si dal špenát, ale já to vidím na salát z polníčku, rukoly a ledového salátu s kozím sýrem 🙂

bubloska135
2. apr 2015

Tento rok ideme na to netradicne a budem piect kolace a slane pecivo, ktore som nikdy nepiekla,aby boka obmena. Bude to hop,alebo trop. Ale uz teraz sa tesim. Recepty mam nachystane, dnes na ne nakupim a zajtra peciem.
Co sa tyka jedla na sviatky nechavam to na mamu, kedze sviatky travime s rodicmi.

moncsi1987
2. apr 2015

Takze aj ja som si spravila vyzvu pre seba. Chcem vyskusat Cheescake. Kedze nikdy som to nerobila dufam ze sa mi to podari 😀. Tak drzte mi palce.

bonaqa2013
2. apr 2015

dnes idem s mojími dievčatami robiť griláž. Zajtra tvarohový zákusok a kávovú roládu. to bude stačiť, nechcem aby deti boli ako súdky. menej je niekedy viac. Radšej nakúpime ovocie - to by malo byť troška zdravšie.

luchajda
2. apr 2015

Tento rok úplne netradične budem robiť cheesecake 🙂 Sme sa do tej chute zbláznili 😀

amadora
2. apr 2015

pečiem zliepané medovníčky a asi spravím sunquickové rezy. a dnes na zelený štvrtok mám halušky s kyslou kapustou 🙂

lidka_hipp
autor
2. apr 2015

@bubloska135
@moncsi1987
@bonaqa2013
@bojovnicka
@luchajda
@amadora

Milé maminky, před pár dny jsem se rozhodla, že začnu něco dělat se svými tukovými zásobami, a teď tu čtu o tolika dobrotách 🙂 Úplně se mi sbíhají sliny 🙂

moncsi1987
2. apr 2015

@lidka_hipp
Keby som to vedela,nerobila by som ti chute 🙂

majik66
2. apr 2015

Myslim, ze na tieto Velkonocne sviatky sa hodi najviac Vianocny STEDRAK...

lidka_hipp
autor
3. apr 2015

@moncsi1987 To je v pořádku, já mám ke svému tuku kladný vztah 🙂 Jen si říkám, že by to s blížícím se létem chtělo trošku vylepšit postavu 😉

@majik66 Souhlasím, nosím teď zimní kabát, rukavice a teplou šálu ☹

fazulka17
3. apr 2015

my sme včera mali klasiku - Špenátik

tatiana135
3. apr 2015

Tento rok upeciem Velkonocneho baranceka a urobim nepecenu tvarohovu tortu. Prajem krasne sviatky 🙂

lidka_hipp
autor
3. apr 2015

@fazulka17 A jaký vztah ke špenátu mají vaše děti? 🙂

@tatiana135 Bez piškotového velikonočního beránka by to nebyly svátky 🙂 Děláte ho i s polevou nebo ho "jen" pocukrujete?

tatiana135
3. apr 2015

@lidka_hipp Len ho pocukrujem 🙂 Co sa tyka spenatu - dcerka ho ma celkom rada, ako aj inu zeleninu. 🙂

fazulka17
3. apr 2015

raz za čas zje ale nie často
@lidka_hipp

zuzkab17
3. apr 2015

tak ja sa dnes chystam upiect Velkonocneho baranceka, dufam ze sa mi podari a karamelovo bananove rezy pre manzela na zelanie.