Čo považujete za najužitočnejšie veci z nepovinnej výbavi pre mimčo?

skalnicka
19. jan 2009

Ahoj mamulky,
napadlo ma, ze by mohla anketka pomoct nastavajucim mamkam urcit poradie dolezitosti, ked som bola tehu, nemala som najmensiu predstavu co treba a co je tak trochu naviac. Iste ma kazda nachystane to, co pisu v knizkach, ale toho, co moze byt volitelne je nepreberne mnozstvo 🙂
takze u mna na prvych troch miestach:
1., ohrievac flias a stravy - setri cas, ohreje na spravnu teplotu
2., babyvak - uspavanie, ukludnovanie pri kolikach je hracka
3., kolotoc nad postielku - maly sa z neho denne tesi akoby to bola najzaujimavejsia vec na svete
viem, ze casom sa to bude menit, ale dajme tomu, ze tych prvych 3 az 6 mesiacov by to mohlo zostat v tomto poradi..a vy?

bertica.h
19. jan 2009

ja určite lehátko-hupatko.
Bola to suepr pomocka a neviem si predstaviť,že by som teraz bola bez neho..

Keby som nekojila,určite by som si kupila aj ten ohrievač,ako píšeš.

ena
19. jan 2009

ja suhlasim tiez s baby relax lehatkom

katy1979
19. jan 2009

skalnicka u nás to bol akurát baby vak. ohrievac bol pase, sme kojený a kolotoc nad postielku bol akurat dobrý na utieranie prachu.

dzidzuska
19. jan 2009

tak u nas sa najlepsie vyuzil rucny vysavac 😀 kedze omrvinky su snad vsade 😀

jabber
19. jan 2009

Tak u nás vede odsávačka hlenů na vysavač 🙂 kdykoliv má dcera rýmu, tak blahořečím toho, kdo to vymyslel a gratuluju si, že jí mám 😀
Jinak souhlas s lehátkem, to bylo fajn 🙂 a taky lehátko do vaničky 🙂

titkovamiriam
19. jan 2009

lehatko 😀 😀 😀 ,a pretoze je medzi detmi riadny sok mokre utierky-tie su uz dnes povinnou vybavou no pri starsich som ich nepoznala tak mne utierky a papierove plienky najviac pomohli 😀

schnek
19. jan 2009

odsávačka na vysavač a šátek 😉

kvikvicek
19. jan 2009

ahojky, prosim o radu, mimi cekam v pulce dubna, mam kupovat zavinovacku emitex tu zimni? nebo se na to vyprdnout? A vyuziju nejak hodne plymo do kocarku? nebo je to jen vec na paradu?

lenadka
19. jan 2009

odsavacka na sopliky na vysavac mne chybala v nasej vybave-mali sme obycajnu a to bol horor, len my sme ju potrebovali hadam az po roku, dovtedy soplik nemala-preto som uz potom nekupila lebo uz si vedela vyfukat a urcite teplomer do uska-nemusi sa babo budit a rusit ked vycerpane s teplotou uz o cosi znizenou spi, ale pre istotu chceme vediet ci je to OK a riskovat dalsi rev a dlhe uspavanie-to si urcite kupim ked budem cakat dalsie babo 😉

mysinka
19. jan 2009

Kvikvicku, náš prcek je narozený posledního března a zimní fusak bychom v žádném případě neužili 🙂 Koupila jsem takový ten jarní/podzimní fleecový a stačil bohatě. A plymo je na prd, kromě té parády teda, na kterou já si moc nepotrpím, takže jsem ho ani nekoupila. Mít načačkaný kočár fakt není pro mě... zvlášť když z 90% nosím v šátku.

Ale k těm nepostradatelnostem ve výbavě:

Šátek, šátek a zase šátek (a u mě teda doslova, mám tři 😅) Jeden určitě stačí, ale je to bombice, na doma, na ven, do mhd, na koliky, na práci doma...nejlepší 🙂 (Nebo nějaké ergonomické nosítko, ale tomu jsem nepropadla 😉)

Pěnové puzzle na zem... Deka po plovoucí podlaze klouže a mrňousovi se tak na ní špatně pokoušelo plazit a lézt 🙂

