Čo považujete za najužitočnejšie veci z nepovinnej výbavi pre mimčo?

skalnicka
19. jan 2009

Ahoj mamulky,
napadlo ma, ze by mohla anketka pomoct nastavajucim mamkam urcit poradie dolezitosti, ked som bola tehu, nemala som najmensiu predstavu co treba a co je tak trochu naviac. Iste ma kazda nachystane to, co pisu v knizkach, ale toho, co moze byt volitelne je nepreberne mnozstvo 🙂
takze u mna na prvych troch miestach:
1., ohrievac flias a stravy - setri cas, ohreje na spravnu teplotu
2., babyvak - uspavanie, ukludnovanie pri kolikach je hracka
3., kolotoc nad postielku - maly sa z neho denne tesi akoby to bola najzaujimavejsia vec na svete
viem, ze casom sa to bude menit, ale dajme tomu, ze tych prvych 3 az 6 mesiacov by to mohlo zostat v tomto poradi..a vy?

yanna.o
19. jan 2009

jo.. a elektrickou odsávačku MM. Když je ho hodně, poodsaje se jen do úlevy kvůli riziku zánětu nebo retence, když je mléka málo, stumuluje se tím, když je třeba odejít někam pryč, tak aby ostatní mohli mimčo krmit 😉
Pokud bude dítě na UM, tak nějaký sterilizátor.
A ohřívač stravy a mléka se hodí možná také, ale ten nemám.., tak pořádně nevím, jak je vychytaný 😉

zuzana76
19. jan 2009

nam sa jedine osvedcila odsavacka na vysavac
lehatko, hrazdicku ani baby vysielacky sme nemali a monitor dychu nam nebol nanic, kedze maly nechcel spavat v postielke, ale mala som ho kupeny, po dovrseni roku maleho som ho predala

sassi
19. jan 2009

nam monitor dychu 2x zapípal ... som rada, že sme ho mali 😉
ale mala som požičaný, do 6 mesiacov

danulik
19. jan 2009

monitor dychu (pre nas kludny spanok)
zavinovacku do autosedacky - emitex - super vec
vibracne lehatko
hracia deka s hrazdickami

bertica.h
19. jan 2009

my sme monitor nemali..ani neplánujeme..asi..treaz som na pochybách..

ria80
19. jan 2009

Určitě monitor dechu.Opravdu jsem 2x musela s dítětem třepat,takže bez toho ani ránu.

zuzana76
19. jan 2009

ja by som chcela pri druhom vyskusat satkovanie, takze mozno kupim satku
a este tie puzzle na zem sa mi osvedcili

andy80
20. jan 2009

odsávačku MM, lehátko, hrazdičku, kočárek, autosedačku.... je toho spoustu

vrtule83
20. jan 2009

lehátko, odsávačka soplíků na vysavač, chůvičky

pebi
20. jan 2009

puzzle na zem jsem moc ocenila, až jsem Anetku začala dávat na bříško... takže ne od narození, ale pak určitě. Anetka si často na bříšku blinkla (i když nebyla po jídle) a tak se mi stávalo, že jsem musela prát i dvě deky denně (z podložky nebo plínky, kterou jsem jí tam nastražila, se vždycky nějak přesunula jinam) 😉

petrahy
21. jan 2009

autosedacka - vajicko ked mi maly v aute zaspal nechavala om ho v nej pospat si
odsavacka hlienov na vysavac - pouzivam dodnes
termoska - mala som v nej prevarenu vodu na mlieko vzdy bola akurat
🙂 😉 😀 😅

kacka.va
21. jan 2009

nevím, co je myšleno nepovinnou výbavou 🙂. My kromě postýlky, kočáru a autosedačky nepotřebovali skoro nic. Teda odsávačku na mlíko, tak se hodila, ale to je pro mě nebo pro mimčo. Chůvičky jsme zatím moc neužili, monitor dechu nemáme a nic se neděje, v lehátku byla jen krátce, takže kdyby nebylo, tak se taky nic neděje. Hrazdička jí ani moc nezajímala, když jsme někde byly na návštěvě. Teď je miliónová jídelní židlička.

markytkaaa
21. jan 2009

- Nanny 🙂 bez ní bych fakt nebyla 😀
- Manduca ... malej jeden čas úspěšně ignoroval kočárek a tohle je fakt bomba vynález
- papírové plenky a čistící ubrousky
- hrací dečka a ohrádka! .-) v tento čas naprosto úžasný pomocník 😀

yasmina
21. jan 2009

hracie kresielko Fisher price
hracia deka
ohradka
sterilizator flias

janina1977
21. jan 2009

lehátko
ohrádka
termoska

miri.b
21. jan 2009

satka

verzel
21. jan 2009

monitor dechu - bez něj bych neusnula a sledovala,jestli malá dýchá. původně jsem ho nechtěla, přišlo mi to zbytečné, až můj známý doktor mě přesvědčil. Jejim občas houkal, ikdyž se mimi nedusilo. Přišlo jim to divné, tak malou vyšetřili a zjistili jí nějakou breberku v plicích, vyléčili jí a je OK, bez trvalých následků. Je to sice trochu dražší, ale za ten klid to rozhodně stojí.

