Čo pomôže proti čkaniu?

cistko
16. sep 2007

Co na ckanie u tyzdenneho baba? Moze cajik??

dannynka
16. sep 2007

cistko-ano moze,no u nas to niekedy zabralo a niekedy nie. 😒 😒 😒

andy.a
16. sep 2007

dobre zaberá -nakojiť troška predným mliekom..alebo strčiť malíčky dieťatku do oboch ušiek,ale to sa malej nepáčilo..skôr to kojenie...čajík jej nepomáhal,ani ho nechcela.. 😉

janazuza
16. sep 2007

ja som dávala trosku čajíku( poprípade trošku mliečka), alebo som teplejšie zabalila 🙂 Väčšinou sa rozplakal - čkanie ho obťažovalo- a jak sa zhlboka nadýchol čkanie prestalo 😉

nenka83
16. sep 2007

cistko ja som jej dala cicku a napila sa a preslo to.no teraz uz ked je vacsia tak uz nechce si zapit tak cka aj 15 minut a samo prejde 🙂
cajik mi nechce, no snazim sa ju ucit pomaly

margaretka11
16. sep 2007

Cistko, tak si predstav, keď mi drobci začnú čkať obaja naraz 😀 . Ja keďže nekojím, tak im vtedy dám napiť čaju, väčšinou to prejde, ale niekedy nie. U Simonka si vystačím s čajom, jemu to zaberá prakticky stále. Navyše on sa vie aj poriadne napiť. Zato Simonka je ťažší prípad, tá keď čká, tak nechce poriadne piť. Vtedy zaberie iba jedno. Keď sa rozplače, to čkanie jej prestane. Neviem ako to funguje, ale funguje to.

lua
16. sep 2007

Ja dávam malej kvapku citróna. To ju trošku natiahne a štikútka je hneď preč 🙂 To mi poradila moja mama a dávala to aj mne a keďže to nezanechalo na mne žiadne následky 😉 , tak to praktizujem aj ja.

margaretka11
16. sep 2007

Lua, to ti je zaujímavý nápad. Vyskúšam, keďže moji drobci radi čkajú 😉

lua
16. sep 2007

Skús ale najprv s malým množstvo, lebo mne to mama mohla dávať, ale keď dala citrón sestre, tak tá hneď začala dáviť. Nie každý to asi znáša.

margaretka11
16. sep 2007

Dobre, dám si pozor 😉

janinah
16. sep 2007

čkanie je vlastne krč bránice,ktorý sa niekedy dá ovplyvniť,že chvíľku prestanete dýchať,dieťa ak pije,tak v ten moment chvíľku nedýcha (ked hltá),ale prejde samo a netreba sa snažiť to zastaviť a nejaký citron je zbytočne drasticky,prestalo by čkať aj samo aj ked nie vždy okamžite ked si to mamka želá,takže skúste čajík prípadne zmeniť polohu dieťatka

cistko
autor
17. sep 2007

Dakujem za rady dievcata, s tym mlieckom je to tak, ze vacsinou sa mu "ckaci vykon" podari po kojeni, takze uz nechce mliecko. Co sa tyka cajiku, vyskusam-aky cajik odporucate? Mame svatojansky detsky cajik, na obrazku je babatko v perinke, lekarnik nevedel s urcitostou povedat ci ano, tento moze, aku ma mat cajik teplotu? Inak mamka mi hovorila ze babatka ckaju ked im je zima a drobcovi sa to vacsinou stava po kupkani...

denisocka
14. júl 2008

baby a z čogho je čkanie? my posledne 3dni čkáme abnormálne,dovtedy sotva 1x denne,teraz aj 7x 😠

bambusko
14. júl 2008

mne v porodnici povedala neurologicka, ked mladsia dcera casto ckala, ze ckanie je prejavom zdravia 🙂 takze to vobec neriesim ani teraz pri malom
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=635

denisocka
14. júl 2008

hej????????????????????????????? no posledne dni vždy ked sa jeduje a kričí tak to končí čkaním,ani by ma to netrapilo,ale videla som ho čkať holeho a teda ta jamka čo sa robila v hrudíku a klsala až k posteli ma videsila 😅

andrii
14. júl 2008

moje deti mi čkali už v brušku,keď som bola tehotná, tak som na to bola pripravená,že budú aj po narodení a pravidelne mi teraz čká tak 4-5x na deň. Mne tiež pomáha citron. Jedna-dve kvapky. To úplne stačí a prestane čkať hneď.

