Čo pomôže na zafarbené prádlo?

penelope2066
28. máj 2008

Ahojte zienky verim ze mi pomozete.Dala som dnes vecer prat veci a bolo tam aj zlte tricko a teraz mam ostatne biele veci oranzove.Ako to odstranit???Idem skusit dat prat tie svetle veci samostane a pridam aj tekuty vanish.Myslite ze to pomoze?Alebo mate aj ine tipy?Prosim poradte. ☹ ☹

irmositta
30. okt 2011

tak som vyskusala ten novy, co nici 99.9% bakterii na manzelove smradlave platene tenisky...a mem usetrenych asi 40eur na letne boty na dalsiu sezonu :P krasne vysli a nesmrdia!!!

danielka101
30. okt 2011

Tak to je parada, Irmositta. Tak toto vzdy potesi. Za to kup boty pre seba :D.

somebody22
27. jan 2012

ahojte.. pridávam sa k vám..prave som zafarbila farebné veci a z ružovej mikiny mám šedú a zo žltého trička zelene..čo mi 100% pomôže navrátiť farbu?

katka118
19. okt 2012

Ahojte, potrebujem skutočne suuuuurne pomooooooooooooooooc! dnes som dávala prať biele košele zo súboru a nejakým nedopatrením mi tam spadla červená vložka do topánok a všetky tie košele sú ružové. sú tam aj čisto biele, no čo je horšie, sú tam aj biele s farebnými výšivkami.. prosím vás o radu, lebo ich hodnota je pomaly väčia ako nejaký menší obchodís s Adidas s vecami. pomoooooc

ivv
19. okt 2012

@katka118 uff uff, asi by som skusila vanish na biele, je bez chloru, cize by nemal vytiahnut tie farebne zalezitosti..

maminka30
19. okt 2012

baby,farebne pradlo keď perete,pridajte aj ocot.je to super a pradlo nepúšťa farby.mam s tým skúsenosti.

denny15
9. nov 2012

ahojte.. ja mam taký problémik, že mám dvojfarebné šaty bielo červené a ako som si ich chcela preprať tak to biele chytilo nádych červenej a o týžden by som v nich chcela ísť na ples.. dá sa to nejako odstrániť... ☹

denda83
21. nov 2012

@denny15 ufff no neviem cim to odstranit......ale pre buducnost...ja som kupila v Rakusku v drogerii taku bielu handru, maju to v blizkosti praskov, ta handricka sa prida do pracky a pradlo sa nezafarbi......len ta handricka, dnes som skusala....a vysledok je super, tak hadam je to dobra vec🙂

hamca
28. nov 2012

@denny15 ahoj, podarilo sa ti to nejako vyriesit? mne sa dnes stalo to iste a neviem co s tym ☹

@denda83 ahoj, nevies poradit, ako sa vola ta handricka?

denda83
28. nov 2012

@hamca je od Dr.Beckmann a napis tam je.....Farb & Schmutz Fanger......

tinkax
21. dec 2012

nevie mi niekto poradit ako odfarbit cisto zlte detske saty na biele ? su z bavlny, nepacia sa mi take zlte 😒

cjlois
3. feb 2013

Ahojte, neviete niekto poradit...na cisto biele veci som pouzila savo (na zlte flaky pod pazuchami) a nedavala som pozor ci sa posavovane miesta nedotknu inych miest, ved to vsetko bolo biele a na tych miestach sa mi spravili zlte flaky. jedno z toho je bluzka o ktoru by som nerada prisla...

