Čo pomôže proti čkaniu?

cistko
16. sep 2007

Co na ckanie u tyzdenneho baba? Moze cajik??

denisocka
15. júl 2008

volala som deckej ohladom železe a spomenula som čkanie,tak vraj sa nahltava vzduchu.

a potom ma napadlo že odeky berieme železo aj dophilus,ták on to pije cez striekačku,kedže nechce flašku a kým prehltne kus zo striekačky tak políka aj vzduch .. teraz som si na to nejak spomenula 😀

adusha
15. júl 2008

Mojmu malemu sa zacne ckat takmer vzdy po odgrgnuti po papani. Zo zaciatku trvalo dost dlho kym sa mu prestalo, pomohlo nechat ho trosku poplakat. Teraz sa mu uz ckava menej a kratsie, vacsinou to prejde samo pocas hrania po papani, pripadne pocas jemneho placu... aj pred chvilou sa nam zacalo po odgrgnuti ckat a ani som si nevsimla kedy to prestalo...

denisocka
15. júl 2008

skusila som 3 kv CVebionu a nič,takže som dala cicik 😖

nika76
15. júl 2008

Moja mala ma tiez ckave dni a vtedy sa jej cka aj 5x do dna,pomoze trochu ked ju nakojim alebo caj.No a takto sa jej ckalo uz v brusku,a este som s vsimla,ze ked sa jej zacne ckat rano,tak je to cely den.

tomzuzka
15. júl 2008

píšete, že sa vaše deťúrence po čkaní aj rozplaču, nášmu to zjavne nevadí, ani raz sa ešte nerozplakal, keď čkal..doktorka nám vravela ešte v pôrodnici, že malé deti čkajú, kychaj,. kašlu a nemusí to mať hneď vážnu príčinu, len maminky sa boja..veru náš malý má niekedy takú štikútku, že ani dospelému sa tak strašne neštiká, až ním trhne zakaždým, až sa bojím, že mu to uškodí...

cistko
autor
15. júl 2008

A rano prve co sa prebudil zacal ckat....ved to je hroozneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee chudatko 😕

katkafa
15. júl 2008

nika76, aj my to máme tak, že keď sa malinkej ráno začne štikutká,tak potom ju máme cez deň každú chvíľu, väčšinou po jedení, u nás nezaberá nič, buď jej prejde po dlhej dobe samá alebo keď sa jej podarí zaspinkať tak vtedy štikutka prestane hneď

emjee
17. sep 2008

amarelka • 1d • Dnes o 16:10
Ahojte, čo robit ak sa malému čká? mám počkat, či to prejde samo? nevadí to dieťatku?

danuskam • 1d • Dnes o 16:25
moja štikúta aj 20min v kuse.dr.radila dať prehltnúť lyžičku prevarenej vody.niekedy to pomôže. inokedy jednoducho počkáme.vadí im to asi ako nám. inak to môže byť jedným zo znakov refluxu (u nás to sedí,bohužiaľ)

mywiel • 1d • Dnes o 16:30
Nevadi, to prejde same. Voda nepomoze, ja by som vodu nedavala, len MM.

elize • 1d • Dnes o 16:32
my sme starsi tak pri stikutke Maxikovi ponuknem cajik. Nie vzdy ho chce a nie vzdy pomoze. Takze treba jednoducho pockat. Je to normalne. Tak ako pise danuska aj my sme mali reflux

cvika • 1d • Dnes o 16:36
my mavame veômi casto ckanie....u nas pomaha chytenie za nostek az pokym mala nezacne plakat, placom to vzdy prejde, inokedy jej to tak vadi ze sa sama rozplace a prejde to...

slavica2 • 1d • Dnes o 16:45
my tiez casto mame stikuku, dam Hanicku vzdy do polohy, aby mala hlavicku omnoho vyssie a tak do 10 minut to prejde.

ba80 • 1d • Dnes o 17:11
aj my casto ckame, ale ked ju dam k prsniku a trosku potiahne a prehltne, tak to prejde...

elenita • 2d • Dnes o 17:20
U nas mali stikutaju vzdy, ked si odgrgnu alebo troska odgrcnu. Pomaha, ked im dam cucnut troska materskeho mlieka, alebo ked im dam ciapocku a dobre ich zabalim...niekedy je to asi aj od zimy

veronica1 • 1d • Dnes o 17:53
aj my sme mavali stikutku velmi casto a to hlavne po papani ked si odgrcla, bud som jej dala este troska cucnut ale ani to niekedy nepomohlo, tak som cakala az to prejde same. no a teraz ked uz troska vyrastla, tak tu stikutku mava menej - niekedy raz zaden, niekedy raz za tyzden.

mywiel • 1d • Dnes o 18:04
Elenita vraj od zimy aj alebo ked je babo pocikane...

babulik22 • 1d • Dnes o 18:05
mala ma stikutku hlavne ked sa velmi rozosmeje.skusala som jej dat pit a nepomohlo,tak jej to prejde same.

prvapomoc • 2d • Dnes o 18:08
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

kukni sem.

