Čo považujete za najužitočnejšie veci z nepovinnej výbavi pre mimčo?

skalnicka
19. jan 2009

Ahoj mamulky,
napadlo ma, ze by mohla anketka pomoct nastavajucim mamkam urcit poradie dolezitosti, ked som bola tehu, nemala som najmensiu predstavu co treba a co je tak trochu naviac. Iste ma kazda nachystane to, co pisu v knizkach, ale toho, co moze byt volitelne je nepreberne mnozstvo 🙂
takze u mna na prvych troch miestach:
1., ohrievac flias a stravy - setri cas, ohreje na spravnu teplotu
2., babyvak - uspavanie, ukludnovanie pri kolikach je hracka
3., kolotoc nad postielku - maly sa z neho denne tesi akoby to bola najzaujimavejsia vec na svete
viem, ze casom sa to bude menit, ale dajme tomu, ze tych prvych 3 az 6 mesiacov by to mohlo zostat v tomto poradi..a vy?

beruska2x
22. jan 2009

ja teda lehatko pouzivala kazdy den a kosmetiku jsem taky mela dopredu koupenou + monitor dechu, chuvicky, lehatko s vibraci (prckovi se v nem bezva kadilo ) 😉

kaciska
22. jan 2009

tak asi se přikloním taky k lehátku,je využito denně a je to super...a určitě houpačka.... 😀

sasiki
22. jan 2009

babyvak 😀

petua
22. jan 2009

Holky já to tady čtu a sleduju, co z těch věcí mam nakoupených a co ne, ale nemůžu se dobrat toho, co je to vankuš 😀 😀 😀 😀

vs3
22. jan 2009

Lehatko do vane sme pouzivali ked sa maly uz nekupal vo vanicke a este sm neusedel, podla mna je zbytocnost stolicka do vane
Kozmetiku som mala popredu a vsetku ju vyuzivam aj krem na zapareninky, davam preventivne
Mame aj hupacku fisher price a ta sa velmi malo pouzivala, skor by som volila vibrycne kresielko 😉

sassi
22. jan 2009

petua vankuš = polštář, alebo perinka

sassi
22. jan 2009

vs3 nechcem maleho natierať chemiou zbytočne, ked nemá problem 😉

petua
22. jan 2009

Sassi: Jé děkuju, už nebudu za blbce 😀

vs3
22. jan 2009

sassi ja pouzivam mlicko po kupani, alebo olej a ked ideme von krem proti chladu, samozrejme krem proti zapareninkam a mydlo na zadocek, myslim si ze to s chemiou neprehanam 😉

ada222
11. aug 2011

vankus na kojenie je podla mna uzasna vec, tiez monitor dychu s monitorom zvuku v jednom - bez neho by som nespala vobec... 🙂

aduskatt
11. aug 2011

a podla mna je uzasny a potrebny manzel, HLAVNE, KED SA ZAPAJA A POMAHA 😀 😀 😀 😀 😀

nikus5
11. aug 2011

@aduskatt tak to je na NEZAPLATENIE 😉

aduskatt
11. aug 2011

@nikus5 aj to🙂)

benjik
11. aug 2011

hračky od lamaze a fisher price,ty malou zabavily vždy i když měla špatný den

akcull
12. aug 2011

1) monitor dechu
2) vlhčené ubrousky
3) polohovatelné lehátko
4) odsavačka na rýmu na vysavač

ja.na81
12. aug 2011

1. ergonomicke nositko (nebo satek) plus bunda do ktere se obleknu i s mimcem
2. polohovatelne lehatko a pak pro vetsi drevena rostouci jidelni zidlicka
3. koupaci kyblik a pak pro vetsi sedatko do vany
to je co me napadlo narychlo jako prvni tri veci, co jsme opravdu maximalne vyuzili (vyuzivame) 🙂

katchi
12. aug 2011

Lehatko a manduca (resp. satek nebo vak).