stevka12
26. mar 2013

ahoj ahoj...
potrebujem radu, priatel vypral mikinu ktora je dvojfarebna, svetla cast mikiny ostala zafarbena od tej tmavej, co pomoze? skusala som to znova oprat, kupila som aj rozne odstranovace flakov, ale stale je to flakate... ma niekto nejaky napad? 😖

stevka12
26. mar 2013

@maminka30 ocot? neznici to material? este som o tom nepocula, a nerada by som znicila oblecenie ;)

anicka077
12. máj 2013

Mne sa podarilo zabarbit manželov sveter. Bol pekný ruzovobiely. A teraz su tie biele pasy ruzovkaste ☹ . Myslela som,že po viacerých praniach vyblednu, no nevybledli. Ako ich vybielit aby som nevybielila aj ružové časti? Dakujem

siska2703
17. sep 2013

Ahojte, potrebujem radu. Oprala som biele riflove kratase a omylom som nechala vo vacku vreckovku a cely vacok zostal zlty z vreckovky,,,dala som na to vanish a bolo to uz strasne zlte,,,teraz neviem ako to mam vybielit pretoze na zadku ma uz velky zlty flak a uz som dala aj prasok do peciva,,,prala viac krat ale nevyslo,,,prosim o radu.
Dakujem

tcicah
26. sep 2013

@denny15 ahoj mohla by som sa spýtať či sa ti podarilo vyčistiť tie bielo červené šaty, ktoré sa ti zafarbili? a ak hej tak ako? 🙂 ďakujem za odpoveď 🙂

lenusskar
3. nov 2013

Ahojte, surne potrebujem radu. Dnes som mydlovou vodou čistila biele semišové topánky a na bokoch je cierny zips a zacal pustat farbu. Takže mám od spodku až po vrch topánok na jednej strane tmavé pásy od toho zispu. neviete mi poradiť, čím by som to vycistila? Dakujem a vazim si kazdu radu :(

hevika
3. nov 2013

baby vyskusajte "LA NAVE - odfarbovac na omylom zafarbenu textiliu" - toto je cely nazov toho pripravku, stoji to cca do 1eura a kupite to v DM drogerii. Odporucila mi to moja mama, ked sa jej omylom nieco zafarbilo a s tymto pripravkom sa jej to podarilo dat do poriadku.

linduska_
4. nov 2013

Na zafarbené tričko od farby na vlasy.....asi beznádejne že? ☹

zita19
4. nov 2013

@linduska_ Asi. Hlavne ked je svetle. Z tmaveho by sa to casom vypralo ako z vlasov sa zmyva 😢

linduska_
4. nov 2013

@zita19 No,hento je také šedé - svetlé tričko ☹ ...jaaaaj,či som ja sprostá

zita19
4. nov 2013

@linduska_ Horsie veci sa mohli stat... ale fakt, najhorsie dopadnu nase oblubene...

linduska_
4. nov 2013

@zita19 No veď toto,to som mala také oblúbené a teraz tmavohnedý 3cm fľak,no strach...hneď som na to nagebala Ariel - odstraňovač škvŕn,ktorý ma zatiaľ nikdy nesklamal,ale tentokrát...sklamal 😒 😒

eva3107
29. nov 2013

@hevika ahoj , prosím a musí sa v tom prať hneď po zafarbení ,alebo nie? Lebo som dnes prala dcére obliečky zo škôlky a švagor tam nechal čierne tepláky skoro ma porazilo :'( všetko je sede.. č nie sú tie obliečky moje ale zo škôlky ... Čo mám robiť pomoc ešte sa mi to nikdy v živote nestalo... :-[

merlliin
17. feb 2014

Prosím vas poradite mi co mám robiť s dcerinym tričkom zabudla som naň mala som ho namocene v arieli color a vybledlo mi a z ružovej zostala bledoruzova farba ostali mi len fľaky co mám robiť?

kinderova
14. máj 2014

Ahojte, práve si čítam Vaše dobré rady na :D omylom zafarbenú bielizeň. Ten odfarbovač mi biele tričko s kúskom modrej podtlače dalo do žltého odtieňa, ale našťastie som to skúsila na kúsku kde to nevidno

kinderova
14. máj 2014

@lyongirl ja som to teraz namočila a mam z bieleho trička zltkaste olemovanie a co bolo modre je zelene :( teraz sa perie v kypriacom prášku :P

lyongirl
14. máj 2014

@kinderova no to ma mrzí, ja som to robila tak dávno, veď kuk dátum, odvtedy som to nepotrebovala použiť...

kinderova
15. máj 2014

@lyongirl to je ok 🙂