jednorázové plenky - sice to není zrovna moc ekologické,ale nedovedu si představit vyvářet denně hory plenek jako naše matky 😖

autosedačka vajíčko - skvělé na uspávání

rektální rourka

pikkumyy
21. jan 2009

babyvak - na noseni, uklidnovani a uspavani uplneho mrnouse
uzasnou zavinovacku welsoft od Dity - je velka a teploucka - mesavoucka 🙂 a doted ji pouzivame jako deku do kocaru nebo na spani
houpaci sedatko-lehatko od Chicca - na jedeni, hrani i usinani
koupaci kyblik - to je ta nejvetsi zabava

a pak je vec, kterou nemam, ale zavidim ji znamym - elektricky varic a mixer na detsky jidla v jednom (uvari se to v pare a pak se to da rozmixovat) - super vec na dovoleny apod. a hlavne se na to da zapomenout a jidlo se v tom nepripali 😎

bielanevesta
21. jan 2009

Určite lehátko, hodne nám pomohlo 😉

ygreen
21. jan 2009

lehátko Fisher price od 0-18kilo
rychlozavinovačky
sedátko do vany
odsávačka MM
AngelCare - monitor dechu a chůvičky v jednom

zuzik03
21. jan 2009

nosítko Ergo i s novorozeneckou vložkou 🙂
a pak taky lehátko FP

sirinka
21. jan 2009

1. nanny
2. babyvak
3. lehatko
4. vankus na dojcenie

evicka7
21. jan 2009

šátek na nošení
lehátko
kyblík na koupání

llaabbkkaa
21. jan 2009

nanny
elektricka odsavacka Medela
mast cicaderma a tee three oil

kočky, ked spominate usne a celove teplomery - poradite znacku? ja som mala "stastie" len na super nepresne...
a ktory typ sterilizatora je naj? vdaka!

kacka.va
22. jan 2009

mně v lékárně rovnou řekli, že ušní jsou jen orientační a že nemá smysl to kupovat

vercka
22. jan 2009

tak určite lehátko a odsávačka na vysávač 😵

sassi
22. jan 2009

ohrievačka na flaše do auta, vela cestujeme

bihan
22. jan 2009

šatka na nosenie - naopak kočík boli najhlúpejšie vyhodené peniaze - jedinou výhodu bola naklikávacia sedačka
vankúš na dojčenie + mušle na zachytávanie mlieka
odsávačka
koberec s hrazdou
korkové štvorce na zem - úplne ich zbožňujem, lebo malej nie je zima a nemôže z nich odhryznúť ako z tej umelej farebnej peny
fosforeskujúci spinkáčik - vnútri má hrkalku, neviem, čo by som bez neho robila 😵
vanička - lehátko som nikdy nevyužila, ale vo vaničke sa kúpe stále
moje krásne moderné látkové plienky 😵
kolotoč na diaľkové ovládanie

Čo som takmer nevyužila, bol spomenutý kočík, lehátko do vane, obrovská zásoba detskej kozmetik (hlavne krém na riťku mám ešte takmer celý), cumlíky, krémy na bradavky (doma mi ostali 3).
Monitor dychu ani babyvysielačky sme namali a nikdy nám nechýbali.

vs3
22. jan 2009

-monitor dychu nanny pre nas kludny spanok 😉
-lehatko chicco
-penove puzzle
-hrazdicka
-vysielacky, super vec ak ma clovek velke priestory,alebo rodinny dom
-uspavacik chicco
-vankus na dojcenie, ten som vyuzila pocas tehotenstva, ked sa maly narodil a este dnes ho mam ako zabranu aby mi nespadol z postele, ked nahodou s nami zaspinka 😵
-latkove plienky, maly mal dost silny reflux tak velka pomoc
-sterilizator
-ohrievacka
- skoro som zabudla velka pomoc termotasticka

Naopak sme nevyuzili
- kolisku
- musle na zachytavanie mlieka, asi preto ze som si ich kupila ked sa mliecko ustalilo 😀
- vanicku sme pouzivali cca 3 mesiace ale neviem si predstavit kupat babatko vo vani 😕
- cumliky

sassi
22. jan 2009

lehatoko do vane je fakt nevužitelna blbosť
a ozmetiku kupovať až podla toho, čo budete potrebovať - to je fakt zbytočne kupovať vela dopredu
krem na zapareniny som pri dcere využívala hojne (mala citlivu pokožku) a pri synovi skoro vobec