Čo pomôže na zafarbené prádlo?

penelope2066
28. máj 2008

Ahojte zienky verim ze mi pomozete.Dala som dnes vecer prat veci a bolo tam aj zlte tricko a teraz mam ostatne biele veci oranzove.Ako to odstranit???Idem skusit dat prat tie svetle veci samostane a pridam aj tekuty vanish.Myslite ze to pomoze?Alebo mate aj ine tipy?Prosim poradte. ☹ ☹

pd900bo
6. jún 2008

na zafarbene veci pomaha batika 😀 😀 😀

monkula
6. jún 2008

no, asi by sa MM nepoteši, že so mmu obatikovala obľúbené tričko 😝

pd900bo
6. jún 2008

vies kolko ix moj ma? 😀

monkula
6. jún 2008

Aj ich nosí? 😀

pd900bo
6. jún 2008

jasne my si moc na IN veci nepotrpime

monkula
6. jún 2008

MM hej... 😀

emjee
28. jún 2008

vendy05 • snž • Dnes o 16:59
Ahoj, prosím o pomoc radu, zda tedy je ještě nějaká pomoc 😒 . Podařilo se mi dnes obarvit manželovo oblíbené triko, po vyprání z bílých proužků jsou růžové, prosím nevíte co s tím , myslíte, že by šlo nějak pomoc??? Za každou radu budu ráda ... díky

schnek • 1d • Dnes o 17:11
zkus koupit odbarvovač na omylem obarvené prádlo 😉 ale bacha, může ti to trochu vysvětlit celej kus, ale mě to celkem zabralo na namodro obarvené kusy, které jsem považovala za zničené a hlavně to nenech uschnout, než to odbarvíš 😉

ina.b • 1d • Dnes o 17:29
Ahoj. Já obarvila celou várku bílého prádla na růžovo (zatoulalo se mi tam totiž červené triko 😠 ). Ale po několikerém praní to zase pustilo a máme věcičky bílé. S modrým je to horší, zůstalo to takové zašedlé i po čase 😒 Ale odbarvovač jsem nezkoušela.

penelope2066
autor
28. jún 2008

ten prasok na omylom zafarbene pradlo naozaj zabera.mam odskusane

monikaakrem
18. aug 2009

ahojte mohol by mi niekto poradit co robit ked som zafarbila modre tricko cim odstranit tie skvrny???

maruschka
18. aug 2009

baby ja potrebujem poradiť- ale nejedná sa o zafarbené prádlo. Manžel si kúpil hnedé nohavice - boli drahé ako fras, mal ich iba raz na sebe. Dala som ich prať, normálne som ich poskladala do práčky a keď som ich vytiahla, tak po celých nohaviciach boli také biele akoby vyšúchané pásiky...Nie je to od prášky, ani aviváže...Dá sa s tým ešte niečo robiť?????? Kedysi som čítala, že to treba potrieť s čpavkom z lekárne..Je to pravda??? Ďakujem za každú radu 😵

petrusk
18. aug 2009

ja by som ich oprala samotne vyvratene naruby este raz a ked nepomoze, tak by som to sla reklamovat. mohla byt chyba pri farbeni latky, alebo nekvalitna farba a toto to spravilo. urcite by som neskusala cpavok a podobne veci, aby sa nestalo este horsie, pretoze, ked to nepomoze a skor uskodi, uz sa to neda ani reklamovat. mne tak jednu vec normalne vyreklamovali a dali mi novu.

tictac
18. aug 2009

maruschka, tam uz nepomuze nic, vypada to, ze barva pustila. Dziny a barvene kalhoty je nejlepsi prat obracene naruby. Jestli jsi je prala poprve a podle navodu, vem je zpatky do obchodu reklamovat.

adoracion
14. mar 2010

prosim vas viete mi poradit ked sa vrch topanok zafarbil od spodku do modra co teraz robit ako to odfarbit namocila som to do sody a prasku do peciva ale ako to dat znova do pracky ved sa to pofarbi znova nie?

evlesa
4. júl 2010

Schneku - co myslíš tím, nenech to uschnout, až to odbarvíš? Hned hodit do vody a pořádně promáchat? Právě jsem omylem obarvila 4 bílá trika na zeleno. Běžela jsem hned koupit odbarvovač od dr. Beckmanna a teď čekám, co z toho bude... Jsou to klubové dresy a jestli to nevyjde, asi mě švihne ☹((. Zrovna odbarvuji - co tedy radíš potom až to vyndám?

evlesa
5. júl 2010

Tak jsem nechala trika přes noc v odbarvovači, ráno vyprala a právě jsem vyndala z pračky 4 sněhově bílá trička. Dost jsem se bála vyblednutí barevných log, ale červená i modrá zůstaly ve stejném odstínu. Všem děkuju za radu a dr. Beckmanna opravdu doporučuji 🙂.