dididi30
14. júl 2008

deti ckaju uz v brusku a ked sa narodia tak po papani alebo od chladu.....no a s tym citronom vyskusam, len ci mi z toho nebude potom grckat 😕

denisocka
14. júl 2008

no moj čka aj ked je najety aj v hici -proste sa rozčuli,začne vriestať a hned nato čkať a ešte viac kričať od zlosti že čka,tak davam cicku

len som myslela či to niečo nenaznačuje,to čkanie,čo to vyvolava.......

susika
14. júl 2008

malá čká aj ked sa jej odgrgne ked napríklad leží.niekedy čká dlhšie inokedy kratšie. niekedy pomože čajik, inokedy nič.
dididi-ten citron nevadí.to len tak trošku zried vodou a trochu na lyžičku😀 dávali sme to aj synovcom a sú živí a zdraví.ja na citron vždy v obchode zabudnem....

denisocka
14. júl 2008

a nemôže miesto citronu C bion? 😅

tomzuzka
14. júl 2008

náš tiež čká aj niekoĺkokrát za deň, väčšinou po papaní, keď si odgrgne, tak sa mu spustí aj čkanie. tiež nám zaberá pitie mliečka, dosť rýchlo sa mu prestane čkať,že si to často ani nevšimnem a on pije ďalej, a potom sa smejem, že tú štikútku na mňa iba "hrá" aby sa opäť dostal k cicíku, ten náš malý beťar 😀

cistko
autor
14. júl 2008

A ja som dnes ostala velmi prekvapena 😨 Jakubko ma uz 10 mesiacov a dnes sa mu ckalo asi 10 krat. Uz som bola z toho nestastna 😖 biedacik tolko sa utrapil a gol bol ked sa mu zacalo ckat vecer tesne pred spinkanim, tak mu klipkali ocka a nie a nie prestat a pit uz nic nechcel, pretoze stiahol celu flasu kase 😕

denisocka
15. júl 2008

vidiiš čistko,je to dosť nepríjemne,že?

andrii
15. júl 2008

na to čkanie stačí ozaj jedna-dve kvapky citronovej šťavy.Mne to poradila svokra, je detská sestra. Malý prestane čkať hneď. Tá jedna kvapka mu neublíži a nemal by ani grckať. Moje deti od citrona negrckali ani raz.

vierab
15. júl 2008

Na čkanie pomože aj plač. Trošku poštipkať na líčku, alebo vybrať cumlík aby sa dietatko rozplakalo.

andrii
15. júl 2008

vierab, u nás toto nepomáhalo, veď on vlastne keď začne čkať,tak väčšinou začne aj plakať,lebo ho to rozčuľuje. Hovorí sa,že pomáha aj silno mu fúknuť do tváre,ale u nás ani to nepomáhalo, jedine ten citron.

vierab
15. júl 2008

Aspon že si našla nejaký sposob ako sa toho čkania zbaviť. Ja vždy dám trošku čajíku ale malá ja na UM tak pije z flašky. A ked nepomáha tak sa snažím aby zaplakala

martina46
15. júl 2008

Mojej malej čkanie vôbec nevadí, tvári sa pri tom akoby nič. Ale mi je jej ľúto.
A raz sa jej začalo čkať keď som ju uspávala v šatke. Už už zatvárala očká a vtedy to zacalo, ma šlo poraziť ☹
Na chvíľu ju to prebralo a potom keď jej začali znovu očká klipkať, bolo to také milé pri tom zaspavaní, v momente ako ich zatvorila štikútka prestala 😀

andrii
15. júl 2008

vierab, každá mamka musí zistiť,čo zaberá u toho jej dieťatka. Veď každé bábätko je iné, že?

denisocka
15. júl 2008

baby, ale ja viem čo zabera-ja chcem vedieť prečo niekedy čka 1x denne a inokedy ako teraz už niekolko dní aj 10x

bambusko
15. júl 2008

asi ho niekto spomina 😀