titkovamiriam
12. aug 2011

kedze som mala medzi detmi trosku vacsi rozdiel naj pomocník boli:
1,jednorazové plienky
2,vlhcene obrusky
3,vajíčko na prenasanie a polohovanie babatka kde kolvek som potrebovala

exupery
12. aug 2011

Lehatko,manduca,sterilizator do mikrovlnky,plienka,obrusky,via pohariky,monitor dychu a vysielacky....

strapadielko
12. aug 2011

lehatko, mame hupacie, to bola nasa najlepsia kupa, maly ho zboznuje a ja tiez:D
potom ergonomicky nosic liliputi, ohrievac flias a sterilizator v jednom, farebne kruzky plastove - drobcova najoblubenejsia hracka, kojaci vankus, aj ked uz dlhsie nekojim, vyuzila som ho aj v tehu, teraz ho pouzivam ako zabranu ked maly spi na nasej posteli a rektalna rurka

kachorka
12. aug 2011

Tak to tady čtu a honem na Aukru kupuju babyvak a vibrační lehátko 🙂

edie63
12. aug 2011

lehatko,sterilizator a kolotoc nad postielku, ktory do dnes zabavi moju dceru (sice teraz sluzi uz len na pocuvanie hudby, ale aj tak)

novan
12. aug 2011

No my máme pokúpené hádam fakt všetko 2hojdačky, 1 vibr.lehátko, 2 cestovné postielky, 2 kolotoče nad postielku a koooopu iných vecí a nemôžem povedať že ich nevyužívame (striedame ich a malej sa aspoň nezunujú lebo je stále v niečom inom) ale najviac zo všetkého mi malá zbožňuje Hopsadlo Fisher Price Rainforest, to je tá najlepšia vec akú som mohla kúpiť a naopak neľúbi sa jej v chodítku ☹

etuska
12. aug 2011

1.babysatka
2.vibracne lehatko(najprv sme ho sice nemali v oblube,mozno tak od 3-4mes.)
3.kolotoc nad postielku

uplne zbytocny nam bol-sterilizator na flase-kedze som kojit prestala len nedavno(ale zase sme ho kupili v bazari)
a tiez cumliky-kedze syncek ich nikdy nechcel-resp. ani som mu ich nenukala kedze som chcela kojit co najdlsie.

Tiez sme to neprehanali s kozmetikou-najlepsi bol aj tak panensky olivovy olej-kedze telove mlieka ani oleje neznasal velmi dobre-a ja sa snazim byt eko-mama. 🙂

ivarei
12. aug 2011

Klokanku 🙂

tea333
18. aug 2011

ku klokanke tolko:
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...

nerozumiem preco ich nezakazu predavat.

Moja No1 je MANDUCA a SATKA

sova33
18. aug 2011

@novan Buď ráda, že se jí v chodítku nelíbí. To se vůbec používat nemá. Neprospívá to zádům a chodit ji to nenaučí.
Jinak mně hodně pomohlo: kojící polštář, molitanová podložka do vany, dudlík a pěnové puzzle na podlahu 🙂

sova33
18. aug 2011

A zapomněla jsem na chůvičku.

gabka32
18. aug 2011

1.vibrační hudební lehátko od FP - skvělé na zabavení, uspávání a na krmení
2.u první dcerky babyvak, ale tedko raději elast.šátek a pro větší dítko manduka, bez té bych se neobešla při venčení pejska, velký pomocník
3.cestovní postýlka - ted máme domek na patro, takže nutnost
4.monitor dechu a chůvičky
5.hrací deka od Tiny Love - obě holky ji milují 🙂

natasole
18. aug 2011

U nás je na prvom mieste baby vak (baba sling) a dudlík, ďalej sú užitočné vankúš na kojenie a hrazdička. Odporúčam pribaliť/prečítať a urobiť si názor: Koncept kontinua (J. Liedloff) + Respektovat a být respektován (Kopřiva a kol.), to by som dala aj do povinnej výbavy.