Čo pomôže na opuchnutý zub?

marcella24
28. júl 2013

Vcera a piatok ma sialene bolel zub stolicka a dnes som opuchla vie niektora z vas co by mi na to pomohlo? 😢 😢

janie80
28. júl 2013

@marcella24 tabletky od bolesti a navsteva zubara... 😔 ja som to pred mesiacom mala tiez tak, nakoniec som mala pod zubom hnis a zub musel von... 😖

meiwe
28. júl 2013

@marcella24 no mne sa to stalo ked mi odumieral zub=( alebo mas zapal...

alex31
28. júl 2013

@marcella24 ....mne to pripada ako hnis po zubom ... odporucam okamzite ist k zubarovi ... nie je to sranda ... nelieceny zapal sa moze rozsirit dalej a dostat aj do krvi a sposobit dalsie komplikacie ... zubar zub otvori alebo moze najskor poslat na rontgen aby sa presvedcil o pritomnosti resp. nepritomnosti hnisu este pred otvorenim zubu .... ale urcite navstvivit zubara ...

ada510
28. júl 2013

@marcella24 ako zubná sestra tí poradím jediné to že okamzite choď na pohotovost lebo inak o ten zub prídeš AK zub boli pomaly už odumiera takže utekaj...

marcella24
autor
28. júl 2013

@ada510 no zial u nas niejr zubna pohotovost mozem sa opytat mozem si dat zimny obklad ci racej nie?:(

ada510
28. júl 2013

@marcella24 môžeš si dať obklad AK tí robí dobre môžeš skúsiť aj klincek (korenie) mať zahryznuty medzi zubami a potom bežné lieky ibalgin je asi najsilnejší ale je možné že do rána opuchnes AK máš zápal nervu bolo by dobre aby si ráno išla k najblisiemu zubárovi lebo taky mŕtvy zub tam sú len dve možnosti buď financne náročná liečba alebo vytrhnúť čo je škoda u mladej baby nový už nenaraste ja to viem mám taký zub odumrel za liečbu som dala skoro 120€ a za korunku 250€ mala som to miesto dovolenky pred 3 rokmi ...

hyta
28. júl 2013

Toto isté sa mi stalo cez vianočné sviatky. Ratovala som sa tabletkami a potom som šla k zubej lekárke.RTG ukázal, že tam mám hnis.Našťastie mám výbornú zubárku, navŕtala mi to, vyčistila, mesiac liečila a zub mi zachránila.

marcella24
autor
28. júl 2013

@ada510 no podla mna pojde zub asi von kolko stoji vytrhnutie zuba? Dakujem

petraxy6
28. júl 2013

@marcella24 okrem liekov skús si priložiť cesnak (rozrež ho a prilož) - bude to bolieť ako šľak a možno ti pusa strpne, ale mne to pomáha 🙂

ada510
28. júl 2013

@marcella24 podľa poistovne je cena ale maximálne do 16 €

davis1
20. sep 2014

Vcera ma bolel zub dneska som opuchol a som v zahranici kto mi porady co mam skusit aj zabal si davam

ambrii
2. máj 2016

Ahojte vedeli by ste mi poradit dajaku domacu liecbu na opuchnuty zub?

ingrid56
23. máj 2017

@janie80 zdravim, trhali vam zub pocas opuchu?

janie80
23. máj 2017

@ingrid56 mne najprv vycistili zub od hnisu a o par dni trhali, lebo sa to nezhojilo podla ich predstav. To uz opuchnute vtedy nebolo... Ale jeden zub mi este pred 13 rokmi opuchol tak, ze som mala lice ako tenisova lopticka a vtedy trhali este kym bol opuchnuty. A nemohli urobit lepsie, lebo sa mi ihned ulavilo od bolesti a do vecera som odpuchla.

ingrid56
23. máj 2017

@janie80 ja som nedobrala antibiotika Dalacin min.tyzden, lebo mi z nich bolo dost zle... a teraz ked som uz mohla trhat som zrejme dostala prievan a mam opuchnute lico s bolestou zasa... no uvidim co mi rano povie... kolegyna ma strasi, ze ked je tam opuch a hnis, ze mi ho nemoze trhat kvoli infekcii ....

