Čo pre vás znamená pomsta?

zicon
24. jún 2009

Vždy keď kdekoľvek zoči do oči začnem túto tému, tak som hneď umlčaný, svojim okolím, ale ja sa chcem o danej téme pobaviť.

Prečo keď niekto ublíži mne môjmu blízkemu, prípadne kvôli nemu nebodaj umrie tak sa mám tváriť že súd všetko vybavy, čo keď to cíim tak že ten trest bon nedostatočný. Čo keď osobne považujem pomstu za akt uspokojenia a spravenia spravodlivosti po svojom.

Ako vnímate pomstu.

Je pomsta prízemná, alebo dokázenie si svojej hrdosti. Postavenie sa systému, postavenie sa osudu.

Vyrovnanie sa s osudom. čo pre vás znamená pomsta?.

saara1
26. jún 2009

Mozno by bolo lepsie, aby si hladal ludi, ktori by ta viac pochopili na muzskych forach. Zeny byvaju ovela menej pomstychtive, nez muzi. Tu asi cloveka s rovnakymi pocitmi nenajdes. Ludia, co vykonali fyzicku pomstu, mozno sedia v lochu. Tak skus sa popytat advokatov specializujucich sa na trestne pravo, alebo nech ta psycholog skontaktuje s ludmi, co sa snazia bojovat s myslienkami na pomstu.

zicon
autor
26. jún 2009

Ziadne psychologa chvalabohu nepoznam.

nicky11
26. jún 2009

hmm...toto je zaujiimava tema...naozaj som zacala nenavidiet otca svojej dcerky a neskutocne rada by som sa mu akokolvek pomstila...velakrat je zivot nespravodlivy ale mam taky pocit ze pomsta by aj tak nic nezmenila...mozno by som si akurat tak ulavila....ale pochybujem ze by som potom stastnejsia nez predtym...

zicon
autor
27. jún 2009

Nuz pri pomste ide o akt ulavy. Ide oto, aby to clovek v sebe nepotlacal. Ale zase vybit emocie sa daju aj inac, to je pravda.

Mna len stve ze je na svete je tolko nedostatocne potrestanej spravodlivosti, a kazdy koho sa to tyka len mykne plecamy, nemam na to cas, sil a podobne vyhovorky. Nenajdu ani tolko odvahy aby nieco dotycnemu povedali zoci do oci, lebo on je bohvieka funkcia, a oni maju pred nim respekt.

Ze nikto nenajde dost odvahy napriklad ked protestoval pred zaciatkom vystavby nejakeho objektu, prist tam znova pri slavnostnej kolaudacii a vtedy prejavit znova svoj hnev, pokazit developerovy radost z kolaudacie.

Prikladov vo svete je mnoho.

ada32
27. jún 2009

zicon aj ja som bojovnik.tiez ma stve ked sa ludia spravaju ako barani a nebrania si svoje prava.
presla som vselicim v zivote.aj obdobim uplnej bezmocnosti,ktoru najviac nenavidim a nasledne tuzbou po pomste...poznam to.

ale uvedom si,ze tvojej zene nikto neublizil naschval.vsetko na svete ma svoju pricinu a hlavne aj nasledok.
nie si boh aby si vykonaval na svete spravodlivost.
pomstou sa ti neulavi tym som si takmer ista.
ulavi sa ti az v momente ked sa zacnes na veci pozerat z ineho uhla pohladu.ano stalo sa vam nestastie,ale urcite by ste boli nestastnejsi keby sa nieco take zle nedajboze stalo vasemu dietatu.kolko ludi ma chore dieta a si hovoria-kiez by sa to radsej stalo mne len nech by bolo zdrave.
nepln sa zlobou a nenavistou.zbytocne tak plytvas vzacnou energiou ktorou mozes pomahat svojej manzelke.
tes sa z kazdeho dna ktory mozete spolu prezit,ona potrebuje oporu a nie pomstychtivy uzlik nervov.
je to krute ale ja verim,ze vsetko je prave tak ako ma byt.a nie je v nasej moci poznat dovody.
zmier sa s tym a bude sa ti lahsie zit.

zicon
autor
27. jún 2009

Nuz to nieje len o mojej zene ale o pomste vseobecne. O pomste ako prostriedku prevencie.

A o tom ze negativne emocie niesu len prizemne, ale ze ich vybite nam moze priniest potesenie na ukor niekoho kto nam ublizil a vybtie si tychto negativnych emocii ktore ostali v nas ako zazitok niecoho negativne a dlhsi cas nas trapia na ich povodcovy.

Nuz aj o tomm ze kazdy sa boji niekomu pomstit. Nuz a co je najviac nepochopitelne pre mna je to, ze vzdy ked som niekomu navrhol akykolvek prostriedok pomsty, tak som bol odmietnuty. Pritom ked nemaju sil, tak preco to nenechaju na druhych, ze oni si to nevezmu na triko. Nuz ale nejako som s tym ratal, nemstim sa za druhych.

