Čo robíť, aby mi nezarastali chĺpky po holení?

otrivinkajanka
1. apr 2008

ahojte baby chcela by som od vas poradit co robite pre to,aby vam nezarastali na nohach chlpky pouzivam aj peeling pred holenim aj depilator rozne kremy po holeni a stale mi chlpky zarastaju neviem co s tym mam robit je to nepekne lebo sa mi to zapaluje a ostavaju mi tam cervene bodky skusala som aj holit sa ziletkou a je to rovnake ake pripravky pouzivate vy?ide pomaly leto budem nosit saty alebo sukne a s takymi nohami sa mi odhalovat nechce dakujem za kazdu radu

mirka822
1. dec 2015

Nečetla jsem všechny předchozí rady, ale já doporučuju taky peeling anebo používat peelingový kartáček 😉 Některé epilátory Braun už ho mají jako výměnnou hlavu https://www.holime.eu/epilatory?b=braun
Sama se peelinguji, ale já používám peeling a čisticí kartáček na obličej z drogérie 🙂 A pomáhá. Někde jsem ale četla, že za zvýšenou míru zarůstání chloupků mohou hodně těsné džíny 😀 Ale tomu moc nevěřím 😖

elenkataki1
22. apr 2016

mne hej baby, mne pomáha peeling, skúsila som asi tri, najvac zaberá zatiaľ telový peeling Nature line

zuzinka98
23. máj 2016

ahojte dievčatá, máte nejaké rady, ktoré zastavia zarastanie chĺpkov v oblasti bikín? nohy, podpazušie v pohode mám, ale tie bikiny, vytŕčajúce chĺpky si vytrhávam pinzetou raz za tri - štyri týždne, vydrží to asi týždeň pekné, ale keď chĺpky potom začnú dorastať, vytvárajú sa mi červené vyrážky, chĺpky zarastajú, miesta hnisajú, zas musím čakať, kedy mi chĺpky dorastú tak, že sa pokožka bikín spamätá a zas môžem vytrhávať. a celý tento cyklus trvá spomínané tri štyri týždne. Ide leto a ja keď si predstavím, že zas budem musieť obmedzovať návštevy kúpalísk na obdobia čerstvo po vytrhaní chĺpkov, tak ma až mrazí. Vyskúšala som všetko od pílingov, cez rukavicu po lufu, sudocream, kalciovu masť, zinkovú masť, tea tree, kokosový olej, dezinfekcia, detské mydlo, detský púder (ten mi aspoň zmierni začervenanie), kvalitné žiletky, jednorázovky, dokonca holiaci strojček (braun)... po holení vyrážky nemám (max dva dni), keď však chĺpky začnú dorastať, zarastajú, hnasajú... poradte mi prosím

bielalabud
29. apr 2017

@alzbetkav1984 ahoj mam presne rovnaky problem ako ty..chcem sa ta spytat ako si na tom po case? Ja som tiez zacala depilovat a chlpy sa nemozu dostatcez kozu..najviac ma trapia tej flaky..mam ich tam uz niekolko tyzdnov..mazem vsetkym moznym..co ti najviac pomohlo? A zmyzli vobec?

alzbetkav1984
29. apr 2017

Ahoj @bielalabud, mne trvalo pokial som sa zbavila zarastajucich chlpkov asi rok. Raz som bola na depilacii voskom a potom som chlpky zavala holit. To bol asi ten problem. Kupila som si Framykoinovu mast a potierala som si tie vriedky, uplne kazdy jeden zarastajuci chlp som vyberala ihlou. Dalej som sa holila a stale vyberala. Po roku vsetko pekne zmizlo a nic nemam. Ziaden flak, chlpky uz nezarastaju ... Koza je zase pekna. Treba len vydrzat 😄

bielalabud
20. máj 2017

@alzbetkav1984 dakujem za odpoved aj si ma trochu povzbudila pretoze som sa bala ze tam tie flakybudem mat navzdy..uz je to trosku lepsie ale flaky stale vidno natieram vsetkym moznym calciovou mastou bi oilom aj citronovou stavou 😀 uvidime ci do leta budem aspon schopna obliect si plavky

alzbetkav1984
20. máj 2017

@bielalabud do leta sa to hadam zlepsi, ale do buduceho leta to bude na 100% dobre😉

yavana
11. sep 2023

Po tom,čo mi kožná tiež predpísala krém, ktory samozrejme nepomohol som si raz týždenne robila peeling nôh zo soli zmiešanej s detským olejom. To jediné pomohlo, no aspoň raz týždenne ten peeling treba opakovať,inak sa opäť začnú objavovať zarastajúce chĺpky.