Itti Bitty Snap-in-One (pro látkovací maminky 😀 😀 😀)

janula34
19. jan 2009

Ahojky,
u nas to bola jednoznacne šatka na nosenie s lehatko. Obcas kolotoč. Ale odsavačka mala tiez popredné miesto 😀
Kvikvicek - ja by som pockala aka bude zima. Ci sa uz neotepli. Mozno uz bude teplo a bude ti to zbytočne. Ja som mala Filipa v únoru ale zimnú zavinovačku som nemala. Len fusak a deky do kočáru.

ena
19. jan 2009

titkova- vlhke utierky , bez tych ani von nejdeme 🙂

kvikvicek- emitex zavinovacku sme my pouzivali do autosedacky aj do vanicky kocika,ale my mame decembrove a januarove dieta, takze my sme vyuzili. Tebe sa uz asi zimna neoplati.. to si potom radsej kup na dasiu zimu emitex fusak.

lenadka: usny teplomer ze vrajk nie je velmi presny, ze zalezi,ako ho prilozis.
Mne sa pozdava digitalny celovy, ma ho nasa dr. a to sa paradne mera teplota, dieta ani nevie kedy 🙂

jaj a este hrazdicka s hrkalkami je dobra vec, pokial este babo nelozi, len lezi, tak nech ma po com pokukovat... da sa dat aj na zem.. na tie puzzle stvorce, co spominala mysinka a zmesti sa aj do postielky..

ku kolotocu, my sme mali prvy drahy JANE,( prvy nakupny osial 🙂 ) ten hral peknu melodiu,ale potom sa nam podarilo pretocit hraci strojcek a uz to len vrzukalo, potom taky bazarovy - a tie lacnejsie vacsinou vyhravaju tak fajne na nervy a dost nahlas.. to sa asi potom viacej oplati kupit tie natahovacie hrajuce hracky a nad postielku vyrobit mobil podomacky, na nejake drevene palicky povesat hoci aj malych plysakov a zavesit..
kto ste blizko IKEA- tam maju takych mrnavych plysacikov po par centov...

minda
19. jan 2009

Kvikvicek, Patrik je narozený taky v půlce dubna 2008, zimní zavinovačku Emitex máme a využila jsem jí. Na jaře když bylo chladněji, tak jsem mu dala jen svetr, čepičku a šupla ho do zavinovačky, no a nejvíc jsme ji využili na podzim než jsme přešli do fusaku a i teď ho do ní dávám, když jedeme autem, v autě ho z ní rozbalím, takže má v zavince jen nožky. Je dost velká, tipuji vel. 74 - 80, já ji hodně využila.

mkr
19. jan 2009

lehátko supr věc 🙂 odsávačku nosu, v létě jsem využila klokanku

sisinka5
19. jan 2009

odsavacka

smardik
19. jan 2009

tak u nás lehátko a kolotoč nad postýlku - od té doby co ho máme usne v postýlce i sám

naopak vůbec se nám neosvědčil šátek - malý v něm nechce být ale ještě vyzkoušíme ale zatím pro nás vyhození peněz

bertica.h
19. jan 2009

dievčatá..dcéru som kojila 2roky a rozmýšľala som nad vankušom na kojenie..mala ste ho niektorá?dúfam,že teraz budem kojiť ešte dlhšie..tak neviem či si ho kupiť,alebo nie..dakujem 😵 😵

schnek
19. jan 2009

já se s ním nezkamarádila, v porodnici si ho mamky chválily a já kojila bez a zase budu, nešlo mi to a i mi to bylo s ním mnohem míň pohodlný 😉

kikimaruska
19. jan 2009

Takže co jsme 100% využili:

Kojící polštář - pro mě i pro malého
Polohovací lehátko - užívali jsme ho dotěď...a ještě nyní v něm krmíme, když malý nesedí
Hrazdička pro mimi - ta "obyčejná", vešla se i do postýlky, navěšeli jsme na ni i jiné hračky, užívali doteď
Puzzlíky na zem - jsou teplé, barevné a malý se může převalovat sem tam a neodtahne je pryč jako deku...
Odsávačku mléka: - pákovou od Aventu (ta jediná mi opravdu pomohla-vyzkoušila sem celkem 4)
Sterilizátor - pro mamky co od začátku odstříkávali, uchovávali a pak mimi krmili uměle či MM z lahvičky...(ale kupte ho spíš, až budete vědět, že jej využijete, u nás se nezastavil od narození malého do ted...)
Zavinovačka do autosedačky: seper prima věc, Kamarádka ji měla i do kočárku...
a jinak něco málo k termoobalům...používala jsem je v létě až do podzimu, mlého teplé nevydrželo déle než hodinku...v zimě ani nemluvím (vyzkoušeny ty levné i draháé značky...takže mamky co chodíte a jste celý den pryč...třeba i v zimě a musíte malému dělat um. mléko (my třeba celý den lítáme po spec.doktorech v jiném městě)...tak určitě si kupte na horkou vodu termosku.... K NEZAPLACENÍ... 😉