No povedzte niekto by neumysilne ale znacnou nedbalostou sposobil ujmu na zdravy Vasemu dieatu. Nepotesilo by Vas keby ste sa dozvedeli ze mu niekto sposobil nieco zle? A aj o tom je pomsta.

magimary
27. jún 2009

fu, zicon, to čo píšeš, sa mi normálne až zle číta... 😲

"pomsta ako prostriedok prevencie"...fúha... vieš si predtsvaiť, že by Ti každý deň
(tebe al. Tvojej manželke, al. malému) niekto niečo prevntívne "vyviedol"??? 😕 😨

"Nepotesilo by Vas keby ste sa dozvedeli ze mu niekto sposobil nieco zle? A aj o tom je pomsta. "
no to si buď istý, že URČITE NIE!!! 😲

mám pocit, že si neskutočne zranený a nevieš sa z toho dostať von...neustále opakuješ dokola, ako by si sa chcel, potreboval al. mal pomstiť... a dokonca máš pocit, že by si sa mal pomstiť (Ty al. iný) každému a za všetko...najlepšie za krivdy celého sveta...

mal by si sa na všetko pozrieť aj z druhej strany... všetko, čo praješ inému, keby sa tak sdtalo Tebe...aký je to pocit...
😕 😨 ...podľa mňa nič príjemné...

skús hľadať iné alternatívy, kde by si mohol uplatniť svoju nahromadenú negatívnu energiu, čo máš vo vnútri...myslím, že si tým dosť ubližuješ... takýmto spôsobom sa každý deň o krôčik približuješ k nejakému infarktu al. niečomu podobnému ... hľadaj pomoc...skús myslieť pozitívne... 😔 🙂

nechcem sa Ťa dotknúť, myslím to v dobrom (normálne mám strach niečo aj napísať, aby si sa mi náhodou nechcel pomstiť...srší z teba veľa negat.energie)...

zuzu13
27. jún 2009

no zicon, je mi ta velmi luto, vsetci sa ti snazime pomoct....psychicky ta nad vec povzniest...ukazat ti iny uhol pohladu...ale ako citam...a naozaj sa to cim dalej tym horsie cita, mam z teba pocit, ze ty vlastne nepotrebujes pomoc...potrebujes sa len uistit, ze su tu ludia pre ktorych je pomsta pozitok...

citujem:
"Nuz a co je najviac nepochopitelne pre mna je to, ze vzdy ked som niekomu navrhol akykolvek prostriedok pomsty, tak som bol odmietnuty. Pritom ked nemaju sil, tak preco to nenechaju na druhych, ze oni si to nevezmu na triko" - ponukas svoje sluzby? 😖 hrozne len citat, co tu pises...

vobec sa necudujem, ze nie si stastny...ved ty ani stastny nechces byt...naozaj sa snazime ti pomoct...ale tvoj "myslienkovy kolotoc" je neprekonatelny...lebo nechces...

pomsti sa teda...ked si myslis, ze tym sa veci daju naporiadok a vsetko bude v poriadku...ale to naozaj nie je riesenie...zacni zit pritomnostou...minulost nezmenis....

zicon
autor
27. jún 2009

Neboj sa, nedotykas sa ma, ale kde naist pomoc? Psachologov neznasam
Pozytivne myslenie moze byt, a mas pravdu zurit v duchu kvoli niecomu co sa ma netyka aj niekolko hodin, to asi nieje uplne v poriadku.

zuzu13
27. jún 2009

zicon...konecne nieco pozitivne 😉

ada32
27. jún 2009

magimary mas uplnu pravdu.
jeej tooolko malych deticiek 😵uprimne obdivujem maminy ktore nieco take ako ty zvladaju.
ked som citala tvoj pas,tak som si spomenula ako mi moj nedavno povedal: ake by to bolo krasne keby sa nam po dome tmolilo 10 takych deti ako mame teraz jedno.musis mat z toho dobry pocit pri srdci. 😵

ja ked si predstavim,ze vsetci by sme sa mstili kazdemu a za vsetko a ini by sa mstili na nas a nasich detoch...
preboha ved to je chore.
zicon vsak si z nas vsetkych robis srandu? 😨

neviem preco si myslis,ze kto sa nemsti,nema odvahu.nenapadne ta ze to moze byt uplne naopak?
kto sa nemsti je ovela dalej ako ti co sa mstia.lebo vie ze na kazdeho raz dojde.

zicon
autor
27. jún 2009

Moze, samozrejme, ze moze to byt naopak.

Nerobim si sice srandu, ale niektore veci som prepiskol to uznavam. Ale som chcel poznat svoje zle ja a svoje negativne ja z ineho pohladu. Lebo konecne mam priestor kde mozem otvorit svoje myslienky, lebo zena ma vzdy ked taketo nieco co i lne zacnem zrusi. Pred kamaratmi o tom nehovorim, nebrali by ma vazne.

