Čo pomôže na zafarbené prádlo?

penelope2066
28. máj 2008

Ahojte zienky verim ze mi pomozete.Dala som dnes vecer prat veci a bolo tam aj zlte tricko a teraz mam ostatne biele veci oranzove.Ako to odstranit???Idem skusit dat prat tie svetle veci samostane a pridam aj tekuty vanish.Myslite ze to pomoze?Alebo mate aj ine tipy?Prosim poradte. ☹ ☹

kacerik00000
8. máj 2016

@siveckem ... ja som si zafarbila žiarivo žltú blúzku, zostali mi na nej zafarbené čierne pásy , hodila som ju do vody s odfarbovačom na omylom zafarbené prádlo, po pár minútach keď som prádlo skontrolovala tak už na blúzke neboli žiadne flaky, tak si hovorím že "wau, to je aký zázračný prípravok, nejdem ju zbytočne dlho máčať keď už tam nič nie je", prepláchala som ju v čistej vode a po vysušení - tramtaradáááá - fľaky boli opäť na svojom mieste a žltá už nebola taká žiarivo žltá :( . treba asi dodržať stanovený čas a nevyberať skôr , ale môže vytiahnuť aj pôvodnú farbu. Chcela som to vyskúšať ešte raz, len u nás v DM-kách sú tieto odfarbovače už dlhšie vypredané

siveckem
8. máj 2016
siveckem
8. máj 2016

V skutočnosti ale oveľa horšie vyzerajú. .uplne modré. ..idem kúpiť niečo na omylom zafarbené prádlo ci ako presne sa to volá a uvidíme ,,,, dcera ma oci v slzách tak skúsim a ďakujem za radu síce popravde veľké šance tomu nedavam :(

kacerik00000
8. máj 2016

@siveckem ja mám obavy ako zareaguje tá tmavá časť ( semiš? ) nevidím dobre na tej fotke čo to je, ani sa nezdá že by boli priveľmi zafarbené. Možno by som ich skúsila ešte namočiť do teplej vody s práškom na pranie a potom hodiť ešte raz do práčky . Ten odfarbovač by im mohol možno ešte viac uškodiť,, ja mám po ňom blúzku nerovnomerne vyblednutú a to som ju mala namočenú asi len 6 minút a na obale odporúčajú oveľa dlhšie . Použila by som ho asi ako posledné riešenie. Skús si skôr kúpiť prášok na odstraňovanie škvŕn , ja používam z DMka a som s ním spokojná. V teplej vode sa spení a dokáže pekne vytiahnuť nečistoty z tkaniny, možno to zaberie aj na zafarbenie.

siveckem
9. máj 2016

No dopadlo to asi takto ..

siveckem
9. máj 2016

Modré zafarbenie zmizlo , ale tenisky su asi o dva odtiene svetlejšie vyblednutejsie .Mala si pravdu ten semis resp. nieco ako brúsená koža trocha zreagovalo ,ale možno pár namacani v aviváži pomôže. Trocha si vycitam že s to nechala asi dlhšie ako trebalo v tom roztoku -inak kupovali sme ten pripravok na omylom odfarbene 3, 19 € ...tvoje odporúčanie som prečítala az dnes no aj tak som chcela vsadiť viacmenej na istotu...vyzeraju zničene, ale stále lepšie ako zafarbené. Škoda že vytiahlo aj tie pôvodne farby, ale inak v prípade podobnych nehôd by som to celkom odporučila ale stačí kľudne nechať pôsobiť kratšie alebo nie ;) v každom prípade účel splnilo také ako boli uz nebudú.

mojapusa
10. aug 2016

Ahojte, prosím o radu, prala som ručne biele šaty ktoré sú lemované červenymi výšivkami, červená začala púšťať farbu, bojím sa že budú ružové, viete mi poradiť čo s tým ???

melynda
10. aug 2016

@siveckem je mi ľúto tvojich tenisiek. Videla som ich v obchode nové, tiež som nad nimi uvažovala. Nové boli nádherné!

mojapusa
10. aug 2016

Ahojte, prosím o radu, ručne som začala prať biele šaty s červeným lemovanim, červená začala púšťať farbu, bojím sa aby šaty neostali nakoniec ružové, viete mi poradiť ako to napraviť????

kacerik00000
15. aug 2016

@mojapusa ak je to mozne treba nastavit najvyssie mozne otacky - 1000 az 1200. odstrani sa tak vsetka prebytocna voda a farba by sa nemala stihnut zachytit. V ziadnom pripade neprat taketo oblecenie rucne, farba sa potom roztecie po bielej ploche.

