Čo presne znamená hypotrophia?

stephanie14
9. jún 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat ci stymto mate niekto skusenosti? Svagrinej to diagnostikovali a chceme o tom vediet co najviac. Povedali jej,ze malinka ma maly obvod bruska. Viem, ze to znamena nedostatocna vyziva ale co presne to znamena pre babo??? Ona papa normalne a vsetko, nevieme preco malo pribera,dakujem.

aristka
9. jún 2013

je to dosť neurčité,lebo hypotrofia znamená doslovne menšie,nie je to nejaká presná diagnóza a nehovorí nič len menšie dieťa..čo s ňou plánuje,aké vyš,aby vedeli prečo to tak je musí informovať lekár...

h2
9. jún 2013

Hypotrofia znamená, že dieťatko je menšie, ako by na svoj vek malo byť. Nepíšeš, či má túto diagnózu od narodenia, či sa už narodila hypotrofická, alebo to bolo normálne bábo a len neskôr začala zaostávať v raste, nepíšeš ani, koľko má malá mesiacov. Ale ak jej to už lekári diagnostikovali a vedia o tom, tak sa zrejme netreba báť. Môj synček sa narodil s touto diagnózou, ako donosené dieťa (narodil sa necelé 2 týždne pred termínom, takže bol považovaný za donoseného) mal 1860 g a 44 cm, mala som problémy v tehotenstve, na ktoré lekári neprišli, placenta dobre nefungovala, takže bol podvyživený. Strašili ma, že bude 5 týždňov v inkubátore, nakoniec sme na 9. deň išli domov z pôrodnice, malý priberal, ako raketa, teraz má 22 mesiacov a priemernú výšku aj hmotnosť. 🙂

babul83
9. jún 2013

Ahoj, môj syn sa narodil ako hypotrofický v 38tt a mal 1980g a 42 cm. Nemali sme našťastie žiadne problémy, len to že mal nízku pôrodnú hmotnosť. Vyvíjal sa ako ostatné deti. Ako ročný vážil síce iba 8 kg, ale v inom nezaostával...Bol len sledovaný v ambulancii pre rizikových novorodencov. Mne počas tehotenstva najprv hovorili, že je cca. o 1 týždeň pozadu, potom v 35 tt mal podľa ultrazvuku cca 2500 g a po pôrode už spomínaných 1980g. Nevyživovala mi správne placenta, žiaľ prišlo sa nato až po pôrode. Teraz máme 5apol roka a v ničom sa od rovesníkov nelíši. 🙂

dazdovka
10. jún 2013

hypotrofne znamena doslova podvyzivene, nedostatocne vyzivovane... Je to take konstatovanie, pricin moze byt mnoho, ak odstranite pricinu, stav sa zlepsi...
Moze to byt metabolicky problem, moze to byt vrodene degenerativne ochorenie, cokolvek, treba sledovat co papa, kolko papa, kolko vylucuje, ak nic nezistite, treba spravit vysetrenia..

deny1983
6. máj 2014

zalezi aky druh, su dva, jeden s dobrou prognozou, druhy s pomerne zlou.