elenita • 2d • Dnes o 18:09
mywiel, tp je fakt, ked to nie je od grckania, zvyknem ich prebalit

amarelka • 1d • Dnes o 18:16
ba 80 áno, aj ja mu dám prsník, ale niekedy je tak napapaný, že už nechce ťahať, len tak v puse má a vypluje
danuskam ako to zistím, či má reflux? on mi negrcká, papá sa mi zdá, že ok,

elenita • 2d • Dnes o 18:35
amarelka, ak aj nasa mala negrcka, pocujem, ze jej mliecko tecie hore. Bud sa tak zvlastne zatvari, vytresti oci, zalapa po dychu, a vacsinou ho potom prehltne, ale tak nahlas, pocut, ze jej to robi problemy. Prip. ked pri kojeni dycha, pocujem, ako jej mliecko chrapci v nosteku, alebo obcas placka tak klokotavo, lebo je to v dychacich cestach.

stvura • 1d • Dnes o 18:46
elenita...a co s tym robit? Presne co si popisala mame i mi a maly sa mi na to budi v noci. Inac vobec negrcka.

amarelka • 1d • Dnes o 18:48
aha, no ja mne sa zdá, ťe mi ten reflux nemáme možem ho aj poležiačky kojiť a v poho, jedine ked na začiatku mu ide vela a rýchlo mliečka tak mu niekedy zabehne

amarelka • 1d • Dnes o 18:52
...síce niekedy mu výjde mlieko, velmi zriedka, ale to možno preto, či vela nepapa a už je plný

elenita • 2d • Dnes o 18:57
Stvura, my pred kojenim davame z flasky 30ml mliecka s jednou odmerkou NutriTonu, to je vlaknina a ta to potom vsetko v brusku zahusti, takze to potom tak lahko nejde von. A este zabera aj ked malu davam odgrgnut aj pocas kojenia, niekedy si za jedno papanie odgrgne aj 10x.

zana0077 • 3d • Dnes o 19:25
...no mne sa podla vsetkeho zda, ze aj nas problem to bude...a pocas kojenia sa tak divne ako keby zurila na prsniku... a po kojeni je do pol hodky plac, hadze sa...vraj aj zaha moze babenko palit...

bellablonde • 1d • Dnes o 19:29
nas ma stikutku casto. vacsinou tak 10 min po papani, ked ho ukladam a trocha s nim hybem...
pokial to nie je reflux, tak to babatkam vobec nevadi, neboli ich nic pri tom

jo a ked bol petko uplne malicky a stikutal si, sa otriasala cela postielka... ..sranda

kaskya
18. sep 2008

Ak má bábatko studené rúčky a čká sa mu, treba ho lepšie obliecť - je mu zima.
Ak nemá studené rúčky, ale práve sa najedlo a čká sa mu - nech si odgrgne.
V brušku bábätká tiež veľmi často čkajú a voda určite nepomáha - pretože tej majú okolo seba veľa a prehĺtajú ju a stále čkajú. Je to prejav zdravého vývinu.

renatka9
12. máj 2010

ahojte... chcem sa spýtať, od koľkého týždňa je možné cítiť, že bábätko v brušku čká 🙂 ja som prvorodička a zaujímajú ma všetky prejavy zdravého vývinu dieťatka a chcela by som zažiť ten pocit, keď mi bude môj malý synáčik v brušku čkať... ďakujem 🙂

flamenga
12. máj 2010

renatka môj malý cca posledné dva mesiace čká aj niekoľkokrát na deň..... ale niektoré bábätká nečkajú vôbec 😉

salma22
12. máj 2010

myslim ze to zacina v poslednom trimestri ale je to krasny pocit je to zlate mne sa to ratalo 🙂

renatka9
12. máj 2010

juuuj, aj ja sa na to už veľmi teším... teda ak bude náš drobček čkať 🙂 ale to je ešte ďaleko... teraz sa teším z prvý kopančekov 🙂

zdenda6
13. máj 2010

ahoj!
renatka9 aj môj oliverko čkal v tom poslednom trimestri vždy večer približne v tú istú hodinu ked som ležala vposteli a chystala som sa zaspať najprv som nevedela čo to bolo to také "trhanie"neviem ako to mam nazvať a trvalo to aj 10min.kým som si nenašla vhodnú polohu a nezaspali sme.bolo to krasne obdobie teraz má 5mesiačkov a čká sa mu len ked ho rozosmejem tak sa začne smiať až dostane štikútku a je po zabave dám mu napiť bud čaju alebo mlieka a je klud 🙂

renatka9
13. máj 2010

zdenda... to je milé, už sa neviem dočkať... inak mňe každý večer trhá bruško na tom istom mieste a v tú istú hodinu, ale myslím, že to sú skôr kopančeky... len sú tiež niekedy v pravidelných intervaloch 🙂

bubinko83
23. jan 2011

neviete mi povedat čim to je že sa mojmu synčekovi v poslednej dobe dost často čka? Za hodinu aj 4 krat. 😖

ivett1
23. jan 2011

@bubinko83 ahoj...vidim, ze mas synceka v takom veku ako my 😉 ...aj nasmu chlapcekovi sa to stava, ale vtedy ked sa rychlo napapa (aby sa mohol hrat...), alebo hltavo napije z pohara...ale niekedy zacne len tak-z nicoho nic...

claudinka
23. jan 2011

@ivett1 co nechodis aj medzi nas, septembrovky? 😉 😉

ivett1
23. jan 2011

ahoj...ups...(dobra otazocka 😉 ) ...zeby preto, ze je este augustovy🙂...ale, ked ma vezmete medzi seba rada sa pridam 🙂

bubinko83
23. jan 2011

@ivett1 ,dakujem a aj my sme augustovy 😉

ivett1
23. jan 2011

@bubinko83 no prosim 🙂... tak gratulujem 😉