karin85
2. aug 2010

Môžem sa spýtať , omylom sa mi zafarbili plavky .. a neviem čo s nimi .. spodný diel ..su biele a niekde len zopár kvietok .. poradte mi :(

soniada
10. okt 2010

Ahojte baby, prosim neviete mi poradit , ak ste sa s tym uz stretli, pravdepodobne sa mi zafarbilo pradlo, ale takym sposobom , ze napriklad po zelenom tricku mam tmave flaky, neviem ako sa to mohlo stat kedze pradlo periem vylucne rovnakej farby ☹ tiez sa mi to stalo aj na rifliach, su po nich tmave/akoby mastne/ flaky.. flaky su len obcasne a dost ma to stve lebo ide o znackove tricko ☹ , avsak je nejaka moznost ze by som to dostala do povodneho stavu? s odfarbovacom sa mi odfarbi asi cele trico ☹ dakujem za kazdu radu !

nika_007
14. sep 2011

Ahojte 😉
chcem vas poprosit o radu, dnes som si dala prat adidat bielu teplakovu supravu s kozenymi botaskami adidas ktore mali na sebe zlate pasiky a tie mi pustili farbu na teplaky a mam na suprave zlte skvrny a neviem co stym?!! Uz som to dala aj do sava a do vanisu ale nemoholo prosim o dobru radu!!!
Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem a prosim na mail nika_007@azet.sk 🙂

nika_007
14. sep 2011

@penelope2066
Nevedela by si mi prosim ta pomoct dnes som si dala prat adidat bielu teplakovu supravu s kozenymi botaskami adidas ktore mali na sebe zlate pasiky a tie mi pustili farbu na teplaky a mam na suprave zlte skvrny a neviem co stym?!!
Dakujem za radu 😉

penelope2066
autor
17. sep 2011

@nika_007 Mne pomohol taky prasok z drogerie.Neviem presny nazov ale stoji to okolo 3 eur a je to na omylom farbene pradlo

matilda99
7. okt 2011

prosiiiiiim viete mi poradit, suuuurne.....prave som si hodila do pracky uuuupúlne nove veci co som si dnes kupila.....proste farebne veci....a jedno tricko bolo modre a pustilo mi farnbu na oranzove a sede saty....su uplne naadherne jak bytikovane ....ide ma porazit ....pustila som pracku tedda este raz ale nemyslim ze to vyperie....co mam dat na to -....prosiiiiimmmmmmmmmmmmmmmmm

syreash
7. okt 2011

ak mas ten zvysok povodne len biely, tak skus vanish na biele pradlo, neviem ako ho volaju presne, ale je tekuty v takej bielej flasi. mne nevytiahol farby z okrajov a stuziek, ktore neboli biele a biela obelela. aj ked musim uznat, ze ziram, ake recepty tu baby maju, prasok do peciva? 😀

matilda99
7. okt 2011

no ved prave ja mam v tej pracke farebne veci...sede oranzove hnede, a vsetko mam flakate od modrej farbe....neuveritelne jedy mam z toho , pretoze pred tyzdnom sa mi stalo to iste len mi to nevadi znosime doma....ale tieto veci uplne nove...a myslite ze ten prasok do peciva mozem dat aj na oranzove???nevybledne mi ta farba??? pretoze bojim sa dat na bavlnene oranzove.... savo perex ze ostanu biele flaky....

syreash
8. okt 2011

tak skus len obcajny vanish na farebne. mne z neho este ziadna farba nevybledla a zafarbeniny isli dole.

danielka101
10. okt 2011

raz sa mi stalo, ze sa mi trosku zafarbilo biele tricko od modrych nohavic. Mne to pustilo Vanishom na biele pradlo. Farba mi z Vanishu este nikdy nevybledla pri farebnom, urcite by som to aspon vyskusala.

irmositta
16. okt 2011

prat modre s oranzovym? 🙂 to su mi teda napady :D
ale som zvedava, ako ti to zide, tak potom daj referenciu ;)

danielka101
16. okt 2011

Tak niekedy sa zadari, stale sa ucime :D

dzazmine
20. okt 2011

Fuha tak to mne sa minule nejakym sikovnym sposobom dostala do pracky cierna ponozka medzi biele...najskor syncek zauradoval. A mala som pradlo krasne seducke, ale ako som to zistila hned som opat vyprala a dala este k prasku jednu odmerku bieleho vanishu a vsetko mi zislo a je opat biele. Tak neviem asi by som v tvojom pripade pouzila ten ruzovy co tu uz bol spominany. Tak drzim palce.

danielka101
23. okt 2011

Tusim je syncek sama radost 🙂

dzazmine
24. okt 2011

Keby jeden...my to mame dvakrat a to nam vsetci hovorili, ze druhe bude urcite take kludnejsie...mame takych sikovnych certikov....Vcera som vyprala zase krokodila...Oni su straasne sikovni 😝 naplnim do pracky pradlo a kym tam dam prasok uz tam mame nieco pridane. 😀 Radosti kopec. 😀