gami10
19. aug 2016

Ahojte, minule som prala malému prádlo a keďže mi nezvykne nič farbiť nahádzala som farebné s bielym. Nanešťastie som tam hodila aj zelenú plachtu dala prať na 40ku a keď som vybrala iba som sa zhrozila. Všetko biele bolo farebné. Vyskúšala som sódu bikarbónu aj prášok do pečiva ako niektorí písali, že to pomáha, ale nič (je pravda, že som to v tom tak dlho nenechala tak možno to aj preto nepomohlo, neviem). Nakoniec som si kúpila odfarbovač na omylom zafarbené prádlo nechala som to cca 24 hodín vo vedre a zo zafarbeného bolo pekné biele 🙂

neffely
26. okt 2016

Prosím vedel by mi niekto pomôcť ?! včera som dala prať môj nový tmavý pulover s bielymi prúžkami s tmavým oblečením a zabudla som predtým vyskúšať v teplej vode či nepustí farbu a samozrejme pustil :/ čo mám robiť ? dá sa to ešte nejako zachrániť ? pôvodne bol tmavomodrý s bielymi pruhmi a teraz je tmavomodrý so svetlomodrými pruhmi a vyzerá to hrozne ☹

enia2851
16. jan 2017

Ahojte chcem sa opytat na to omylom zafarbene pradlo mozem tam dat aj tri tricka naraz? Alebo kazde zvlast? Dakujem

gami10
16. jan 2017

@enia2851 ja som dala viac kusov naraz

enia2851
16. jan 2017

Ja mam teraz vsetko uplne v inych farbach ja sa asi zblaznim z toho :( este to skusim samostatne a ked ani to tak to dam do kosa ..

katarina1702
23. okt 2017

To sa aj mne s vetrovkou stalo Ako si to vyriesila

enia2851
25. okt 2017

Nechala som to tak ked budeme malovat doma tak vtedy to vyuzijem. Co uz 🙂

zizinka1801
9. nov 2017

Ahojte prala som malej šaty červeno biele a odrazu to biele je ružové som zúfalá aninraz ich nemala na sebe a ja neviem ako ich vrátiť do povodneho stavu ?

petka0202
13. máj 2018

@motiilik savo perex na bielenpraadlo

mirka171
18. sep 2018

@penelope2066 a to savo perex nalejem normalne do pracky a dam prat? Teraz sa mi podarilo si zafarbit biely plast do prace a uz je z neho bledomodry ha ha

ancovicka85
10. dec 2018

@zizinka1801 ahoojj,mam presne rovnaky problem,ako ty so satami.ako si to vytiesila? Vyprala sa ti ta biela?

zizinka1801
13. dec 2018

@ancovicka85 ahoj mne sa ešte viac zničili tak som ich zahodila snáť budeš mat viac šťastia

52752
17. mar 2019

Kupila som si pouzite ciernobiele saty. Na obrazku ako nove -2x oblecene. Prisli mi uz zafarbene. Ta biela bola uz ako keby zadubena - bledulinko ruzova. Nahovarala som si ze to robi svetlo a ze sa mi to iba zda. Dala som do lavora zamocit s kvapkou avivaze. Pustili este viac a ta biela, to je strasne! Viete mi poradit? Dakujem

kacerik00000
17. mar 2019

@52752 veci ktore pustaju farbu sa pri rucnom prani este viac zafarbia, najma pri nedostatocnom vyzmykani farba pozateka do svetlejsich casti. Skuste oprat samostatne v pracke a pouzite najvyssie otacky na odstredenie, aby ste ich vybrali uz skoro suche z pracky. V drogerke sa daju kupit obrusky ktore zachytavaju tmavu farbu a zabranuju zafarbeniu svetleho oblecenia, ja to otestovane nemam, ale zname si pochvalovali ze to funguje.

52752
17. mar 2019

@kacerik00000 dakujem, vyskusam

trhovnicka
9. máj 2019

Ja sa musím pochváliť,🤦‍♀️🙈,zafarbila som s jednymi žltymi šatami komplet celu pračku bielych vecí a skúsila som všetko možné dokopy,namočila som so savom 1/2 na 1/2 s vlažnou vodou a ešte do namačania aj do pračky som dala bielidlo(sačok z DM DenkMit za 0,9€ za balenie na 1 pračku)a zvyšok balenia som dala do prania a do bubna pračky aj dva obrusky na zmiešane pradlo(kt.by mali vytiahnuť farbu prebytočnu)a voilá,mam pocit že 100 a 1 predtym a teraz(takže obrusky a bielidlo z DM👌💪určite odporúčam)

mirka1508
27. jún 2020

Ahojte baby. Idem si k vam pre radu. Mam bielo čiernu supravu prala som ju na 20°C a biele casti su sive. Co mam robit? Dakujem za kazdu radu.

52752
27. jún 2020

@mirka1508 ja som si kupila ciernobiele saty. Biele casti sa mi zafarbili na ruzovo. Servitky do pradla na farebne pradlo to vybielilo. Takze este raz som ich aj s 2 servitkami dala prat do pracky na 40 stupnov. Pomohlo to

eva8
27. jún 2020

@52752 ako vzerajú tie servítky? V obchode si ich ako pýtať?

52752
27. jún 2020

@eva8 maju ich aj v DM, aj v Kauflande, teraz nevuem kde boli lacnejsie, normalne- servitky di pracky na farebne pradlo