lulu2014
23. máj 2017

@ingrid56 ano trhali.....hlavná nevýhoda je v tom že vtedy aj injekcie zaberajú menej ... čiže to bolí aj počas trhania....ale dá sa vydržať. a potom sa to bude pomaly alebo rýchlo zlepšovať .... individuálne.
prípadne nejaký paralen.... ja si dám vždy po vytrhnutí zubu ibalgin alebo novalgin ... keď prestane účinkovať injekcia príde na rad tabletka. A hlavne keď je zápal ... vrelo odporúčam. Vlastné skúsennosti.
Ale každý sme iný a máme rôzne prahy bolesti.
Držím palce. 😉

loginexistuje
23. máj 2017

@ingrid56 trhaju a pokial to dostatocne napichnu anestetikom tak je to prezitelne v pohode..
ale treba aby to po trhani dobre vycistili a potom dodrziavat zasady po vytrhnuti .. prve dva dni nevyplachovat, nejest mliecne atd..

lulu2014
23. máj 2017

...ešte mne osobne pomáha vyplachovanie oranžovou elmex vodou a alpa. Alpu zvnútra na zub a ďasno ale aj zvonku. Zvnútra to niekedy dosť bolí...ale pomáha.
Alebo potom tabletky ...
ideálne zubár = rýchle odstránenie problému.🙂

lulu2014
23. máj 2017

@loginexistuje áno súhlasím s tým nevyplachovať - aby sa rana rýchlo nezatvorila a mohla sa ešte vyčistiť

ingrid56
23. máj 2017

Dakujem krasne za vase rady a cas! 🙂

lulu2014
24. máj 2017

@ingrid56 hlavne aby neboleli 😉

ingrid56
24. máj 2017

@lulu2014 tak mam dalsie ATB , hned ako opuch ustupi ideme trhat 😉

lulu2014
24. máj 2017

@ingrid56 to je ten lepší prípad...ak sa podarí zmizne úplne....a ak by sa dalo nech zub zachráni?! teda ak je to 8 .... tie majú zubári " na háku " ale inak sa oplatí bojovať o vlastný zub....lebo druhé nám nenarastú....ja mám takto zachránené dva. Liečil mi ich cca 2 mesiace....ale mám ich dodnes...a to je cca 10 rokov. Ale zase 7mi liečil a nakoniec išla von....ale bol zlatý lebo keď som sa spýtala koľko platím tak mi povedal že tým liečením som si to už predplatila...😉
No nič držím palce či už tak alebo tak.....nech máte po všetkom lebo zuby sú potvora.😨

ingrid56
24. máj 2017

@lulu2014 no ved prave , je to 5tka a musi ist vonku, lebo uz sa zachranit neda... v jednom tehotenstve mi odisla 6stka a v druhom 5tka, ta 6stka sa este zachranit dala ale toto uz musi ist vonku ☹ bojim sa strasne trhania ... dnes mi povedala zubarka, ze v takom stadiu ako to mam to nebude bezbolestne ☹

kubobubo
24. máj 2017

@ingrid56 potesim ta. Trhali mi aj spodnu 5ku aj dve horne 6ky. Ta 5ka bolo najlepsie trhanie. Len lahke vylupnutie, obe 6ky som mala trojkorenove. Cize bolo potrebne to rozdelit a trhat po castiach. Ta jedna 6ka mi robila problemy 10 rokov, neustale zapaly dutin z nej. Taka ulava po vytrhnuti, ale ja mam korene hornych zubov v dutinach (podla rengenu).

gabriella1978
20. máj 2021

@ada510 no ja som malá predvčerom bolesť zuba.hore v lavo ten očný zub.a dnes mi opuchol.bola som u lekára .spravili mi rentgen.a nič tam nevidel.co to môže byť?

ada510
24. máj 2021

@gabriella1978 zapal nervu ten neni vidiet

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz