Čo potrebuje korytnačka k životu?

bubaczik
13. aug 2009

Ahojte...Syn mi dovliekol s prazdnin domov korytnačku...Našli ju niekde pod balkonom,bud niekomu ušla,alebo sa jej niekto chcel zbaviť 😒 To už je jedno..Takže ja by som prijala,nejake vaše rady a skusenosti,kedže ja o nich neviem nič... ☹
Ideme do akvaristiky,kupiť nejake haraburdy čo potrebuje k životu....
Rada by som vedela niečo aj o prezimovani a podobne... Ďakujem veeelmi pekne! 😉

kikatko
13. aug 2009

a mate vodnú či suchozemskú?

nikollette
13. aug 2009

Suchozemská prezimuje v chladničke 🙂
asi nie vodnú, ved ta prezimuje tak isto ako v lete, vo vode 😉

nastasia
13. aug 2009

bubaczik, potrebuje velke akvarko s pilinamy a stravu cerstvu zeleninu a ovocie. prezimuje tak ze sa zahrabe pod tie piliny a bude spat. my sme mali korytnacku bianku 🙂

babacik
13. aug 2009

bubaczik:ja mam vodne korytnacky 2ks,mam velke akvarko v nom mam velky koren a kyslik,vodu menim kazdy 4 den,krmim ich morskymi racikami,a cez zimu mam ziarovku na vyhrevanie,ale v zime su ako omracene a aj vtedy menej papkeju 😉 😉 😉 tak neviem aky druh mas?to uz sa musis opytat v akvaristike 😉 😉

csina
13. aug 2009

No neviem...my sme mali suchozemskú ako druhý majitelia 29 rokov..neviem koľko ju mali prvý, nebola som ešte na svete...Tak držím palce, nech vám prírastok prirastie k srdcu ako nám... 🙂
a ... nikdy nemala akvárko, behala po celom byte...a prezimovávala najradšej pod radiátorom.. 🙂 Väčšinou spala až do marca s pár prestávkami na jedlo a pitie... 😀 Mala strašne rada prekážky, všade kam sa jej zmestila hlava, chcela vliezť,asi si neuvedomovala, že vlečie aj pancier.. a naháňala nášho psa, či kocúra..oba prežila...Milovala zeleninu, ovocie, pečivo namočené v teplom mlieku (v zime) , púpavové listy a hlavne červený melón.. 🙂 😝

bibula
13. aug 2009

aj my mame dve vodne,nepotrebuju ziadnu extra star.akvarko ,vodu asi 15cm,kamen aby mohli ist aj nasucho-teda ostrovcej...v lete jedia asi 4x do tyzdna,v zime staci 1x tyzdenne...masko nemusis davat solo,lebo zacnu kusat...
stacia tie "hovienka",krm postupne,dokedy sa biju o zradlo,ked polavia,viac im netreba,potom sa len voda spini,no a cistit,teda menit vodu asi tak 3x do tyzdna-samozrejme p.p.... 🙂

bubaczik
autor
14. aug 2009

Dakujem..Mame vodnu korytnačku,kupili sme jej akvarium aj s nejakym vybežkom,tak si lozi hore... 😀
len mi neni jasne,či vodu ma mať až nad pancier 😅 a či jej dať do akvarka aj nejake kamienky na spodok,kupiť filter a tak podobne? 😅
Lampu sme jej dali tiež 🙂

gangulienka
14. aug 2009

ahoj bubaczik...vodu moze mat aj nad pancier ak ma miesto kam si moze vyliezt (nejaky kamen alebo konar ) kamienky na spodok by som jej moc nedavala , lebo korytnacky velmi rychlo zaspinia vodu bude sa ti tam stale hromadit bordel a cistenie bude narocne...ked chces daj jej tam radsej nejake vacsie 2-3 kamene...filter nepotrebuje...

parvitas
14. aug 2009

bubaczik, aj my sme mali korytnacky, dve, suchozemske. teraz sa o ne stara chlapec, ktory ma na to cas a hrozne po korkach tuzil 🙂

k tym vodnym. este nezabudni aj na nejake svetlo, pretoze aj tie sa rady vyhrievaju. inak, dobre rady su aj na nete: http://www.korytnacky.sk/sk/Uvod/O-stranke.alej

bibula
14. aug 2009

my nemame ani svetlo-vylezie si na kamen a tam na nu skvari slnko 😀
a filter netreba,vsak doma sa meni castejsie ako v obchodoch.-)