Dal som zo seba von moje najtemnejsie myslienky, a tak prestanem roztacat svoj myslienkovy kolotoc. Zaujimalo ma ze ako ostatny reaguju na moje zle ja, lebo ja sa ho sam desim, tak ho tlmim len niekedy vyplava na povrch.

magimary
27. jún 2009

zicon, aj ja som psychológ...
takže zjavne som v tej Tvojej kapitole "najneznášivlejších ľudí"...
len neviem, či som pred tými, čo Ti (al. Tvojej rodine al. celému svetu) kedykoľvek ublížili, alebo až za nimi...
ale je to v zásade jedno, lebo nepočúvaš žaidnych...

len zároveň mám pocit, že by som Ti ozaj chcela pomôcť (aspoň takto virtuálne), lebo mi je ľúto, keď si niekto takto ubližuje (náš profesor-lekár tvrdil: "hnevať sa nad hlúposťou iných ľudí je MSTIŤ sa na vlastnom zdraví"..takže Ty zrejme máš dobrý púocit, keď sa môžeš pomstiť a rozvešiavať pklagáty o tom , ako je ten a ten doktor zlý, ale v skutočnosti sa MSTÍŠ sám sebe...)... a myslím si, že i napriek tomu Tvojmu zmýšľaniu si dobrý človek (to, ako sa staráš o manželku, o malého, ako pekne o nich hovoríš...), len Tvoju dobrotu môže pociťovať len málo ľudí...čo je na škodu pre Teba...
lebo tým prichádzaš o mnohých priateľov (ktorých nepoznáš a ani nespoznáš, kým sa budeš udržiavať v tom negatívnom napätí a vyžarovaní...) a všeobecne o radosť a šťastie zo života...

magimary
27. jún 2009

zicon, je obdivuhodné, že si dokázal dať svoje najtemnejšie myšlienky na pľac (na verejnú púdu)...aj to môže byť cesta, ako ich dostať von zvnútra a viac ich tam nevpustiť...
každopádne nie je správne ich dusiť vo vnútri a umárať sa nimi (lebo naozaj prechádzajú až na povrch...)..je dôležité ich dostať von, vyliečiť a potom už len žiť čistú prítomnosť... 😉

aj život bude náhle krajší... 🙂

zicon
autor
27. jún 2009

Ale ako vyliečiť?

Viem že alkoholom to asi nepojde dvaja v rodine stacia ☹
Drogamy asi tiiez nie ☹

A psycholog - bohuzial nepozam nijakeho co roby zadarmo a je dobry ☹

magimary
27. jún 2009

no, alkohol a dogy som rozhodne nemyslela! 😅
nie vždy pomôže len psychológ... (ale ak je dobrý, prečo nie? len aj to by si muslea njprv "upustiť" od svojho apriori nadstavenia, že všetci psychológovia sú zlí...ak neupustíš, tak Ti nepomôže ani ten najsamlepší na svete! 😉 )...
pomôcť môže aj dorbý priateľ (nie kamrát v krčme pri pive), ktorý si Ťa rád a so záujmom vypočuje a ktorého budeš potom počúvať AJ TY...
pomôcť môže aj dobré chápavé spoločenstvo ľudí, ktroí sú ochotní prijať Ťa takého, aký si a ktoré aj TY musíš prijať také, aké je (bez toho, by to tiež nešlo... 😉 )
a napokon Ti môže pomôcť (určite rád a ochotne) dobrý kňaz (hoci nemsuíš byť veriaci!)... stopercentne si Ťa vypočuje, a budeš prekvapený-aj poradí... 😉

toto všetko sú možnosti pomoci úplne zadarmo... 😉 , bez nároku na odmenu... 🙂
možnosti sú vždy, len treba ozaj chcieť...

lenkove
27. jún 2009

Zicon,

ked ta citam akoby som niekedy citala mojho brata.. Moj brat je uzasny clovek, ma velke a dobre srdce len ma asi v sebe privela energie.. je to vtipne, ze ste dvaja taki na svete 😎
pisem aby si vedel, ze v tom nie si uplne sam.. ani neviem ci ti to treba vediet, ale akosi mi nedalo nenapisat ... 😕

zicon
autor
27. jún 2009

Diky moc

zicon
autor
27. jún 2009

Nuz magiamry tvoja pomoc je u mna vitana.

magimary
27. jún 2009

zicon, máš IP.
ak ozaj chceš, tak nie je problém... 😉

ka3x
16. jún 2011

ahojte ludia.... jeden chlapec bol do mna ale ja do neho nesom a tak som mu to narovinu povedakla.... o niekolko dni zistil do koho som a rozttrubil tonpo celej triede.. 😒 povvedal to aj tomu doticnemu... 😖 ...chcela by som sa mu neako pomstit pretoze mi dost ublizil ludiadajte mi typy prosimmm

sisaha
18. jún 2011

@ka3x pomsta nic neriesi. Svoju energiu venuj niecomu zmysluplnejsiemu ako tomu, ako ublizit niekomu, kto ti vlastne urobil sluzbu a povedal dotycnemu do koho si. Mas to aspon ulahcene...mozete spolu chodit 😀