A JINAK SAMOZŘEJMĚ TAŠKA DO KOČÁRKU - pokud jako my bydlíte ve 4 patře bez výtahu....

vojtisek2007
19. jan 2009

zavinovačka do autosedačky - jak letní, tak zimní verze od emitexu
křesílko fisher price
hlídač dechu nanny
hrazdička - dá se připnout na kočár,kolíbku,postlýku....

lyongirl
19. jan 2009

neviem si predstaviť život bez papierových plienok 😀 , vlhčených utierok, odsávačky na mlieko i sopel a bodyniek. Aj rektálnu rúrku sme využívali 8 mesiacov 😒 , čiže aj tá mi zlahčila život, dudlík no a všeličo iné.... 😉

lyongirl
19. jan 2009

samozrejme nanny!

jamik
19. jan 2009

NANNY !!

motylek
19. jan 2009

Tak popořadě 😀 :

1) Nanny - noční odpočinek beze strachu (jsem posera 😀 )
2) Lehátko - pomocník nadevše, nevím kam jinam bych ho odkládala, abych ho měla na očích, bezva vynález
3) Odsavačka na vysavač - ustní nevytáhneme nic
4) Hrazdička na lehátko - první 4 měsíce si s ním fakt vyhrál (teď už ho nebere)
5) Sterilizátor do mikrovlnky - jsem na UM od narození, takže super pomocník
6) Papírovky, ubrousky - nevím, jak bych to dávala jako kdysi naše matky
7) Dudlík - krásně se s ním zklidní

A to je asi všechno, no máme to o hooooodně jednoduší a jsem za všechny vychytávky dnešní doby vděčná. I tak mám co dělat, abych všechno zvládla a stíhala. Jsem od přírody trochu lenivější, takže ve co mi zjednoduí život a práci je bezva. A taky se můžu více věnovat malýmu než kdybych musela vyvařovat plíny 😀 😀 😀 a dělat spoustu jiných věcí, ketré takhle nemusím.

Hold pokrokům 😉 😉 😉

danuska24
19. jan 2009

nanny, lehatko, cestovna postielka, odsavacka na vysavac, teplomer do uska,

motylek
19. jan 2009

Nějak mi nedocvákává šššššššš.

deina
19. jan 2009

lehatko urcite, hrazdicka a neskor ohradky (aby som mohla ist aspon na wc 😅 ), vyuzili sme aj emitex zavinovacku

yanna.o
19. jan 2009

- šátek!! nebo nosítko manduca, ergo.. (ne klokanku, z té bolí záda a mimčo je tam v nevhodné poloze). I kdybys úvazy nevázala ukázkově, tak si tam můžeš mimčo dát. Malý chtěl furt chovat, měl lehký spánek. Usínal v kočáře, u prsa a v náručí.. a za houpání v lehátku (fisher price). Strašně mě z toho bolely záda. šátek jsem bohužel koupila dost pozdě (ve 2 m.) a už v něm nechtěl být, při každém pokusu hrozně plakal, ale spousta maminek má velmi pozitivní zkušenosti... asi bych vzala elastický moby, který se lépe váže.
- A nějaké houpací lehátko nebo dokonce samohoupací, může se do něj položit a tahat po bytě. Na to je asi dobrá i kolébka.
- ušní teploměr - lze teplotu opakovaně měřit za 1 vteřinu a sledovat , jak stoupá, klesá...
- kolotoč také - nejlépe elektrický, s barevnými postavičkami, které se různě kývou - aby tam bylo co nejvíc pohybu a barev. Nám se dlooouho osvědčil od Lamaze - taková kytička, usmívá se, kýve se a zvířátka se točí dokola a navíc se zhoupávají. akorát je drahý 😒 tak třeba jen pro ilustraci.. 😉
- a odsávačku na vysavač.

sassi
19. jan 2009

- lehátko a hrazdička
- baby-vysielačky (používane uspešne doteraz), a aj monitor dychu
- odsavačka na vysavač